نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: چگونه یک سرویس ابری ساده برای به اشتراک گذاشتن اسناد درست کنیم؟

نام حقيقي: محمد مهدی میرعباسی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

چگونه یک سرویس ابری ساده برای به اشتراک گذاشتن اسناد درست کنیم؟

سلام

ببخشید من می خواهم یک سرویس ابری درست کنم که چندین کامپیوتر بتونن از یک فضای مجازی استفاده کنند اطلاعاتشان را در آن قرار دهند و در مواقع لازم از آن فضای مثلا 100 گیگابایتی اطلاعاتشان را دریافت کنند .
    نکته ی مهم اینجاست که من می خواهم این فضای مجازی بوسیله ی کامپیوترهای خودشان ایجاد شود . یعنی مثلا از هارددیسک کامپیوتر A پنج گیگابایت از هارددیسک کامپیوتر B ده گیگابایت و .... استفاده شود و همه ی این حجم ها درون یک درایو تحت شبکه که همه بتوانند از آن استفاده کنند ایجاد شود .
    یک نکته ی دیگر اینکه من نمی خواهم از روش quota این مقوله رو انجام بدهم زیرا این روش همین کار را می کند ولی سرعت انتقال اطلاعات در این روش بسیار کم در حد 1 تا 2 مگابایت در ثانیه است .
    اگر ممکن است راهنمایی ام کنید و اگر می شود یکسری منابع کاربردی برایم بگذارید از شما بسیار متشکر می شوم .
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    گزینه مناسب برای شما فکر میکنم نرم افزار owncloud باشه
    http://owncloud.org
    روی یه سرور لینوکس یا وب هاست لینوکسی نصب میشه و به سادگی امکاناتی نظیر گوگل درایو رو بهتون میده

نام حقيقي: محمد مهدی میرعباسی

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام ممنون از راهنمايي شما
    ببينيد سناريو اين است من مي خواهم 5 تا كامپيوتر كه به هم شبكه هستند رو از هر كدامشان يك فضا بگيرم كه مثلا از هركدام 10 گيگ فضاي هارد ديسكشان را بگيرم و اختصاص بدم به يك هارد ديسك مجازي يا همان ابر كه در مجموع مي شود 50 گيگ فضاي ابري بعد اين 5 كامپيوتر هركدام به دلخواه بروند و از اين فضاي ابر نرم افزار هايي مورد نيازشان ، فايل هايي كه ذخيره شده در اين فضا و .... را از آن بردارند .
    يك روش اينه كه با استفاده از درايور تحت شبكه كه ويندوز خودش اين امكان رو قرار داده اين كار رو بكنيم ولي سرعت مبادله ي اطلاعات در اين روش بسيار كند است و در حد 1 تا 2 مگابايت در ثانيه است من مي خواستم بدونم روش ديگري براي اين كار وجود دارد يا نه
    درضمن own cloud فقط سامانه هاي ابري درون اينترنت رو بهم ميده مثل google drive كه اصلا سناريوي من هم خواني ندارد و سرعت انتقالش هم بستگي به سرعت اينترنتمان دارد كه اصلا كار اقتصادي اي نيست

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    owncloud یه سرور هست که خودت میتونی توی شبکه راه اندازی کنی و سرعت تبادل بالایی هم داشته باشه، حتی میتونی روی اینترنت هم استفاده کنی. سایتش رو دقیق بخون
    در مورد سرعت 1 تا 2 مگی که میگی بستگی به سرعت شبکه ات، سرعت I/O هارد داره. این که یه سرویس سرعت تبادل اطلاعات رو محدود کنه اصلا معنی نداره، محدودیتی که تجربه کردی بیشتر بخاطر سرعت هاردها هست دوست عزیز و فرقی نداره از چه نوع سناریویی استفاده کنی

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع