صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: اشتراک اینترت ماهواره ای بین حدود 12 نفر

نام حقيقي: zapii

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1

Icon14 اشتراک اینترت ماهواره ای بین حدود 12 نفر

دوستان عزیز سلام

من یک سوال دارم درباره اشتراک اینترت ماهواره ای بین حدود 12 نفر .

موضوع از این قرار که توی شهر کوچیک ما از اینترنت پرسرعت خبری نیست فقط دیال آپ داریم . اما چند وقت پیش ما که حدود 12 نفر میشیم تصمیم گرفتیم که با کمک مالی همدیگه یک اشتراک اینترنت ماهواره ای با سرعت یک مگا بایت که حدود 150 هزارتومن در ماهه خریداری کنیم . اما مشکل اینه که ما در یک محدوده 5 الی 500 متری از همدیگه هستیم (تقریبا) .
    میشه بگید ما به چه طریق میتونیم اینترنت را بین خودمان اشتراکی کنیم ؟ قیمت مودم های وایرلس را پرسیدیم ولی توانایی اینکه هر کدام از ما یک مودم تهیه کنند نداریم . آیا ما میتونیم از طریق تلفن به یکنفر که اشتراک اصلی به کامپیوتر اون وصل هست وصل بشیم ؟؟ آیا امکانپذیره ؟ اگه میشه به چه طریق ؟
    چه راه حلی برای ما پیشنهاد میکنید ؟

خیلی خیلی ممنونم از شما

خواننده شناسه تصویری silwester
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط zapii نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام

من یک سوال دارم درباره اشتراک اینترت ماهواره ای بین حدود 12 نفر .

موضوع از این قرار که توی شهر کوچیک ما از اینترنت پرسرعت خبری نیست فقط دیال آپ داریم . اما چند وقت پیش ما که حدود 12 نفر میشیم تصمیم گرفتیم که با کمک مالی همدیگه یک اشتراک اینترنت ماهواره ای با سرعت یک مگا بایت که حدود 150 هزارتومن در ماهه خریداری کنیم . اما مشکل اینه که ما در یک محدوده 5 الی 500 متری از همدیگه هستیم (تقریبا) .
    میشه بگید ما به چه طریق میتونیم اینترنت را بین خودمان اشتراکی کنیم ؟ قیمت مودم های وایرلس را پرسیدیم ولی توانایی اینکه هر کدام از ما یک مودم تهیه کنند نداریم . آیا ما میتونیم از طریق تلفن به یکنفر که اشتراک اصلی به کامپیوتر اون وصل هست وصل بشیم ؟؟ آیا امکانپذیره ؟ اگه میشه به چه طریق ؟
    چه راه حلی برای ما پیشنهاد میکنید ؟

خیلی خیلی ممنونم از شما
    دوست من اين كار امكان پذيره. ولي بازم يكي از شما سرعت بالايي داره و كيف ميكنه و بفيه همچنان دايل آپ ميمونن
    در هر صورت شما بايد روي سيستمي كه به اينترنت ماهواره اي نصب هست اجازه ورود و امكان دسترسي به ساير كاربران از طريق مودم رو بديد كه در ويندوز xp ميتونيد از طريق make incomming conection اين كار رو انجام بدين
    متعابقا به تعداد كاربراني هم كه ميخوان وصل شند مودم و خط تلفن نياز هست

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط silwester نمایش پست ها
    دوست من اين كار امكان پذيره. ولي بازم يكي از شما سرعت بالايي داره و كيف ميكنه و بفيه همچنان دايل آپ ميمونن
    در هر صورت شما بايد روي سيستمي كه به اينترنت ماهواره اي نصب هست اجازه ورود و امكان دسترسي به ساير كاربران از طريق مودم رو بديد كه در ويندوز xp ميتونيد از طريق make incomming conection اين كار رو انجام بدين
    متعابقا به تعداد كاربراني هم كه ميخوان وصل شند مودم و خط تلفن نياز هست

سلام عزیزم

فکر نمیکنم بتونیم 12 تا خط تلفن بکشیم . تازه ممکنه این تعداد دوستان به 20 نفر هم افزایش پیدا کنن .
    حالا من 2 تا سوال دارم .

