یک شبکه هست با مشخصات زیر:
حدود 10 تا کلاینت نوع شبکه workgroup وبا یک اینترنت شیر شده و یک ویندوز سرور 2003

آقای مدیر مجموعه سه ماهی مسافرت بودن و نبودند خوب همونطور که حدس زدین معلومه چی شده دیگه وقتی برگشته دیدی همه سیستم ها مشکل دارن هیچی سر جاش نیست و ...
حالا من احتیاج به چند تا راهنمایی دارم:
1- در صورتی که مجبور به عوض کردن ویندوز سرور بشم آیا راهی برایback up گیری یا export&Import کردن یوزر ها و permission های مربوطه به اون هست؟
2- یک ترکیب آنتی ویروس و فایروال خوب برای همچین شبکه ای چی پیشنهاد میکنید؟ مهمترین ویژگیهاش باید اینا باشه:
الف: حتی الامکان آپدیت یکپارچه برای همه کلاینت ها و یا دست کم آپدیت های کم حجم
ب: با توجه به مشخصات استفاده کنندگان از سیستم ها باید بشه فایروال رو طوری تنظیم کرد که کمترین الارم و پیا های ممکن رو بده چون کسانی که از سیستم ها استفاده میکنند در صورت مشاهده هر گونه Pop-up و الارم فکر میکنند الان سیستم منجر میشه و داد و هوار و ....
ببخشید میدونم هم که در بعضی تاپیک ها راجع به بعضی از موارد بحث شده بود اما یکی اینکه جواب ها کامل نبود و دوم اینکه چون مسایل به هم مربوط بودن نمیتونستم هر کدومو تو یه تاپیک بپرسم به همین خاطر این تاپیک رو زدم

پ.ن: اگه بعضی سوالام بیسواتی بود نخندین بهم خو یسواتم دیگه ضمنا مدیر مجموعه هم من نیستم :d