نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: طریقه محاسبه ip

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

طریقه محاسبه ip

برای داشتن یک شبکه منطقی دریک سایت با 60 دستگاه کامپیوتر چگونه باید رنج ip تعریف کرد که هم سرعت داشت هم امنیت از دوستانی که مطلع هستند کمک می خواهم

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    آی پی ارتباطی به سرعت نداره
    به امنیت هم میشه گفت نداره
    آی پی فقط یک شناسه هست برای شناسایی نود ها در شبکه و بس

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    ببین اگه شما خط مشی داری و دیوایسی داری که اینارو اعمال کنی میتونی subnet کنی و هر کدوم رو که میخوای به هم Rout کنی ولی در کل باید ببینی به چه دردت میخوره چون subnetting خیلی ip نفله میکنه !

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر ازدوستان که احساس مسئولیت کردند وجواب دادند حالا فرض براین می باشد که 260 دستگاه کامپیوتر در یک سایت چیده شده بطور مثال رنج ip 192.168.50. دیگر جوابگو نیست باید دراین جا شما یکسری محاسبات انجام بدهی که چند گروه ip داشته باشی که پاکتهای ارسالی در هاب سردرگم نباشند و بتوانند سریعا ایستگاهای کاری را پیدا کنند در این جا سرعت معنی پیدا مکند ونیاز محاسبه دارد که ip شما در چه کلاسی قرار بگیرد با عرض پوزش ازبزرگان

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    خوب میتونید 255.255.252.0 بدین .

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetworkMan
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام ،

فرمایش دوست عزیزمون کیمیا در مورد سرعت درست است و استدلال شما در مورد هاب و پیداکردن ایستگاههای کاری صحیح نیست. همانطور که دوست عزیزمون aka فرمودند شما ابتدا باید ساختار شبکه و نیازهاتونو مشخص کنید تا بر اساس آن یک طراحی برای IP انجام شود. اینکه شما چه تعداد دستگاه دارید و توپولوژی اتصال آنها چگونه است. سپس یکی از کلاسهای آدرس را با توجه به نیازتون انتخاب کنید و در نهایت برای محدود شدن محدوده IP هاتون از subnetting مناسب استفاده کنید.

راهنمای زیر میتونه مفید باشه :

http://www.cisco.com/en/US/tech/tk36...800a67f5.shtml

شاد و پیروز باشید

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر از دوست عزیز نت ورک من مقاله پیشنهاذی شما ازشرکت سیسکو خوب بود ولی هدف من در این جا این است که بحث باز شود ومسایل حلاجی شود که هم من خوب یاد بگیرم وهم سایر دوستان مشتاق چون بحثی را که باز کردیم بحث جدی شبکه است شما اگر 512 دستگاه کامپیوتر در شبکه داشته باشیم می شود با ای پی کلکلیتور محاسبه کرد بطور مثال 192.168.50.1 ساب 255.255.254.0 ورنج بعدی 192.168.51.1 و ساب 255255.254.0 باشد ولی از دوستان تقاضای بحث بیشتری دارم با احترام کوچکترین علی

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetworkMan
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام ،

دوست عزیز شما با یک آدرس کلاس C می توانید حداکثر تا 254 کامپیوتر را با Mask 255.255.255.0 آدرس دهی کنید که در مواردیکه به تعداد کمتری آدرس نیاز دارید امکان Subnetting نیز وجود دارد. برای آدرس دهی تعداد بیشتری کامپیوتر کلاسهای B و A کاربردی خواهند بود که شما با یک آدرس کلاس B قادر خواهید بود تا 65534 کامپیوتر را Mask 255.255.0.0 آدرس دهی نمائید . برای آدرس دهی 512 کامپیوتر می توانید Subnetting انجام داده و آدرس کلاس B را با Subnet Mask 255.255.252.0 بکار برید، چونکه در این حالت امکان آدرس دهی تا 1022 کامپیوتر وجود دارد.
    برای فهم دقیق تر و عمیق تر مباحث آدرس دهی بهتر است در ابتدای کار محاسبات با نرم افزارهای آماده اینکار انجام نشود و خود شخص محاسبات را انجام دهد. اینکار به خطایابی های آینده نیز کمک خواهد نمود.

شاد و پیروز باشید

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    تشكر

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    راست میگن ربطی نداره.
    اگر unicast باشه که اصلا کاری نداره. broadcast هم باشه بازم توی سرعت تاثیری نداره چون هم زمان به تمام رنج میره اونی که این message لازمشه میگیره و جواب میده. حالا اگه خیلی دلت شور مییزنه بیا supernet کن.
    باز برای اینکه قشنگ تر متوجه بشی خرجش یه سرچ توی google .
    در مورد امنیت حرفت تقریبا درسته. من خودم توی شبکه خودم اون ip هایی که نمیخوام رو بستم تا اگه یه نفر اتفاقی به شبکه من کانکت شد اگه یه ip ست کرد conflict بده.
    من یه دانشگاه میشناسم ادمینش بی سواده اومده valid ip هاشو زده توی یه سوئیچ بهد داده به یه سرور نت کرده زده توی یه سوئیچ دیگه بعد یه کابل از سوئیچ اولی زده به دومی بعد هم یه ap گذاشته و کابلشو زده توی همون سوئیچ. منم با اجازه دوستان رفتم به ap کانکت شدم و یه valid ip ست کردم 512k از 1m پهنای باندشو دزدیدم. ip روترشم و رنج ip رو هم از روی آدرس وبسایتش برداشتم.
    پس اول سعی کن از رنج های سخت استفاده کنی مثلا 203.96.37.0/24 و ip های زیادیتو ببند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه محاسبه subnet mask

محاسبه ip

محاسبه رنج IP

روش محاسبه subnet mask

محاسبات ip

محاسبه subnet mask

روش محاسبه IP

نحوه محاسبه ip

نحوه محاسبه subnet

محاسبه تعداد ip

محاسبه ای پی

محاسبه آی پینحوه محاسبه subnetmaskhttp://forum.persiannetworks.com/f25/t13613.htmlآموزش محاسبه subnetsubnet mask محاسبهطریقه محاسبه ipمحاسبه 24 در ipsubnetting محاسبهsupernet محاسبهنحوه محاسبه subnetingروش محاسبه subnetingمحاسبه subnetingکلاس های آی پی و نحوه محاسبه Subnet Maskنحوه محاسبه آی پی

برچسب برای این موضوع