1- وصل شدن با خط تلفن به این سرور مگه با سرعت 56 انجام نمیشه یا دیگه حداقل 36 کیلوبایت ؟؟؟ یا دیگه حداقل 28 کیلو ؟؟؟ ما که سرعتمون 1 مگ هست تقسیم بر 12 میشه حدود 80 کیلو . خب چون دیال آپه تا 56 بیشتر نمیشه . یعنی باز هم مشکلمون حل نمیشه ؟آخه دیال آپه ما سرعت دانلودش 4 بیشتر نیست . با این روش فکر کنم حداقل 28 کیلو را داشته باشیم نداریم ؟؟؟

2- حالا واقعا راهی نیست که ما وسیله ای بخریم یا دستگاهی که ما 12 نفر را به یک خط تلفن وصل کنه ؟؟؟
    نمیتونیم با مخابرات مشوت کنیم ؟؟ آیا همچین امکانی را به ما میدن ؟ مثل همین isp ها اما در سطح خیلی پایین برای حداکثر 20 کاربر ؟؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    دوست گرامی ارتباط دیال اپ رو بی خیال شو . برو تو خط وایرلس.

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

ببينيد شما بهر حال بايد به هر نحوي بهم متصل بشيد برای اين کار هم ميتونيد از تکنولوژي هاي مختلف استفاده کنيد مثلا فواصل نزديک رو کابل بکشيد با کارت شبکه بهم وصل بشيد که کم هزينه ميشه و برای فواصل دورتر هم از وايرلس استفاده کنيد و حتي مي تونيد يه تعدادي هم مستقيم از ماهواره بگيريد و اگر اين موارد رو هم نخواستيد مي تونيد بيخيال قضيه بشيد.
    موفق باشيد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    بابا چرا میزنید توی ذوق آدم ؟؟؟؟؟؟؟

فرض کنید تنها راه موجود وصل شدن با تلفنه . نه وایرلس داریم نه چیز دیگه .

من توی چند تا تاپیک سر زدم . نمیدونم قضیه خرید خط e1 چطوریه و یا خط لیدز ؟؟؟؟!!!! اگه درست گفته باشم !!!
    حتی اگه خیلی سخته اما اگه ممکنه بگید اگر بخوایم تلفنی بهم وصل بشیم باید چکار کنیم . البته نگید 20 خط تلفن بریم بخریم !!! یعنی مخابرات ما همچین امکانی را در اختیار ما نمیزاره ؟ خرجش بالاست ؟ مجوز میخواد ؟ یا غیر ممکنه ؟ اگه ممکن هست یه کم توضیح بدید لطفا

ببخشید که

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83
    بابا چرا میزنید توی ذوق آدم ؟؟؟؟؟؟؟

فرض کنید تنها راه موجود وصل شدن با تلفنه . نه وایرلس داریم نه چیز دیگه .

من توی چند تا تاپیک سر زدم . نمیدونم قضیه خرید خط e1 چطوریه و یا خط لیدز ؟؟؟؟!!!! اگه درست گفته باشم !!!
    حتی اگه خیلی سخته اما اگه ممکنه بگید اگر بخوایم تلفنی بهم وصل بشیم باید چکار کنیم . البته نگید 20 خط تلفن بریم بخریم !!! یعنی مخابرات ما همچین امکانی را در اختیار ما نمیزاره ؟ خرجش بالاست ؟ مجوز میخواد ؟ یا غیر ممکنه ؟ اگه ممکن هست یه کم توضیح بدید لطفا

ببخشید که
    قبل از اينکه در مورد راه حل مد نظر شما توضيح داده بشه بايد بگم که چيزهايي که تا حالا مطرح شده براساس تجربه است و اصولا منطقي و معقولانه ترين راه حل ها پيشنهاد ميشود .اما اگر هدف شما يادگيري است راه حل از ديد شما توضيح داده می شود:
    شما برای اتصال تلفني تقريبا بايد يک ISP راه اندازي کنيد بدين صورت که شما بايد نقطه اي را بعنوان مرکز در نظر گرفته و از انجا اقدام به سرويس دهي به ديگران کنيد پس بايد بقول خودتان يک خط E1 (معادل 30 خط تلفن) با هزينه سه ميليون و اندي تومان ( مي بينيد که اگر فرضا 20 خط تلفن هم تهيه کنيد بصرفه تر است)تهيه نموده بهمراه يک لينک مودم E1 بهمراه Access server بهمراه ... تهيه کنيد.
    علاوه بر مباحث مجوز ، هزينه ، امکانات و ... شما تازه به نقظه اول برمي گرديد چون بعد از همه اين مکافات به همان اينترنت Dial-up که در گذشته داشتيد مي رسيد.

radar سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    شما که میخوای با دایال آپ کار کنی از همون isp سرویس بگیر دیگه. نهایت کاری که میتونید انجام بدید multi link هست یعنی با 2 یا چند تا خط تلفن وصل بشید که سرعتتون بالاتر بره. بعدم شما که حاضری 20 تا تلفن 80 تومنی بخری وایرلس کار کن توی 500 متر.

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    خب خیلی خیلی ممنون .
    پس نمیشه چه بد . 3 میلیون واسه چی میگیرن این مخابراتی های نامرد !!! واسه یه ایوان ؟؟؟

فکر کنم بیخیال بشیم . بریم با همون دیال آپمون کار کنیم من فکر میکردم یه وسیله ای هست که یه جورایی شبیه به سیمیلاتور باشه . منظورم همین دستگاههاییه که برای تلفن داخلی استفاده میکنن . اما خب اگه بود که مخابرات ورشکست میشد

جدی حالا دستگاهی نیست که کار مخابرات را برای ما انجام بده ؟ یعنی با تلفن ما کاری کنه که 20 نفر بتونن بهش زنگ بزنن و ... ؟؟؟؟!!!! این ور آب اون ور آب .

نام حقيقي: Amir,Shehni

عضو غیر فعال شناسه تصویری Amirshehni
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام دوست من فکر میکنم برای همچین موردی شما تنها راه و کم هزینه ترین راهتون تهیه مودم وایرلسه ....

بقیه راههای ممکنه با توجه به فاصله شما از یکدیگر مقروون به صرفه نیست . میتونید از وایرلسهای usb استفاده کنید که

هرکدوم حدود 50000تومان میشه و یه آنتن دست ساز که اگه بخوای میتونم در مورد آنتن کمکت کنم

پیروز باشید.....

ویرایش توسط Amirshehni : 2007-09-15 در ساعت 05:57 AM

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirshehni نمایش پست ها
    سلام دوست من فکر میکنم برای همچین موردی شما تنها راه و کم هزینه ترین راهتون تهیه مودم وایرلسه ....

بقیه راههای ممکنه با توجه به فاصله شما از یکدیگر مقروون به صرفه نیست . میتونید از وایرلسهای usb استفاده کنید که

هرکدوم حدود 50000تومان میشه و یه آنتن دست ساز که اگه بخوای میتونم در مورد آنتن کمکت کنم

پیروز باشید.....

قوربون آقا . چشم اگه قرار شد بریم وایرلس مزاحمتون میشم .

میتونید طرز کار این سیستم 3 میلیونی مخابرات را برام توضیح بدید ؟ یعنی اونا چه دستگاهی دارن که این امکان را به مشترک میدن که دیگران بتونن در یک زمان به یک خط تلفن زنگ بزنن ؟ فرض کنید ما یه مودم e1 داریم که 30 نفر را ساپورت میکنه . اون دستگاهی که توی مخابراته و برای isp ها این سرویس را بوجود میاره چیه و طرز کارش چطوره ؟ البته محض اطلاعات عمومی میپرسم
    این یه سیستم خیلی پیچیده داره یا ... ؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    قوربون آقا . چشم اگه قرار شد بریم وایرلس مزاحمتون میشم .

میتونید طرز کار این سیستم 3 میلیونی مخابرات را برام توضیح بدید ؟ یعنی اونا چه دستگاهی دارن که این امکان را به مشترک میدن که دیگران بتونن در یک زمان به یک خط تلفن زنگ بزنن ؟ فرض کنید ما یه مودم e1 داریم که 30 نفر را ساپورت میکنه . اون دستگاهی که توی مخابراته و برای isp ها این سرویس را بوجود میاره چیه و طرز کارش چطوره ؟ البته محض اطلاعات عمومی میپرسم
    این یه سیستم خیلی پیچیده داره یا ... ؟
    شرکت مخابرات به ازای هر خط تلفن که میخاد ددر مرکز استان در اختیار مشترک بزاره، 100 هزار تومان دریافت میکنه . بنا به همین پایه ی قیمت، به ازای هر خط دیجیتال (E1) هم که میخواد در اختیار مشترک بزاره همین مبلغ 100 هزار تومان رو دریافت میکنه . خطوط E1 بسته های 30 تایی از خطوط Dial-IN تلفن هستند، بنابراین هزینه مربوط به هر لینک E1 برابر با سه میلیون تومان خواهد بود که شرکت مخابرات به عنوان ودیعه دریافت میکنه .
    سمت مخابرات با نصب یک کارت ISDN و تعریف تعداد 30 خط بر روی یک شماره (که در ایر ان با 97 شروع میشود) کل کار انجام میشود .
    برای جابجایی این تعداد خطوط از شرکت مخابرات تا محل مورد نظر از یک زوج سیم اختصاصی که به آن LeasedLine گفته میشود استفاده میکنیم . بنا براین در دوسر این زوج سیم باید ابزار های مرتبطی نصب شوند . برای لینک های E1 معمولا از مودم های پتون استفاده میگردد که هزینه خرید آنها در حدود یک میلیون تومان خواهد بود .
    پس از انتقال این تعداد خط تلفن (که همگی Dial-IN) هستند، میبایست خطوط تلفن را از یکدیگر جداسازی نموده و به حالت آماده باش در آورده تا بتواند به تماس مشترکین پاسخ دهد . این وظیفه را بر عهده ی ابزار دیگری به نامAccessServer میگذاریم . نمونه های متداول آنها سری سیسکو 5200 و 5300 هستند که هزینه ی خرید آنها نیز بالغ بر 3 و نیم میلیون تومان خواهد بود .

بنابراین هزینه راه اندازی یک لینک E1 صرفنظر از محدودیت های موجود، پیش نیاز های الزامی، مدارک و اسناد و مجوز های ملزوم، بالغ بر هفت و نیم میلیون تومان خواهد بود . البته باید مبلغ آبونمان ماهانه (هر چند ناچیز در برابر سایر هزینه ها) را به لیست اضافه نمود .

اما در مورد سوال شما،
    دریافت و راه اندازی لینک E1 رو صرف نظر از هر چیزی !! به شما اصلا پیشنهاد نمیکنم .
    بهترین راه حل این است که به تعداد حداثکر کاربری که در یک لحظه برای خود در نظر دارید، خط تلفن و مودم تهیه کنید . سپس با زاه اندازی یک سرویس دهنده ی تلفنی، اینترنت دریافتی را بین کاربران خود تقسیم کنید .

اما نکاتی در این مورد که یادآوری آنها را مهم دیدم :

سرعت اتصال و تبادل اطلاعات کاربر در ارتباط تلفنی، با استفاده از خطوط آنالوگ، حداکثر 33600 بیت بر ثانیه خواهد بود که با یک حساب سر انگشتی (تقسیم مقدار فوق بر 8 ) ، این سرعت برابر با 4200 بایت بر ثانیه یعنی چیزی در حدود 4.2 کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود . البته باید توجه داشته باشید که خرابی سیم کشی تلفن، وجود نویز، بارندگی و ... همگی از عواملی هستند که بر سرعت اتصال شما تاثیر گذارند، و این سرعت مختص بهترین شرایط خواهد بود .

اما خطوط دیجیتال یا E1 ؛
    سرعت اتصال و تبادل اطلاعات کاربر در ارتباط تلفنی، با استفاده از خطوط دیجیتال، حداکثر 57600 بیت بر ثانیه خواهد بود که با یک حساب سر انگشتی (تقسیم مقدار فوق بر 8 ) ، این سرعت برابر با 7200 بایت بر ثانیه یعنی چیزی در حدود 7.2 کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود .
    که باز هم سرعت شما، همانند اتصال با خطوط آنالوگ دستخوش عوامل ارجی خواهد بود .

