نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: مشكل file sharing در windows XP

نام حقيقي: Khezri

عضو عادی شناسه تصویری salam
    نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    13

مشكل file sharing در windows XP

سلام به دوستان عزيز
    يه مشكل در file sharing توي شبكه اي كه دستگاهها همه windows XP هستند داشتم ، تو اين شبكه همه دستگاهها همديگر را پينگ ميكنند و فايروال همه غير فعال است ، همه كامپيوترها در workgroup هستند و پوشه هاي به اشتراك گذاشته شده دسترسي full به everyone ميدهد ، همچنين simple file sharing هم غيرفعال است، مشكل اينجاست كه تنها دو دستگاه از طريق my network places قابل دسترسي است و براي بقيه پيغام
    \\computerx is not accessible...
    ميدهد من هرچه گشتم تفاوتي در تنظيمات و سرويسهاي اين كامپيوترها پيدا نكردم آيا روش سرراستي براي به اشتراك گذاري فايل در windows XP هست ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    اكانتي كه مي خواهيد بيايد بالا در هر دوئ pc بايد باشه pass هم بايد يسكان باشه.
    يعني تو هر دو يك اكانت
    مثلا" اگر administartor دارين و password هر دو XXX هست ديگه بهتون گير نميده.
    اين يك راه اش هست

نام حقيقي: سام قراچه

عضو غیر فعال شناسه تصویری matrixco.sec
    نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    این مشکل رو من هم داشتم ، به این دلیل بود که همه ویندوز های من از یک نسخه نبودن بعد از تعویض انها درسته شده .
    هر چند که منطقی نیست ولی اینجوری مشکل من حل شد و در ضمن XP های من Final نبودن .

نام حقيقي: سام قراچه

عضو غیر فعال شناسه تصویری matrixco.sec
    نوشته
    419
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    23
    چون این مشکل رو من فقط در ویندوزهای XP با سرویس پگ های پائین مشاهد کردم .

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط matrixco.sec
    چون این مشکل رو من فقط در ویندوزهای XP با سرویس پگ های پائین مشاهد کردم .
    از نسخه هاي كرك شده win هيچ چيزي بعيد نيست.

نام حقيقي: بهراد اسلامی فر

عضو عادی شناسه تصویری tolstoy
    نوشته
    250
    سپاسگزاری شده
    255
    سپاسگزاری کرده
    32
    نوشته های وبلاگ
    6
    این مشکل یه راه حل ساذه داره که همان جواب tsotodeh عزیز است اما کامل تر:
    برای شبکه های workgroup باید شما روی تمام سیستم ها به تعداد سیستمهای موجود روی شبکه user بسازید یعنی مثلا کاربر tolstoy رو با پسورد 123 روی تمام client ها بسازی.
    با این کار هیچ وقت به مشکل بر نمی خوری و در ضمن می تونی رو workgroup ات مدیریت داشته باشی. البته این یه راه حل میشه گفت ساخت یافته است که تو کتاب windows xp مایکروسافت گفته.
    البته اون مشکل نسخه های قدیمی درسته ولی فکر کنم اونا هم اینجوری مشکلشون حل میشه.

نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    13
    با تشكر از همه دوستان ، بعد از سروكله زدن با اين شبكه به نتايج زير رسيدم:

1- در ويندوز XP هر كاربر يك Username و يك Full Name دارد. Full Name همان نامي است كه در Welcome Screen و Start menu ظاهر مي شود چنانچه از روش كلاسيك Logon prompt استفاده كنيد ( با غير فعال كردن welcome screen در user accounts يا دوبار زدن كليد هاي alt + ctrl + delete هنگام مشاهده welcome screen ) Username در كادر نام كاربري مشاهده مي شود. وقتي از طريق User Accounts كاربر درست مي كنيد، در ابتدا اين دو نام يكي هستند و چنانچه از طريق همين برنامه change my name را انتخاب كنيد Full Name عوض مي شود نه username . اگر از طريق local users and groups در computer management كاربر درست كنيد username و full name قابل تنظيم هستند و مي توانند با هم متفاوت باشند و چنانچه براي full name چيزي وارد نكنيد مقدار آن برابر username مي شود و پس از ايجاد كاربر تنها مي توان full name را عوض كرد.
    به عبارت ديگر در ويندوز XP تنها راه تغيير username حذف كاربر قبلي و ايجاد يك كاربر جديد است. اين دليل اول اشتباه من بود چون ميخواستم با full name مشابه بجاي username مشابه به كامپيوتر ديگري در شبكه دسترسي داشته باشم.

2- براي دسترسي به فايلهاي به اشتراك گذاشته شده در شبكه اگر از مدل Peer-to-peer ( Workgroup ) استفاده ميكنيد روي تمام كامپيوترها يك username با password مشابه ( password حتما لازم است ) ايجاد كنيد وبا همان username به كامپيوترlogin كنيد. ويندوز XP از همان username براي اتصال به كامپيوترهاي ديگر استفاده مي كند و در صورت برابر نبودن username يا password خطا مي دهد. در اين مورد يك استثنا وجود دارد و آن هم كاربر Administrator است كه يك كاربر پيش ساخته براي مديريت كامپيوتر است. چنانچه با اين كاربر به كامپيوتر login كنيد در صورت برابر نبودن password با رمز عبور كاربر administrator در كامپيوتر ديگر پنجره connect to باز مي شود و يك username و password براي اتصال به آن دستگاه از شما مي پرسد. (پنجره مزبور تنها براي كاربر administrator باز مي شود نه كاربرهايي كه در گروه Administrators قرار دارند.) در اينجا كافيست يك username ( نه full name ! ) و password كه در كامپيوتر مقصد موجود است را وارد كنيد. جالب اينجا بود كه اگر بعد از login كردن ، اين كاربر را در كامپيوتر مقصد پاك هم مي كردي مشكلي پيش نمي آمد.

چند سوال:
    1- وقتي به طور پيش فرض در مجوز share پوشه دسترسي read به everyone داده شده ايجاد كاربر مشابه در تمام كامپيوترها بي معني است.

2- دو تا از كامپيوترها در اين شبكه با هر نام كاربري ( everyone ) قابل دسترسي بودند ولي بقيه نه. چرا؟ تمام اين كامپيوترها ويندوز XP با SP2 داشتند و تنظيمات امنيتي آنها تا آنجا كه من ديدم يكسان بود. فايروال يا نرم افزار مشابهي هم در كارنبود؟

3- آيا مي توان كاري كرد كه پنجره connect to كه تنها براي كاربر administrator در صورت مشكل
    در login باز مي شود براي ساير كاربران هم باز شود؟

ببخشيد كه اين پست طولاني شد.

نام حقيقي: بهراد اسلامی فر

عضو عادی شناسه تصویری tolstoy
    نوشته
    250
    سپاسگزاری شده
    255
    سپاسگزاری کرده
    32
    نوشته های وبلاگ
    6
    شما اگه کاری که در بالا گفتم را انجام دهید جواب تمام سوال ها رو می کیرید:
    همه کامپیوترها همدیگر رو می بینند و در صورت تعیین سطح دسترسی برای تمام کاربران پنجره connect to باز می شود

نوشته
    105
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    13
    اگه تو همه كامپيوترا كاربر با رمز عبور يكسان تعريف كنيم بله مشكل حل ميشه و اصلا پنجره connect to باز نميشه و شريع فولدرها رو نشون ميده ولي اين كار با دسترسي everyone جور در نمياد.

کلمات کلیدی در جستجوها:

برداشتن پسورد شبکه در ویندوز xp

برداشتن پسورد شبکه در xp

sharing در ویندوز xp

حذف پسورد شبکه در ویندوز xp

تنظیمات share در ویندوز xp

برداشتن پسورد شبکه ویندوز xp

ايجاد يك workgroup در ويندوز xpمشکل sharingفعال کردن sharing در xpتنظیمات sharing در ویندوز xpحذف پسورد در شبکه xpپسورد شبکه ویندوز xpبرداشتن پسورد در شبکه ویندوز xpبرداشتن پسورد شبکه در ویندوزxpپيداكردن رمز اتصال به اينترنت درwindows xpحذف پسورد شبکه ویندوز xpفعال نبودن shareفعال کردن sharing در ویندوز xp فعال کردن share در xpغیر فعال کردن پسورد xp در ورود به شبکهمشکل share کردن در ویندوز xpدليل غير فعال شدن file sharingرمز شبکه در ویندوز xpتنظیمات دسترسی شبکه پسورد ویندوز xpفعال کردن share ویندوز xp

برچسب برای این موضوع