نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: VOIP & LAN

عضو غیر فعال
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0

VOIP & LAN

سلام :

چند روز پيش جايي مي خواندم كه با استفاده از VOIP ميشه عملا مراكز تلفن داخلي (PABX يا PBX ) ها را حذف كرد و به جاش از شبكه LAN موجود در سازمان استفاده كرد .

مي خواستم بدونم در اين صورت چه تجهيزاتي بايد در LAN اضافه كرد كه مستقيما لينك E1 به جاي اينكه وارد PABX بشه به سوييچ VOIP وصل بشه و وظيفه سوييچينگ ( يعني مسير دهي به هر شماره اي كه داخل شبكه انجام شده ) توسط اين وسيله انجام بشه .

سوال ديگه اينه كه آيا براي هر دستگاه تلفني كه بخوايم در اين شبكه داشته باشيم بايد يك Cable جداگانه وجود داشته باشه يا اينكه امكانش هست كه يه جوري با يك كابل هم به يك كامپيوتر سرويس دهي بشه هم به تلفن ( يا مثلا اينكه IP مشترك داشته باشن و Voice و Data توسط وسيله اي جدا بشه ) نكته ديگه پياده سازي اين سيستم به وسيله شبكه واير لس هست . و اينكه امكان اين كار با Wireless وجود داره يا نه .

ببخشين خيلي سوال كردم اما برام جالبه كه بدونم .

موضوعات مشابه:

عضو عادی شناسه تصویری ataasgari
    نوشته
    392
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز

جواب همه این سوالات رو میتونید در سایت www.voipmonster.com پیدا کنید. کلیه محصولات مرتبط با سوال شما در بخش Product zone با توضیح وجود دارند.

عضو غیر فعال شناسه تصویری seddighis
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا دستت درد نکنه

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز سلام..

آره اینکار انجام شدنی هست و قیمتها رو هم کاهش میده اما خوب نگهداری می خواد.

هم میشه از Cisco استفاده کرد و هم از Tenor. برای Tenor سری D وجود داره که به اونها E1 وارد میشه.

برای سمت پرسنل میشه از IP Phone هاس متفاوت استفاده کرد مثل D-Link و ... که H323 و یا SIP رو ساپورت کنند.

بهتره که از Cisco استفاده بشه چون میشه براش TCL نوشت و صداهای متفاوتی برای تماسها پخش کرد. مثلا کسی از بیرون تماس میگیره براش صدا پخش میشه که مثلا 0- اپراتور 1- آموزش 2- ...

نیار به Gatekeeper هم هست که میتونه خود Cisco بسته به نوع IOS اون رو ساپورت کنه. و یا از GNUGK و یا ISA 2000 و ... برای این منظور استفاده کرد.

هر IP Phone خودش مثل یک کامپیوتر می مونه و نیار به IP جدا و کانکتور جدا داره. اگر می خوایین از کامپیتر استفاده کنید میتونید از SoftPhone استفاده کنید که تلفن نرم افزاری هست. مثل Cisco Softphone که روی ویندوز نصب میشه.

امیدوارم که به دردتون خورده باشه.

موفق باشید

عضو غیر فعال شناسه تصویری seddighis
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا یه راه حل خوب که من خودم تست کردم البته روی 5 تا داخلی و خوب جواب میده ، البته به پای Tenor و Cisco نمیرسه . استفاده از تجهیزات Level-One هست
    برای هر پورت شبکه که داری یکعدد VOI-1020 میزاری که 1 ورودی شبکه داره و از طرف دیگش یه خروجی شبکه و یه خروجی صدا
    و برای مرکزی VOI-9100 که IP PABX هست میزاری برای کنترل VOI-1020 ها اگر هم خواستی به بیرون بتونن تماس بگیرن از VOI-8000 با تعداد مورد نیاز FXO استفاده میکنی
    البته بازهم بگم به پای Tenor نمیرسه ولی شدنی هست
    یا علی

عضو غیر فعال
    نوشته
    51
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام :
    ممنون از همه دوستان كه منو راهنمايي كردن

نقل قول نوشته اصلی توسط seddighis
    آقا یه راه حل خوب که من خودم تست کردم البته روی 5 تا داخلی و خوب جواب میده ، البته به پای Tenor و Cisco نمیرسه . استفاده از تجهیزات Level-One هست
    برای هر پورت شبکه که داری یکعدد VOI-1020 میزاری که 1 ورودی شبکه داره و از طرف دیگش یه خروجی شبکه و یه خروجی صدا
    و برای مرکزی VOI-9100 که IP PABX هست میزاری برای کنترل VOI-1020 ها اگر هم خواستی به بیرون بتونن تماس بگیرن از VOI-8000 با تعداد مورد نیاز FXO استفاده میکنی
    البته بازهم بگم به پای Tenor نمیرسه ولی شدنی هست
    یا علی

عضو غیر فعال شناسه تصویری sdsl
    نوشته
    630
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    0
    در ادامه صحبت دوستمون اینجا هم نمایندگی رسمی محصولات LevelOne هست در ایران.

http://behsama.com

موفق باشید

shahin سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

level one voi 8000

سوييچ voip

tenor site:http:forum.persiannetworks.com

برچسب برای این موضوع