نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 1سپاس

موضوع: معرفی مادربرد برای ESXI

نام حقيقي: بهروز

عضو عادی
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14

معرفی مادربرد برای ESXI

با سلام
    من باید برای یه شرکت که حاضر نیست پول بابت خرید سرور بده یه سیستم جمع کنم و روی اون ESXI رو ران کنم و سرویس های لازم رو فعال کنم

حالا کسی می تونه بهم یه مادربرد مناسب تو رنج قیمت متوسط حداکثر تا 300 تومن معرفی کنه

یا اگه کسی سیستمی داره که روش راحت نصب کرده مادربردش رو معرفی کنه

الان می ترسم مادربرد بخرم نصب نشه باید پولش رو از جیبم بدم دیگه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام دوست عزیز ،
    مادربورد ؟ حداکثر تا 300 هزارتومن ؟ برای سرور؟ میخوای روی اون سرویس ران کنی؟
    خب عزیز وقتی حاضر نیست پول بابت زیرساخت سخت افزاریش بده چه الزامی هست به راه اندازی سرویس ؟

نام حقيقي: babak

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79
    اگه هزینه نمیکنن خودت رو درگیر نکن.
    اولا مادربردی که بخواد esx ساپورت کنه واسه pc با 300 نیست.در ضمن فقط مادربرد نیست cpu هارد و کارت شبکه کنترلر هارد و پاور و رم هم اگه بخوای pc server جمع کنی واسه esx زیر 2/5-3 میلیون نمیشه .این هزینه رو هم بکنی باز هم یه سرور نداری و ریسکش بالاست.دوست عزیز برای استفاده از vsphere باید دلیل منطقی داشته باشی. بدین معنی که تا زمانیکه نیازی به این مسئله وجود ندارد به سمت مجازی سازی نرو. چرا که خود vmware یک راهکار کاملا دیتاسنتری است و در ادامه کار برای پیاده سازی کامل آن نیازمند سخت افزارهای دیگری خواهید بود.

اما برای مشاهده نیازمندی های سرور می توانید به آدرس VMware Compatibility Guide: System Search بروید سخت افزارهایی را که vmware پشتیبانی می کند را با سخت افزارهای خود چک نمائید.

عضو عادی
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14
    من رو مادربرد قدیمی هم نصب کردم مشکلی نداشتم الانم چون باید خرید کنم اینجا سوال پرسیدم
    دلیل های منطقی به اندازه کافی دارم
    http://www.vmware.com/resources/comp...ity/search.php
    تا 2/5 مشکل نداریم ولی بیشتر هزینه برای سی پی یو و رم و چیزای دیگه هست تا مادربرد
    فکر نکنم برای 12 تا کلاینت لازم باشه بیشتر از این هزینه کنه
    خودم هم نیازی نمی بینم
    فقط یه سری سرویس باید داشته باشیم که با ESXI و یه سیستم حل می شه

بابت توجه تشکر

ویرایش توسط M-r-r : 2015-03-18 در ساعت 08:35 AM

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz-m نمایش پست ها
    واقعا که خسته نباشی
    من رو مادربرد قدیمی هم نصب کردم مشکلی نداشتم الانم چون باید خرید کنم اینجا سوال پرسیدم وگرنه اصلا نمی پرسیدم که شما بخواهید صورت مساله رو برای من پاک کنید
    دلیل های منطقی به اندازه کافی دارم
    این لینک رو هم دیگه برای کمک به کسی ندید http://www.vmware.com/resources/comp...ity/search.php
    تا 2/5 مشکل نداریم ولی بیشتر هزینه برای سی پی یو و رم و چیزای دیگه هست تا مادربرد
    فکر نکنم برای 12 تا کلاینت لازم باشه بیشتر از این هزینه کنه
    خودم هم نیازی نمی بینم
    فقط یه سری سرویس باید داشته باشیم که با ESXI و یه سیستم حل می شه
    پس صورت مساله رو پاک نکنید
    اگر اطلاعات کافی در مورد انتخاب مادربرد مناسب ندارید بزارید کسانی که اطلاعات دارند بیان و نظر بدن
    بابت توجه تشکر

اگه یکبار سایت vmware رو دیده بودی میدونستی که این سایت برای ایران فیلتر هست.پس لینک درسته فقط باید از با وی پی ..... بازش کنی.
    شما فرق لینک خراب با لینک فیلتر شده رو نمیدونی.با این تفاسیر نیازی به بحث نیست.
    موفق باشی.

عضو عادی
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14
    قبل از اینکه شما معرفی کنید این سایت رو زیاد دیدم خیلی هم راحت بازش کردم
    فقط نتونستم بفهمم چطور می شه از داخلش یه مادربرد مناسب و معمولی که ساپورتش کنه پیدا کرد
    من بلد نیستم از تو این سایت مادربرد مناسب معمولی انتخاب کنم
    دوستان اگر کسی بلد هست محبت کنن لطف کنن منت سر ما بزارن یه مادربرد که کارت شبکه مناسب این کار رو داشته باشه و قیمت بالایی هم نداشته باشه رو معرفی کنن
    قیمت کل سیستم هم تا 2.5

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz-m نمایش پست ها
    قبل از اینکه شما معرفی کنید این سایت رو زیاد دیدم خیلی هم راحت بازش کردم
    فقط نتونستم بفهمم چطور می شه از داخلش یه مادربرد مناسب و معمولی که ساپورتش کنه پیدا کرد
    من بلد نیستم از تو این سایت مادربرد مناسب معمولی انتخاب کنم
    دوستان اگر کسی بلد هست محبت کنن لطف کنن منت سر ما بزارن یه مادربرد که کارت شبکه مناسب این کار رو داشته باشه و قیمت بالایی هم نداشته باشه رو معرفی کنن
    قیمت کل سیستم هم تا 2.5
    خیلی از مادربرد ها و قطعات دیگر در لیست اون لینکی که دادم نیست ولی قابلیت ران کردن esx رو دارن.
    مثلا من با مادربرد z87k asus و cpu i7 و 16 گیگ رم و از همه مهمتر کارت شبکه اینتل برای یه شرکت با 30 یوزر 3 تا os روی esxi 5.1 ران کردم و تا الان فقط یه بار پاورش سوخت که فورا عوض شد.نکته مهم در انتخاب قطعات برای این سیستم کارت شبکه و کنترلر هارد هست.

بسیاری از RAID Controller هایی که در سیستم های متوسط رو به پایین هستن در اصل Software RAID ارائه میدن که قابل استفاده برای ESXi نمی باشد.
    و کارت شبکه شما برای استفاده در ESXi باید دارای Intel Chipset باشد ، هر کارت شبکه غیر از Intel معمولا با ESXi مشکل داره و باید ابتدا درایور رو در پکیج esxi اضافه کنید و بعد رو سرور نصبش کنی.

واسه همین دوستان نصب esx رو روی pc server پیشنهاد نمیدن واسه اینکه بعد از خرید قطعات و هنگام نصب به مشکل بر نخورید.شما با 5 میلیون میتونید یه سرور دست دوم مناسب بخرید.ولی اگه از دلایل منطقی رو که دارید مطمئن هستید میتونید از مشخصات سیستم بالا استفاده کنید.

موفق باشید

behrooz-m سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    14
    مادربرد خوبی به نظر میاد تو سایتش دیدم زده raid رو هم ساپورت می کنه
    بنابراین دیگه نیاز به raid controller نداره درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

مادر بورد برای esxi

برچسب برای این موضوع