نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط mohammadlinux
  • 1 توسط am1n71
  • 1 توسط mohammadlinux

موضوع: اجرای VMware View و انتخاب بهترین San storage

نام حقيقي: فرهادفرهادی

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

اجرای VMware View و انتخاب بهترین San storage

با سلام
    سازمان ما با توجه به تعداد کاربران و مشکلات فراوانی که در Help Desk داریم ما احساس کردیم که نیاز به پیاده سازی VDI داریم .در مورد سرور که ما در نظر داریم از سرور G9 یا G8 استفاده کنیم و برای استوریج هم روی EMC همکاران تحقیقاتی رو انجام داده اند البته مدل 5200 .
    میخواستم از دوستان عزیز خواهش کنم اگر در انتخاب storage بتونن کمک کنند ممنون میشم.
    تقریبا 700کاربر داریم.
    نرم افزار های مهندسی هم تقریبا داریم مثل اتوکد ولی تعدادشون زیاد نیست حدودا 15 نفر و مابقی هم از office و .... استفاده میکنند.
    در مرحله اول ما برای 100 کاربر میخواهیم پیاده سازی کنیم.
    در حال حاضر vCenter داریم.
    در دیتا سنتر ما EMC درحال استفاده داریم ولی فضا برای VDI نداریم و باید تهیه کنیم.
    البته در نظر بگیرید که حتما میخواهیم به خاطر تعداد بالای کاربران حتما از کلاسترینگ استوریج بهره ببریم و 2 تا استوریج خریداری کنیم همانطور که میخواهیم در لایه سرور هم همین کار را انجام دهیم.
    و البته بکاپ دیتا بیس view Manager , View composer هم نیاز دارم.
    حالا باتوجه به این مسائل به یک راهکار خوب برای انتخاب مدل های مختلف استوریج با پرفورمنس مناسب و بدون دردسر نیاز دارم اگر دوستان اطلاعات خود رو در این زمینه در اختیار قرار دهنر ممنون میشم.
    ممنون از لطف شما

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط farhad2020 : 2016-06-05 در ساعت 09:56 AM

نام حقيقي: محمد لینوکس

عضو عادی شناسه تصویری mohammadlinux
    نوشته
    425
    سپاسگزاری شده
    183
    سپاسگزاری کرده
    93
    من view 6.2 دارم و از این SAN استفاده میکنم
    Data Storage Software for NAS, iSCSI, SAN, FC | Open-E
    نماینده رسمی هم تو ایران داره
    قیمت بسیار عالی و قابل رقابت با EMC از نظر کیفیت و امکانات

am1n71 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امین یوسفی

تازه وارد شناسه تصویری am1n71
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadlinux نمایش پست ها
    من view 6.2 دارم و از این SAN استفاده میکنم
    Data Storage Software for NAS, iSCSI, SAN, FC | Open-E
    نماینده رسمی هم تو ایران داره
    قیمت بسیار عالی و قابل رقابت با EMC از نظر کیفیت و امکانات
    شما کدوم مدل از این storage و دارین استفاده میکنید؟ تا حالا مشکلی براتون پیش نیومده؟ چون من داخل سایتش دیدم ظاهرا سه مدل داره.
    چون ما هم داریم VDI راه اندازی میکنیم داخل سازمانمون ولی یک مقدار نرم افزار هایی که استفاده میکنیم فرق میکنه با سازمان دوستمون که سوال و مطرح کردن و یک مقدار نرم افزار های تخصصی داریم و تعداد کاربرهایی که میخواییم زیر پوشش VDI ببریم حدود 1300 کاربر هستش.
    این که میپرسم تاحالا مشکلی براتون پیش نیومده به این دلیل هست که برای بنده کیفیتش مهمتر هستش نمیخوام چیزی برای سازمان بگیرم که مشکل روی مشکلم بیاد.

ویرایش توسط am1n71 : 2016-06-06 در ساعت 06:48 PM
    farhad2020 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    425
    سپاسگزاری شده
    183
    سپاسگزاری کرده
    93
    شک نکنید حرف نداره!
    من از DSS v7 استفاده میکنم
    البته استفاده کردن از نرم افزار تحت View ارتباط زیادی یه SAN نداره مگر سرعت که اونم با سخت افزار مناسب حل میشه
    صحبت من سمت امکانات و قابلیت هایی که نیاز دارید هست که واسه داشتن اونا باید برید سمت EMC ولی با داشتن Open-e با پرداخت شاید 10 درصد هزینه خرید EMC ، یه SAN خوب در حد EMC دارید
    ضمنا تاییده VMWare رو هم داره

farhad2020 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    من هم کاملا با حرف دوستتوم موافقم
    Open-E دوو محصول حرفه ای داره Jovian -Dss
    توی DSS شما با ساختار ISCSI میتونید دو تا سن رو Miroor کنید به صورتی که یک دونه رو در Vmwar میبینه
    بعد خراک Cache کردن SSD
    و بهترین حسن این نمر افزار نماینده رسمی در کشور داره خوبیش اینه که هر کاری بشه میدونی یک تیم متخصص دارن که 7/24 پشتیانیت مکنه
    حالا توی EMC صد نفر رو باید ببینی ولی اینا گیر هم بکنن خود شرکت سازنده ریموت میشه
    به نظر من یک تحقیق بکن روش

نام حقيقي: فرید رادفر

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    مقاله زیرو مطالعه بفرمایید، مطالب مفیدی داره.

چه استوریجی مناسب کسب و کار من است؟

نام حقيقي: فرهادفرهادی

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط faarid نمایش پست ها
    سلام
    مقاله زیرو مطالعه بفرمایید، مطالب مفیدی داره.

چه استوریجی مناسب کسب و کار من است؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط [URL="http://forum.persiannetworks.com/members/32660.html"
    Black_Roze[/URL];473876]
    من هم کاملا با حرف دوستتوم موافقم
    Open-E دوو محصول حرفه ای داره Jovian -Dss
    توی DSS شما با ساختار ISCSI میتونید دو تا سن رو Miroor کنید به صورتی که یک دونه رو در Vmwar میبینه
    بعد خراک Cache کردن SSD
    و بهترین حسن این نمر افزار نماینده رسمی در کشور داره خوبیش اینه که هر کاری بشه میدونی یک تیم متخصص دارن که 7/24 پشتیانیت مکنه
    حالا توی EMC صد نفر رو باید ببینی ولی اینا گیر هم بکنن خود شرکت سازنده ریموت میشه
    به نظر من یک تحقیق بکن روش
    دوست عزیز باتوجه به صحبت هایی که شده ما شناخت درمورد استوریج و انواع آن das,nas,san داریم ومشکلی در این قسمت نیست.
    سوال بنده بیشتر در مورد SAN هست باتوجه به حجم بالای کاربران که حتما باید از san استفاده شود. سوال اینجاست که ازچه نوع برندی استفاده کنیم و ما برای این پروژه بهترین انتخابمون کدام گزینه هستش که بهترین پرفورمنس و کمترین هزینه را داشته باشیم با بیشترین feature کاربردی.
    درمورد Open-e دوستان صحبت کردند تحقیقاتی کردم ولی نمیدونم از برای کدوم کشوره یعنی واقعا میتونه بهتر از EMC باشه
    واقعا با این شرایط گزینه هایی مثل netapp که خیلی باید هزینه کنیم ولی EMC با Open-e ؟ زیاد اسم Open-e رونشنیده بودم.
    اصلا اینOpen-e چطور کار میکنه ؟ساختارش چگونه هستش .تا جایی که خوندم یک نرم افزار هستش و با این حال میشه به یک نرم افزار اعتماد کرد.emc که یک سخت افزار واحد هستش بعضی وقتا واقعا اذیت میکنه حالا به یک نرم افزار میشه اعتماد کرد یعنی در نرم افزار اگر باگ هایی وجود داشته باشه و نتونه با سخت افزار خوب کار کنه چه اتفاقی می افته؟میدونید که نمیشه در یک سازمان بیگدار به آب زد پس ببخشید زیاد سوال میکنم
    باز با این حال دارم تحقیق میکنم و البته زیاد وقت ندارم برای انتخاب دوستانیکه اطلاعات بیشتری در این مورد دارن بی زحمت راهنمایی کنن ممنون میشم.

نام حقيقي: امین یوسفی

تازه وارد شناسه تصویری am1n71
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadlinux نمایش پست ها
    شک نکنید حرف نداره!
    من از DSS v7 استفاده میکنم
    البته استفاده کردن از نرم افزار تحت View ارتباط زیادی یه SAN نداره مگر سرعت که اونم با سخت افزار مناسب حل میشه
    صحبت من سمت امکانات و قابلیت هایی که نیاز دارید هست که واسه داشتن اونا باید برید سمت EMC ولی با داشتن Open-e با پرداخت شاید 10 درصد هزینه خرید EMC ، یه SAN خوب در حد EMC دارید
    ضمنا تاییده VMWare رو هم داره
    بس بحث Compatible بودن نرم فزار و سخت افزار چی؟ بالاخره برندی مثل EMC سخت افزار و نرم افزار باهم Compatible هستن. ولی Open-e رو نمیدونم با Hardware چطوری کار میکنه . نمیدونم همچین solution هایی مثل Open-e جا افتاده شدن واقعا که اطلاعات مهم یه سازمان روی این استوریج ها قرار داد.همه زندگی ما میخواد بیاد روی storage .

نوشته
    425
    سپاسگزاری شده
    183
    سپاسگزاری کرده
    93
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad2020 نمایش پست ها
    دوست عزیز باتوجه به صحبت هایی که شده ما شناخت درمورد استوریج و انواع آن das,nas,san داریم ومشکلی در این قسمت نیست.
    سوال بنده بیشتر در مورد SAN هست باتوجه به حجم بالای کاربران که حتما باید از san استفاده شود. سوال اینجاست که ازچه نوع برندی استفاده کنیم و ما برای این پروژه بهترین انتخابمون کدام گزینه هستش که بهترین پرفورمنس و کمترین هزینه را داشته باشیم با بیشترین feature کاربردی.
    درمورد Open-e دوستان صحبت کردند تحقیقاتی کردم ولی نمیدونم از برای کدوم کشوره یعنی واقعا میتونه بهتر از EMC باشه
    واقعا با این شرایط گزینه هایی مثل netapp که خیلی باید هزینه کنیم ولی EMC با Open-e ؟ زیاد اسم Open-e رونشنیده بودم.
    اصلا اینOpen-e چطور کار میکنه ؟ساختارش چگونه هستش .تا جایی که خوندم یک نرم افزار هستش و با این حال میشه به یک نرم افزار اعتماد کرد.emc که یک سخت افزار واحد هستش بعضی وقتا واقعا اذیت میکنه حالا به یک نرم افزار میشه اعتماد کرد یعنی در نرم افزار اگر باگ هایی وجود داشته باشه و نتونه با سخت افزار خوب کار کنه چه اتفاقی می افته؟میدونید که نمیشه در یک سازمان بیگدار به آب زد پس ببخشید زیاد سوال میکنم
    باز با این حال دارم تحقیق میکنم و البته زیاد وقت ندارم برای انتخاب دوستانیکه اطلاعات بیشتری در این مورد دارن بی زحمت راهنمایی کنن ممنون میشم.
    اگه تبلیغات نمیشد اسم شرکتش رو میگفتم،ضمنا من تو یه شرکت تولید فولاد کارمیکنم و اینجا حساسیت بالایی به جهت در دسترس بودن سرویس ها داره
    در مورد سازگاری هم خیالت راحت باشه چون لینوکس بیس هست!!!
    توی سایت رسمی میتونی آدرس و نماینده Gold رو ببینی و ازشون درخواست پرزنت کنی

نام حقيقي: arezu

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط am1n71 نمایش پست ها
    بس بحث Compatible بودن نرم فزار و سخت افزار چی؟ بالاخره برندی مثل EMC سخت افزار و نرم افزار باهم Compatible هستن. ولی Open-e رو نمیدونم با Hardware چطوری کار میکنه . نمیدونم همچین solution هایی مثل Open-e جا افتاده شدن واقعا که اطلاعات مهم یه سازمان روی این استوریج ها قرار داد.همه زندگی ما میخواد بیاد روی storage .
    قرار نیست که به صورت خاصی کار کنه مثل همه Solution ها کار می کنه و Solutionای مثل open-E که در SDS پیشرو هست، به طوری که EMCهم برای پایین آوردن هزینه ها به این سمت در حال حرکته و مطمئناً آینده استوریج ها از آن SDS ها خواهد بود.

نام حقيقي: arezu

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    در ضمن در بحث Compatible بودن، اگه بحث Compatibe بودن vmware رو مطرح کنیم می بینیم که VMware هم یک نرم افزار هستش که با سخت افزارهای hpو IBM و بقیه سرورها به خوبی کارها می کنه در بحث Open-E هم همونطور که قبلا گفته شد به همین صورت هست دوست عزیز.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع