نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: سخت افزار و شبکه

نام حقيقي: hamid,salari

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1

سخت افزار و شبکه

کسی در مورد به اشتراک گذاشتن سخت افزار بر روی یک شبکه محلی اطلاعی داره؟
    اصلا در این مورد کاری انجام شده یا نه؟

sana16 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال شناسه تصویری nanoware
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    چه سخت افزاری و به چه منظوری؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    منظورم از سخت افزار, سخت افزار هایی هست که بر روی یک سیستم در شبکه نصب شده. سخت افزار های Internal مثل کارت گرافیک, کارت صدا و از همین دسته....
    اگر بخوام بحث رو بیشتر باز کنم باید بگم که به عنوان مثال فرض می کنیم در شبکه 10 عدد کلاینت داشته باشیم. بر روی سرور یک کارت TV نصب شده. می خواهیم کاری کنیم که ما بقی کلاینت ها بتونن اون کارت TV رو شناسایی کنن و به عنوان یک سخت افزار داخلی خودشون ازش استفاده کنن. و حتی در سطح بالاتر خود یک کلاینت بتونه این به اشتراک گذاشتن سخت افزار رو انجام بده.
    من می خوام بدونم که آیا در این مورد کسی چیزی شنیده یا نه؟

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    شدنش که میشه، ولی فکرنکنم با یه tv tuner بشه چندتا کانال روباهم گرفت
    من درمورد dvb card sharing تو همین انجمن یه چیزایی خونده بودم
    ولی خودم برای همچین کاری از یکی از سرویسای ویندوز به اسم windows media services و iis استفاده کردم
    کارش اینه که شما به وسیله اون میتونین streaming media تون رو تو شبکه به صورت multicast پخش کنین

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    من کارت TV رو فقط به عنوان مثال گفتم. منظورم هر Expantion Card هست که شما بر روی یک سیستم به صورت مستقل سوار می کنید. یک مثال دیگه اینکه من بخوام کارت گرافیک خودم رو برای یک سیستم دیگه Share کنم تا اون سیستم هم از این کارت گرافیک استفاده کنه. امیدوارم اینبار تونسته باشم منظورم رو برسونم.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    نه نمیشه ریسورس های یک سیستم رو توی شبکه انتقال بدید. چون از irq استفاده میشه برای شناسایی اینها و قابل انتقال نیست. یه کارایی مثل network printer هم پرینتر روی کامپیوتر های دیگه نصب نمیشه بلکه روی یک کامپیوتر نصب میشه روی اون کامپیوتر print server نصب میشه بقیه کامپیوتر ها پرینت روی print server میفرستن و اون به print device.

نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    @hamid
    ببین دوست عزیز، خیلی وقته که مباحثی مثل load balancing, clustering, distributed servers and operating systems وجودداشته و به کارگرفته میشه که به این روشها میشه از cpu, ram, hard و کلا قدرت پردازشی چند کامپیوتر برای افزایش سرعت محاسباتی استفاده کرد. مثلا همین ایررایانه ای که میگن ایران ساخته و سریعترین(؟) تو دنیا هست هم همینجوریه. یه distributed os رو چندتا کامپیوتر نصبه و جوری اونارو کنترل میکنه که انگار یه کامپیوتر خیلی قوی فقط داره یه کاری رو انجام میده
    این کامپیوترا هم معمولا به وسیله 2یا چند تا giga ethernet nic با هم در ارتباطن
    اونطور هم که من خبر دارم جدیدا vmware برنامه ای به اسم vmware esx server یا vmware infrastructure رو منتشر کرده که میشه تو کامپیوترای یه شبکه نصبش کرد و از منابعشون برای شبیه سازی یه سوپرکامپیوتر استفاده کرد
    ولی اینکه شما بیای همینطوری روی یه دستگاهی(به جز پرینتر و ...) روکامپیوتر خودت رایت کلیک کنی و مثل یه فولدر shareش کنی، بعید میدونم همچین چیزی بشه
    share کردن بعضی چیزا مثل کارت گرافیک هم فکر میکنم بی فایده باشه، شما فرض کن یه گرافیک قوی داری که میتونه تو رزولوشنهای بالا افکتهای 3d و توابع پیچیده opengl رو ساپورت کنه و میخوای نو شبکه share کنیش تا بشه از این قابلیتش استفاده کرد. چندتا مساله پیش میاد. یکی اینکه خروجی کارت گرافیک رو مانیتور نشون داده میشه و نمیشه تو شبکه انتقالش داد چون end user کارت گرافیک فقط مانیتوره. یکی دیگه هم اینکه گیرم بشه محاسبات کارت گرافیک رو تو شبکه منتقل کرد، یه کارت گرافیک قوی دیگه باید باشه که بتونه این اطلاعات رو رو یه مانیتور دیگه نشون بده یا نه؟ o_O
    ولی بازم کار نشد نداره، شاید بشه و ما از اون بی خبریم!
    امیدوارم که تونسته باشم منظورمو برسونم

@shahin
    اگه اشتباه نکنم درایور پرینتر از طریق پرینت سرور رو کامپیوتر کلاینت هم نصب میشه

کلمات کلیدی در جستجوها:

اسامی سخت افزار

اسامی سخت افزار شبکه

اسامی سخت افزارهای شبکه

برچسب برای این موضوع