نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: همفکری برای راه اندازی سرور موازی ، HA ، Replication و بکاپ گیری با سه سرور و سن استوریج

نام حقيقي: shadow666

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

همفکری برای راه اندازی سرور موازی ، HA ، Replication و بکاپ گیری با سه سرور و سن استوریج

سلام دوستان. من به تازگی اینجا عضو شدم و این اولین سوالمه که اینجا میپرسمتو شبکه فعلی محل کارم، ما 3 تا سرور G7 داریم که روشون Esx 5 نصب شده، به همراه Vcenter و روی هر کدوم از سرورها حدود 6-7 تا ماشین الان داره کار میکنه.یه San هم برای اطلاعات داریم. الان یه سرور G8 جدید به همراه یه San جدید داره خریداری میشه و می خوام یه خونه تکونی از اینا بکنم. مسئله ای که الان دارم اینه که تا حالا فکری برای بکاپ گیری از اطلاعات و راه اندازی کلاستر برای HA اینا نشده و من الان میخوام راه اندازی بکنم. در مرحله اول یه سرور جدید ایجاد کردم و روش Veam backup نصب کردم برای بکاپ گیری، این سوالات رو میخواستم کمکم کنین:1- از بین این ماشین هایی که دارم تقریبا 3 تاشون خیلی مهم هستن و اصلا نباید Down بشن. برای اینکار تصمیم دارم یه سرور جدید بذارم که بتونم با راه اندازی Replication اطلاعات سرورها رو هز نیم ساعت مثلا سینک کنم که اگه اون سرور به هر دلیلی مشکل ایحاد شد بصورت خودکار به اون سوئیچ بشه. تو ویم بکاپ یه Replication ران کردم که الان اطلاعات رو سینک میکنه، ولی برای بعدش نمیدونم باید چه تنظیماتی انجام بدم که اتومات سوئیچ کنه2- برای بکاپ گیری اطلاعات بهترین سولوشنی که میشه با ویم بکاپ پیاده کرد به نظرتون چیه؟ بکاپ کامل هفتگی مثلا با تغییرات روزانه یا چی که بعدا به مشکل نخورم3- ورژن 7 ویم بکاپ رو نصب کردم، اما نتونستم کرکش کنم. لاسنس هایی که اینجا بوده و گشتم پیدا کردم روش جواب نداده و میگه لایسنس درست نیست.منتظر نظر شما هستم. همفکری هست، هر کدوم از دوستان نظرش رو بگه ممنون میشم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amir rahimi

عضو عادی
    نوشته
    217
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    دوست من اگه می خوای از Rp ویم استفاده کنی اینو بدون که اون ماشینی که روی هاست دیگت rp میشه خاموشه و وقتی به هر دلیلی ماشین اصلی خاموش بشه باید دستی اون ماشین رو روشن کنی.برای لایسنس ویم هم بهتره یه هزینه بکنی از سی دی نرم افزار رو بخری از شرکت هایی که اون رو کرک کردن نمی دونم می تونم اسم شرکتی رو که خودم ازش گرفتم بگم یا نه تو انجم اما می ارزه خیلی خوبه

نام حقيقي: shadow666

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_tarimi نمایش پست ها
    سلام
    دوست من اگه می خوای از Rp ویم استفاده کنی اینو بدون که اون ماشینی که روی هاست دیگت rp میشه خاموشه و وقتی به هر دلیلی ماشین اصلی خاموش بشه باید دستی اون ماشین رو روشن کنی.برای لایسنس ویم هم بهتره یه هزینه بکنی از سی دی نرم افزار رو بخری از شرکت هایی که اون رو کرک کردن نمی دونم می تونم اسم شرکتی رو که خودم ازش گرفتم بگم یا نه تو انجم اما می ارزه خیلی خوبه
    ممنون از پاسختون. بله میدونم اون ماشینه خاموشه. حالا راهی هست که در هر حالتی که یکی از اون سه ماشین خاموش بشه یا اینکه ارتباط شبکه اش یه جوری قطع بشه، بصورت خودکار به اون سرور RP سوئیچ بشه؟ خودم تا حالا کلاستر بندی و HA استفاده نکردم. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم مطرح کنه

نام حقيقي: amir rahimi

عضو عادی
    نوشته
    217
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    2
    توی HA هم همینه یه downtime داری اما فرقش اینه که اون خودکار این کار رو میکنه البته یکسری گیر هم داره تو شرایط عادی مشکل نیست اما خدا نکنه به اون مشکلات نخوری مثلا ماشین روشنه کارت شبکه managment قطع بشه حالا این ha میاد ماشین دوم رو روشن می کنه در صورتی که ماشین اول درسته و داره کار می کنه فقط managment به مشکل خورده به نظر من می ارزه ادم از veam استفاده کنه اما اون دردسر هارو نداشته باشه خودم دارم دنبال یه اسکریپت می گردم که بیاد ماشین سورس رو ping کنه اگه مثلا ۱۰ تا rq داد بیاد RP رو روشن کنه به نظرم این بدون دردسر ترین راهه اگرم میخوای اصلا DT نداشته باشی باید FT استفاده کنی اما اونم یک سری محدودیت داره مثلا تعداد CPU ب

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    رفتار در Replication بدین صورته که شما در بازه و ساعت خاص از ماشین خاص یک کوپی میگیره
    اما اون چیزی که میخوای در Replicaiton نمیشه یا بنده اطلاعی ندارم
    اونکه بخواد بخواد سویچ کنه اون در سطح guest یا Application صورت میگیره که میشه داخل ماشین است و Replication خود ماشین رو مد نظر میگیره نه سرویس یا سیستم عاملش رو
    برای محافظت از این داستان شما باید کلاستر در سطح سیستم عامل باید راهبندهازید

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی سن سوییچ

راه اندازی سن استوریج

veam backup راه اندازی

نحوه نصب و راه اندازی veam backup

سوییچ برای راه اندازی سن

برچسب برای این موضوع