نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: در مورد راه اندازی سرویس ADSL و مجوزها...

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

در مورد راه اندازی سرویس ADSL و مجوزها...

سلام
    از محضر اساتید و بزرگواران چند تا سوال داشتم:
    1.بنده قصد ارائه سرویس ADSL در شهرمون دارم برای اینکار میخوام از یکی از شرکت ها نمایندگی پخش ADSL تو شهرمون رو بگیرم آیا برای اینکار نیازی به مجوز آی ای پس هست؟ یا اینکه فقط با یک شرکت ثبت شده میشه اینکار رو انجام داد؟
    2.من که میخوام برای اینکار سرمایه ام رو بزارم با علم به اینکه تو شهر خودمون بتونم پرفروش ترین بشم اینکار عاقلان هست یا اصلا سراغ توزیع و کارای مرتبط به شبکه و اینترنت نرم؟
    3.چه شرکت های معتبری هستن که من بتونم برای نمایندگیADSL از اونها اقدام کنم؟
    4. راه های گرفتن مجوز ISP چی هست از کجا اقدام کنم؟
    5.بنده فوق دیپلم کامپیوتر و دانشجوی مهندسی کامپیوتر هستم آیا محدودیت تخصیالت برای آی ای پی وجود داره یا اینکه با همین مدرک میتونم مجوز آی ای پی ذو بگیرم؟
    6. باتوجه به اینکه قیمت اینترنت ساعتی 300 تومن هست تو شهر ما و بازهم با توجه به علم به اینکه میتونم فروش موفقی داشته باشم در این عرصه هم آیا سرویس E1 راه بندازم کنار ADSL چطوره یا این کار رو انجام ندم؟

ممنون از جوابتون

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط taban01 : 2007-01-11 در ساعت 04:09 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    کماکان منظر راهنماییی...

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    1-نيازي به مجوز isp نداريد.
    2-نيازي به سرمايه گذاري هم نداريد.يه دفتر مي خواهيد با چند تا صندلي و منشي.
    3-همشون معتبرن.وگرنه نمي تونستن مجوز بگيرن.اما اينكه كدومشون بهتره محل مناقشه است.
    باهاشون تماس بگيريد.اين اولين كاره.با قسمت امور شهريتان ها معمولا
    4-قبلا صحبت شده.يه سر بريد سايت ديتا همه چي دسستون مياد.
    5-برا مجوز بايد ليسانس داشته باشي.كامپيوتر مخابرات يا مرتبط
    6-e1 سود دهيش بيشتره.
    در كل با تجربه اي كه بنده دارم در اين مورد اگر شهر تون زير 150000 نفر جمعيت داره adsl فروش نمي كنه.فقط در صورتي وارد اين عرصه شويد كه بدونيد مي تونيد در عرض 3 ماه بالاي 100 تا يوزر جذب كنيد.وگرنه سود دهي نداره.

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط herus_deus
    1-نيازي به مجوز isp نداريد.
    2-نيازي به سرمايه گذاري هم نداريد.يه دفتر مي خواهيد با چند تا صندلي و منشي.
    3-همشون معتبرن.وگرنه نمي تونستن مجوز بگيرن.اما اينكه كدومشون بهتره محل مناقشه است.
    باهاشون تماس بگيريد.اين اولين كاره.با قسمت امور شهريتان ها معمولا
    4-قبلا صحبت شده.يه سر بريد سايت ديتا همه چي دسستون مياد.
    5-برا مجوز بايد ليسانس داشته باشي.كامپيوتر مخابرات يا مرتبط
    6-e1 سود دهيش بيشتره.
    در كل با تجربه اي كه بنده دارم در اين مورد اگر شهر تون زير 150000 نفر جمعيت داره adsl فروش نمي كنه.فقط در صورتي وارد اين عرصه شويد كه بدونيد مي تونيد در عرض 3 ماه بالاي 100 تا يوزر جذب كنيد.وگرنه سود دهي نداره.
    سلام
    سپاس فراوان از توضیحاتت استاد ارجمند.
    در مورد شهر تقریبا یک شهر 300هزار نفری هستش.
    در مورد نکته آخر هم بنده با توجه به برنامه هایی که دارم حتما باید تا 5ماه بالای 300 تا یوز برسونم که باتوجه به امکاناتی که دارم و یه سری مزایا و امتیازاتی که نسبت به مراکز فعال فعلی در شهرمون دارم فکر کنم دور از دسترس نباشه.
    چون فقط و فقط بخاطر سود دهی میخوام سراغ اینکار برم و برای اینکار سرمایه هنگفت تبلیغاتی و برنامه های تبلیغای عظیمی رو تدارک داریم میبینیم....
    ضمن اینکه یه سوا دیگر:
    *** آیا امکانش هست بدون اینکه مجوز ISP داشته باشم مثلا از ISPهای دیگر استان ها یا ICP ها نمایندگی توزیع اینترنت E1 رو هم بگیرم و توزیع کنم؟

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    در مورد سوالتون بايد عرض كنم كه نخير نميشه.مجوز ISP استاني داده ميشه و فقط در محدوده استان قابل استفاده است.البته اينا همش بحث هاي قانونيه اگه يه مقدار روابط داشته باشيد خيلي كارها ميشه كرد.
    اگر قبلا تو شهرتون توزيع كننده Adsl وجود داره اين كار با ريسك زيادي همراهه.
    و اما اينكه فقط و فقط به خاطر سود دهي اين كا رو مي كنيد به نظر شخص بنده سوددهي قابل توجهي نداره مگر در سطح كلان.يهني فقط براي شركت هايي كه مجوز دارند در سطح كشور اونم نه الان تا چند سال آينده.براي فروشنده سود قابل توجهي نداره.كارهاي پر سود تر زياده اگر علاقه داشته باشيد.
    پيشنهاد مي كنم اگر مي خواهيد اينكارو انجام بديد با شركتي كار كنيد كه فقط در سطح لايه access كار كنه و با فروش واينا كار نداشته باشه.تا جايي كه بنده اطلاع دارم فقط يه كدومشون اينطوريه.در ضمن تخصص بالايي هم نياز خواهيد داشت اگر اينكارو بكنيد ولي خوبيش اينه كه همه چيز دست خودتونه و مي تونيد هر طور كه مي خواهيد مديريت كنيد(در اين صورت بايد احتمالا بايد ISP باشيد) وگرنه خودشون ميان و همه چي رو رديف مي كنن و مي رن و شما ميشيد فروشنده.نهايتا هماهنگ كننده كارها با مخابرات شهرتون.در اين موارد اگر مشكلي پيش بياد هيچ كاري از دستون بر نمياد و بايد منتظر كمك فني شركت اصلي باشيد كه با اين وضع اعتبارتون رو از دست مي ديد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    در مورد سوالتون بايد عرض كنم كه نخير نميشه.مجوز ISP استاني داده ميشه و فقط در محدوده استان قابل استفاده است.البته اينا همش بحث هاي قانونيه اگه يه مقدار روابط داشته باشيد خيلي كارها ميشه كرد.
    اگر قبلا تو شهرتون توزيع كننده Adsl وجود داره اين كار با ريسك زيادي همراهه.
    و اما اينكه فقط و فقط به خاطر سود دهي اين كا رو مي كنيد به نظر شخص بنده سوددهي قابل توجهي نداره مگر در سطح كلان.يهني فقط براي شركت هايي كه مجوز دارند در سطح كشور اونم نه الان تا چند سال آينده.براي فروشنده سود قابل توجهي نداره.كارهاي پر سود تر زياده اگر علاقه داشته باشيد.
    پيشنهاد مي كنم اگر مي خواهيد اينكارو انجام بديد با شركتي كار كنيد كه فقط در سطح لايه access كار كنه و با فروش واينا كار نداشته باشه.تا جايي كه بنده اطلاع دارم فقط يه كدومشون اينطوريه.در ضمن تخصص بالايي هم نياز خواهيد داشت اگر اينكارو بكنيد ولي خوبيش اينه كه همه چيز دست خودتونه و مي تونيد هر طور كه مي خواهيد مديريت كنيد(در اين صورت بايد احتمالا بايد ISP باشيد) وگرنه خودشون ميان و همه چي رو رديف مي كنن و مي رن و شما ميشيد فروشنده.نهايتا هماهنگ كننده كارها با مخابرات شهرتون.در اين موارد اگر مشكلي پيش بياد هيچ كاري از دستون بر نمياد و بايد منتظر كمك فني شركت اصلي باشيد كه با اين وضع اعتبارتون رو از دست مي ديد.

پرایویت مسجتون ظاهرا باکسش پر هست و نمیشه پیغام ارسال کرد بنابر این براتونن اینجا توضیح گذاشتم
    سلام
    من امروز با .... تماس داشتم میگن باید 5میلیون پیشخرید کنید چون شهرتون تو اولویت نیست.
    ضمن اینکه العان اینجا اینترنت dialup ساعتی 300 تومن و ماهیانه نامحدود دایل آپ فکر کنم حدود 35هزار تومن باشه.
    باتوجه به اینکه هیجکدوم از isp ها تبلیغاتی برای سرویس هاشون ندارن و قیمت adslهاشون هم تقریبا دو برابر ... که ما قراره ازش نمایندگی بگیریم در میاد و هست

چون تو این زمینه فرهنگ سازی اصلا نشده برای adsl

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    از اساتید نظری ندارن؟

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    اونا مي خوان adsl بفروشن و سود كنن بعد شما بايد پيش خريد كنيد و تضمين كنيد.خيلي جالبه.
    اينا همش حرفه.اينا مجبورن تا آخر سال پورت هاشون رو به تعداد مشخصي برسونند و بنابراين هر جا گيرشون بياد پورت نصب مي كنند.
    اگه واقعا مي خوايد اينكارو بكنيد بايد مخشون رو بزنيد.فقط هر كاري مي كنيد هيچ چيز ي رو تضمين نكنيد.واقعا چرا بايد شما تضمين كنيد كه مي تونيد در يه مدت معين مثلا 100 تا پورت بفروشيد.اومديم و نشد .چرا بايد شما ضرر كنيد .پس شركت اصلي چي؟عجيبه واقعا

عضو غیر فعال
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اونا مي خوان adsl بفروشن و سود كنن بعد شما بايد پيش خريد كنيد و تضمين كنيد.خيلي جالبه.
    اينا همش حرفه.اينا مجبورن تا آخر سال پورت هاشون رو به تعداد مشخصي برسونند و بنابراين هر جا گيرشون بياد پورت نصب مي كنند.
    اگه واقعا مي خوايد اينكارو بكنيد بايد مخشون رو بزنيد.فقط هر كاري مي كنيد هيچ چيز ي رو تضمين نكنيد.واقعا چرا بايد شما تضمين كنيد كه مي تونيد در يه مدت معين مثلا 100 تا پورت بفروشيد.اومديم و نشد .چرا بايد شما ضرر كنيد .پس شركت اصلي چي؟عجيبه واقعا

درسته
    ظاهرا بهترین شرایط رو اینا دارن و ما هم برای پیگیری کارهامون ناچاریم
    فقط یه نکته اینکه ازلمی نبود که من مجوز isp برای این کار داشته باشم؟

نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    نيازي نداريد.
    خودشون مجوز دارن.شما هم نماينده فروش اونا هستيد.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سوالات عمومی قبل از راه اندازی سرویس adsl

راه اندازی شرکت توزیع کنندهadsl

شرکت isp توزیع adsl و سود

adsl پست پرایویت

برچسب برای این موضوع