نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: مشکل در شبکه کردن دو کامپیوتر

نام حقيقي: yasser

تازه وارد
    نوشته
    201
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    42

مشکل در شبکه کردن دو کامپیوتر

سلام
    من یه کامپیوتر دارم که توی یه شبکه lan هستش و به اینترنت رو هم از شبکه می گیرم.این سیستم دو تا کارت شبکه داره از کارت شبکه دوم هم می خوام اینترنت رو به یه کامپیوتر دیگه بدم.
    سیستم اولی بصورت ip اتوماتیک به شبکه وصله.چون نمی تونم یه کابل دیکه بیارم می خوام از همین سیستم اینترنت رو به سیستم دوم بدم.البته مثلا با یه ip مثل:192.168.01 و 192.168.0.2 اینها رو بهم وصل کردم شبکه میشه و لی اینترنت ندارم.
    لطفا کمک کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: NEF

خواننده
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر از windows استفاده می کنی روی سیستمی که دو کارت شبکه داره روی کارتی که به اینترنت متصل است در Properties کارت شبکه قسمت advance تیک مربوط به allow other network user connect to the internet throw this رو علامت بزنید ، ویندوز به طور اتوماتیک کارت دوم را در حالت DHCP Server قرار میده ، اگر سیستم دوم هم ip manual نداده باشی و اون هم در حالت DHCP client باشه مشکل حل میشه

نام حقيقي: Nasehi

عضو غیر فعال شناسه تصویری monaretta
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    19
    یه کار دیگه هم میتونید انجام بدید( اگه میخواید IP دستی بدید)

روی کارت شبکه ای که اینترنت رو از اون دارید ICS رو فعال کنید تا اینترنت به حالت شیر در بیاد،روی کارت شبکه دوم ای پی(مثلا) 192.168.0.1 بذارید،با Subnet 255.255.255.0
    حالا در کامپیوتر دوم: IP رو ....192.168.0، Subnet رو 255.255.255.0 و Gateway رو IP کامپیوتر اول یعنی 192.168.0.1 بدید.
    یکی از DNS ها رو هم IP کامپیوتر اول بذارید.

موفق باشید.

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasser6431 نمایش پست ها
    سلام
    من یه کامپیوتر دارم که توی یه شبکه lan هستش و به اینترنت رو هم از شبکه می گیرم.این سیستم دو تا کارت شبکه داره از کارت شبکه دوم هم می خوام اینترنت رو به یه کامپیوتر دیگه بدم.
    سیستم اولی بصورت ip اتوماتیک به شبکه وصله.چون نمی تونم یه کابل دیکه بیارم می خوام از همین سیستم اینترنت رو به سیستم دوم بدم.البته مثلا با یه ip مثل:192.168.01 و 192.168.0.2 اینها رو بهم وصل کردم شبکه میشه و لی اینترنت ندارم.
    لطفا کمک کنید.
    دوست من سلام

معمولاً در شبکه های Workgroup از internet sharing خود ویندوز که در connection properties اینترنت شما قرار دارد میتوان استفاده کرد . این سیستم خودش دارای یک dhcp داخلی است و به کامپیوترهای آن شبکه ip می دهد و نیز میتوانید از نرم افزارهای جانبی مانند winproxy نیز استفاده نمائید .

ولی در شبکه های تحت Dc بهترین روش استفاده از سیستم proxy می باشد که بتوان کنترل نیز بر روی اینترنت داشت. بطور مثال میتوانید از ISA استفاده نمائید

امیدوارم توانسته باشم کمکت کرده باشم ولی در صورت داشتن مشکل ، مشکلت را دقیق اعلام کن تا پاسخ دهیم

نام حقيقي: Damon Hakakian

عضو غیر فعال شناسه تصویری pap_man
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام:
    شما هنگام استفاده از امکان ICS و یا برنامه هایی مانند winproxy مشکلی که داریدوجود وابستگی به یک سیستم سرور دارید.
    تا جایی که بنده متوجه شدم شما یک شبکه دارید با یک رنج ip. پس احتیاجی به بالا بردن ترافیک شبکه بواسطه وجود 2 segment نیست!!
    پیشنهاد بنده این است که اگر روی switch تان پورت خالی دارید، سیستمی که احتیاج به اینترنت دارد را از همان gateway ای که سیستم اولی اینترنت می گیرد، تغذیه کنید. یعنی سیستم به switch مستقیم وصل شود و ip مودمتان gateway کارت شبکه سیستمتان باشد. لازم به ذکر است ip adress سیستم باید هم رنج ip مودم باید باشد.

نام حقيقي: saman

مسدود شده
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    آقا من تمام تنظیماتی را که دوستان گفتن انجام دادم ولی شبکه بین دو سیستم بر قرار میشه ولی اینترنت را ندارم

نام حقيقي: vahid

عضو عادی
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    من تازه کارم ولی تا اونجایی که میدونم کمکت میکنم
    اگر تمام راههایی که رفتی به بن بست خرد دلیلش اینه که احتمالا جایی که ازش اینترنت میگیری نمیذاره هر کامپیوتری که بخواد بتونه فقط با دادن آی پی به اینترنت وصل شه
    هر کامپیوتر علاوه بر آی پی یک مک آدرس داره که بیشتر سوئیچ های جدید بر مبنای اون کار میکنه
    یعنی باید مک آدرس کامپیوتر جدید در اون روتر فعال بشه که احتمال زیاد غیر فعاله
    میتونی از یک کامپیوتر جدید با همون آی پی کامپیوتری که اینترنت داره امتحان کنی

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f25/t20164.html

مشکل در شبکه کردن دو کامپیوتر

مشکل در شبکه کردن دو سیستم

شبکه کردن 2 کامپیوتر با سوییچ

مشکلات رایج در شبکه کردنشبکه کامپیوترویندوز7شبکه کردن در7مشکلات رایج در شبکه کردن دو کامپیوتر9مشکل در شبکه کردن 2 کامپیوترطریقه شبکه کردن اینترنتمشکلات رایج در شبکه های کامپیوتری آموزش شبکه کردن دو ویندوز 7مشکل در شبکه کردن دوکامپیوترمشکل شبکه کردن دو کامپیوترایراد در شبکه اینترنتیمشکلات رایج در شبکه کردن کامپیوتر ها روش تصویری شبکه کردن دو کامپیوترwin7brows کردن کامپیوترهای شبکه در windows 7مشکل در اتصال دو کامپیوتر به یکدیگرمشکلات شبکه کردن دوکامپیوتر در سونمشکل در شبکه کردن کامپیوترمشکل در شبکه کردن دو کامپیوتر با هاب و سوئیچشیر کردن سیستم ها در شبکه داخلی در7مشکل در اتصال دو کامپیوتر lan

برچسب برای این موضوع