نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 1سپاس

موضوع: Share کردن پرینتر در دامین بوسیله Net Use

عضو عادی شناسه تصویری arash_dot_com
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    12

Icon14 Share کردن پرینتر در دامین بوسیله Net Use

یه دامین داریم با حدود 80 دستگاه کامپیوتر شامل 4 دپارتمان مجزا هردپارتمان 2 یا 3 دستگاه پرینتر داره که روی دستگاه های همون دپارتمانShare شدن. بعلاوه 2 دستگاه پرینتر در شبکه هست که به عنوان Backup درمواقعی که پرینترهای هر قسمت کار نکنه از اونها استفاده میشه. به دلیلیاغلب نیاز به نصب ویندوزها وجود داره و میبایست تنظیمات حتی المقدور ازروی DC و بوسیله GPO به کلاینتها اعمال بشه تا نیاز به تنظیم تک تکسیستمها به حداقل ممکن برسه. شبکه همچنین شامل 3 درایو Share هست کهبوسیله یه BAT File با محتوای زیر که هر بار بوسیله تنظیمات Group Policy بر روی کلاینتها اجرا شده و در صورت Disconnect شدن MAP درایوها از سویکاربر باز هم اونها رو روی دستگاه ها MAP میکنه.
    net use s: \\server\Shares
    net use r: \\server\temp
    net use q:\\server\Files

قصد اینه که به طریقی این Map شدن خودکار در مورد Printer ها هم اعمالبشه. بدین صورت که چند Batch Fileبرای دپارتماههای مختلف ساخته شده که هرکدوم باعث نصب یک یا چند پرینتر Share شده بر روی دستگاه اجرا کننده Batch File میشن. بعد بوسیله GPOها Batch File های معین بر روی OU های معیناعمال بشن. در جستجو در اینترنت بهاین لینک رسیدم که استفاده از فرمان زیر رو توصیه کرده:
    net use lpt2 \\pserver\laser1 /persistent:yes
    در تست دستور به این نتیجهرسیدم که پارامتر نام پرینتر که در اینجا با "laser1" مشخص شده باید حتمادارای فرمت 8 حرفی DOS باشه. اونجور که من انتظار داشتم باید پس از اجرایاین دستور نام پرینتر مورد نظر در بخش Printers and Faxes اضافه میشد که متاسفانه علارقم دریافت پیام انجام موفقیت آمیز دستور، اینجور نشد. خواستم ببینم از دوستان کسی هست که به چنین موردی برخورده و موفق شده انجامش بده؟ و آیا اصلا کاری که من میخوام بکنم از این راه امکانپذیر و اگر نه چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط arash_dot_com : 2007-10-02 در ساعت 01:01 PM علت: تصحیح متن

عضو غیر فعال شناسه تصویری nanoware
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    من با این دستور پرینتر share کردم و مشکلی نداشتم
    شما net use * \\pserver\laser1 رو هم چک کن ببین درست میشه یا نه
    net help use رو هم یه نگاهی بفرامیید

نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    12
    دوست عزیز ممنون از راهنماییتون اما این دستور رو هم روی ویندوز 2003 و هم XP در محیط CMD امتحان کردم. در مورد اول به صورت روبرو:

C:\>net use lpt1 \\192.168.0.43\hpLaserJ
    The command completed successfully.

ملاحضه میکنید که حتی پیغام The command completed successfully هم دریافت شده اما در پنجره Printers and Faxes در Control Panel هیچ پرینتر جدیدی اضافه نشده. در مورد دوم طبق راهنمایی شما از دستور زیر استفاده شد که کلا Error داده:

C:\>net use * \\192.168.0.43\hpLaserJ
    System error 66 has occurred.

The network resource type is not correct.

حتی به جای علامت "*" از اسم هم استفاده کردم ولی باز هم جواب نگرفتم.
    در این مورد شک دارم که شاید من دارم در جایی اشتباه میکنم و نحوه استفاده از این دستور به اون صورتی نیست که من میخوام. اگه راهنماییم کنین و بگین که شما دقیقا چه جوابی از این دستور گرفته بودید و آیا تنها با اجرای همین دستور پرینتر به ویندوزتون Add شده یا میبایستی کارهای دیگری رو هم انجام میدادید، ممنون میشم.

