نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط m983
  • 1 توسط opoet7
  • 1 توسط opoet7
  • 2 توسط opoet7

موضوع: تنظیم دقیق memory و هسته CPU در vsphere

نام حقيقي: محمد

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4

تنظیم دقیق memory و هسته CPU در vsphere

با سلام.
    من یه سوالی و درواقع مشکلی هست که چند وقته دارم تازه با این انجمن اشنا شدم. امیدوارم بتونم مشکلم رو به کمک شما دوستان حل کنم.
    من یه سرور اختصاصی دارم با رم 32و سی پی یو 4 هسته به مشخصات
    کد:
    Intel® Core™ i7-4770 
    Quad-Core Haswell
    من مشکلم با تنظیم درست رم و سی پی یو برای ماشین های مجازیم هست.
    اینطور که من فهمیدم Host memory یعنی رم سرور(که میشه 32) و gust memory میشه مقدار رمی که به ماشین مجازی اختصاص دادیم.
    حالا تو تحلیل این عکس موندم.

الان این تصویر vps ویندوز منه.
    1- من همیشه برای اینکه به ماشین 8 گیگ برم اختصاص بدم توی سربرگ hardware میزان رم رو 8 میزاستم. اما با توجه به تعریفی که از host , gust memory خوندم درستش اینه من در قسمت memory 32 رو انتخاب کنم و بعد در سربرگ resources محدودیت بدم بهش؟ درسته؟
    2- تحلیل این عکس میشه، 8 گیگ رم سروری هست که روش esxi نصبه و حدود 700مگ از این رم رو سرور مجازی ویندوز اشغال کرده. درسته؟
    حالا به عکس زیر نگاه کنید. اگه فقط 700 مگ رم مصرف کرده، پس چرا ویندوز عین 8 گیگش پره؟

3-سوال اخر در تنظیمات سی پی سو و هسته ش باید برای این سی پی یو که من دارم روی چه اعدادی تنظیم کنم. همین که الان دارم درسته؟ یکی میگفت باید حتما روی 2 به 2 باشه تا راندمان بهتری داشته باشه.

ببخشید سوالام زیاد بود.
    در پایانم ممنون میشم اگه مرجع و منبع فارسی(کتاب یا فیلم) میشناسید که میشه اصولی مباحث اینچنینی رو یاد گرفت معرفی کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: تایماز

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام
    اکتیو مموری بر اساس الگوریتم rtmp به دست میاد یعنی صفحاتی که در فاصله زمانی مشخص مورد استفاده قرار گرفتن به عنوان اکتیو مموری محاسبه میشن.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط opoet7 نمایش پست ها
    سلام
    اکتیو مموری بر اساس الگوریتم rtmp به دست میاد یعنی صفحاتی که در فاصله زمانی مشخص مورد استفاده قرار گرفتن به عنوان اکتیو مموری محاسبه میشن.
    دوست عزیز ممنون ولی یکم بیشتر می تونی توضیح بدی. کلا نفهمیدم چی گفتی . چی شد؟ چی بود؟!

Mask سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    ببینید دوست عزیز وقتی سیستم عامل اطلاعات داخل رم قرار میده دیگه تا زمانی که رم کم نیاره اونارو از رم خارج نمیکنه یعنی تمامی اون اطلاعاتی که سیستم عامل تو رم نگه داشته همش در حال استفاده نیست اکتیو مموری میاد تو فاصله زمانی مشخص بررسی میکنه ببینه چقد از أین صفحات در حال استفاده توسط سیستم عامله به خاطر همین مقدارش همیشه پایینتره، یعنی میاد مقدار رمی که توسط سیستم عامل عملا در حال استفاده است را نشون میده.

m983 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط opoet7 نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز وقتی سیستم عامل اطلاعات داخل رم قرار میده دیگه تا زمانی که رم کم نیاره اونارو از رم خارج نمیکنه یعنی تمامی اون اطلاعاتی که سیستم عامل تو رم نگه داشته همش در حال استفاده نیست اکتیو مموری میاد تو فاصله زمانی مشخص بررسی میکنه ببینه چقد از أین صفحات در حال استفاده توسط سیستم عامله به خاطر همین مقدارش همیشه پایینتره، یعنی میاد مقدار رمی که توسط سیستم عامل عملا در حال استفاده است را نشون میده.
    اقا خیلی ممنون. تازه فهمیدم چی شد. با این حساب وقتی مثلا اکتیو مموری بره روی 8 یعنی دیگه ماشین داره رم کم میاره. درسته؟
    ممنون میشم اگه وقتش رو دارید در مورد سوال سه و تنظیم سی پی یو در ماشین مجازی هم راهنماییم کنید.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    بله،
    پردازنده رو 2*2 تنظیم کنید به نظرم بهتره

m983 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    4
    دلیلش جیه؟ چون من یک سی پی یو 4 هسته دارم. بهتر نیست روی یک به 4 باشه؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام، آقا من اشتباهی گفتم ۲×۲ باشه.
    برای تنظیم پردازنده فرقی نمیکنه شما چطوری تنظیم کنید چون هیچ تاثیری رو کارایی نداره و پیشنهاد آینه که سوکت را به تعداد پردازنده که ماشین نیاز داره تنظیم کنید و core را رو یک تنظیم کنید در واقع این تنظیم برای دور زدن محدودیت سیستم عامل هایی به وجود آمده که نمی توانند بیشتر از یک مقدار سوکت پردازنده پشتیبانی کنند یا برای پشتیبانی آن نیاز به لایسنس دارند در این حالت باید تعداد سوکت رو کمتر ولی تعداد core رو بیشتر کنید.
    ولی یک استثنا برای سیستم هایی که numa دارند وجود دارد و اون هم اینه که اگر تعداد core برابر یک باشه numa به صورت اتوماتیک بهترین حالت maping رو انتخاب میکنه ولی اگر این عدد یک نباشد شاید بهترین حالت برای numa اتفاق نیافتد.
    در این سناریو شما چون تعداد پردازنده یکی است تعداد سوکت رو به تعداد پردازنده های مورد نیاز ماشین تنظیم کنید و تعداد core رو یک انتخاب کنید.

mavrick و m983 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

virtualization در تنظیمات سی پی یو

برچسب برای این موضوع