نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: انتشار FireFox 2 و IE7 و نظرات کاربران

عضو عادی شناسه تصویری arash_dot_com
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    12

انتشار FireFox 2 و IE7 و نظرات کاربران

این مطلب رو از سایتB B C گرفتم. نظر خواهیی هست در مورد ویژگیهای این دوتا Browser . چون ف ی ل ت ر ه و نمیشه بازش کرد گذاشتم که بقیه هم ببینن. گذشته از مزایای FireFox این نظرات بیشتر در تائیید فایرفاکس و گرفتن ایراد از IE هستش که شاید به این دلیل باشه که کسایی توی این تاپیک مطلب گذاشتن که از فایرفاکس استفاده میکنن.

مسعود سهرابی از تبريز: من از فاير فاکس استفاده ميکنم به خاطر سرعت مناسبش و امکان فارسی شدن در گوگل
    شهاب: فايرفاکس را انتخاب کرده ام و از انتخابم بسيار خوشحالم. زيرا اين مرورگر با امکان افزودن" پلاگ اين" هايی که افراد داوطلب به صورت رايگان می نويسند تفاوت های گسترده ای با اينترنت اکسپلورر مايکروسافت دارد
    سعيد از تهران: فايرفاکس چون منبع باز است و آزاد است. مثل دموکراسی و ليبراليسم می‌مونه در حالی که اينترنت اکسپلورر مثل انحصار و تک صدايی می‌‌مونه
    آرش از تهران: حدود يک سال است که از فاير فاکس استفاده می کنم و به طور کامل اينترنت اکسپلورر را کنار گذاشته ام. بنا به موارد زير عقيده دارم بهترين مرور گر فايرفاکس است:
    ۱- اين نرم افزار با کد منبع باز ارائه می شود
    ۲- اين مرورگر قابليت اتصال به Plug-in های مختلف را به بهترين وجه ممکن فراهم می آورد. اين افزودنی ها به شما امکان می دهد هر آنچه را که دوست در مرورگر خود داشته باشيد. از پخش موسيقی تا مشاهده RSS Feed ها و به اشتراک گذاشتن لينک های جذاب با ديگران و مشاهده وضعيت آب و هوای شهر زندگيتان و بسيار قابليت های ديگر که هرگز نمی توان با اينترنت اکسپلورر آنها را تجربه کرد.
    ۳- امکان پشتيبانی کامل از برنامه های XUL و پشتيبانی از تکنولوژی های نوين مانند Ajax که البته Ajax در اينترنت اکسپلورر هم پشتيبانی می شود اما XUL خير.
    ۴- سرعت بالای اين مرورگر به هنگام وب گردی
    هادی از لندن: فايرفاکس بخاطراوپن سرس بودنش مطمئنا محبوب تر و روبه رشدتر است. از لحاظ سرعت و امنيت هم تقريباهمه وبسايتهای تخصصی و آزمايشهای متفاوت و از طرق گوناگون همه تاييد کرده اند که فايرفاکس امن تر و سريعتراست. از لحاظ امکانات جنبی و توانايی های اختياری که هستند هم فاير فاکس بازهم بعلت اوپن سرس بودنش بسيار از اکسپلورر جلوتر است. من تا اينجا هرچه تحقيق کرده ام و تجربه شخصی داشتم، دليلی نمی بينم که کسی بطور منطقی استفاده از اکسپلورر را ترجيح بدهد. حتی برای کاربران آماتور و خيلی معمولی هم فايرفاکس صد در صد بهتر، جذاب تر و سريعتر است.
    سلمان از فرانسه firefox روی linux را مدتهاست که ترجيح ميدهم. چون هم از نظر امنيتی خيلی بهتر است و هم رايگان است. من از سال ۲۰۰۳ تاکنون تقريبا از windows و بنابراين از اکسپلورر استفاده نميکنم.به تمام هموطنان و فارسيزبانان عزيز هم توصيه ميکنم به linux روی اورند تا لذت واقعی کار با يک سامانه عامل واقعی را تجربه کنند.اين برای ما امکان پيشرفت و گسترش دانش کامپيوتر را با سرعت فراوان مهيا ميسازد. چون خود ما نيز ميتوانيم کدهای منبع سامانه linux راتغير دهيم و به بقيه کاربران ارايه دهيم.
    حسام از تهران: مهمترين علت آن اين است که به فلسفه نرم‌افزارهای آزاد و اپن‌سورس (Open Source) اعتقاد دارم. از علل ديگر می‌توانم به Extensionهای متعدد آن اشاره کنم. اينکه اگر مشکلی در زبان فارسی و يا چيدمان راست‌به‌چپ وجود داشت می‌توانم خودم در اصلاح آن تلاش کنم و مطمئن هستم که اگر اصلاحيه‌ای وجود داشته باشد در اولين فرصت در نسخه‌های بروزرسانی اعمال خواهد شد و اينکه فايرفاکس برای زبان‌ها و کشورها به علت بازار فروش تفاوتی قائل نمی‌شود
    سيامک از بريتانيا: Firefox مرورگر خيلی خوبيه ولی در مورد اجرای صحيح javascript و اعمال درست CSS از IE ضعيف‌ تر عمل ميکنه. برای همين هنوز از IE استفاده می کنم.
    امين از يزد: من چون به اينترنت اکسپلورر عادت کردم ديگه نمی تونم از مرورگر های ديگری استفاده کنم. يه مدت خواستم از اپرا استفاده کنم ولی دوباره برگشتم به اکسپلورر. برای کسی که از اکسپلورر ۴ تا به حال استفاده می کنه سخته ازش جدا بشی
    علی از ژنو: من از فاير فاکس استفاده ميکنم
    جواد از نيويورک: فاير فاکس ۱.۵ بخاطر امکان ووجود تب (Tab) درآن، بالابودن سرعت دربازکردن سايت ها محيط زيبا
    اميد از تهران: من هم اکنون از FierFox به دليل داشتن امکانات بيشتر مثل Tab و Extention های مطمئن و مفيد و همچنين سرعت بيشتر نسبت به IE استفاده ميکنم. به علاوه بغير از مشکلات امنيتی موسوم به Bug در IE که خيلی زياد هست خيلی راحت برنامه های تبليغاتی و Ad-ware به IE نفوذ ميکند
    پرويز از شيراز: من تقريبا ۹۸ درصد کارهای خود را با اپرا انجام ميدهم البته با فاير فکس هم قبلا کار کرده ام و به نظرم همان اينترنت اکسپلورر خودمان است با اندکی تفاوت مثلا کش کردن فاير فکس بهتر است تا اينترنت اکسپلورر اما اپرا ۱۰۰ درصد به علت راحت بودن راحت save کردن اطلاعات راحت ديدن صفحات و سرعتی چندين برابر بهتر ان در نزد من گرانتر می ايد
    حسين از تهران: فايرفاکس بهترين مرورگر موجود در حال حاضر است. هم از لحاظ سرعت و هم از نظر امنيت مسلماً در جايگاه بالاتری نسبت به اکسپلورر مايکروسافت قرار دارد. شخصاً بيش از يک ساله که اکسپلورر رو کنار گذاشتم و فقط از فايرفاکس استفاده می کنم و کاملاً از اين تصميم و نتيجه اش راضی ام
    اميد از تبريز: من نسخه جديد اينترنت اکسپلور را خيلی راحت دانلودکردم و از امکانات tab آن خيلی راضی هستم.
    ايمان سيفی: نمی توان رقابت مرورگر فايرفاکس با اينترنت اکسپلورر را به تنها موارد سطحی عنوان شده محدود کرد. من از جمله اعضای تيم فايرفاکس فارسی هستم که هم اکنون نسخه فايرفاکس دو فارسی را نيز در حال بررسی در موزيلا هستيم. تفاوت بين اين مرورگر بسيار عميق تر از مراحل نصب و حجم ديتا و متا فايلهاست اگرچه در فايرفاکس سعی شده است تا واسط گرافيکی کاملا برگرفته از هسته موزائيک باشد تا کاربران اينترنت اکسپلورر براحتی ترغيب به استفاده از فايرفاکس شوند اما هسته فايرفاکس و اجزای آن تفاوتهايی دارند که به اختصار شرح آنها را در ذيل می نويسم: ۱. اينترنت اکسپلورر از svchost مايکروسافت جهت يکپارچه شدن با مايکروسافت اکسپلورر بهره می برد در صورتی فايرفاکس مستقل است در نتيجه در صورتی که در paging and faching اطلاعات از روی هارديسک بر روی حافظه موقت و بلعکس آن اخلالی ايجاد شود. چه اين خلل ناشی از عملکرد يک نرم افزار ديگر و چه خود اينترنت اکسپلورر باشد. اينترنت اکسپلورر dumping می کند که نتيجه آن بسته شدن يکباره پنجره اينترنت اکسپلورر است. دقيقا بهمين دليل است که بعد از نصب اينترنت اکسپلورر می باشد سيستم را از نوع راه اندازی کنيد. ۲. فايرفاکس بگونه ای طراحی شده است تا مبتدی ترين افراد در حين داشتن امنيت قادر به گشت گذار راحتی در اينترنت باشند بطوری که اين مسئله در مورد مديريت cookies در اينترنت اکسپلورر و فايرفاکس يه اوج تفاوت می رسد در اينترنت اکسپلورر کاربران حرفه ای تنظيمات را در خصوص چگونگی اين فايلهای کوچک شناسايی يکبار صورت می دهند و نمی توانند نسبت به هر سايت به صورت دايناميک در مورد پذيرش اين فايلها اعمال رفتار کنند در صورتی که در فايرفاکس هر وب سايت يا بهتر بگوييم هر دامنه اينترنتی يک شناسه هويت می گيرد تا پذيرش cookies آن سايت مجزا و توسط کاربر تعيين شود. ۳. اينترنت اکسپلورر هسته خود را به چندين سرويس مايکروسافت ويندوز متصل می کند ازجمله inetinfo و svchost نسخه شبکه وmsims و qtask و Wservice اگرچه همين ارتباط رمز موفقيت مايکروسافت در مواجه با ساير مرورگرهای اينترنتی است و باعث می شود تا بار عملياتی ودرگيری هسته با دستورات کاربر کاهش بيابد اما در مواجه با مسائل امنيتی بلای جان اينترن اکسپلورر شده است. هنوز و حتی در نسخه اينترنت اکسپلورر نصب برنامه های ناخواسته و تغيير در lmhost ها بسادگی انجام می شود چرا که اگر برای رخنه به يک سيستم عامل از طريق فايرفاکس يک دروازه باشد و هزاران سوراخ از طريق اينترنت اکسپلورر نفوذگر بيش از ۵ دروازه هزاران سوراخ در اختيار دارد. مطالب بالا بسيار بسيار خلاصه گونه نوشته شده است که نشان از تفاوتهای عميق بين اين دو مرورگر مطرح است.
    امير از لس آنجلس: من سالهست که از فايرفاکس استفاده ميکنم و اينترنت اکسپلورر را به کلی کنار گذاشته ام. به همه هم چنين توصیه را ميکنم
    شهرام آريايی از اصفهان: من الان نزديک ۱ سالی ميشه که ديگه مگر در مواقع ضروری شامل تست کردنها و وقتی که يه کامپيوتر مورد نظر هنوز فایرفاکس نداره از IE استفاده ميکنم چون هم سرعتش بالاتره هم خيلی کار کردن باهاش راحته . يه احساس آرامش هم به آدم ميده وقتی که با فایر فاکس کار ميکنم. الانه همه برو بچه های IT که من ميشناسم ديگه با IE کار نميکنن.
    نويد از انگلستان: مشکل اصلی firefox اين که RAM راهدر ميدهد و بعد از مدت کوتاهی بايد firefox را بست و دوباره باز کرد در غير اين صورت کامپيوتر قابل استفاده نيست
    سامان از توزنتو: من حدود يکسال است که از فايرفاکس استفاده ميکنم. در مقايسه بااينترنت اکسپلورر تعداد خطاهای فايرفاکس در بارگذاری صفحات به ميزان قابل توجه ای پايين تر است
    بيژن روشنی از وستروس-سوئد: فاير فاکس، من به اين دلايلی که شما هم در اينجا ذکر نموديد با اين مرورگر کار ميکنم
    حامد از تهران: من الان بيش از يک ساله که از فايرفاکس استفاده ميکنم و فوق العاده از او راضيم.با اين حال قصد داشتم که هر دونسخه ازمررگر اينترنت (فايرفاکس و انترنت اکسپلورر)رونصب کنم. فايرفاکس رو برای ارتقا و انترنت اکسپلورر رو برای احتياط و موارد پيشبينی نشده فاير فاکس رو به راحتی نصب و استفاده کردم اما اينترنت اکسپلورر رو با حجم ۳برابر دانلود کردم اما نتونستم نصب کنم چون برای نصب اون بايدويندوزتون قانونی و تحت(licence)باشه. با توجه به اينکه در ايران اکثر پی سی ها ازنسخه قانونی ويندوز استفاده نمی کنن، در نتيجه با توجه به موارد فوق و اينکه مرورگر اينترنت اکسپلورر امتياز ويژه ای نسبت به فاير فاکس نداره و خيلی از ويژگيهايی که روش مانور ميشه مثل tab سالها در فايرفاکس استفاده ميشده و فاير فاکس يک نرم افزار اپن سورسه و دائم در حال ارتقاء و عالی کار ميکنه همچنان از فاير فاکس استفاده ميکنم و اون رو به شما هم توصيه می کنم
    سعيد پوردلير از شيراز: من هر دو مرور گر را آزموده ام. گرچه مايکروسافت بايد بپذيرد که غير از خودش ديگران هم ميتوانند مرورگر نت بسازند اما کاربران هم بايد بدون تعصب بپذيرند که هر کدام از اين دو يک نقاط قوت و ضعفی دارد. نسخه مايکروسافت برای طراحان وب مفيدتر است در حالی که برای کارهای روزمره و گشودن تعداد زياد صفحه در آن واحد تنها به کمک فاير فاکس ممکن است. فايرفاکس برخی صفحات را خوب نمايش نميدهد ولی سريع و چالاک است. هردو مرور گر نيز از آجاکس به خوبی پشتيبانی می کنند.
    محمد رضا از کانادا: من از فايرفاکس استفاده ميکنم و خيلی بهتر از بقيه هستش
    اردشير از تهران: من از فايرفاکس استفاده ميکنم چون به وضوح صفحات اينترنتی را با سرعت بيشتری لود می کند در ضمن طراحی ان نيز جذاب تر است. فاير فاکس برای من که از سيستم های rss استفاده می کنم امکانات ساده و بسيار کارامد تری دارد و به اين دلايل هزار و يک دليل ديگر: زنده باد فاير فاکس!
    مهبد از استراليا: من از فايرفاکس استفاده می کنم برای اينکه سريعتر و دست يافتن به هر چيزی راحت هستش
    پويا از تهران: فاير فاکس انتخاب من است. سرعت بالاتر ، داشتن tab ايمن بودن از مزايای آن است. اما عدم دسترسی به فايلها( temprory folder) مشکل آن است
    علی از تهران: سرعت مرور فايرفاکس بيشتر است ولی در مواردی چون چاپ بعضی صفحات خصوصا تصاوير و اجرای بعضی صفحات که در آنها DHTML بکار رفته مانند Yahoo Mail جديد ،‌مشکلاتی دارد
    مهدی از استکهلم: من از فاير فاکس استفاده ميکنم، چون: با استفاده از اکستنشن Tab Mix Plus ۰.۳.۰.۵ برای فاير فاکس ، قادر خواهيد بود ، امکانات فراوانی را به تب های فایرفاکس بيفزاييد . از جمله امکانات Tab Mix Plus ۰.۳.۰.۵ می توان به موارد زير اشاره نمود : • نمايش ميزان لود شدن صفحه بر روی هر تب ( همانند تصوير بالا ) که خيلی جالب بود • اضافه شدن دکمه Close برای هر تب ( همانند تصوير بالا ) • امکان قفل کردن تب ها به ۲ صورت : ۱. پس از قفل کردن تب ، ديگر قادر به بستن ان تب نخواهيد بود ( به درد مواقعی می خوره که اشتباها اون سايت رو نبنديد ) ۲. پس از قفل کردن تب ، لينک جديدی در آن تب باز نخواهد شد و با کليک بر روی هر لينک تب جديدی باز خواهد شد • مشخص شدن تبهای بازديد نشده با تغيير رنگ به قرمز • اگه اشتباها پنجره ای را بستيد می توانيد با گزينه Undo Close tab تب های بسته شده را مجددا باز کنيد ! • دسترسی و مشاهده ليست تبهای بسته شده و امکان حذف آنها • امکان تعريف کاربردهای جديد با استفاده از ماوس و صفحه کليد • امکان Rename تب • امکان جالب ديگه که اين اکستنشن داشت اين بود که اگه يه وقت فايرفاکس تون قفل کنه و مجبور بشيد اونو ببنديد دفعه بعد که وارد بشين پنجره ای نمايش داده خواهد شد که می توانيد تمامی تبهای بسته شده را مجددا ببينيد • و امکانات فراوان ديگه که بهتره خودتون کشفش کنيد
    اشکان از ونکوور: من از فاير فاکس استفاده ميکنم. دليلش هم اول امنيت بالا ، دوم سبکی سرعت مرورگر و سوم امکان تب نويگيشن در آن است. مايکروسافت خودشو کشت تا بالاخره اين امکان را در اکسپلور گذاشت
    خ. ا. ن از کابل: به دلیل اینکه آشنایی کامل از فایرفاکس ندارم، از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنم اما در بعضی اوقات استفاده از فایر فاکس، فایر فاکس را ترجیح میدهم