نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: کمک فوری در مورد طراحی شبکه...

عضو غیر فعال
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

کمک فوری در مورد طراحی شبکه...

سلام خسته نباشید و دستتون درد نکنه
    اینجا جای خیلی عالیه برای یاد گرفتن
    من هم تازه عضو شدم و هم تازه درس شبکه رو برداشتم مشکل بزرگی که دارم اینه که من اصلا با اصطلاحات شبکه آشنا نیستم و تازه سر کلاس دارم اینارو میشنوم و اصلا درکی از دستورات سیسکو ندارم وحالا استادمون ازمون میخواد یه شبکه کوچولو با نرم افزار نت سیم(که یه شبیه ساز برای روترهای سیسکو هستش)براش طراحی کنیم به این صورت که( مثلا شبکه محلی دانشگاه با یه آی اس پی ساپورت بشه و اون هم به وسیله مخابرات شهر به مخابرات تهران و از اونجا هم به سایت گوگل وصل بشه که بتونن همدیگرو پینگ کنن ولی کامپیوتر های دانشگاه با گوگل نتونن پینگ بشن در واقع یه جورایی از دستور نت میخواد استفاده بکنه ) و منم نه کتابی دستم هست یا میشناسم که بخونم نه کسی هست که ازش بپرسم استادمونم در هفته دو ساعت در اختیارمونه...
    درسته سوال من خیلی سطح پایین تر از این مطالبی هست که اینجا مطرح میشه ولی خواهش میکنم کمکم کنین
    خیلی ممنون میشم

نام حقيقي: شهاب شاهین پوریان

عضو غیر فعال شناسه تصویری resius92
    نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    اختیار دارید! درخواست شما سطح پائین نیست. توقع استادتون یک مقدار سطح بالاست.
    برای همچین کاری حداقل باید نیمی از دوره CCNA رو خونده باشید. مطمئن هستید استادتون همین اول کار این رو ازتون خواسته یا شما دیر به کلاسش رسیده اید؟؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

کمک

به خدا من از اولین جلسه کلاسش حضور داشتم و تند تند فقط لغتایی که از دهان مبارک جناب استاد بیرون میومد می نوشتم و تو اینترنت دنبال این لغتا میگشتم تا بلکه به یه آبادی برسم تا اینکه به این سایت رسیدم
    البته من و دوستم با دنبال کردن help خود netsim تا حد pig کردن دو طرفه رسیدیم و مشکل ما سر دستور nat , access list هست که اصلا درکشون نمیکنم و راه حل ما هم همینه(به قول استاد)که ping شدن یه طرفه باشه(از طرف دانشگاه) اگه میشه کمی راجع به این دو دستور برام توضیح بدین
    ممنون میشم

نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    من فکر نمیکنم با فرصتی (احتمالا محدودی) که شما دارید بتونید این پروژه رو تموم کنید و این کلا انتظار بیجائی از سوی استاد شما است. ولی با این حال چون همه چیز بستگی به خودتان دارد، سعی میکنم تا جائی که بتوانم کمک کنم. مطمئنا بقیه بچه های انجمن که واردتر هستند بعدا توضیحات بیشتر و بهتری را خواهند داد.
    عجالتا دو سوالی که داشتید را مختصرا (و با توجه به نیاز شما در این پروژه) را جواب میدهم:
    NAT یا Network Address Translation در شبکه کاربردهای مختلفی داره. ولی با توجه به پروژه شما، NAT برای اتصال تعدادی Invalid IP به اینترنت از طریق به اشتراک گذاشتن یک یا چند Valid IP است. به اینصورت که اینترفیس خارجی روتر دانشگاه شما که به اینترنت متصل است دارای IP ولید و اینترفیس داخلی آن که به شبکه داخلی متصل است (به همراه بقیه IPهای داخل شبکه)، Invalid IP خواهد داشت. تمام این invalid ipها از طریق IP ولیدی که به اینترفیس خارجی روتر اختصاص داده شده اند، با اینترنت در تماس خواهند بود.
    ACL یا Access Listها (در پروژه شما) برای فیلتر کردن مسیرها و پروتوکلها به کار میروند. مثلا میتوانید یک ACL تعریف کنید که نتوان از آدرس a به آدرس b پینگ کرد و یا از یک range IP مشخص به یک IP مشخص telnet کرد.
    امیدوارم که این توضیحات براتون واضح باشه و شما را بیشتر سردرگم نکرده باشه.
    موفق باشید
    شهاب

عضو غیر فعال
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

Icon1 توضیحات بیشتر

مرسی آقا شهاب
    اگه ممکنه یه کمم راجع به دستورunnumber و توضیحات کلی این دستور و همینطور دستور access list و نحوه نوشتنش هم بگین
    مرسی

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    شما یه گردش هم توی فروم بکنی آموزش سیسکو زیاده.

نوشته
    251
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    4
    برای IP unnumbered فکر میکنم بهتر باشه لینک خود سایت سیسکو مراجعه کنی که خیلی خوب توضیح داده:
    http://www.cisco.com/warp/public/701/20.html
    برای ACL هم این لیننک فروم مناسبه
    Access-List

کلمات کلیدی در جستجوها:

برای چند IP ACL

مقاله در مورد طراحی شبکه سیسکو

آموزش طراحی شبکه persiannetworks.com

پروژه در مورد acl

تحقیق در مورد acl

تحقیق در مورد شبکه netsim

توضیحی درمورد طراحی شبکه

توضیحاتی درباره شبکه NetSim