صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 17

موضوع: از چه مودمي استفاده كنم در مسافت زياد ؟

نام حقيقي: سام قراچه

عضو غیر فعال شناسه تصویری matrixco.sec
    نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23

Icon14 از چه مودمي استفاده كنم در مسافت زياد ؟

با سلام خدمت دوستان عزيز :

مي خواستم از دوستان راهنمائي بگيرم .

موضوع :

من يك سيم خصوصي از ISP به مركز شماره 4 و از مركز 4 به مركز 2 كشيديم و از مركز 2 به يك مركز ديگه انتقال داديم ، كه مسافت اين مسير چيزي بين 12 تا 14 كيلومتر هستش ، حالا ميخواستم بد.نم كه واسه انتقال2 مگ اينترنت با اين وضعيت و اين مسافت از چه مودمي براي انتقال استفاده كنم كه افت كمتري داشته باشه و خوب هم جواب بده ؟

ممنونمي شم اگه راهنمائي كنيد .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    سیم چی کشیدی؟

نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    از همون سيم هاي معمولي ارتباط مخابرات كه براي اتصال بين دو مركز استفاده مي كنه .

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    0
    فکر کنم همون لیزد رو فرمودن دیگه
    اقا راستی مخارج اولیه و ماهیانه خط لیزد مخابراتی باری خط هم مرکز و غیر هم مرکز چنده

تعریف این تلبس ها رو بدجوری شنیدم روی یکیشم از مخابرات سرویس دارم یخورده گرونه ها جفتش با حد اقل روتر مربوطه 1650000*2
    پتون هم که از دوستان قدیمی هست و باز باید گفت مرگ بر امریکا که اگه نبود من یکی نمیدونم چطوری باین شبکه راه مینداختم و این پتون ها هم امریکایی هستن

یک مودم جدید هم به من معرفی کردند به نام کامترند که جفتش حدود 450 در میاد و فکر نکنم بتونه بالای 5 کیلومتر رو جواب بده

از اساتید لط کنن راهنمای بفرمایند

نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    من يك لينك استيبل مي خوام مي خواستم بدونم با 1 جفت تلبس معمولي كه خط ليز ديتا رو مخابرات مي ده مي شه اين كار رو كرد ؟ يا نه ؟

اگر نه چه مودمي بزارم كه تظميني اون فاصله رو جواب بده ؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    اگه یه نگاهی به مشخصات فنی مودم ها DSL بندازی ارتباط گرفتن با سرعت 64 تو این فاصله اگه محال نیاشه یک خوشبینی بیشتر نیست .

من برای این فاصله فقط یک مودم رو دیدیم که جواب میده اون هم با سرعت 33600 بیت بر ثانیه و اون Zyxel u-366 هست که برای دستگاههای ATM بانکی استفاده کردم.

خلاصه تنها راحت استفاده از VPN تو این فاصله هست که می تونی از مخابرات بگیری.

اگه نخواستی هم برو سراغ وایرلس که خیلی راحت تری.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    گرفتن vpn از مخابرات علاوه بر اینکه خرج داره مکافات هستش! وایرلس رو بنده هم پیشنهاد میدم البته اگر شرایط محیطی مهیا باشه اگر نه که با همین کابل باید انتقال داد .

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    گرفتن vpn از مخابرات علاوه بر اینکه خرج داره مکافات هستش! وایرلس رو بنده هم پیشنهاد میدم البته اگر شرایط محیطی مهیا باشه اگر نه که با همین کابل باید انتقال داد .
    جناب نصیری.

میشه بگی مکافات گرفتن VPN از مخابرات یا شرکت های PAP چیه ؟ وایرلس که دردسر و دنگ و فنگش بیشتره.

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    جناب اریاگوهر از شما بعید هستش که با این لحن در جواب بنده پست زدین . جالبه شما گفته ی خودتون رو هم انکار می کنید ""اگه نخواستی هم برو سراغ وایرلس که خیلی راحت تری"" حالا گذشته از نسخه ای که شما پیچیدی اگر ایشون قصد انتقال دیتا بوسیله وایرلس رو داشته باشه دوستان متخصص در بخش وایرلس این دوست گرامی رو راهنمایی خواهند کرد . بنده هم می دونم شما هم می دونی که هر تکنولوژی یک مزیت و یک معایبی داره بنده هم گفتم اگر قصد داشته باشن اگر نه که باید کابلی انتقال بدن. امیدوارم دیگه از یک مدیر بخش یک چنین پست با لحن تند و نسنجیده نبیبیم.

نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    خب با این وضیعیتی که آقای آریا گوهر و دوستان می فرمایند باید بی خیال این قضیه شد .

همین وایرلس دل منو خون کرده که من دارم میرام سراغ این سولوشن .

در ضمن اگر رو فیبر نوری باشه چطور می شه و از چه مودمی استفاده کنم ؟

نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    خب با این وضیعیتی که آقای آریا گوهر و دوستان می فرمایند باید بی خیال این قضیه شد .

همین وایرلس دل منو خون کرده که من دارم میرام سراغ این سولوشن .

در ضمن اگر رو فیبر نوری باشه چطور می شه و از چه مودمی استفاده کنم ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    0
    اصلا پی وایرلس نرو که اشتباه هست
    شرکت pap هم با دلیل اینکه خودش کلی پول برای لینک های 2 مگاش میده تا یک مرکز اصلی رو به بقیه مراکز وصل کنه اگه به شما vpn بده خط شما حد اقل 2 تا لینک 2 مگای شرکت رو پر می کنه و ....
    در ضمن این ادسل معمولی که خیلی زور بزنه 1 مگ سند داره و از بابت سرعت هم کافی نخواهد بود

شما 2 جور میتونی از مخابرات سرویس بگیری
    1 point to point که داخل شهری برای هر 64 فکر کنم حدود 60 تومن ماهی در میاد و بیرون شهری هم 85 باید باشه و یک باند کاملا اختصاصی و عالی تحویل میدن 2 تا هم روتر تلبس لازم داری

2 اینترانت که شما به شبکه اینترنت ملی وصل میشی و اگه اینترنت در مقصد ip ولید داشته باشه ( خوب 2 مگا حتما 16 تای داره دیگه ) یک vpn server راه می اندازی و از اینترانت به مبدا کانکت میشی و با یک روتر تلبس کارت راه می افته و برای 256 ماهی 75 حساب می کنن حالا خواستی 14 کیلومتر باشه خوستی از بندر عباس به جلفا وصل شو فرقی نداره

نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    جناب اریاگوهر از شما بعید هستش که با این لحن در جواب بنده پست زدین . جالبه شما گفته ی خودتون رو هم انکار می کنید ""اگه نخواستی هم برو سراغ وایرلس که خیلی راحت تری"" حالا گذشته از نسخه ای که شما پیچیدی اگر ایشون قصد انتقال دیتا بوسیله وایرلس رو داشته باشه دوستان متخصص در بخش وایرلس این دوست گرامی رو راهنمایی خواهند کرد . بنده هم می دونم شما هم می دونی که هر تکنولوژی یک مزیت و یک معایبی داره بنده هم گفتم اگر قصد داشته باشن اگر نه که باید کابلی انتقال بدن. امیدوارم دیگه از یک مدیر بخش یک چنین پست با لحن تند و نسنجیده نبیبیم.

نظر بنده به دیدگاه منفی شما نسبت به سرویس های ارتباطی زیرساخت هست . متاسفانه باب شده تا صحبتی میشه بدون هیچ اطلاعی شروع به بد گفتن از اینجا و اونجا می کنیم.
    راحتی وایرلس از نظر پهنای باند مد نظر من بود نه چیز دیگه. به طور کل در تمام دنیا وقتی که سرویس های مخابراتی امکان ارتباط رو فراهم می کنه هیچ وقت سراغ ارتباط بیسیم نمی رن. ولی در ایران همه اول سراغ وایرلس رو میگیرن.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    چرا وایرلس بده؟؟
    از یک دیوایس خوب برای هر نیازی که دارید البته به نسبت ارزش کار-استفاده کنید تا همیشه راضی باشید دوستان می خوهند با نصف هزینه سیستم کابلی وایرلس راه بندازند از طرفی پایداری هم می خواهند
    درست انتخاب کنید برای این مشکلی که اینجا هست بهترین راه حل وایرلس هست
    آزادی که داره
    شارژ که نداره
    علاف شدن و هدر دادن وقت نداره
    اما باید سر کیسه شل بشه

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    خوب جناب اریاگوهر پست شما شبهه داشت بنده هم از روی حرف شما در جواب شما پست زدم ، در مورد دیدگاه بنده نسبت به ارتباطات زیر ساخت و کابلی پست های بنده رو ببینید فکر نکنم جایی من ارتباط وایرلس رو ترجیح داده باشم به ارتباط کابلی وقتی که زیرساخت ارتباط کابلی موجود باشه . ولی در تمام دنیا اگر ارتباط کابلی مقرون به صرفه نباشه یا امکان نداشته باشه همه میرن سمت ارتباطات بیسیم . علت اینکه در این تاپیک برای این دوست ما وایرلس رو پیشنهاد کردم کاغذ بازی های مخابرات و هزینه ماهیانه هستش تازه منت هم میزارن . ور در دفاع از ارتباط وایرلس در اکثر نقاط این گیتی پهناور خیلی ها ارتباط بیسیم رو ترجیح میدن به ارتباط کابلی حتی در فاصله 200 ، 300 متری حالا بماند که لینک هایی در مناطق صحرایی میزنن 40 ، 50 کیلومتری ایا ارتباط کابلی رو میشه در یک منطقه بیابانی راه اندازی کرد و امنیتش رو کاملا برقرار کرد نصف شبی یکی نره توی بیابان کابل رو قطع نکنه ؟ پس به این نتیجه میرسیم که ما نباید منفی نگاه کنیم به تکنولوژی ارتباطات حالا چه کابلی چه بیبسم . ولی به طور قطع در ایجاد یک ارتباط یکی از این دو تکنولوژی بهتر از دیگری خواهد بود با توجه به شرایط مکانی و غیره. فرض مثال این دوست ما اومد یک پوینت تو پوینت از مخابرات گرفت کابل هم کشید مودم رو گذاشت حالا ارزون یا گرون و اومد این لینک رو برقرار کرد حالا طبق گفته دوست ما naserturk یه 64 داخل شهری گرفت ماهی 60 تومن حالا این دوست ما می یاد اینقدر سرمایه میزاره واسه یک ماه دو ماه نیست واسه حداقل بگیریم 5 سال با یک حساب سرانگشتی می بینیم که برای 5 سال حالا با همین قیمت کنونی باید 3 میلیون و 600 هزار تومن بدن به مخابرات معظم . خوب این ور هم که تجهیزات گرفتن حالا اگر این لینک بصورت وایرلس اجرا بشه حالا زیاد بگیریم 14 کیلومتر رو میشه با 4 میلیون تومن راه انداخت حالا هر چند سال که می خوان ازش استفاده کنن بعدش هم تجهیزات رو اگر خواستن بفروشن ولی ایا در ارتباط زیر ساختی که مخابرات برای اینا سرویس داده و اینا استفاده کردن میشه سرویسی که مخابرات 5 سال داده و ما استفاده کردیم بگی اقا 600/3 مارو بده ؟

ویرایش توسط wazet : 2007-05-12 در ساعت 12:37 PM
    bhrzk سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

گرفتنvpn

علت pingtimeبالا در حین بازی های کامپیوتری

چه مودمي براي اينترنت بخريم بهتر است

برچسب برای این موضوع