نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط saeedft
  • 1 توسط oaram3
  • 1 توسط linuxesabz
  • 1 توسط saeedft

موضوع: راهنمایی برای یادگیری ESXi بصورت عملی.

نام حقيقي: یکی از همه

عضو عادی شناسه تصویری jamai
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    101

Exclamation راهنمایی برای یادگیری ESXi بصورت عملی.

سلام
    با توجه به اینکه امر مجازی سازی در ایران بصورت چشمگیری افزایش یافته و اکثر شرکت ها ، ادارات و نهاد ها نیاز به متخصصینی که توانایی کار با نرم افزارهای سیستمی مجازی سازی را داشته باشند، دارند. واین توانایی زمانی ایجاد میشه که شما بتوانید با این نرم افزار ها کار کنید و تجربه کسب کنید.اما متاسفانه به دلیل گران بودن سخت افزار و نبود امکانات سخت افزاری حتی بصورت اجاره ای برای فراگیران وجود ندارد.
    آیا راهی وجود دارد که با هزینه ای کم امر مجازی سازی رو بصورت عملی یاد گرفت؟

دلیل پا فشاری من روی عملی بودن به این دلیل هست که:
    دوست من دوره میکروتیک رو با 600 هزار تومان شرکت کرده ولی من با 370 هزار تومان خود میکروتیک رو خریده ام !
    و بیشتر از دوستم یادگرفته ام! و چیزهای زیادتری از دوستم میدونم ولی خوب وقت بیشتر رو صرف یادگیری کردم که ارزشش رو داشت.

حالا هم میخواهم ESX رو به همین صورت یاد بگیرم ، اما هزینه ای خرید یه سرور حدود 12 میلیون تومن هست!!!!!! که امکان فکر کردن بهش هم برای من مقدور نیست.
    من یه کامپیوتر
    پردازنده core i7
    8 گیگ رم
    پردازنده 2 گیگ واقعی
    و...
    دارم، اما نمیدونم چطور باید از این امکانات استفاده کنم برای یادگیری. چون شنیدم که این نرم افزار به سه سیستم(کامپیوتر) نیاز داره!
    1. سرور ESX
    2. .کنترل کننده
    VCenter Server

3. vi client
    متشکر میشم اگر دوستان توی این موضوع شرکت کنند.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سامان محمدی

خواننده
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    112
    سلام،مواردی که گفتید رو همه رو به صورت virtual و با همین سیستمی که دارید پیاده سازی کنید،برای مفهموم به صورت 100 درصد میتوند خیلی چیزها رو از این طریق بفهمید اما تو محیط واقعی گاهی اوقات مواردی پیش میاد که توی محیط مجازی بهش نمیخوری

jamai سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: یکی از همه

عضو عادی شناسه تصویری jamai
    نوشته
    67
    سپاسگزاری شده
    43
    سپاسگزاری کرده
    101
    سلام،مواردی که گفتید رو همه رو به صورت virtual و با همین سیستمی که دارید پیاده سازی کنید،برای مفهموم به صورت 100 درصد میتوند خیلی چیزها رو از این طریق بفهمید اما تو محیط واقعی گاهی اوقات مواردی پیش میاد که توی محیط مجازی بهش نمیخوری
    منظورتون اینه که روی vmware workstation برنامه سیستمی vmware vsphere رو نصب کنم.
    اما vmware workstation یه برنامه کاربردی و از زمانبندی سیستم عامل برای تخصیص منابع استفاده میکنه. چطور ممکنه!

نام حقيقي: oaram3

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    1
    دوست عزیز منم همین مشکل رو داشتم. اما خب رو سیستمم نصب کردم و کار کردم. جاهایی هم که نتونستم رو سعی کردم تئوری یاد بگیرم.

نام حقيقي: باقری

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    14
    خوبه که شما می خواین اینجوری یادبگیرین اما کلاس رفتنمزیت استفاده از دانش و تجربه استاد رو به همراه داره که شاید سال های زیادی طول بکشه شما اون تجربه رو بدستبیارین در هر صورت تمام موراد رو نمیشه با سیستم خودتون یادبگیرید اما برای شروع کار بسیار خوبی کردین به نظمر یادکه گرفتین حتما یک دوره هم کلاس برین و اونجا به صورت تخصصی استاد رو به چالش بکشین

نام حقيقي: سامان محمدی

خواننده
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    112
    نقل قول نوشته اصلی توسط jamai نمایش پست ها
    منظورتون اینه که روی vmware workstation برنامه سیستمی vmware vsphere رو نصب کنم.
    اما vmware workstation یه برنامه کاربردی و از زمانبندی سیستم عامل برای تخصیص منابع استفاده میکنه. چطور ممکنه!
    بله منظورم این بود،خب سیستم عامل هم تخصیص بده مهم نیستش شما هدفت یادگیریه نه اندازهگیری،به عبارتی شما میخای کیفیتو امتحان کنی نه کمیتو

نام حقيقي: صابر

عضو عادی
    نوشته
    119
    سپاسگزاری شده
    69
    سپاسگزاری کرده
    25
    شما تمام این کارارو میتونی با همون سیستم انجام بدی
    روش esxi نصب کن بعد
    برای استفاده از vcenter و ...
    میای روش ماشین مجازی میسازی و اونو روش نصب میکنی یا برای سرویس های دیگه البته بهضی از سروریس ها ولی از اونجایی که ساخط مشین مجازی از طریق cli
    (command line interface)
    سخت هست توسیه میکنم
    ابتدا به طور موقت vcenter رو روی ا کامپیوتر نصب کن باهاش 1 ماشین مجازی بساز و روی اون vcenter رو نصب کن وبرای کارکردم بهش ریموت بزن
    البته توسیه نمیشه
    ولی اگر شما 2 تا کامپیوتر داشته باشی خیلی راحط تر میتونی این کار رو تنجام بدی چون برای کنترل esxi سیتم جدا گونه خیلی لازمه
    در کل میتونی اینکارو با 1 سیستم انجام بدی ولی با 2 تا سیستم خیالی راحت تر هست خیلی راحت

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع