نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2
سپاس ها 2سپاس

موضوع: جایگزین کردن سرور مجازی در زمان خرابی سرور فیزیکی

نام حقيقي: Mostafa JanAhmadi

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    9

جایگزین کردن سرور مجازی در زمان خرابی سرور فیزیکی

سلام
    من تعدادی سرور فیزیکی دارم به شرح زیر:

سرور اول : ویندوز2008 که سرویس های DHCP و DNS و Active Directory .

سرور دوم : ویندوز 2008 که print server و File Server .

سرور سوم : ویندوز 2008 که روش آنتی ویروس شبکه روش نصب شده .

سرور چهارم : ویندوز 2008 که SQL و برنامه های مورد نیاز شرکت روش نصب شده .

سرور پنجم: ویندوز 2008 که برای پشتیبان گرفتن ازش استفاده میکنیم با استفاده از نرم افزار Symantec Backup Exec .

سرور مجازی : سرور قدرتمندی هست که روش VMware ESX i 5.5 روش نصب شده و از تمام سرور ها یک نسخه مجازی تهیه شده که بر روی این سرور قرار داره.

سوال من : چطور میتونم کاری کنم که در صورت از بین رفتن یکی از سرور های فیزیکی "سریع و اتوماتیک" سرور مجازی جایگزین سرور فیزیکی شود؟
    اصلا سناریو یی شبیه به این سناریو من هست که مرتب سرور فیزیکی چک بشه در صورت از بین رفتن سرور مجازی توسط خود ESX جایگزین شود؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    با سلام

شما ابتدا بايد با اصول failover , load balance , clustering در سرويس ها آشنا بشيد تا بتونيد براي هر سرويس راه حل مناسب اون رو اجرا كنيد. خود vm به تنهائي دليلي بر اينكه شما يه سرويس آماده بكار جايگزين براي سرويس هاي در حال كارتون داريد نيست. مثلا چطوري ميخواهيد يك dc رو بصورت بصورت خاموش نگه داريد كه اگر فيزيكي اون از كار افتاد اين رو روشن كنيد و همه چيز بدون مشكل مثل روز اول كار كنه !!!؟ همينطور در مورد سرويس هاي ديگه.

هر سرويس راه حل جداگانه اي داره كه بعنوان مثال در خصوص dc شما بايد از additional dc بصورت مجازي استفاده كنيد كه در صورت از بين رفتن سرور فيزيكي ادامه سرويس دهي به كلاينت ها رو بعهده بگيره.

در خصوص sql هم ميتونيد از sql server replication بصورت per transaction استفاده كنيد كه همزنان با سرور اصلي بصورت آپديت شده آماده بكار هست. در خصوص نرم افزار backup exec هم خودش راه حل در داخل خود نرم افزار بصورت multi backup server گنجانده شده.

در خصوص virtual machine redundancy هم ميتونيد از امكانات خود vsphere مثل FT و يا HA استفاده كنيد.

VMwares و JanAhmadi سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

خرابی در سرور

برچسب برای این موضوع