نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: چند سوال در مورد مانیتورینگ ، کابل کشی و پهنای باند

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

چند سوال در مورد مانیتورینگ ، کابل کشی و پهنای باند

با سلام خدمت دوستان و اساتید
    یه چند تا سوال داشتم که اگه لطف کنین و جواب بدین ممنون می شم . من توی یه مجموعه حدود 400 تا کامپیوتر رو پشتیبانی می کنم اول یه کم توضیح می دم که یه ذهنیتی داشته باشید بعد جواب سوالم رو بدید این مجموعه شبکش کم کم گسترش پیدا کرده
    و از یه تعداد هاب شروع شده تا الان که حدود 20 تا سویچ داریم (مشخصات سویچ ها رو در آخر می گم ) . چون این شبکه کم کم گسترش پیدا کرده در نتیجه کابل کشی ها اصلا بر اساس اصول صورت نگرفته مثلا هر کس گفته اینترنت می خوام یه نفر که کابل کش
    برق بوده به کابل از توی سقف کاذب رد می کرده بعد هم کی استون می خورده و یا علی مدد برو بریم . نتیجتا اینکه کابل ها توی سقف ها بدون Cable Tray رد شده و خیلی شلوغ شده حالا بماند که بعضی از کابل ها ممکنه از روی مهتابی یا حتی از کنار کابل برق
    هم رد شده باشه . اینترنت و کلا برنامه های Web Based ما و سرورهامون توی مرکز کامپیوترمون نصب هستش و اونها پهنای باند رو تا مجموعه ما سرعتش رو تضمین می کنن . مشکلی که من دارم توی شبکه داخلی خودمونه اولا اینکه خیلی ها گاهی می گن که
    سرعت کند هستش و ما هیچ معیاری برای اندازه گیری این سرعت نداریم . کابل کشی مجدد ساختمان هم امکان پذیر نیست پس اینو پیشنهاد نکنید . خب این تا اینجا حالا تجهیزات رو براتون می گم
    سویچی که فیبر مرکز بهش وصله یا در اصطلاح Backbone بهش وصل هستش Cisco 2960 TTL که 24 پورته ، از این سویچ 20 تا کابل به نقاط مختلف ساختمان رفته و به سویچ های دیگه وصله . 20 سویچ دیگه 12 تا 3Com 4400 Manage هست 1 تا Cisco 2960
    TTL و 7 تا دیگه 3Com 2420 Unmanage که اکثر این سویچ ها هم پر هستش و زیره باره فاصله کابل ها از سویچ اصلی تا این سویچ ها کمتر از 100 متر هست و کابل های استفاده شده توی ساختمان اکثرا Cat 5e هستش
    راستی یادم شد یه تستر شبکه Fluke هم دارم . خب حالا می رسیم به سوالات
    1 - اولا اینکه من چطور می تونم پهنای باند رو از سویچ تا کلاینت تضمین کنم ؟؟؟ صرف اینکه می گه وصل هستش و شبکه کار می کنه درسته ؟؟؟ ممکنه البته نویز داشته باشه . چطور می تونم به طور قطع بگم که این نود درسته و پهنای باند روش کامل
    هستش ؟؟ تنها مشکلی که من اونجا دارم همینه ما کابل ها رو از لحاظ نویز تست کردیم و تقریبا می شه گفت که نویز حل شده ولی من نمی دونم گاهی خیلی از کارمندان می گن گه شبکه کند هستش و من توی این مجموعه هیچ مبنایی ندارم که بگم
    آره الان کند هستش یا سریع برای همین می خوام که از صحت نودهام کاملا مطمئن باشم . اگه برای تست این سرعت نرم افزار سخت افزار یا هر ایده ای دارین بهم بگین ممنون می شم ؟؟؟
    2 - ترافیک ورودی و خروجی من در مجموع روزانه 250 GB هستش برای کنترل ترافیکم چه ایده و پیشنهادی دارید ؟ که مثلا اگه 2و3 نفر دارن فایل سنگینی Share می کنن من متوجه بشم ؟؟؟
    3- و سوال آخر اینکه چطور متوجه بشم که کدام کلاینت ها به کدام سویچ ها متصلند ؟؟؟
    ممنونم از اینکه وقت میگذارید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    1.2.میتونید از Micronet BandwidthManager (سخت افزاری) برای کنترل سرعت کارها و همچنین مشاهده میزان استفادشون استفاده کنید
    3. راه خاصی نیست مثلا میتونید یکی یکی قطعشون کنید

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از اينكه جواب داديد ولي اين كه فرمودين جواب سوال من نبود

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    شما با Micronet Bandwidth Controller این کارایی که میخواید میتونید انجام بدید قیمتش هم حدود 200 تومنه

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    یه کار خوب. شما همه رو به دامین join کن و توی group policy این امکان رو که به همدیگه کانکت بشن رو ببند. یه vpn server راه بنداز و همه رو مجبور کن قبل از هر کاری اول vpn رو کانکت کنن. حالا کنترل کامل داری روشون. برای file sharing هم از یه dfs server استفاده کن. اگه خواستی بگو تا جزئیات رو هم بگم.

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    برای تست هم هم میتونی یه ftp راه بندازی هم از میکروتیک و bandwidth test اون که خیلی چیز خوبیه استفاده کنی.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    مشکل شما اینه که راه حل های منطقی سیسکو در طراحی شبکه رو در نظر نگرفته اید.

فعلا برای قدم اول شما با تغییر توپولوژی شبکه به Hierachical topology با استفاده Core Switch و سوییچ های لایه 3 و Vlan routing تعدد Collision domain ها رو کم کنید و صد البته Broadcasting و Flooding رو مقداری کاهش بدید.

حالا برای بقیه مباحث صحیت زیاد هست

کلمات کلیدی در جستجوها:

fluke

http://forum.persiannetworks.com/f25/t16767.html

کابل کشی

جزئیات cisco2960

توضیح در مورد مانیتورینگ

مانیتورینگ چند لایه

اصول کابل کشی اینترنت در ساختمان

ttlدر مورد

کابل کشی مرکز مانیتورینگ

روش مانیتورینگ چند کامپیوتر