نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 10سپاس
  • 5 توسط VMwares
  • 1 توسط mavrick
  • 3 توسط VMwares
  • 1 توسط Black_Roze

موضوع: Redundancyدر Vcenter چگونه انجام میشود ؟

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1

Redundancyدر Vcenter چگونه انجام میشود ؟

سلام
    همه ما میدونم سرویس Vcneter که سرویس مهمی است
    حالا با توجه به اینکه یکی از راه های غیر قابل اجرا سرویس سرویس Vcneter Heartbeat بوده که به 2 دلیل اجرایی نمیشود
    1- دیگه ورژن ارائه نمیشه و تولید ش متوقف شده
    2- کرکی براش نیست (برای ما ها )

حالا بهترین گذینه از نظر دوستان اهل فن چیه ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: آرش

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    دوست گرامی تا اونجا که من اطلاع دارم لینکد مد برای همین کاره (البته یکی از کاراش) . در ضمنتا اونجا که خبر دارم هم در آخرین نسخش EoA یا End of Availability رو برای تمامی vCenter Heartbeat هایی که داشته ارائه کرده .

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط aa123 نمایش پست ها
    دوست گرامی تا اونجا که من اطلاع دارم لینکد مد برای همین کاره (البته یکی از کاراش) . در ضمنتا اونجا که خبر دارم هم در آخرین نسخش EoA یا End of Availability رو برای تمامی vCenter Heartbeat هایی که داشته ارائه کرده .
    سلام
    کاملا اشتباه میفرمائید
    Linked Mode برای اینه که بتونیم ماشین های مجازی چند vCenter رو از یک پنل مدیریت کنیم و ربطی به Redundancy در سطح vCenter نداره!

سلام
    همه ما میدونم سرویس Vcneter که سرویس مهمی است
    حالا با توجه به اینکه یکی از راه های غیر قابل اجرا سرویس سرویس Vcneter Heartbeat بوده که به 2 دلیل اجرایی نمیشود
    1- دیگه ورژن ارائه نمیشه و تولید ش متوقف شده
    2- کرکی براش نیست (برای ما ها )

حالا بهترین گذینه از نظر دوستان اهل فن چیه ؟
    علی جان فعلا VMware بعد از EoL شدن Heartbeat محصول دیگه ای رو ارائه نکرده.
    البته مشتری ها میتونن از شرکت NeverFail محصول رو خریداری کنن (که البته ربطی به VMware و vCenter نداره ولی خوب قبلا هم Heartbeat با استفاده از موتور NeverFail ساخته شده بود).
    لازم به ذکره که من تا الان ندیدم vCenter Server (البته اگر درست یاده بشه و دست کاری نشه) Down بشه.
    شرکت VMware پیشتهاد میده که شما vCenter رو هم در محیط VMware اجرا کنید تا بتونین از HA درش استفاده کنید.
    همچنین استفاده از نسخه لینوکس هم میتونه پایداری شما رو افزایش بده.

darklove، mavrick، A.Yazdani و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Hossein Meshkati

خواننده شناسه تصویری mavrick
    نوشته
    561
    سپاسگزاری شده
    308
    سپاسگزاری کرده
    848
    نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    لازم به ذکره که من تا الان ندیدم vCenter Server (البته اگر درست یاده بشه و دست کاری نشه) Down بشه.
    .
    خدا وکیلی اقای فولادوند راست میگه
    منم تا به حال هر vcenter و که دیدم درست پیاده سازی شده هیچ موقع down نشده
    الان توی 2-3 تا مجموعه vcenter دارم که ماله نسخه 5 ه و بیشتر 3 سال هست بدون هیچ مشکلی داره کار میکنه و خللی هم بوجود نیاورده

VMwares سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فرید

عضو عادی شناسه تصویری Fa7170
    نوشته
    92
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    23
    به غیر از امکان HA دیگه چه مزایایی داره که vCenter هم مجازی باشه ؟

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fa7170 نمایش پست ها
    به غیر از امکان HA دیگه چه مزایایی داره که vCenter هم مجازی باشه ؟
    HA و vMotion دو عدد از مهمترین پارامتر های برای استفاده از vSphere هستن.
    vCenter هم یکی از سرویس های مهم زیرساخت هستش و باید به هر نحو که میشه حفاظت بشه که HA خودش یک سطح خیلی خوب برای این کار به حساب میاد.

نام حقيقي: آرش

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام
    کاملا اشتباه میفرمائید
    Linked Mode برای اینه که بتونیم ماشین های مجازی چند vCenter رو از یک پنل مدیریت کنیم و ربطی به Redundancy در سطح vCenter نداره!

علی جان فعلا VMware بعد از EoL شدن Heartbeat محصول دیگه ای رو ارائه نکرده.
    البته مشتری ها میتونن از شرکت NeverFail محصول رو خریداری کنن (که البته ربطی به VMware و vCenter نداره ولی خوب قبلا هم Heartbeat با استفاده از موتور NeverFail ساخته شده بود).
    شرکت VMware پیشتهاد میده که شما vCenter رو هم در محیط VMware اجرا کنید تا بتونین از HA درش استفاده کنید.
    همچنین استفاده از نسخه لینوکس هم میتونه پایداری شما رو افزایش بده.
    مرسی دوست محترم ، بله در مورد لینکد مد حق با شما است ، ممنون از تصحیح .

نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    بله صحیح میگید امیر خان
    اما یک سوال پرسم ؟ سرویس من مثل آدم داره کار میکنه ! رم من به مشکل میخوره اونم ساعت 6 صبح که سرور دچار قعطی میشه
    حالا باید سامانه بانکی هم باز بشه (از طریق کارت شبکه ماشین مجازی ) سرور هم به مشکل خورده ! و زمان میبره ! اونقت چی ؟
    یک حالتش دایرکت وصل میشم به هاست ! اما اگر Lockdown کرده باشیم چی ؟ اگر دسترسی نداشته باشیم !

خود vmware میگه شما باید در دوجا میتونید پایداری داشته باشید
    یک سرویس SSO رو در جای دیگری راه اندازی کنید , و دیتابیس رو کلاستر کنید !

حالا نکته قابل به عرض اینکه که من سرویس Inventory باید چیکار کنم ! سرویس webclinet رو چی ؟

راجع به مجازی یا فیزیکی بودن vc هم نظمر اینکه که :
    من با توجه به دلایل خودم میگم vc رو بستر فیزکی باشه بهتره .

واسه سیستم لینوکسی هم بگم همونطور که گفتم پای تلفن ! به نظر من دیتابیسم رو sql به مشکل بخوره بهتر از اینه روی oracel باشه ! همونطور سرویس های ویندوزی ! ماکروسافتی تو ایران بیشتر از لینوکسی هست ! ( نظر من البته )

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    در تکمیل صحبت های دوستان فقط یک نکته را باید اضافه کرد :

vCenter Server High Availability:

With vCenter Server 5.5 Update 3 and later, Windows Server Failover Cluster is supported as an option for providing vCenter Server availability. Two instances of vCenter Server are in a MSCS cluster, but only one instance is active at a time. VMware only supports 2 node clusters.

در مورد HA هم تا حد زیادی برای availability مناسب می باشد ولی نه در همه شرایط ( به خصوص قطع همه سرور ها )

با توجه به پشتیبانی بهینه FT در نگارش 6 میتوان این مورد را نیز مد نظر قرار داد.

در کل مطالعه دو مطلب زیر را مطالعه نمایید.
    http://blogs.vmware.com/vsphere/2015...pology-ha.html
    vCenter Server – Solutions to increase the availability - vInfrastructure Blog

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Roze نمایش پست ها
    بله صحیح میگید امیر خان
    اما یک سوال پرسم ؟ سرویس من مثل آدم داره کار میکنه ! رم من به مشکل میخوره اونم ساعت 6 صبح که سرور دچار قعطی میشه
    حالا باید سامانه بانکی هم باز بشه (از طریق کارت شبکه ماشین مجازی ) سرور هم به مشکل خورده ! و زمان میبره ! اونقت چی ؟
    یک حالتش دایرکت وصل میشم به هاست ! اما اگر Lockdown کرده باشیم چی ؟ اگر دسترسی نداشته باشیم !

خود vmware میگه شما باید در دوجا میتونید پایداری داشته باشید
    یک سرویس SSO رو در جای دیگری راه اندازی کنید , و دیتابیس رو کلاستر کنید !

حالا نکته قابل به عرض اینکه که من سرویس Inventory باید چیکار کنم ! سرویس webclinet رو چی ؟

راجع به مجازی یا فیزیکی بودن vc هم نظمر اینکه که :
    من با توجه به دلایل خودم میگم vc رو بستر فیزکی باشه بهتره .

واسه سیستم لینوکسی هم بگم همونطور که گفتم پای تلفن ! به نظر من دیتابیسم رو sql به مشکل بخوره بهتر از اینه روی oracel باشه ! همونطور سرویس های ویندوزی ! ماکروسافتی تو ایران بیشتر از لینوکسی هست ! ( نظر من البته )
    سلام

اگر هم دسترسی نداشته باشید ؟؟؟؟!!!!
    میتونم بپرسم تکلیف قرارداد نگهداری و SLA سرویس چی میشه ؟ یک سرویس بانکی در تمام دنیا نیازمند نگهداری 24/7 هستش و در تمام لحظات تیم موزد نظر در محل NOC حضور دارن و مقوله ای به نام عدم دسترسی نداریم.
    در مورد هاست LockDown، شما میتونید از طریق ILO به سرور متصل بشید و از روی کنسول LockDown رو غیر فعال کنید.

اگر سرویس باشه شما میتونید با استفاده از VM Monitoring و یا App HA اون رو مجددا (به صورت اتوماتیک) راه اندازی کنید.
    اگر Host به مشکل بر بخوره میتونید با استفاده از HA اون رو مجددا (به صورت اتوماتیک) راه اندازی کنید.
    در مورد سیستم لینوکسی هم، داریم در مورد یک سرویس Harden شده صحبت میکنیم که دلیلی نداره که مشکلی براش پیش بیاد هرچند که میتونه هم برای Linux و هم برای Winows پیش بیاد که در هر صورت باید از روی نسخه های پشتیبان بازگردانی بشه. ضمنا در نظر داشته باشید که بروز ایراد (یعنی تغییر نا متعارف در اجزا نرم افزار) در سطح سرویس، در زمانی که Heartbeat هم بود اگر رخ میداد در هر دو vCenter رخ میداد چونکه موتور NeverFail هر دو سیستم عامل رو با هم Sync میکرد.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها

در مورد HA هم تا حد زیادی برای availability مناسب می باشد ولی نه در همه شرایط ( به خصوص قطع همه سرور ها )
    صادق جان میشه با استفاده از Afinity Rule محدودیت ایجاد کرد که vCenter فقط روی دو یا سه هاست مشخص قرار داشته باشه که در مواردی که مشکلی ایجاد میشه پیدا کردنش راحت باشه و همه سرور ها هم فقط در شرایط Total Shutdown در سطح Power قطع میشن که بعد از روشن شدن ماشین های در حال سرویس رو (منجمله vCenter) به صورت اتوماتیک روشن میکنن.

در کل در نظر داشته باشید که vCenter میتونه هم فیزیکی باشه هم مجازی، حتی در نسخه 6 میتونه لینوکس باشه و همچنان فیزیکی باشه. ولی تقریبا میشه گفت که حضورش در محیط فیزیکی هیج مزیتی نسبت به مجازی نداره و ترس هایی هم که براش وجود داره همشون با پیاده سازی صحیح و استاندارد راهکار های مشخصی برای رفع رجوع دارن.
    اما در بستر مجازی مزایای مشخصی داره که توضیحضون لازم نیست.

ویرایش توسط VMwares : 2015-04-23 در ساعت 11:40 AM
    SADEGH65، mavrick و A.Yazdani سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    سلام

اگر هم دسترسی نداشته باشید ؟؟؟؟!!!!
    میتونم بپرسم تکلیف قرارداد نگهداری و SLA سرویس چی میشه ؟ یک سرویس بانکی در تمام دنیا نیازمند نگهداری 24/7 هستش و در تمام لحظات تیم موزد نظر در محل NOC حضور دارن و مقوله ای به نام عدم دسترسی نداریم.
    در مورد هاست LockDown، شما میتونید از طریق ILO به سرور متصل بشید و از روی کنسول LockDown رو غیر فعال کنید.

اگر سرویس باشه شما میتونید با استفاده از VM Monitoring و یا App HA اون رو مجددا (به صورت اتوماتیک) راه اندازی کنید.
    اگر Host به مشکل بر بخوره میتونید با استفاده از HA اون رو مجددا (به صورت اتوماتیک) راه اندازی کنید.
    در مورد سیستم لینوکسی هم، داریم در مورد یک سرویس Harden شده صحبت میکنیم که دلیلی نداره که مشکلی براش پیش بیاد هرچند که میتونه هم برای Linux و هم برای Winows پیش بیاد که در هر صورت باید از روی نسخه های پشتیبان بازگردانی بشه. ضمنا در نظر داشته باشید که بروز ایراد (یعنی تغییر نا متعارف در اجزا نرم افزار) در سطح سرویس، در زمانی که Heartbeat هم بود اگر رخ میداد در هر دو vCenter رخ میداد چونکه موتور NeverFail هر دو سیستم عامل رو با هم Sync میکرد.

- - - ادامه - - -

من مشکلی رو که خوردم رو میتونم بگم تا کمال در جریان بگیری
    سیاست غلط بانک در یک ساعت مشخص تماما ماشین هایی که مربوط به شعبه هست رو (12 ماشین ) در یک ساعتی از بعد از ظهر شبکه اون رو قطع و ساعت 6 صبح وصل میکنه ! درست بودن یا نبودن رو کار نداریم
    حالا ساعت 6 صبح کاربر میخواد وصل به VC که شامل 6 تا هاست شه و ماشین های قطع شده رو وصل کنه و اونجاست که VC وجود نداره ! حالا تکلیف جیه ! باید من به عنوان ادمین باید پسورد هاست رو بدم !
    من حرفم اینه که میگم باید VC ریداندنت داشته باشه

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Roze نمایش پست ها
    من مشکلی رو که خوردم رو میتونم بگم تا کمال در جریان بگیری
    سیاست غلط بانک در یک ساعت مشخص تماما ماشین هایی که مربوط به شعبه هست رو (12 ماشین ) در یک ساعتی از بعد از ظهر شبکه اون رو قطع و ساعت 6 صبح وصل میکنه ! درست بودن یا نبودن رو کار نداریم
    حالا ساعت 6 صبح کاربر میخواد وصل به VC که شامل 6 تا هاست شه و ماشین های قطع شده رو وصل کنه و اونجاست که VC وجود نداره ! حالا تکلیف جیه ! باید من به عنوان ادمین باید پسورد هاست رو بدم !
    من حرفم اینه که میگم باید VC ریداندنت داشته باشه
    سیاست اشتباه یک مجموعه رو نمیشه به عنوان مشکل یک پلتفرم عنوان کرد.
    در هر صورت، ساده ترین روش اینه که روی هر Host یک Account ایجاد بشه که دسترسی اون در حدی باشه که بتونه فقط ماشین ها رو به مدار برگردونه (که البته این هم روش اشتباهی هستش!!).
    در بسیاری از سازمان ها برخی از سرویس ها باید در ساعات خاصی از مدار خارج بشن که عمومی ترین روش برای این کار Time Based Access List ها هستن.
    علی جان ما نمیتونیم دنبال یک راه استاندارد بگردیم که بتونیم با ابزار هایی که برای نیاز ما ساخته نشدن کارمون رو راه بندازیم. همونطور که گفتم روش استاندارد Access List ها هستن.
    مثل این میمونه که بخوایم با هواپیما نقل و انتقال زمینی انجام بدیم، درسته که هم گرون تره هم موتور قوی تری داره ولی اصولا برای کار دیگه ای ساخته شده.

نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها

vCenter Server High Availability:

With vCenter Server 5.5 Update 3 and later, Windows Server Failover Cluster is supported as an option for providing vCenter Server availability. Two instances of vCenter Server are in a MSCS cluster, but only one instance is active at a time. VMware only supports 2 node clusters.

با توجه به پشتیبانی بهینه FT در نگارش 6 میتوان این مورد را نیز مد نظر قرار داد.

در کل مطالعه دو مطلب زیر را مطالعه نمایید.
    vCenter Server 6 Deployment Topologies and High Availability | VMware vSphere Blog - VMware Blogs
    vCenter Server – Solutions to increase the availability - vInfrastructure Blog
    صادق عزیز اخرین اپدیت که برای VC ورزن 5.5 اومده Vcenter 5.5 u2e هست
    شما اطمینان دارید ؟

سیاست اشتباه یک مجموعه رو نمیشه به عنوان مشکل یک پلتفرم عنوان کرد.
    در هر صورت، ساده ترین روش اینه که روی هر Host یک Account ایجاد بشه که دسترسی اون در حدی باشه که بتونه فقط ماشین ها رو به مدار برگردونه (که البته این هم روش اشتباهی هستش!!).
    در بسیاری از سازمان ها برخی از سرویس ها باید در ساعات خاصی از مدار خارج بشن که عمومی ترین روش برای این کار Time Based Access List ها هستن.
    علی جان ما نمیتونیم دنبال یک راه استاندارد بگردیم که بتونیم با ابزار هایی که برای نیاز ما ساخته نشدن کارمون رو راه بندازیم. همونطور که گفتم روش استاندارد Access List ها هستن.
    مثل این میمونه که بخوایم با هواپیما نقل و انتقال زمینی انجام بدیم، درسته که هم گرون تره هم موتور قوی تری داره ولی اصولا برای کار دیگه ای ساخته شده.
    عاشق این مثال های نابتم

کارت درسته امیر جون
    ولی Vc روی سرور فیزیکی و با Redundancy
    یک کاری که من میکنم با backup exec پشتیبان میگریم ! بعد restore میکنم روی vm

VMwares سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع