نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 13سپاس
  • 4 توسط opoet7
  • 3 توسط SADEGH65
  • 2 توسط A.Yazdani
  • 3 توسط mehranphp
  • 1 توسط opoet7

موضوع: چند سوال مبتدی از EXSi

نام حقيقي: علی شفائی

عضو عادی شناسه تصویری alisc
    نوشته
    1,897
    سپاسگزاری شده
    1730
    سپاسگزاری کرده
    2052

چند سوال مبتدی از EXSi

با سلام و عرض ادب و احترام فراوان
    روی یک سیستم ESXi نصب کردم - چند سوال دارم . ممنون میشم پاسخ بدید

1. من به چند سرور ubuntu نیاز دارم - روی یک سرور مجازی اوبونتو نصب کردم - حالا چطوری اون رو کپی کنم ؟ ( چند سرور دیگه از روی همون ساخته بشه )

2. قصد اضافه کردن یک هارد فیزیکی دیگه به سرور ESXi دارم . آیا این امکان هست ماشین مجازی که روی هارد قبلی هست رو بدون مشکل منتقل کنم به هارد جدید ؟

3. اگر تغییراتی داخل سرور ESXi بدم ( مثلا رم رو ارتقا بدم ) - برای ماشین های مجازی که اتفاقی رخ نمیده ؟ برای خوده ESXi مشکلی پیش نمیاد ؟

4. ماشین های مجازی دیسک نوری ( DVD-RW ) متصل به ESXi رو نمیشناسن ! حتی اکسترنال هم نصب کردم ولی نشناخت ! ترفندی داره ؟

5. یک ماشین فیزیکی داریم . قصد تبدیل آن به ماشین مجازی رو دارم . روی این ماشین فیزیکی SQL-IIS فعال هست - بدون مشکل تبدیل میشن ؟ روی ماشین مجازی کار میکنن ؟ نیاز به کانفیگ خاصی پس از جابه جایی نیست ؟

6. نکته ای هست که باید یک شخص مبتدی در رابطه با ESXi بدونه ؟ امنیت ؟ کانفیگ خاص ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط alisc : 2015-10-27 در ساعت 08:38 PM

نام حقيقي: تایماز

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام

1. بر روی ماشین مجازی که اوبونتو نصب کردین کلیک راست کنید گزینه Clone رو انتخاب کنید تا یک نمونه از اون سرور ایجاد بشه.
    البته میتوانید همون ماشین مجازی را تبدیل به Template کنید و بعد چندین نمونه از آن template ماشین مجازی ایجاد کنید برای تبدیل یک ماشین مجازی به Template بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه Convert to Template را انتخاب کنید.

2. بله برای اینکار باید از ویژگی Storage Migration استفاده کنید.

- - - ادامه - - -

3. نه مشکلی پیش نمیاد.

- - - ادامه - - -

4. بر روی ماشین مجازی کلیک راست کنید و بر روی Edit Setting کلیک کنید سپس CD Driveرا انتخاب کنید و در سمت راست Host رو انتخاب کنید و 2 تیک Connect و Connect at power on را بزنید.

- - - ادامه - - -

5.برای تبدیل ماشین فیزیکی به ماشین مجازی باید از نرم افزار VMware vCenter Convertor استفاده کنید.
    در حالت کلی مشکل خاصی به وجود نمیاد. کانفیگ خاصی نیاز نیست این نرم افزار تقریبا اکثر پیکربندی های مورد نیاز رو انجام میده.

ویرایش توسط opoet7 : 2015-10-27 در ساعت 08:45 PM
    SADEGH65، M-r-r، alisc و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    opoet7 عزیز درست فرمونده اند یا یک یاد آوری که برای این موارد بایستی شما از vcenter server استفاده کنید

برای تقریبا تمامی این موارد من پیشنهاد میکنم vcenter را نصب و با استفاده از موارد مورد نظر خود را انجام دهید.

3. اگر تغییراتی داخل سرور ESXi بدم ( مثلا رم رو ارتقا بدم ) - برای ماشین های مجازی که اتفاقی رخ نمیده ؟ برای خوده ESXi مشکلی پیش نمیاد ؟
    در صورتی که این تغییر موفقیت آمیز باشد و سرور روشن شود خیر مشکلی پیش نمی آید

4. ماشین های مجازی دیسک نوری ( DVD-RW ) متصل به ESXi رو نمیشناسن ! حتی اکسترنال هم نصب کردم ولی نشناخت ! ترفندی داره ؟
    منظورتان از شناخت چیست ؟
    شما باید ماشین مجازی را ادیت نمایید و در بخش cdrom گزینه host را انتخاب کنید.

6. نکته ای هست که باید یک شخص مبتدی در رابطه با ESXi بدونه ؟ امنیت ؟ کانفیگ خاص ؟
    مطلب که بسیار است ولی به عنوان یک خود آموز سریع به جز انداع و اقسام CBT های موجود کتاب زیر را پیشنهاد میکنم مطالعه نمایید

VMware vSphere 5 Administration Instant Reference 2nd Edition
    Paperback: 384 pages
    Publisher: Sybex; 2 edition (December 6, 2011)
    Language: English
    ISBN-10: 9781118024430
    ISBN-13: 978-1118024430

http://www.amazon.com/VMware-vSphere...administration

M-r-r، Hanif و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1311
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها

2. قصد اضافه کردن یک هارد فیزیکی دیگه به سرور ESXi دارم . آیا این امکان هست ماشین مجازی که روی هارد قبلی هست رو بدون مشکل منتقل کنم به هارد جدید ؟
    دوستان در این مورد فکر کنم باید بیشتر دقت کنیم . یه سری هارد احتمال زیاد با هم RAID شدن حالا می خواهند یه هارد جدید اضافه کنند .

M-r-r و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهران

عضو عادی شناسه تصویری mehranphp
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.Yazdani نمایش پست ها
    دوستان در این مورد فکر کنم باید بیشتر دقت کنیم . یه سری هارد احتمال زیاد با هم RAID شدن حالا می خواهند یه هارد جدید اضافه کنند .
    می تونن ریدشون را extend کنند.

بله ممکنه مشکلی پیش بیاد - قبل از هر کاری حتما داکیومنت سخت افزارتون را بخونید - اگر رویه سرور دارین این کارو انجام میدین با هر دفعه ارتقا رم ، فریم ویر سرور را هم آپگرید کنید و قبل از تمامی ماشین ها بک بگیرید - بعد از بالا اومدن سرور به مود کنسول alt+f11 برید و چک کنید که اروری نده.

5. یک ماشین فیزیکی داریم . قصد تبدیل آن به ماشین مجازی رو دارم . روی این ماشین فیزیکی SQL-IIS فعال هست - بدون مشکل تبدیل میشن ؟ روی ماشین مجازی کار میکنن ؟ نیاز به کانفیگ خاصی پس از جابه جایی نیست ؟

نیاز به کانفیگ خاصی ندارید ولی اگر چندین دیتابیس دارید که IO زیادی می خواهند حتما باید با بررسی بیشتر این انتقال را انجام بدین - به طور معمول مایکروسافت در best practice های sql گفته که سعی بشه در لایه مجازی استفاده نشه.

M-r-r، A.Yazdani و alisc سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehranphp نمایش پست ها
    بله ممکنه مشکلی پیش بیاد - قبل از هر کاری حتما داکیومنت سخت افزارتون را بخونید - اگر رویه سرور دارین این کارو انجام میدین با هر دفعه ارتقا رم ، فریم ویر سرور را هم آپگرید کنید و قبل از تمامی ماشین ها بک بگیرید - بعد از بالا اومدن سرور به مود کنسول alt+f11 برید و چک کنید که اروری نده.
    بعد از ارتقا رم فریم ویر سرور باید به روز رسانی شود؟ چه دلیلی برای این کار وجود دارد؟ من بار ها اینکارو کردم ولی نیازی به به روز رسانی فریم ویر پیدا نکردم.

alisc سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    بایدی در کار نیست - در محیط های enterprise ارتقا رم ها - مثلا سرور های 580 که به صورت بانک در سرور جای میگیرد - دارای یک پروسه هست - پروسه استاندارد - بروزرسانی فریمویر ها قابلیت همخوانی بهتری بین چیپ سخت افزاری و لایه نرم افزار ایجاد می کند - در یکی از دیتاسنتر های یکی از بانک ها قرار بود رم هارا از 750 گیگ به 1024 گیگ رم برسانم - ارتقا فریمویر باعث شد خطای memory controller در ESXi برطرف شود.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    بله بروز رسانی فریمویر برای سازگاری بیشتر ESXi با سخت افزار نیازه ولی برای ارتقا رم فکر نکنم نیاز باشه.

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    رم جزئی از سخت افزار نیست ؟ اروری که خدمت شما گفتم بر اثر ارتقا رم رخ داده بود ! ( برای ارتقا حتما از Service Pack استفاده کنید)

- - - ادامه - - -

What role does firmware play in Troubleshooting memory problems?
    Many product issues that result in hardware replacement, including issues in which memory is suspected, are
    preventable or correctable with a firmware update. HP recommends checking for a firmware update before
    sending a part back to HP for replacement. Based on the HP ProLiant product return rates, a significant
    percentage of all returned hardware products were functioning properly and only needed a firmware update.
    Although not all products fall into this category, server downtime and time spent removing, returning, and
    ultimately replacing hardware may have been avoided if an attempt had been made to flash the firmware
    during the troubleshooting process.
    The following paragraphs contain information on each of HP’s methods for updating firmware and provide
    information on how to perform the updates.
    Currently, there are two different methods for updating firmware on HP servers and options: the Online ROM
    flash and the Offline ROM flash. Note that the Online ROM Flash is not currently available for all products. If
    an Online ROM Flash is unavailable for a particular server or option, an Offline upgrade will need to be
    performed.

- - - ادامه - - -

http://h20566.www2.hpe.com/hpsc/doc/...ocLocale=en_US

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع