نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 4سپاس

موضوع: راهنمای بازگردانی سرور از طریق Veeam

نام حقيقي: ramin

عضو عادی
    نوشته
    88
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    52

راهنمای بازگردانی سرور از طریق Veeam

با سلام خدمت دوستان
    من امروز برای تست یکی از سروهای مجازی رو از طریق veeam بکاپ گرفتم ازش.
    حالا دو حالت رو فرض میکنیم:
    1. فقط سرور مذکور دچار مشکل شده و من میخوام که بکاپ سرور رو ریستور کنم. با کدام گزینه اقدام به ریستور کنم؟
    منظورم اینه که دقیقا وظیفه ی آیتم هایی که در قسمت Restore from backup هست (instant VM recovery, VM Hard disk , ...) چیه؟
    2. فرض کنیم که سرور esx من بنا به دلایلی کلا از کار افتاد و ناچارا سرور esxi دومی که تازه راه اندازی شده رو میخوام وارد کار کنم(فقط سرور esx است و هیچ ماشین مجازی روش ایجاد نشده)، چطوری میتونم روی این سرور ماشینارو ریستور کنم؟
    3. و سوال آخر اینکه فرض کنید در بدترین شرایط سرور esxi غیرفعال شده و سرور جایگزین esx هم ندارم آیا میتونم بکاپایی که تهیه شده رو به طور موقت روی یک سیستم خوب ریستور کنم یا حتما باید روی esx ریستور بشن؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: PartGo

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    1:
    VM Hard Disk زمانی به کار می رود که شما بخواهید فقط فایل VMDK که مربوط به هارد دیسک مجازی ماشین مجازی می باشد را بازگردانی کنید.
    Instant VM Recovery زمانی به کار می رود که شما بخواهید بدون بازگردانی پشتیبان، ماشین مجازی را از روی فایل پشتیبان اجرا کنید.
    Full VM Recovery زمانی به کار می رود که شما بخواهید کل ماشین مجازی را از فایل پشتیبان بازگردانی کنید.

2:اگر سرور ESXi شما دچار مشکل شده باشد و دوباره اونو نصب کنید و فایل های مربوط به ماشین های مجازی رو در Storage دیگری داشته باشید می توانید ماشین های مجازی رو بدون نیاز به فایل پشتیبان Add to Inventory کنید ولی اگر فایل های مربوط به ماشین های مجازی رو از دست داده باشید می توانید از فایل پشتیبان استفاده کنید، به هنگام بازگردانی از فایل پشتیبان در یک مرحله از شما آدرس هاست ESXi را می خواهد.

3:Veeam Backup فقط بر روی زیر ساخت های مجازی کار می کند و نمی توانید عملیات پشتیبان گیری و بازگردانی را بر روی زیر ساخت های فیزیکی انجام دهد.

SADEGH65، greatcyrus، saeedft و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: سامان محمدی

خواننده
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    112
    نقل قول نوشته اصلی توسط partgo نمایش پست ها
    سلام
    1:
    VM Hard Disk زمانی به کار می رود که شما بخواهید فقط فایل VMDK که مربوط به هارد دیسک مجازی ماشین مجازی می باشد را بازگردانی کنید.
    Instant VM Recovery زمانی به کار می رود که شما بخواهید بدون بازگردانی پشتیبان، ماشین مجازی را از روی فایل پشتیبان اجرا کنید.
    Full VM Recovery زمانی به کار می رود که شما بخواهید کل ماشین مجازی را از فایل پشتیبان بازگردانی کنید.

2:اگر سرور ESXi شما دچار مشکل شده باشد و دوباره اونو نصب کنید و فایل های مربوط به ماشین های مجازی رو در Storage دیگری داشته باشید می توانید ماشین های مجازی رو بدون نیاز به فایل پشتیبان Add to Inventory کنید ولی اگر فایل های مربوط به ماشین های مجازی رو از دست داده باشید می توانید از فایل پشتیبان استفاده کنید، به هنگام بازگردانی از فایل پشتیبان در یک مرحله از شما آدرس هاست ESXi را می خواهد.

3:Veeam Backup فقط بر روی زیر ساخت های مجازی کار می کند و نمی توانید عملیات پشتیبان گیری و بازگردانی را بر روی زیر ساخت های فیزیکی انجام دهد.
    سلام،البته میشه فایلهای یک سرور فیزیکی رو از طریق این نرم افزار ازش کپی گرفت

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    فایل ها رو بله
    شما با File Copy میتونید این کار رو انجام بدید