صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 20

موضوع: IP Telephony - VOIP Server

نام حقيقي: عليرضا ميرزايي

عضو غیر فعال
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    12

IP Telephony - VOIP Server

سلام به همه
    دوستان چه نرم افزاری برای ارتباط IP Telephony داخل یک شبکه لن پیشنهاد میکنید ؟ ما چند تا IP Telephony داریم الان میخوایم کاربرامون بتونن به یه طریقی توی شبکه لن با هم از طریق اینها تماس بگیرن
    چه چیزایی نیاز داریم واسه اینکار ؟
    من دیدم جاهایی رو که با استفاده از این تلفنها بدون نیاز به هیچ تجهیز خاصی با هم تماس میگیرند داخل شبکه های خودشون
    مرسی از همه دوستان
    توی ویندوز و لینوکس لطفا معرفی کنید و بگین چه چیزایی لازمه ؟

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    12
    دوستان کسی نیست کمک کنه ؟
    یعنی هیچکی اینکارو نکرده ؟؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا راهنمایی کنید
    به چیا نیاز داریم ؟

نام حقيقي: مرتضی نکویی

عضو عادی شناسه تصویری offers2you
    نوشته
    268
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    83
    سلام و عرض ادب
    دوست عزیز ابزار برای اینکار زیاد است ... برای اینکار شما نیاز به راه اندازی سرویسی بصورت سرور و کلاینت بیس دارید که بایستی از پروتکلهای خاصی که برای این منظور استفاده میشود مثل SIP , H323 , ... برای ایجاد ارتباط و انتقال صدا استفاده کنید ... که البته این دو از رایج ترین ها هستند و پروتکلهای دیگری هم برای این منظور وجود دارد
    برای شبکه های لن شما میتوانید با راه اندازی SIP سرور و استفاده از کلاینتهایی که SIP را برای برقراری ارتباط با سرور پشتیبانی میکنند استفاده کنید ... در لینوکس از ابزارهای زیادی مثل kiax , kphone , ihu , ... جهت این منظور میتوانید استفاده کنید ... SIP بر روی اینترنت در بعضی مواقع خاص قابل استفاده نیست و از h323 استفاده میشود ولی برای اینترانت مناسب است ...
    بصورت سر بسته توضیحاتی را عرض کردم ... ولی اگر مشکل و یا سئوال خاص دیگری دارید بفرمایید بهر حال با کمک دوستان راهنمایی های لازم را میرسانیم
    دوستان هم انشاالله ابزارهای بهتری برای این کار پیشنهاد میکنند ...
    موفق و پیروز باشید ...

ویرایش توسط offers2you : 2007-10-18 در ساعت 07:49 AM علت: اصلاح یک اشتباه
    internet_user سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    سلام
    آقای نکویی اگه میشه این جملتون روبیشتر باز کنید

SIP بر روی اینترنت اکثرا قابل استفاده نیست

چونکه بر روی اینترنت خیلی ها و خیلی جاها از sip استفاده می کنند...فکر کنم شما چیز خاصی مد نظرت هست

offers2you سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: َََAmin

عضو غیر فعال
    نوشته
    464
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    14
    خیلی جالبه .

نام حقيقي: مرتضی نکویی

عضو عادی شناسه تصویری offers2you
    نوشته
    268
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    83
    سلام و عرض ادب
    ممنون بخاطر یاد آوری ... همانطور که میدانید H323 یک پروتکل قدیمی تر نسبت به SIP میباشد که در برخی از تجهیزات خاص قدیمی استفاده از SIP ساپورت نمیشود ... ولی بگفته ی شما و مستندات موجود در حال حاظر همه ی سازنده ها با استاندارد ارائه شده از سمت IETF که همان SIP است سازگار است و حتی نسبت به h323 مزیتهایی هم دارد ... پس h323 روی همه ی تجهیزات و SIP روی تجهیزاتی که پس از بیرون داده شدن این پروتکل استاندارد شد وجود دارد
    اشتباه من روی اکثریت و اقلیت بود ... که اشتباها عرض کردم ... و از این بابت هم متشکرم که یاد آور شدید
    جناب میکروویو عزیز اگر مورد خیلی جالبی در این میان وجود دارد بفرمایید ما هم لذت ببریم از حضورتان
    باز هم متشکرم
    موفق و پیروز باشید ...

ahuray_mazdaa و internet_user سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza6610 نمایش پست ها
    يك وبلاگ آموزش تصويري در مورد مباحث شبكه http://www.netbehin.blogfa.com/
    منم اولا سایت راه انداخته بودم , هر جا میرسیدم آدرشو میزاشتم...منتها سعی میکردم به موضوع یع ربطی داشته باشه

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    البته پیام بازرگانی هیچ وقت ربطی به موضوع نداره و بیننده سعی میکنه بدون ناسزا گویی ازش رد بشه...
    فکر میکنم یه اخطار بگیرن چون چندتا پست دیگه هم بود که.../

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام
    از بابت جوابها ممنون
    ببینید من دو تا دستگاه voipvoice یو اس بی دارم بدون هیچ سخت افزار دیگه . که روی این ای پی تلفنی ها شماره گیر هست و ما میخوایم بدون نیاز به سخت افزار بتونیم توی لن بدون نیاز به تلفن از این دو تا استفاده کنیم و به یه طریقی فقط با خود دستگاه بتونیم با اون یکی تماس برقرار کنیم
    این حرفی که گفتید ویپ چیزی نیست که همه جا بشه گفت ارتباط رو خیلی راحت تونستیم برقرار کنیم با نرم افزار ها ولی فقط با خود نرم افزار میشه ارتباط برقرار کرد و اصلا این آی پی تلفنی ما هیچ نقشی نداره
    در ضمن خود ما الان سرویس ویپ هم داریم میدیم و از بابت ویپ مشکلی ندارم که چجوری انجام میشه و ........................
    مشکل ما اینه که این دستگاها یو اس بی هستند و واسه شبکه لن چجوری باید پیاده سازی بشه . وگرنه توی همین گوگل در مورد ویپ و نحوه نصب و صحبتهای دیگه تا دلتون بخواد جواب هست . ولی این کار یه کار کاملا تجربیه و اصلا ربطیم به اینکه اینجا مطرح بشه یا نشه نداره . اگه کسی تجربه درمورد آی پی تلفنی یو اس بی داره لطف کنه کمک کنه . با همین دستگاه اگه یه حساب skype بگیریم راحت میتونیم ارتباط برقرار کنیم
    ما نمیخوایم این کار انجام بشه
    نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه
    مرسی از همه

عضو غیر فعال
    نوشته
    464
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط offers2you نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    ممنون بخاطر یاد آوری ... همانطور که میدانید H323 یک پروتکل قدیمی تر نسبت به SIP میباشد که در برخی از تجهیزات خاص قدیمی استفاده از SIP ساپورت نمیشود ... ولی بگفته ی شما و مستندات موجود در حال حاظر همه ی سازنده ها با استاندارد ارائه شده از سمت IETF که همان SIP است سازگار است و حتی نسبت به h323 مزیتهایی هم دارد ... پس h323 روی همه ی تجهیزات و SIP روی تجهیزاتی که پس از بیرون داده شدن این پروتکل استاندارد شد وجود دارد
    اشتباه من روی اکثریت و اقلیت بود ... که اشتباها عرض کردم ... و از این بابت هم متشکرم که یاد آور شدید
    جناب میکروویو عزیز اگر مورد خیلی جالبی در این میان وجود دارد بفرمایید ما هم لذت ببریم از حضورتان
    باز هم متشکرم
    موفق و پیروز باشید ...

بحث جالبیه . جالب نیست ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    464
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط internet_user نمایش پست ها
    سلام
    از بابت جوابها ممنون
    ببینید من دو تا دستگاه voipvoice یو اس بی دارم بدون هیچ سخت افزار دیگه . که روی این ای پی تلفنی ها شماره گیر هست و ما میخوایم بدون نیاز به سخت افزار بتونیم توی لن بدون نیاز به تلفن از این دو تا استفاده کنیم و به یه طریقی فقط با خود دستگاه بتونیم با اون یکی تماس برقرار کنیم
    این حرفی که گفتید ویپ چیزی نیست که همه جا بشه گفت ارتباط رو خیلی راحت تونستیم برقرار کنیم با نرم افزار ها ولی فقط با خود نرم افزار میشه ارتباط برقرار کرد و اصلا این آی پی تلفنی ما هیچ نقشی نداره
    در ضمن خود ما الان سرویس ویپ هم داریم میدیم و از بابت ویپ مشکلی ندارم که چجوری انجام میشه و ........................
    مشکل ما اینه که این دستگاها یو اس بی هستند و واسه شبکه لن چجوری باید پیاده سازی بشه . وگرنه توی همین گوگل در مورد ویپ و نحوه نصب و صحبتهای دیگه تا دلتون بخواد جواب هست . ولی این کار یه کار کاملا تجربیه و اصلا ربطیم به اینکه اینجا مطرح بشه یا نشه نداره . اگه کسی تجربه درمورد آی پی تلفنی یو اس بی داره لطف کنه کمک کنه . با همین دستگاه اگه یه حساب skype بگیریم راحت میتونیم ارتباط برقرار کنیم
    ما نمیخوایم این کار انجام بشه
    نمیدونم منظورمو تونستم برسونم یا نه
    مرسی از همه

اینطوری که من متوجه شدم ، شما می خواین از این گوشی با اون یکی تماس بگیرید و برعکس ، درسته ؟
    اگه منظورتون چیز دیگه ای هست بفرمایید .

internet_user سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    34
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام
    دقیقا همینو میخوایم
    خوب حالا راه حل چیه ؟ یعنی واقعا کسی با این یو اس بی ها کار نکرده ؟
    همه چیزش مثل آدمیزاده ولی فقط یو اس بیه !!!
    دوستای خوب ممنون میشم راهنمایی کنید

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    حداقل یه لینک به سایت سازنده بزار

عضو غیر فعال
    نوشته
    464
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    14
    مدلشو بفرمایید .

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    در مورد Voip مطلب بسيار هست و اصولا در حال حاضر Voice Over IP يكي از مباحث اصلي Telecommunication*هست.

ولي در مورد 2 دستگاه IP Phone*كه شما مي فرماييد IP Telephony.
    در اصل IP telephony عمل اون دستگاه ها هست.

بطور كلي تمامي سيستم هاي جديد از SIP به صورت استاندارد پشتيباني مي كنن. چون علاوه بر آسان بودن كاربرد او مي تونه از طريق STUN Server*ها از پشت فايروال ها هم قابل دسترس باشه. و عملكرد بسيار ساده اي هم داره.

شما براي ارتباط به يك SIP Sever يا يك Sip Proxy*نياز داري. كه البته SIP Server بسيار بهتر و كارا تر هست چون در اصل يك IP-PBX هست.

يكي از بهترين نرم افزار هاي Asterisk هست كه تحت لينوكس كار مي كنه. براي مبتدي ها مي تونين از نرم افزار هاي AsteriskNOW يا TrixBOX استفاده كنن. البته تحت ويندوز هم نرم افزار هست به نام 3cx Phone System.

البته يك نكته بسيار خوب اينه كه تمامي نرم افزار هاي فوق به صورت رايگان قابل استفاده هستن و از طريق سايت ها شون مي تونين استفاده كنين.

Rabinhood، offers2you و ahuray_mazdaa سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

همه چیز درباره voip

همه چیز در مورد voip

سرویس ویپ

http://forum.persiannetworks.com/f25/t18162-2.html

3cxphone تنظیمات

تنظیمات 3cxphone

همه چیز درباه 3cx

همه چيز در مورد voip

stun server

نحوه کار کردن با نرم افزار 3cx phone

تنظیم 3cxphone

آموزش نرم افزار 3cx phonevoipهمه چیز درباره دانلوود همه چیز درباره voipstun server تنظیمات تنظیمات کردن نرم افزار 3cxphoneهمه چیز در باره pbxهمه چیز در باره voipبرای ویندوز sip servervoipهمه چی دربارهondo sip serversip server تنظيمهمه چیز در رابطه با voipهمه چیز درباره ی voice over ipvoipنحوه کار با

برچسب برای این موضوع