عضو غیر فعال شناسه تصویری nanoware
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    فهمیدم!
    راستش من از net use \\pserver\laser1 استفاده کردم تو ctrl pnl هم add شد
    شما
    lpt1 رو حذف کن فکرکنم درست شه، lptx واسه برنامه های dosهست که تو پورت پرینت میکنن

نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    12

Icon6

جناب nanoware با تشکر از راهنماییتون متاسفانه از راهی که گفته بودید نتونستم جواب بگیرم. ظاهرا از این روش برای پرینت گرفتن در محیطهای کامندی مثل cmd استفاده میشه به این صورت که شما یه پرینتر Share شده رو MAP کرده و سپس خروجی دستوراتتون رو به اون پرینتر میدید. درست مثل زمانی که با فرمان زیر خروجی دستور Ping رو میدید به یه فایل TXT:
    ping 192.168.0.1 > c:\ping.txt

در پرس و جو از دوستان خارج از فروم موفق شدم جواب سوالم رو بگیرم. اینجا میزارم که بقیه هم بتونن استفاده کنن. کاری که میخواستم رو با یه Script با محتوای زیر میشه انجام داد:

'// Name: setprint.vbs
    '// Description: Add a network printer and make it the default

Set WshNetwork = CreateObject("WScript.Network")

'// Adds the printer. Substitute your server name and printer share.
    WshNetwork.AddwindowsPrinterConnection "\\printserver\printer"

'// Makes the specified printer the default.
    WshNetwork.SetDefaultPrinter "\printserver\printer"

همونطور که خیلی واضحه در دو پاراگراف آخر میبایست به جای printserver پرینت سرورتون و به جای پرینتر Share Name پرینتر متصل به اون رو تعریف کنین. میتونین این کار رو برای پرینتر های مختلف توی دپارتمانهای مختلف تعریف کرده و از کنسول Active Directory Users and Computers و بسته به استراتژیتون و اینکه میخواین این Script به User Account اعمال بشه یا Computer Account، از یکی از مسیرهای زیر برای اعمال این Script به کاربرای شبکه استفاده کنید:

Computer Configuration\Windows Settings\Scripts(Startup\Shutdown)
    User Configuration\Windows Settings\Scripts\(Logon\Logoff)

HOJJATI سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری !!!!!!!!!!!!!!!
    نوشته
    576
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    8

Icon10 script to Add Printer

This should do,

First download IFmember, and place the EXE in your netlogon directory of your DC's.

http://download.microsoft.com/downlo...mber_setup.exe

Then use this in your logon script.

کد:
    Set WshNetwork = CreateObject("WScript.Network") Set objShell = CreateObject("Wscript.Shell") WSHNetwork.MapNetworkDrive "Y:", "\\DC\Netlogon" WshNetwork.RemovePrinterConnection "\\PrintServer\HSLibPrinter" WshNetwork.RemovePrinterConnection "\\PrintServer\MediaLabPrinter" strCommand = "%comspec% /c Y:\IfMember.exe HSLibrary" intReturn = objShell.Run(strCommand, 2, True) If intReturn = 1 Then WshNetwork.AddWindowsPrinterConnection "\\PrintServer\HSLibPrinter" WshNetwork.SetDefaultPrinter "\\PrintServer\HSLibPrinter" End If strCommand = "%comspec% /c Y:\IfMember.exe MediaLab" intReturn = objShell.Run(strCommand, 2, True) If intReturn = 1 Then WshNetwork.AddWindowsPrinterConnection "\\PrintServer\MediaLabPrinter" WshNetwork.SetDefaultPrinter "\\PrintServer\MediaLabPrinter" End If WshNetwork.RemoveNetworkDrive "Y:"

ویرایش توسط !!!!!!!!!!!!!!! : 2007-10-07 در ساعت 12:21 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

کاربرد دستور net use

دستور net use

نحوه استفاده از دستور net use

http://forum.persiannetworks.com/f25/t18006.html

net use

net use دستور

دستور net shareدستور net use lptx: \server-nameshare nameفرمان net useطریقه استفاده از Logon Script درشبکهدستورات net useدستور netuseموارد استفاده دستور net useنحوه شیر کردن پرینتراستفاده از دستور net useshare کردن با استفاده از net use دستورnet useدستور net use lpt1net use دستوراتنحوی شیرکردن پرینترهاراهنمای دستور net useدستور net use در cmdاستفاده از net useدستور net use lptکاربرد دستور net user

برچسب برای این موضوع