نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط hamid118
  • 1 توسط dodvaod
  • 1 توسط maff21
  • 2 توسط dodvaod

موضوع: تنظیم کردن دو مودم برای ویندوز مجازی به صورت جداگانه

نام حقيقي: ali

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

تنظیم کردن دو مودم برای ویندوز مجازی به صورت جداگانه

با سلام
    بنده دو تا خط adsl دارم که مي خواهم روي يک کامپيوتر با دو کارت شبکه(منظور کارت شبکه ي مادر بود و يک کارت شبکه ي ديگر ) به صورت جداگانه پياده کنم،به طوري که مثلا خط تلفن 213331112 فقط قابل استفاده در ويندوز اصلي و با کارت شبکه ي مادربود باشد، و مثلا خط تلفن(215444398)دوم، توسط کارت شبکه ي دوم که جداگانه نصب شده قابل استفاده در ويندوز مجازي باشد،حال بايد چکار کرد؟
    البته الان دو روز است که همه ي روش ها را تست کردم ،ولي يک مشکل اصلي در شبکه کردن ها وجود داردو آن اينکه ،به محض قطع شدن کارت شبکه ي اول در ويندوز اصلي در هر صورت(مانند قطع شدن اينترنت ،خاموش شدن مودم و ...) ،به صورت اتوماتيک ويندوز اصلي از کارت شبکه ي دوم استفاده مي کند ،که بنده به هيچ عنوان نمي خواهم چنين اتفاقي بيافتد زيرا بنا به ضرورت کار بنده ،به هيچ عنوان نبايد در سيستم مورد نظر ،آي پي هاي يکسان استفاده شود
    حال براي اينکه بتوان کاري کرد که ويندوز اصلي ،به هيچ عنوان نتواند از کارت شبکه دوم در هر صورتي استفاده کند بايد چکار کرد?(قابل اجرا در سيستم عامل xp مد نظر است)
    البته با ذکر اين نکته که کارت شبکه ي دوم حتما فعال(enable ) باشد تا بتوان در ويندوز مجازي از ان استفاده کرد

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: hamid soltani

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام دوست عزیز کانکشن ها رو بزار روی ویندوز هات، یعنی ویندوز با PPoE کانکشن به اینترنت وصل بشه!!!! یا به قولی همون Broadband کانکشن رو بیار رو ویندوز!!!

dodvaod سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    روش دیگه هم اینه که روی کارت شبکت IP با رنج مختلفی ست کنی خارج از رنج مودمت و gateway رو هم خالی بزاری!!!
    البته راه کار آقا حمید اصولی تره! ولی اگر زمانی نتونستی از کانکشن استفاده کنی می تونی از راه کاری که برات نوشتم استفاده کنی.

ali215215 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali215215 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده دو تا خط adsl دارم که مي خواهم روي يک کامپيوتر با دو کارت شبکه(منظور کارت شبکه ي مادر بود و يک کارت شبکه ي ديگر ) به صورت جداگانه پياده کنم،به طوري که مثلا خط تلفن 213331112 فقط قابل استفاده در ويندوز اصلي و با کارت شبکه ي مادربود باشد، و مثلا خط تلفن(215444398)دوم، توسط کارت شبکه ي دوم که جداگانه نصب شده قابل استفاده در ويندوز مجازي باشد،حال بايد چکار کرد؟
    البته الان دو روز است که همه ي روش ها را تست کردم ،ولي يک مشکل اصلي در شبکه کردن ها وجود داردو آن اينکه ،به محض قطع شدن کارت شبکه ي اول در ويندوز اصلي در هر صورت(مانند قطع شدن اينترنت ،خاموش شدن مودم و ...) ،به صورت اتوماتيک ويندوز اصلي از کارت شبکه ي دوم استفاده مي کند ،که بنده به هيچ عنوان نمي خواهم چنين اتفاقي بيافتد زيرا بنا به ضرورت کار بنده ،به هيچ عنوان نبايد در سيستم مورد نظر ،آي پي هاي يکسان استفاده شود
    حال براي اينکه بتوان کاري کرد که ويندوز اصلي ،به هيچ عنوان نتواند از کارت شبکه دوم در هر صورتي استفاده کند بايد چکار کرد?(قابل اجرا در سيستم عامل xp مد نظر است)
    البته با ذکر اين نکته که کارت شبکه ي دوم حتما فعال(enable ) باشد تا بتوان در ويندوز مجازي از ان استفاده کرد

با تشکر
    با سلام دوست عزیز
    این چند تا راه داره ولی برای این که سردر گم نشی یک راه رو میگم اگر جواب نداد یه فکری میکنیم!

خوب گفتی 2 تا خط adsl داری یعنی چی؟
    2 تا مودم داری؟
    1 مودم داری با 2 تا سرویس؟

فکر کنم گزینه ی اولی درست باشه!

خوب اگر این طوره مودم اول رو به کارت شبکه ی اول متصل کردی حالا بزارش روی PPPOE و الان سیستم هاستت از مودم اول استفاده میکنه

خوب مودم دوم رو به کارت شبکه ی دوم که متصل کردی دقت کن ip اون مودم هم رنج نباشه با اولی و همین طور Scop رنج DHCP اون
    خوب حالا برو تو مجازی ساز و کارت شبکه ی مجازی ساز رو روی حالت بریج ست کن!
    خوب حالا کانکشن رو بذار روی بریج توی ویندوز مجازی ساز یه کانکشن هم بساز و متصل شو!
    موفق باشی!

ali215215 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ali

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    با تشکر از پاسخ شما
    من همین کار را کردم و ای پی مودم دوم را با دست وارد کردم
    ولی نمی دانم چرا در ویندوز مجازی ،در مرورگر ،آدرس لود نمی شه
    این در صورتی است که شبکه متصل است،جرا مشکل داره؟
    حال 2 سوال
    مودم دوم وایمکس است
    سوال اول اگر می شه شما،آدرس تنظیمات دستی ای پی را بفرست
    مانند 192.168 الی آخر و بفرمایید تا کدام قسمت ها باید خالی باشد
    2-آیا باید بعد از تغییر آی پی به صورت دستی ،مقادیر ایجاد شده در مودم هم باید تنظیم و ست شود و یا نیازی در تنظیمات مودم نیست
    با تشکر از شما

- - - ادامه - - -

با تشکر از پاسخ شما
    را های دیگر هم را بفرمایید ،این راه که نشد

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    الف - فرض رو بر این می گیرم که در هر دو مودم شما DHCP سرور فعال می باشد یعنی کارتهای شبکه تنظیماتش رو از مودم می گیره:
    1- بر روی سیستم اصلیت (کارت onboard) همه تنظیمات رو بزار روی حالت اتوماتیک. مشکلی برای اتصال نخواهی داشت.
    2- بر روی سیستم اصلیت و کارت شبکه دوم تنظیمات رو بزار روی حالت دستی و برای IP مثلا 192.168.255.254 ست کن و بقیه قسمتها رو خالی بزار.
    3- اگر داری با vmware workstation کار میکنی برو داخل منوی EDIT و گزینه Virtual Network Editor را انتخاب کن. در پنجره باز شده Vmnet0 را انتخاب کن و از لیست کشویی پایین در قسمت Bridge to کارت شبکه دوم را انتخاب کن و همه را Ok کن.
    4- حالا بر روی Setting ماشین مجازیت برو و برای کارت شبکه ماشینت نوع vmnet0 را انتخاب کن. bridge رو انتخاب نکن! (البته شاید کار کنه اگر بخوام بگم چرابحث طولان یمیشه) حتما vmnet0 رو انتخاب کن.
    5-داخل ماشین مجازیت برو و تنظیمات کارت شبکه رو بزار روی حالت اتوماتیک.

ب- اگر فرض کنیم که در مودم دوم (که به کارت شبکه دوم وصله) DHCP غیر فعال باشه:
    فقط ردیف 5 رو باید به حالت دستی تنظیم کنی و بقیه موارد همونه

ج-اگر فرض کنیم در مودم اولت (که به کارت شبکه مادربرد وصله) DHCP غیر فعال باشه:
    فقط ردیف 1 باید به حالت دستی تنظیم شود.
    د- اگر فرق رو بگیریم که در هر دو مودم DHCP غیر فعال باشه
    بندهای ب و ج

نکات:
    IP مودم هات نباید توی رنج 192.168.255.0/24 باشه (همون رنجی که دستی برای کارت شبکه دومت ست کردی)
    زمانی که تنظیمات دستی رو می خواهی انجام بدی IP مودم میشود IP gateway و برای DNS هم اولی رو بزار 217.218.155.155 دومی رو هم بزار 4.2.2.3

فکر نکنم چیز دیگه ای لازم به توضیح باشه.
    موفق باشید.

maff21 و ali215215 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع