نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 8سپاس
  • 5 توسط VMwares
  • 3 توسط VMwares

موضوع: تهیه San Server

نام حقيقي: Moin Tavasol

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64

تهیه San Server

سلام

من یه تاپیک زیر خاکی داشتم . در مورد شیرد استوریج که بسته شد . حالا سوالم رو اینجا مطرح می کنم .

دوستان ، من یه کم بیشتر خوندم در مورد شیرد استوریج توی کلاستر . دو تا مورد رو سوال دارم .
    اگه دو تا سرور Esxi رو کلاستر کنیم ، و san رو بذاریم برای شیرد استوریج ، آیا فقط این San برای جا به جایی ماشین ها به کار می آد ، یا نه ، کلا رید و رایت کل اطلاعات می آد روی این سرور ؟ در واقع می شه Pool استوریج ما ، یا فقط برای HA و Vmotion و این چیز ها به کار می آد ؟ اگه فقط برای انتقال استفاده بشه ، شاید بشه یه جوری ماست مالی اش کرد. ، اما اگه کل دیتا ها این رو باشه ، شوخی بردار نیست دیگه ، درسته ؟

اگه کل اطلاعات روش باشه ، استفاده از San مجازی ، یا روی خود یکی از ماشین ها ، هیچ توجیهی نداره به نظرم . و باید وافعا یه سرور با ضریب اطمینان بالا برای San کنار گذاشت . مورد اول این که چقدر باید هزینه کرد ؟ دوم این که ساختن یه San در مقابل خریدش ، آیا کار عاقلانه ای محسوب نمی شه ؟
    لینک 1لینک 2

ما تا دو تا سرور ، و یه پی سی برای وی سنتر ، تامین بودجه شده ایم . تنها موردی که باقیمانده ، San هست .

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    در ابتدا باید بدونید که کل تراکنش های مربوط به دیتا به SAN Storage منتقل میشه و بله کلا باید جدی به این مسئله نگاه کنید.
    مشخصا، عملا دیسک های موجود در سرور های ESXi دیگه مورد استفاده قرار نمیگیرن مگر اینکه ماشین هایی رو که نمیخواین تحت حفاظت HA باشن و یا قابل vMotion باشن رو در اون ها نگهداری کنید.
    شما میتونید با استفاده از یک سرور از سری G6/G7/G8 شرکت HP یک Storage مناسب تهیه کنید (منظور استفاده از Software Defined Storage هستش).
    اینکه این روش پایدار نیست و یا سرعت عمل مناسبی نداره اساسا از درجه اعتبار علمی ساقط هستش چراکه Software Defined Storage اگرچه در کشور ما بسیار جدید و نوپا میباشد و اطلاعات در موردش کم هست، ولی در دنیا به چشم یک صنعت رو به رشد در نظر گرفته میشه و سریع، پایدار و قابل اطمینان هستش.
    فقط برای مثال عرض میکنم که یک عدد HP MSA P2000 Fiber Channel که یکی از مدل های محبوب بازار ما هست میتونه با استفاده ار هارد دیسک های 2.5 اینچی به حد اکثر ظرفیت 149TB و حد اکثر توان عملیاتی 20,500 IOPS برسه ولی یک سرور DL380p HP میتونه با همین ترکیب به حد اکثر 480TB و توان عملیاتی 200,000 IOPS برسه !!!
    اکثر سیستم عامل های ذخیره سازی Synchronous SAN Replication رو در سطح iSCSI و Fiber Channel ارائه میدن ولی MSA P2000 میتونه فقط به صورت Asynchronous عملیات Replication رو انجام بده.
    و البته تفاوت ها اونقدر هستن که در یک تاپیک جا نمیشن.

ویرایش توسط VMwares : 2014-03-30 در ساعت 07:34 PM
    ehsan653، mavrick، taghikarim و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    جناب Fouladvand آیا سولوشن رایگانی که بشه واقعی زیر بار برد رو سراغ دارید ؟ ظرفیت نهایتا 2تربایت هستش

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    شما میتونید از سیستم عامل Open-E نسخه Lite استفاده کنید که تا 2 ترابایت ظرفیت رایگان به شما میده.
    در مورد پایداری هم خیالتون راحت باشه اگر سخت افزار مناسبی زیر اون قرار بدید کارتون رو راه میندازه.

mehdi، mavrick و taghikarim سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    openfiler و starwinds هم خوبه به شرطی که سخت افزار خوبی داشته باشی..

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    دوستان ، از همه سپاسگزارم .
    با همه این تفاسیر ، می بایست یه ریسورس خوب براش گذاشت کنار . با همه این تفاسیر ، با کارفرما صحبت خواهیم کرد ، که احتمال پذیرش هزینه بیشتر خیلی خیلی خیلی بعیده ، با این حساب ، احتمالا فقط بتونیم دو تا سرور G8 و یه پی سی برای وی سنتر سرور تهیه کنیم و احتمالا قید HA و Vmotion رو باید بزنیم

اگه نکته ای هست ، ممنون می شیم راهنمایی بفرمایید
    با تشکر

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    استاد فولادوند اینجا هستم ما نمیتونیم چیزی بگیم
    اما تحربه بنده راجع به ۳ نرم افزار Openfiler -Freenas -OpenE ‌دارم
    بدون شک میگم توی سرعت حتی نسخه Lite ‌هم به خوبی جواب شما رو میده
    اما فقط روی ISCSI ‌شما میتونید SAN داشته باشید و RAID ‌خود نرم افزار رو باید استفاده کنید
    موفق باشید

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Roze نمایش پست ها
    اما فقط روی ISCSI ‌شما میتونید SAN داشته باشید و RAID ‌خود نرم افزار رو باید استفاده کنید
    موفق باشید
    راستش متوجه منظورم شما نشدم دوست عزیز
    امکانش هست یه کم باز بفرمایید :دی

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Roze نمایش پست ها
    موفق باشید
    علی جان من این مورد رو تست کردم و نسخه Lite هم میتونه از Hardware RAID Controller استفاده کنه!
    تفاوت در اینه که شما با نسخه Lite نمیتونید در حالی که سیستم داره سرویس میده Controller رو مدیریت کنید و مجبور هستید سرور رو ریستارت کنید و RAID رو مدیریت کنید. در حالی که نسخه Business Edition میتونه با استفاده از HP ACU CLI به شما امکان مدیریت RAID رو در حالت Live ارائه کنه.
    و بله در مورد راندمان Open-E به مراتب از Openfiler و Starwind سریع تر عمل میکنه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تفاوت دو سیستم عامل openfiler و freenas

تهیه san

برچسب برای این موضوع