نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط dakal
  • 1 توسط dakal

موضوع: راه اندازی اینترنت در کافی نت به صورت ديش و خط ليز به صورت كامل....

عضو غیر فعال
    نوشته
    99
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

راه اندازی اینترنت در کافی نت به صورت ديش و خط ليز به صورت كامل....

با عرض سلام وخسته نباشد به شما دوستان عزيز و از خود گذشتگي معلوماتيتون(اينا واسه اين گفتم كه بعضي از بچه ها واقعا بدون هيچ چشم داشتي اطلاعاتشونا در اختيار بقيه ميذارن .... اما بعضيها ..... چي بگم.)
    --------------------------------
    من الان چند روزي كه دارم مقالات و سوالات بچه ها را در مورد اينكه چطوري ميتونن اينترنت را دريافت كنن (send and receive) را مطالعه ميكنم اما واقعا مطالب هست اما به صورت پراكنده يه دفعه يه مقاله بود در مورد cachexpress كه بهزاد عزيز زخمتشا كشيده بود و توضيحشا داده بود خيلي خوشم اومد از اين كار اي كاش بجه ها به همين صورت مطالب را مينوشتن(با تشكر از بهزاد عزيز).
    -------------------------------------------------
    من چندين مورد مشاهده كرده بودم كه بچه ها خيلي سوال كرده بودن در مورد اينكه send را از يه خط و receive را از ديش چطوري ميشه گرفت و اينكه چطوري كنترل بشه(منظور فرستادن واسه استيشنا و فيلتر كردن و به هر استيشني چقدر اينترنت دادن و فاير وال) پرسيده بودن ولي كسي جوابشونا نداده بود يا اگه هم زحمت كشيده بود خيلي خلاصه شده جواب داده بود .....
    ------------------------------------------------------------
    حالا من اين تقاضا را از اساتيد محترم داشتم كه اگه ميشه يكي از اساتيد فن اين موضوع را به طور كامل توضيح بده چون واقعا خيلي از بچه ها منتظر اين مقاله هستن.
    سوال: دريافت اينترنت از طريق خط و رسيو از طريق ديش و اينكه چطوري از cachexpress و bandwid و چه فايروالي و چه فيلتري و چگونه استفاده كنن و كلا از پايه ......(پله به پله) ما منتظريم .....
    ------------------------------------------
    كوچيك شما ..................... مولا علي دست همه را بگيره

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    لطفا"قبل ایجاد تاپیک جدید کمی جستجو کنید.
    جستجو کنید جواب سوالاتون رو پیدا میکنید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    99
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام عزيز برادر
    من نگفتم مطلب نيست من گفتم به صورت كامل يكي از اساتيد اينجا توضيح بدن (يعني مطالب گرآوري شود در اينجا) تا بقيه دوستان راحت تر بتونن استفاده كنن.

عضو غیر فعال
    نوشته
    99
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    مثل كاري كه چند وقت پيش behzad65 انجام داده بودند

عضو غیر فعال
    نوشته
    99
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    البته لازم ديدم كه در همينجا از heus_deus خيلي تشكر كنم با مقاله بسيارخو بشون به نام مديريت متمركز كافي نت

عضو غیر فعال
    نوشته
    99
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

با سلام من همه انجمن ها را جستجو كردم اما ...

نقل قول نوشته اصلی توسط tsotodeh
    لطفا"قبل ایجاد تاپیک جدید کمی جستجو کنید.
    جستجو کنید جواب سوالاتون رو پیدا میکنید.
    خسته نباشيد من جستجو كردم اولشم كه گفته بودم اما مطلبي كه واقعا بتونه كمك كنه پيدا نكردم شما اگه جايي لينكي سراغ دارين كه من نديده باشم ..... بفرستين اما فكر نمي كنم ...
    با تشكر

عضو غیر فعال
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    1- انتخاب سرویس (VPN یا PROXY)
    2- تهیه سخت افزار مناسب ( دیش..LNB...DVB Card ...یه سیستم که کارت شبکه داشته باشه یا مودم یا هر دو و کابلهای مورد نیاز )
    3- یه نصاب مهربون جهت نصب دیش و مکان یابی ماهواره
    4- نصب نرم افزار و درایور های کارت DVB بر روی سیستم
    5- خرید اکانت
    6- تنظیمات پروکسی یا VPN
    7- تنظیمات خط ارسال (سند)
    8- تست برقراری ارتباط
    9- اشتراک برای سیستم های دیگر از طریق (sharing یا NAT )

این تیتر کلی.....اگه چیزی جا افتاده بگید...در غیر این صورت ادامه بدیم و هر فصل رو با هم بریم جلو

عضو غیر فعال
    نوشته
    99
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    خيلي خوبه
    دكل جان(كاش اسم كوچيكتا ميگفتي اينجوري انگار درست نيست)
    خوب اگه ميشه مرحله به مرحله بريم جلو
    ممنون ازتون

نام حقيقي: محمد بازویی

خواننده شناسه تصویری power
    نوشته
    460
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    123
    بچه ها سلام :
    من اسمم محمد
    خوشحال می شم اگه بتونم مشکلات شما رو بر طرف کنم
    البته فقط در زمینه شبکه
    در حال حاظر من درشرکت ایده نگارمشقول هستم
    یا علی ...

در اتتظار تایید
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    منتظریم .

عضو غیر فعال
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    1- انتخاب سرویس بیشتر به خودتون بر می گرده و امکانات محلی شما و صد البته دانش فنی
    خوب راه اندازی سرویسهای پروکسی بیس کمی فنی تر هست نصبت به VPN
    چون بیشتر سرویسهای که الان هم ارائه میشه با VPN هست و شکر خدا هنوز تخم VPN رو ملخ نخورده اول از VPN شروع میکنیم
    اصل اول اینکه شما باید مطمئن بشید در محل شما اینترنتی وجود داشته باشه که پروتکلهای VPN رو PASS میکنه (مثل یه ISP که اجازه استفاده از این سرویس رو میده...تو تهران چند تایی هست که اینجا اسم نمی برم ولی خوب همهء دوستان مصمئنا میدونن کدوماست)
    بیشتر منظور از VPN پروتکل PPTP هست که کمترین دردسر رو داره و بعدا IPSEC ...

2- خوب ما سرویس VPN رو انتخاب کردیم ... و حالا نوبت تهیه است...تو تهران که ریخته....پشت شهرداری هم که برید ..الان دیگه جای نوار و پاسور اینترنتreceive ONLY می فروشن...
    3- خرید تجهیزات باید کمی با دقت انجام بشه....
    اگه برای یه مصرف خونگی هست که میشه با 100 تا 120 تمومش کرد ولی اگه برای ISP یا مثلا لینگ Backup و ... می خواد استفاده بشه کمی خرج کنید بد نیست...
    قیمتهایی که میدم زیاد دقیق نیست ولی همینجا هم دوستانی هستن که آمار رو دقیق دارن که اگه خواستن اصلا کنن :
    -دیش بین 10 تا 35 که بستگی به قطر و جنس داره
    -LNB از 7 تا 45 که باز هم بستگی به خیلی چیزا داره ولی در کل اون 7 تومانی هم کار رو تا حدی راه می ندازه
    -کابل و کانکتورهای دو طرف 3 تا 5 تومان
    -کارت DVB بازم بستگی به نوع داره که بین 60 تا 250 متغییر هست
    -یه سیستم که میتونه پنتیوم 2 باشه ( اینم صد البته در مصارف زیاد و حرفه ای LOAD CPU خیلی بالا میره) که باید دقت بکنید تا هر روز مجبور نشین بالا سر سیستم بشینین که Crash نکنه!!!
    - یه سرویس مفت و با کیفیت(این هم بر میگرده به خصلت ما ایرانی ها که مفت و ارزون و خوب می خوایم)
    - البته توجه کنید که سیستم مورد نظر هم باید بتونه سند داشته باشه حالا چه با Dialup چه با ...

reza1364 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب من خودم کلی تو خرج افتادم تا بفهمم چه سرویسی بدرد چه کاری می خوره...شما اگه نمی خواین حتما با یه نفر وارد تو انتخاب سرویس مشورت کنین چون خیلی اهمیت داره...
    - مثلا ماهواره بیم ( تقریبا هموم محیط عملکرد تا Coverage) خوبی رو محل شما داشته باشه
    - سرور VPN اون ماهواره خیلی شلوغ نباشه ( این خودش یه مشکله برای کارهای حرفهای و مهم)
    - میزان Share واقعا همونی باشه که ادعا می کنن و ...
    okay
    موقع خرید( سعی کنین کفش کتونی و شلوار 6 جیب بپوشین..واسه فرار خوبه ) از شما MAC آدرس کارت DVB رو می خوان..
    اون رو می تونین از پشت جعبه کارت و یا وقتی که رو سیستم نصب کردی با دستور ARP -a بدست بیاری یا از روی برچسبی که رو کارت هست بفهمین و ....
    در عوض به شما یه IP داده میشه که بری سرور VPN هست و همینطور USER و PASSWORD ...
    بعد موقعیت ماهواره و اطاعاتی مثل Location , Simbol rate, ferequncy و ...
    اگه خودتون می تونین محل ماهواره رو پیدا کنین که هیچی اگه نمی تونین یه نصاب خوش و خندان رو پیدا کنین که براتون زحمت نصب رو بکشه (که صد البته این دفعه اون بیچاره باید شلوار 6 جیب و کتونی می پوشه و شما می تونی با کت شلوار بری رو بلا پشتبوم و عطر کولد مثل Coolwater هم بزنی)

خوب ..الان شما یه سرویس داری... دیش رو بالا پشتبوم نصبه....کابل از بالا تا محلی که کامپیوتر شما هست رفته و یه سرش به LNB و یه سرش به کارت DVB نصبه ( موزیک متن می تونه مثلا Bring Me To Life از Evanescence باشه یا خسته ام من اثر استاد جوادی یصاری)

اگه چیزی رو تو این قسمتها جا انداختم یا اشتباهه دوستان حرفه ای تر اصلا کنن و گر جایی نا مفهومه بفرمایین تا توضیح بدم...تا بعد

reza1364 سپاسگزاری کرده است.

در اتتظار تایید
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از توضیحات جناب دکل . فقط چیزی که این بین مهم بود . . .
    اختصاص آی پی فقط (معمولا) در سرویس های IP-Base بوده و در باقی سرویس ها آدرس آی پی اختصاص داده نمیشود .

کلمات کلیدی در جستجوها:

اینترنت از طریق دیش

دیش نت

http://forum.persiannetworks.com/f25/t11540.html

اینترنت با دیش

خرید اینترنت از طریق دیشراه اندازی اینترنت با دیشخط لیزخرید اینترنت با دیشاينترنت از طريق ديشخرید اینترنتی دیشدیش اینترنتخرید دیش اینترنتلیز اینترنتراه اندازی خط لیزراه اندازی اینترنت بوسیله دیشاموزش خرید خطوط اینترنتی توسط کافینت هاانترنت از طریق دیشخريد ديش اينترنتاینترنت send receive دیشخط لیز اینترنت راه اندازی اینترنت از طریق دیشخرید خط اینترنت برای کافی نتاينترنت ازطريق ديشخرید VPN خوب برای کافی نتراه اندازی سرویس دیش

برچسب برای این موضوع