نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: مراقبت و بکاپ گیری اصولی از اطلاعات سرورها و ماشین های مجازی

نام حقيقي: Taknavaz

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96

مراقبت و بکاپ گیری اصولی از اطلاعات سرورها و ماشین های مجازی

با سلام خدمت عزیزان

چند روز پیش برای یکی از سرورهای ما که چند ماشین مجازی مهم مثل اکتیو دایرکتوری و sql روش بود مشکلی پیش اومد و اطلاعات ما از دست رفت که احتمالا به علت مشکلی بود که در هارد سرور پیش اومد.حالا من همه این سیستم ها روی یه سرور جدید پیاده سازی کردم.سرور جدیدم 8 تا ماشین روشه و در واقع همه چیز اینجاست.البته دو تا سرور فیزیکال دیگه هم دارم.برای مجازی سازی از ESX6 استفاده کردم.

حالا دنبال اینم که با استفاده از ابزاری به طور منظم از همه این اطلاعات بکاپ گیری کنم تا اگه باز هم مشکلی پیش اومد در کمترین زمان بدون از دست دادن داده ای همه چیز رو به حالت اول برگردونم.

در جتسجویی که تو اینترنت داشتم با ابزار System Center Data Protection Managerآشنا شدم. حالا سوالم اینه آیا این ابزار مناسب و کافی هست؟ آیا میتونم همه ماشین های مجازی و حتی اون دو تا سرور فیزیکالم رو تحت پوشش این ابزار در بیارم تا بطور مداوم بکاپ داشته باشم از همه اطلاعاتم؟ حتی از خود ویندوز؟

اگز این ابزار رو تائید میکنید آیا این ابزار رو باید روی سروری نصب کنم یا روی پی سی خودم نصب کنم کفایت میکنه؟

و آیا آموزشی برای این ابزار پیشنهاد میدید؟

ممنون میشم اگه زاهنمایی کلیدی هست بهم بگید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول

عضو عادی
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    42
    سلام
    veem backup and replication هم گزینه خیلی خوبیه.

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    نقل قول نوشته اصلی توسط taknavaz12 نمایش پست ها
    با سلام خدمت عزیزان

چند روز پیش برای یکی از سرورهای ما که چند ماشین مجازی مهم مثل اکتیو دایرکتوری و sql روش بود مشکلی پیش اومد و اطلاعات ما از دست رفت که احتمالا به علت مشکلی بود که در هارد سرور پیش اومد.حالا من همه این سیستم ها روی یه سرور جدید پیاده سازی کردم.سرور جدیدم 8 تا ماشین روشه و در واقع همه چیز اینجاست.البته دو تا سرور فیزیکال دیگه هم دارم.برای مجازی سازی از ESX6 استفاده کردم.

حالا دنبال اینم که با استفاده از ابزاری به طور منظم از همه این اطلاعات بکاپ گیری کنم تا اگه باز هم مشکلی پیش اومد در کمترین زمان بدون از دست دادن داده ای همه چیز رو به حالت اول برگردونم.

در جتسجویی که تو اینترنت داشتم با ابزار System Center Data Protection Managerآشنا شدم. حالا سوالم اینه آیا این ابزار مناسب و کافی هست؟ آیا میتونم همه ماشین های مجازی و حتی اون دو تا سرور فیزیکالم رو تحت پوشش این ابزار در بیارم تا بطور مداوم بکاپ داشته باشم از همه اطلاعاتم؟ حتی از خود ویندوز؟

اگز این ابزار رو تائید میکنید آیا این ابزار رو باید روی سروری نصب کنم یا روی پی سی خودم نصب کنم کفایت میکنه؟

و آیا آموزشی برای این ابزار پیشنهاد میدید؟

ممنون میشم اگه زاهنمایی کلیدی هست بهم بگید
    سلام
    به نظرم از نرم افزار دیگه ای هم مثل EaseUs backup برای پشتیبان گیری استفاده کن ، راستش من خودم چندین ساله از نرم افزار veeam استفاده میکنم ، یه چند موردی نمی دونم به چه دلیلی پشتیبانی که گرفته بود خراب شده بود و نتونستم برگردونم ، ولی چون قبلاً از برنامه ای که مثال زدم استفاده کرده بود نجات پیدا کردم.
    حتماً به غیر از پشتیبان گیری خود ویندوز از دو روش کاملاً متفاوت استفاده کن. تجربه به من اینو ثابت کرده.
    نرم افزاری که نام بردم از ورژن 7 (الان 10.5) دارم باهاش کار میکنم از همه نوع ویندوز کلاینتی و سروری و با انواع سرویسهای مختلف ، سرعت پشتیبان گیری و برگردوندنش خوب و قابل قبوله . تا حالا هیچ مشکلی نداشتم خدا را شکر. راستی rescue disk هم داره.
    موفق باشید

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    سلام دوست عزیز

از هر برنامه ای که استفاده کنی چند تا نکته مهم هست که اگر بهش توجه بشه کارت راه می افته

اول از همه بکاپ ها رو به صورت دوره ای تست کنید ب بینید که آیا قابلیت ریستورش هست یا صرفا یک فایل ناارامد دارید

دوم اینکه یک فضای ذخیره سازی امن برای نگه داری بک آپ ها داشته باشید

سوم هم این که مهمترین نکته آرشیو backup شماست ممکنه یک مشکل رو متوجه بشید که مثلا 4 ماه هست اتفاق افتاده اما شما الان متوجه شدید . خوب در اینجا اگر ارشیو شما ماهانه باشه و هر ماه فایل های قدیم رو پاک کنی .....

نرم افزار HPE VM Explorer رو هم ب بینید

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع