صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 27

موضوع: مشکل در گرفتن backup از active directory

نام حقيقي: ایمان ادریسیان

عضو عادی شناسه تصویری mostafaa
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37

مشکل در گرفتن backup از active directory

با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم سایت
    من تو محل کارم دو تا سرور hp pro light ml 350 دارم که یکی به عنوان سرور هستش و دیگری رو میخام به عنوان بک آپ استفاده کنم دارم.
    با استفاده از دستور ntbackup از ad سرور اصلی backup گرفتم و در ad سرور backup ریستور کردم . ولی زمانی که ویندوز رو ریستارت کردم دیگه بالا نیومد و مجبور شدم دوباره رو سرور دوم ویندوز نصب کنم.
    حتما میگید چرا از dc استفاده نکردم ؟ یکی از دلایلش اینه که روی سرورهای ما یه نرم افزار اختصاصی و چند میلیونی هستش که مختص ما نوشته شده و برای اینکه این نرم افزار روی سرور کار کنه حتما باید computer name server اون چیزی باشه که توی نرم افزار براش تعریف شده. که مال ما researchهستش . و اگه غیر این باشه نرم افزار کار نمیکنه. و حتما همتون هم میدونید که توی کامپیوتری که به عنوان dc استفاده میشه باید کامپیوتر نیمش با سرور ad متفاوت باشه.
    حالا همه اینا رو گفتم که بپرسم آیا راهی هست که فقط از یوزرهای active directory بشه backup گرفت.
    چون فکر میکنم به خاطر اینکه فایلهای رجیستری اون ویندوز رو تو این ریستور کردم دیگه بالا نیومد.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    راحت ترین کار اینه که از یه نرم افزار مثل norton ghost استفاده کنی. البته راههای دیگه ای هم هست.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    میشه در مورد راه های دیگش توضیح بدید.
    آخه نمیخام روی سرور نرم افزار نصب کنم.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    کسی از دوستان یه راه حل نمیخاد به ما بده؟؟

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    توضیحاتتون ناقص هست، من برداشت خودم را می نویسم و اگر درست نبود بیشتر توضیح بدید. شما نوشتید که نرم افزاری دارید که بایستی computer name میزبان آن نرم افزار ثابت باشد. تا اینجا که مشکلی نیست ولی در عین حال شما می خواهید که از AD هم پشتیبان داشته باشید. خوب برداشت من این هست که نرم افزار شما بروی AD نصب شده . Concept کار در استراکچر دامینها و پشیبان دامین این نیست که شما بک آپ بگیرید و روی سیستم دیگر Restore کنید. برای ایجاد پشتیبان از یک AD و از ویندوز 2000 به بالا کافیه که یک Additional Domain controller نصب کنید. حال اگر نرم افزار شما هم روی AD و هم روی سیستم پشتیبان نصب شده باشد که عملا غیر ممکن است (چون نمی توانید دو نام مشابه کامپیوتر در یک شبکه داشته باشید) هیچ راه حلی نخواهید داشت.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    یک سرور داریم با این مشخصات و حدود 100 تا یوزر که اکثرشون thin client هستند.
    computername=test
    ip=192.168.202.1
    windows server 2003 ent
    SQL server 2000
    citrix metaframe xp
    active directory
    flight info program
    سیستم دوم که در واقع قراره بک آپ سیستم اول باشه
    computername=test
    ip=192.167.202.1
    windows server 2003 ent
    SQL server 2000
    citrix metaframe xp
    active directory
    flight info program
    سیستم دوم تقریبا آماده است و فقط کافیه که ip اون مثل سرور اصلی بکنیم و بیاریمش تو مدار تنها مشکل اینه که اکتیو دایرکتوری سرور رو نتونستم بیارم روی سرور دوم.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    چك كنيد ببينيد هر دو سيستم دقيقا يكسان هستند ؟
    در اينصورت يك image از سيستم اول گرفته و بر روي سيستم دوم restore كنيد . (كاري كه خودم حدود 5 سال است انجام ميدهم و از مكافات نصب ابزار هاي جانبي راحت كرده ام) .

فقط يادآوري چند نكته قبل از restore كردن image بايد متذكر بشم :
    1- بين سيستم اول و سيستم دوم هيچ ارتباطي نباشد . پيشنهاد ميكنم از يك كابل متصل به هاب بدون هيچ node ديگر استفاده كنيد و يا اينكه يك loopback به كارت شبكه (هاي) سيستم دوم وصل كنيد تا از نظر سرويس شبكه موردي نداشته باشيد.
    2- قبل از جانشاني سيستم دوم بجاي سيستم اول ، از خارج شدن سيستم اول از شبكه مطمئن شده و سپس اقدام به اتصال آن به شبكه كنيد .

نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    آقای ادریسان همانطور که قبلا گفتم اگر شبکه شما مبتنی بر ویندوز و بخواهید Infrastructure بر مبنای صحیح مایکروسافتی استوار باشد هیچگاه نمی تونید از یک نام برای دو دستگاه در یک Sub net استفاده کنید . این مسئله رو تاکید می کنم چرا که شما چنین قصدی دارید. منتهی با توضیح جدید شما مسائل کمی متفاوت شد . شما می خواهید دستگاه دوم را طوری در شبکه قرار بدید که در صورت از کار افتاده سیستم 1 عملکرد شبکتون به هم نخوره. با این روش به نتیجه نمی رسید. با توصیه اقای راستی هم همینطور چرا که شما هر لحظه باید بک آپ یا به قول ایشون image تهیه کنید و هر آن که سیستم 1 دچار اختلال شد آخرین image که احتمالا مربوط به یک ثانیه قبل از خرابی سیستم 1 می باشد را بروی سیستم 2 ریستور کنید.
    حداقل بهتره مقوله AD را از این دو سیستم جدا کنید در آن صورت راه کار اولیه مربوط به اکتیو رو می تونید عملی کنید. برای بخش دوم یعنی Application server می تونید از Clustering ویندوز استفاده کنید.یعنی حداقل نیاز به 4 سیستم دارید.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط irarkh نمایش پست ها
    آقای ادریسان همانطور که قبلا گفتم اگر شبکه شما مبتنی بر ویندوز و بخواهید Infrastructure بر مبنای صحیح مایکروسافتی استوار باشد هیچگاه نمی تونید از یک نام برای دو دستگاه در یک Sub net استفاده کنید . این مسئله رو تاکید می کنم چرا که شما چنین قصدی دارید. منتهی با توضیح جدید شما مسائل کمی متفاوت شد . شما می خواهید دستگاه دوم را طوری در شبکه قرار بدید که در صورت از کار افتاده سیستم 1 عملکرد شبکتون به هم نخوره. با این روش به نتیجه نمی رسید. با توصیه اقای راستی هم همینطور چرا که شما هر لحظه باید بک آپ یا به قول ایشون image تهیه کنید و هر آن که سیستم 1 دچار اختلال شد آخرین image که احتمالا مربوط به یک ثانیه قبل از خرابی سیستم 1 می باشد را بروی سیستم 2 ریستور کنید.
    حداقل بهتره مقوله AD را از این دو سیستم جدا کنید در آن صورت راه کار اولیه مربوط به اکتیو رو می تونید عملی کنید. برای بخش دوم یعنی Application server می تونید از Clustering ویندوز استفاده کنید.یعنی حداقل نیاز به 4 سیستم دارید.
    من نمیخام سیستم دوم اصلا تو مدار باشه.
    من میخام اگه سرور اصلی از کار افتاد ، اون رو کلا از مدار خارج کنم و سرور بک آپ رو جایگزین اون کنم .
    دو تاشون هیچوقت همزمان تو شبکه نمیتونن باشن این مسلمه.

نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    شما چطور می تونید Backup لحظه به لحظه بگیرید؟ اینو حل کردید Restore هم خود بخود حل میشه .

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    ad خودش یک تنظیمی داره که من الان درست یادم نیست وقتی تنظیم بشه تمامی object های اون روی یک سرور دیگه ذخیره می شه یه چیزی مثل replication در sql server

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    فکر میکنم جواب شما رو همون اول دادم.
    شما همونجور که دوست خوبم گفتن باید یه سرور با همون سخت افزار بیارید image رو بریزید روش و آماده تا اولی خراب شد دومی رو روشن کنین.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    در جواب دوستمون آقای خسروی باید بگم که چون این برنامه یه برنامه اطلاعات پروازیه احتیاج به بک آپ لحضه ای نداره یعنی اصلا لزومی نداره. چون اطلاعات پرواز هر روز فقط به درد همون روز میخوره و فردا دیگه سوخته است ولی به خاطر جنبه آرشیوش هر روز یه بک آپ ازش میگیرم ولی اگه مثلا آرشیو یک روز هم بپره باز مهم نیست چون واسه سیستمها آماریمون و آرشیو اطلاعات یه برنامه جداگانه داریم که مشکلی نداره.
    در مورد image گرفتن اگه سرور اول کاملا به خوبی کار میکرد ایرادی نداشت ولی سرور اول هم خودش چندین اشکال داره ، یک اینکه citrix که روی اون نصبه ورژنش قدیمیه و ارور لایسنس میده دوم اینکه خود ویندوز روی سرور هم مشکوک کار میکنه و گاه گداری ارور صفحه آبی میده و چنتا مشکل کوچیک دیگه که نمیخام روی سرور بک آپ هم داشته باشم.
    حالا سوالم اینه که هیچ راه حلی و یا نرم افزاری نیست که بشه باهاش از active directory بک آپ گرفت.
    من سرور دومم آماده است فقط یوزرهای اکتیو دایرکتوری سرور اول روش نیست.

نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    جناب غرقی روش شما عملیست ولی نه برای یک سیستم داینامیک.وقتی یک APP server و یک AD در میان باشه که یقینا" دیتابیس هر دو مورد همواره در حال تغییر هست (برای AD کمتر) مسلما" ایشون ممکنه تغییری در GP ایجاد کنه و یا اون نرم افزار هر روز تغییرات خواهد داشت.image برای کسی خوبه که سیستم استاتیک داشته باشه و یا مهم نبودن آخرین تغییرات.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_vpn نمایش پست ها
    ad خودش یک تنظیمی داره که من الان درست یادم نیست وقتی تنظیم بشه تمامی object های اون روی یک سرور دیگه ذخیره می شه یه چیزی مثل replication در sql server
    دوست عزیز احتمالا منظور شما Additional نیست ؟

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaa نمایش پست ها
    در جواب دوستمون آقای خسروی باید بگم که چون این برنامه یه برنامه اطلاعات پروازیه احتیاج به بک آپ لحضه ای نداره یعنی اصلا لزومی نداره. چون اطلاعات پرواز هر روز فقط به درد همون روز میخوره و فردا دیگه سوخته است ولی به خاطر جنبه آرشیوش هر روز یه بک آپ ازش میگیرم ولی اگه مثلا آرشیو یک روز هم بپره باز مهم نیست چون واسه سیستمها آماریمون و آرشیو اطلاعات یه برنامه جداگانه داریم که مشکلی نداره.
    در مورد image گرفتن اگه سرور اول کاملا به خوبی کار میکرد ایرادی نداشت ولی سرور اول هم خودش چندین اشکال داره ، یک اینکه citrix که روی اون نصبه ورژنش قدیمیه و ارور لایسنس میده دوم اینکه خود ویندوز روی سرور هم مشکوک کار میکنه و گاه گداری ارور صفحه آبی میده و چنتا مشکل کوچیک دیگه که نمیخام روی سرور بک آپ هم داشته باشم.
    حالا سوالم اینه که هیچ راه حلی و یا نرم افزاری نیست که بشه باهاش از active directory بک آپ گرفت.
    من سرور دومم آماده است فقط یوزرهای اکتیو دایرکتوری سرور اول روش نیست.
    احتمالا من و آقای خسروی با هم داشتیم مطلب مینوشتیم و ایشون این مطلب رو ندیدن واسه همین دوباره تکراش میکنم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

بک آپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری

نحوه backup گرفتن از active directory

http://forum.persiannetworks.com/f25/t17690.html

بک آپ گرفتن AD

بکاپ گرفتن از طریق active directory

backup از اکتیو دایرکتوری

مراحل گرفتن backup از active director

مشکل بک آپ گیری sql در دستگاه دیگر

بکاپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری

اموزش backup active directory 2008