صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 32

موضوع: بهترین روش برای برقراری ارتباط شبکه ای با ...

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1

بهترین روش برای برقراری ارتباط شبکه ای با ...

سلام دوستان
    وقت شما بخیر

بهترین روش برای برقراری ارتباط شبکه برای یه ساختمان که شرحشو مینویسم چیه ؟؟

یک ساختمان مرکزی هست که شبکه داخلیش راه اندازی شده ، سرور و تشکیلاتشم داخل همین ساختمانه! 25 نود داره .
    حالا یک ساختمان به فاصله 120 متر از این ساختمان هست که قراره چند تا سیستم اونجا بذارن و اونجا هم شبکه باشه و به سرور ساختمان اول وصل باشه !
    یه ساختمان سومی هم هست به فاصله حدودا 130 متر از ساختمان اولی (در یک جهت متفاوت از ساختمان دومی ! ) یه جورایی این ساختمان اصلیه وسطه !
    تو ساختمان سوم هم قراره 3 یا 4 نود به شبکه اصلی وصل باشن !

حالا برای برقراری ارتباط بین این ساختمانها بهترین و بهینه ترین روش چیه ؟؟

چون فکر میکنم دوستان بگن وایرلس و من هم تو وایرلس تخصص عملی ندارم و فقط تئوری اونم خیلی کم کار کردم ! بنابراین اگه این گزینه رو مطرح فرمودین کامل بفرمائید چه تجهیزاتی لازمه و با چه هزینه ای راه میفته!! ؟

منتظر پاسخ شما هستم

با تشکر.

عضو غیر فعال
    نوشته
    131
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر برای شما مقدور باشد که بین هر دو ساختمان که بین آنها مایل به ایجاد ارتباط هستید یک زوج سیم معمولی داشته باشید بهترین و پایدار ترین ارتباط بوسیله مودم های GSHDSL با پهنای باند دو مگابیت بر ثانیه قابل برقراری خواهد بود .

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیسکو
    اگر برای شما مقدور باشد که بین هر دو ساختمان که بین آنها مایل به ایجاد ارتباط هستید یک زوج سیم معمولی داشته باشید بهترین و پایدار ترین ارتباط بوسیله مودم های GSHDSL با پهنای باند دو مگابیت بر ثانیه قابل برقراری خواهد بود .
    سلام دوست عزیز
    ممنون از جواب شما
    من قبلا از این روش برای برقراری ارتباط استفاده کردم ولی برای حدود 1 کیلومتر ! بین دو ساختمان دو مودم روتر سری 878 استفاده کردم با سیم خصوصی به عبارتی همون Leased Line ، خوب هم داره جواب میده ! ولی خوب هزینه داره تهیه روترها ! و تازه اینجا فاصله کمه! سه قسمت هم هست یعنی 4 تا مودم لازمه !!
    منظورتون از زوج سیم معمولی چیه؟ یعنی نیازی به سیم خصوصی از طریق مخابرات ندارم درسته؟ برای سیم خصوصی یه ودیعه میگیرن حدود 300 هزار تومن و یه هزینه ماهیانه ناچیز ! تقریبا 4500 تومن در ماه!
    فاصله 120 متر بیشتر نیست! بهترین گزینه چیه؟
    من از قیمتهای وایرلس اطلاعی ندارم و اینکه اصلا برای این فاصله توجیه داره یا نه ! ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان کار ما راه بیفته!

عضو غیر فعال
    نوشته
    131
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط edris
    سلام دوست عزیز
    ممنون از جواب شما
    من قبلا از این روش برای برقراری ارتباط استفاده کردم ولی برای حدود 1 کیلومتر ! بین دو ساختمان دو مودم روتر سری 878 استفاده کردم با سیم خصوصی به عبارتی همون Leased Line ، خوب هم داره جواب میده ! ولی خوب هزینه داره تهیه روترها ! و تازه اینجا فاصله کمه! سه قسمت هم هست یعنی 4 تا مودم لازمه !!
    منظورتون از زوج سیم معمولی چیه؟ یعنی نیازی به سیم خصوصی از طریق مخابرات ندارم درسته؟ برای سیم خصوصی یه ودیعه میگیرن حدود 300 هزار تومن و یه هزینه ماهیانه ناچیز ! تقریبا 4500 تومن در ماه!
    فاصله 120 متر بیشتر نیست! بهترین گزینه چیه؟
    من از قیمتهای وایرلس اطلاعی ندارم و اینکه اصلا برای این فاصله توجیه داره یا نه ! ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان کار ما راه بیفته!
    بله راجع به هزینه سیم خصوصی و مبلغ ودیعه حق با شماست . البته در صورت امکان میتوانید این زوج سیم را بصورت هوایی یا زمینی بدون دخالت و اطلاع شرکت مخابرات خود شما پیاده نمایید .
    اما راجه به مودم و روتر . با استفاده از مودم های G.SHDSL نیازی به استفاده از روتر نخواهید داشت . در واقع این مودم ها به عنوان یک Bridge عمل نموده و عملیات Routing در خود آنها انجام میشود . و بدلیل ارتباط مطمئن تر و قیمت نسبتا پایین تر (حدود 420 به ازای هر یک لینک ) بنده این روش را به شما پیشنهاد کردم .

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    بله راجع به هزینه سیم خصوصی و مبلغ ودیعه حق با شماست . البته در صورت امکان میتوانید این زوج سیم را بصورت هوایی یا زمینی بدون دخالت و اطلاع شرکت مخابرات خود شما پیاده نمایید .
    اما راجه به مودم و روتر . با استفاده از مودم های G.SHDSL نیازی به استفاده از روتر نخواهید داشت . در واقع این مودم ها به عنوان یک Bridge عمل نموده و عملیات Routing در خود آنها انجام میشود . و بدلیل ارتباط مطمئن تر و قیمت نسبتا پایین تر (حدود 420 به ازای هر یک لینک ) بنده این روش را به شما پیشنهاد کردم .
    سلام
    ممنون
    من هم منظورم از روتر همون مودمهاست به عبارتی اینا مودم روتر هستند ، همونطور که عرض کردم این لینکو قبلا برقرار کردم با همین مودمها بصورت bridge ، بدون روتر !
    وایرلس چقدر هزینه داره ؟
    راستی منظورتون از هر لینک هر دو تایی 420 هست !؟؟ من دوتا مودم روتر 878 گرفتم بالای یک میلیون !

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    با اين فاصله كه ميگي cat6 هم جواب ميده. حتي cat5 اگر كابلت 350MHz باشه جواب ميده. اگر ديدي جواب نداد كار اصولي مطمئن فيبر كه گرون ميشه اگه ارزونتر خواستي از همين روشي كه دوستمون گفتن اگه ديدي باز گرونه كه فكر نكنم ميتوني بيسيم كار كني با اين فاصله كم يه ap بزار با يه آنتن omni كوچيك مثلا 7db و براي كلاينتها هم ميتوني از usb adapter استفاده كني هم يه ap در mode bridge.

عضو غیر فعال
    نوشته
    131
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط edris
    راستی منظورتون از هر لینک هر دو تایی 420 هست !؟؟ من دوتا مودم روتر 878 گرفتم بالای یک میلیون !
    بله دقیقا .
    دو لینک با پهنای باند دو مگابیت بر ثانیه از محل یک دفتر فروش تا یک کارگاه و یک انبار بوسیله همین مودم ها برقرار کرده ایم که کل هزینه معادل 4* 210,000 تومان یعنی مبلغ 840,000 تومان شد .
    در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع مودم ها به لینک زیر مراجعه نمایید :
    http://www.planet.com.tw/news/productnews/GRT-401.htm

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    بله دقیقا .
    دو لینک با پهنای باند دو مگابیت بر ثانیه از محل یک دفتر فروش تا یک کارگاه و یک انبار بوسیله همین مودم ها برقرار کرده ایم که کل هزینه معادل 4* 210,000 تومان یعنی مبلغ 840,000 تومان شد .
    در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع مودم ها به لینک زیر مراجعه نمایید :
    http://www.planet.com.tw/news/productnews/GRT-401.htm
    سلام دوست عزیز
    ممنون از راهنمائیتون
    حتما پیگیری میکنم ، باز هم مزاحم شما خواهم شد برای کسب اطلاعات بیشتر