از نظر تعداد مودم هایی که همزمان میتوانید بر روی یک سیستم داشته باشید نیز محدودیت وجود دارد . به طور میانگین شما حداکثر میتوانید 3 مودم بر روی Slot های PCI بصورت Internal نصب کنید ، 2 مودم بر روی پورت های COM بصورت External , حداکثر 3 مودم بر روی پورت های USB . بنابراین بدون هزینه ی اضافی، حداکثر تعداد 8 مودم میتوانید بر روی یک سیستم نصب کنید، در صورت نیاز به تعداد مودم بیشتر ملزم به 1- استفاده از ابزار اضافه موسوم به MultiPort خواهید بود یا 2- تهیه یک سیستم جدید و افزایش تعداد مودم ها به 16 عدد میباشید .

به عنوان راه حل دوم، استفاده ازارتباط بیسیم را به شما پیشنهاد میکنم؛
    برای این منظور میبایست یک AccessPoint در مرکز نصب نموده، و به تعداد کاربران مورد نظرتان WirelessClient نمایید . در این بین، شاید هزینه ی شما کمی افزایش پیدا کند، اما محدودیت کمتری هم از نظر سرعت ، هم از نظر تعداد کاربر، و هم گستردگی آنها خواهید داشت . که در صورت انتخاب این گزینه پیشنهاد میکنم ادامه موضوع را در موضوعی جید در بخش مربوطه پیگیری نمایید .

و در نهایت به عنوان راه حل سوم، شاید راه حل تکمیلی؛
    پیشنهاد خرید یک دستگاه هاب/سوییچ ارائه خدمات از طریق کابل شبکه به کاربران خود را انجام دهید . البته همانطور که مطلعید، ارائه خدمات به کاربرانی که حتی یک کوچه با شما فاصله داشته باشند (بدلیل محدودیت کابل کشی) غیر ممکن و یا بسیار سخت خواهد بود . اما در این روش، هزینه ی شما بسیار ناچیز، نصب و سرویس دهی به هیچ ابزار گرانقیمت و تجربه ی زیادی نیاز ندارد .

در صورت وجود سوال در خدمت خواهیم بود .
    موفق باشید .

zapii سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    شرکت مخابرات به ازای هر خط تلفن که میخاد ددر مرکز استان در اختیار مشترک بزاره، 100 هزار تومان دریافت میکنه . بنا به همین پایه ی قیمت، به ازای هر خط دیجیتال (E1) هم که میخواد در اختیار مشترک بزاره همین مبلغ 100 هزار تومان رو دریافت میکنه . خطوط E1 بسته های 30 تایی از خطوط Dial-IN تلفن هستند، بنابراین هزینه مربوط به هر لینک E1 برابر با سه میلیون تومان خواهد بود که شرکت مخابرات به عنوان ودیعه دریافت میکنه .
    سمت مخابرات با نصب یک کارت ISDN و تعریف تعداد 30 خط بر روی یک شماره (که در ایر ان با 97 شروع میشود) کل کار انجام میشود .
    برای جابجایی این تعداد خطوط از شرکت مخابرات تا محل مورد نظر از یک زوج سیم اختصاصی که به آن LeasedLine گفته میشود استفاده میکنیم . بنا براین در دوسر این زوج سیم باید ابزار های مرتبطی نصب شوند . برای لینک های E1 معمولا از مودم های پتون استفاده میگردد که هزینه خرید آنها در حدود یک میلیون تومان خواهد بود .
    پس از انتقال این تعداد خط تلفن (که همگی Dial-IN) هستند، میبایست خطوط تلفن را از یکدیگر جداسازی نموده و به حالت آماده باش در آورده تا بتواند به تماس مشترکین پاسخ دهد . این وظیفه را بر عهده ی ابزار دیگری به نامAccessServer میگذاریم . نمونه های متداول آنها سری سیسکو 5200 و 5300 هستند که هزینه ی خرید آنها نیز بالغ بر 3 و نیم میلیون تومان خواهد بود .

بنابراین هزینه راه اندازی یک لینک E1 صرفنظر از محدودیت های موجود، پیش نیاز های الزامی، مدارک و اسناد و مجوز های ملزوم، بالغ بر هفت و نیم میلیون تومان خواهد بود . البته باید مبلغ آبونمان ماهانه (هر چند ناچیز در برابر سایر هزینه ها) را به لیست اضافه نمود .

اما در مورد سوال شما،
    دریافت و راه اندازی لینک E1 رو صرف نظر از هر چیزی !! به شما اصلا پیشنهاد نمیکنم .
    بهترین راه حل این است که به تعداد حداثکر کاربری که در یک لحظه برای خود در نظر دارید، خط تلفن و مودم تهیه کنید . سپس با زاه اندازی یک سرویس دهنده ی تلفنی، اینترنت دریافتی را بین کاربران خود تقسیم کنید .

اما نکاتی در این مورد که یادآوری آنها را مهم دیدم :

سرعت اتصال و تبادل اطلاعات کاربر در ارتباط تلفنی، با استفاده از خطوط آنالوگ، حداکثر 33600 بیت بر ثانیه خواهد بود که با یک حساب سر انگشتی (تقسیم مقدار فوق بر 8 ) ، این سرعت برابر با 4200 بایت بر ثانیه یعنی چیزی در حدود 4.2 کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود . البته باید توجه داشته باشید که خرابی سیم کشی تلفن، وجود نویز، بارندگی و ... همگی از عواملی هستند که بر سرعت اتصال شما تاثیر گذارند، و این سرعت مختص بهترین شرایط خواهد بود .

اما خطوط دیجیتال یا E1 ؛
    سرعت اتصال و تبادل اطلاعات کاربر در ارتباط تلفنی، با استفاده از خطوط دیجیتال، حداکثر 57600 بیت بر ثانیه خواهد بود که با یک حساب سر انگشتی (تقسیم مقدار فوق بر 8 ) ، این سرعت برابر با 7200 بایت بر ثانیه یعنی چیزی در حدود 7.2 کیلوبایت بر ثانیه خواهد بود .
    که باز هم سرعت شما، همانند اتصال با خطوط آنالوگ دستخوش عوامل ارجی خواهد بود .

از نظر تعداد مودم هایی که همزمان میتوانید بر روی یک سیستم داشته باشید نیز محدودیت وجود دارد . به طور میانگین شما حداکثر میتوانید 3 مودم بر روی Slot های PCI بصورت Internal نصب کنید ، 2 مودم بر روی پورت های COM بصورت External , حداکثر 3 مودم بر روی پورت های USB . بنابراین بدون هزینه ی اضافی، حداکثر تعداد 8 مودم میتوانید بر روی یک سیستم نصب کنید، در صورت نیاز به تعداد مودم بیشتر ملزم به 1- استفاده از ابزار اضافه موسوم به MultiPort خواهید بود یا 2- تهیه یک سیستم جدید و افزایش تعداد مودم ها به 16 عدد میباشید .

به عنوان راه حل دوم، استفاده ازارتباط بیسیم را به شما پیشنهاد میکنم؛
    برای این منظور میبایست یک AccessPoint در مرکز نصب نموده، و به تعداد کاربران مورد نظرتان WirelessClient نمایید . در این بین، شاید هزینه ی شما کمی افزایش پیدا کند، اما محدودیت کمتری هم از نظر سرعت ، هم از نظر تعداد کاربر، و هم گستردگی آنها خواهید داشت . که در صورت انتخاب این گزینه پیشنهاد میکنم ادامه موضوع را در موضوعی جید در بخش مربوطه پیگیری نمایید .

و در نهایت به عنوان راه حل سوم، شاید راه حل تکمیلی؛
    پیشنهاد خرید یک دستگاه هاب/سوییچ ارائه خدمات از طریق کابل شبکه به کاربران خود را انجام دهید . البته همانطور که مطلعید، ارائه خدمات به کاربرانی که حتی یک کوچه با شما فاصله داشته باشند (بدلیل محدودیت کابل کشی) غیر ممکن و یا بسیار سخت خواهد بود . اما در این روش، هزینه ی شما بسیار ناچیز، نصب و سرویس دهی به هیچ ابزار گرانقیمت و تجربه ی زیادی نیاز ندارد .

در صورت وجود سوال در خدمت خواهیم بود .
    موفق باشید .

شدیدا تشکر میکنم رفیق . دستت درد نکنه روشنم کردی .
    فقط یه چیزی رو نفهمیدم ! این 8 رو از کجا آوردی که کار رو خراب کرد و سرعت را کشید پایین !!!؟؟؟؟

و دیگه اینکه اگر سرعت میره روی 4 کیلو پس چرا من وقتی با آفلاین اکسپلورر یه سایت رو دانلود میکنم سرعت رو حدود 10 نشون میده البته تا 14 هم میره . (واقعی هم هست چون هر 1.5 دقیقه تقریبا یک مگ دانلود میکنه . و عجیب تر از اون وقتی با dap یه فایل یا برنامه را دانلود میکنم سرعت را همون 3و4 و 5 نشون میده .

stt
    stt آنلاین نیست.

عضو غیر فعال
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    دوست عزیز به نظر من شما بیخیال مخابرات شو چون تلفن 33.6 کیلوبیت و E1 که عمرا به شما نمیدن 56 کیلوبیت بر ثانیه میشه تازه کلی هزینه پنهان وآشکار داره بهتره یک نفر ریسیو ماهواره ای بکنه بقیه از طریق وایرلس بهش وصل بشن مطمئن باش ارزونترین و بیدردسرترین راه همینه تازه وایر لس هزینه اتصال و آبونمان هم نداره ولی شما هر چی از مخابرات بگیری باید ابونمان و کلی کوفت و زهرماره دیگه بدی. حالا خود دانی

در مورد اون عدد 8 هم باید بگم که واحد سرعت در ارتباطات(از تلفنی گرفته تا ماهواره ای) بیت است ولی واحد اطلاعات در کامپیوتر ها بایت است و هر 8 بیت برابر 1 بایت میشه پس اگه سرعت کانکشن شما مثلا 48کبلوبیت بر ثانیه باشه سرعت دانلود شما حداکثر و به طور تقریبی میشه 6کیلوبایت بر ثانیه اینکه چرا تقریبی چون هر کیلوبیت برابر 1000 بیت است ام هر کبلوبایت برابر 1024 بایت .امیدوارم مفهوم رو رسونده باشم

ویرایش توسط stt : 2007-09-17 در ساعت 09:33 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    7
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام و ممنونم از راهنمایی های خیلی خیلی خوبتون

خب اینجا یه سوال دیگه پیش میاد :

سرعت دانلود در سرعت 56 کیلو به 7 کیلو میرسه درسته ؟!!!
    اما من وقتی با offline explorer یک سایت را دانلود میکنم سرعت دانلود من را در اکثر مواقع 10 و تا 14 هم نشون میده . وقتی به حجم دانلود هام نگاه میکنم میبینم که طبق حجم دانلودم سرعت متوسط روی 10 بوده . یعنی در یک دقیقه حدود700 کیلو و یا در یک دقیقه و نیم حدود یک مگ دانلود داشتم .

اما وقتی با danload manager یک فایل را دانلود میکنم سرعت را روی 4 نشون میده .

برای تفاوت سرعت دانلود در این دو مورد چه توضیحی میتونید بدید ؟ چون سرعت 10 و یا 14 کیلو دانلود در عمل غیر ممکنه چون 10*8 میشه 80 !!! در حالی که سرعت دیال آپ بیشتر از 56 نیست .

من کجا را اشتباه میکنم ؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چرا در دیجیتال هر کیلو برابر 1024

اشتراک اینترنت ماهواره ای با وایرلس

چرا کیلوبایت برابر است با 1024

فرق بین خطوط دیال اپ وe1

اشتراک گذاری اینترنت ماهواره ای

به اشتراک گذاری وایرلس بین چند نفر

اشتراک گذاریاینترنت ماهواره ای

اشتراک ماهواره ای

اشتراك ماهانه اينترنت ماهوار ه اي