با سپاس

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط webgard3
    با اين فاصله كه ميگي cat6 هم جواب ميده. حتي cat5 اگر كابلت 350MHz باشه جواب ميده. اگر ديدي جواب نداد كار اصولي مطمئن فيبر كه گرون ميشه اگه ارزونتر خواستي از همين روشي كه دوستمون گفتن اگه ديدي باز گرونه كه فكر نكنم ميتوني بيسيم كار كني با اين فاصله كم يه ap بزار با يه آنتن omni كوچيك مثلا 7db و براي كلاينتها هم ميتوني از usb adapter استفاده كني هم يه ap در mode bridge.
    سلام
    ممنون از راهنمائیتون
    میشه لطفا هزینه تقریبی روش سوم (وایرلس) رو بفرمائید؟؟؟
    cat6 رو هم حتما امتحان میکنم

ممنونم

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    من قيمت دقيق ندارم. ولي بسته به كيفيت كاري كه ميخواي داره. ميخواي چه پهناي باندي ري شه لينكت استيبل باشه يا نه و قيمت چقدر باشه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    من قيمت دقيق ندارم. ولي بسته به كيفيت كاري كه ميخواي داره. ميخواي چه پهناي باندي ري شه لينكت استيبل باشه يا نه و قيمت چقدر باشه.
    سلام
    استیبل که باید باشه در حد معمول! میخواستم ببینم قیمتش از هزینه راه اندازی با 4 مودمی که دوستمون گفتند کمتر میشه یا بیشتر؟

با سپاس

نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    كمتر ميشه و دردسر سيم كشي هم نداري.
    وسط يه ap با يه آنتن omni كوچيك بزار مثلا 8 db.
    براي ساختمونهاي ديگه هم دو تا ap توي bridge mode.

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    كمتر ميشه و دردسر سيم كشي هم نداري.
    وسط يه ap با يه آنتن omni كوچيك بزار مثلا 8 db.
    براي ساختمونهاي ديگه هم دو تا ap توي bridge mode.
    سلام
    ممنون از توجه شما
    من تا حالا وایرلس کار نکردم ، ممنون میشم اگه نوع و مدل ap ها رو بفرمائید که چی باشه و همینطور مشخصات آنتن omni!! اینطوری شاید حدود قیمت هم دستم بیاد.
    و یه استارت کوچیک هم لازم دارم که راه بیفتم ، یه توضیح مختصر در مورد نحوه بکارگیری آنتن و تنظیماتش (اگه تنظیمات خاصی داره !)

با تشکر فراوان

عضو غیر فعال
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام دوستان
    بعد از يه وقفه دو ماهه!!
    به من پيشنهاد شد براي اكسس پوئينت از linksys استفاده كنم
    طبق توضيحي كه دادم يه ساختمانه كه قسمت مركزي هست شبكه و تجهيزات اونجاست از دو قسمت ديگه حدود 100 متر فاصله داره! در يكي از اون قسمتها قراره فقط يك كلاينت باشه و در قسمت ديگه حدود 5 يا 6 كلاينت!
    حالا طبق فرمايش دوستمون بايد يه اكسس پوئينت بذاريم تو ساختمان وسطي (به من پيشنهاد دادن از يه آمپلي فاير هم استفاده كنم! ) ، به همراه آنتن omni !
    حالا يه سوال كه شايد به نظر دوستان حرفه اي خنده دار بياد ! ولي خوب ندانستن عيب نيست نپرسيدن عيب است!! چون عملي تا حالا كار نكردم ميپرسم!
    1- تو اين ساختمان وسطيه اون آنتن رو بايد در فضاي آزاد بذاريم يا داخل ساختمان هم جواب ميده؟ !

2- حالا تنظيماتش چطوري انجام ميشه؟
    من روتر كار كردم اينا هم از طريق كنسول بايد تنظيم بشه يا از طريق اينترفيس وب؟ البته با planet از طريق وب وارد تنظيماتش شدم! linksys هم همونطوره؟ يا باز سيسكو جهت حفظ security ! محيط command رو ترجيح ميده!

ممنونم و سپاسگزار

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    فاصله مناسب هستش ولی لینک سیس تورو اذیت می کنه

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها: