نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط farzad78
  • 2 توسط greatcyrus
  • 1 توسط farzad78

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب روش پیاده سازی سناریوی مجازی سازی

نام حقيقي: babak

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79

مشاوره در مورد انتخاب روش پیاده سازی سناریوی مجازی سازی

سلام به همه

دوستان ما یه سرور hp با 24 گیگ رم داریم که در حال حاضر سرویس زیر رو اجرا میکنه:
    سرور 2003 +dns+DHCP
    file sharing
    sql server
    برنامه حسابداری+ قفل سخت افزاری
    برنامه حضور و غیاب + قفل سخت افزاری

سرور 2 ساله داره کار میکنه و در طول این مدت خیلی برنامه روش نصب شده و پاک شده و فایلهای اضافی و شاید مخرب هم روش هست که با برنامه حسابداری conflict داره و باعث اشکالاتی در اجرای اون شده.حالا میخوایم کلا برنامه حسابداری و sql رو بصورت مجازی از سایر سرویسها جدا کنیم که میخواستم دوستان مناسب ترین گزینه رو راهنمایی کنند.

با توجه به اینکه فقط یک سرور اضافه رو میخوایم مجازی کنیم و فاکتور مهم قابلیت بک اپ گیری از سرور مجازی + قابلیت اتصال قفل سخت افزاری به ماشین مجازی کدام را پیشنهاد میکنید : HYPER-V یا ESXI

1-نصب سرور فیزیکی 2012 و اجرای سرویسهای عمومی DNS+DHC
    -جداسازی برنامه حسابداری و SQL 2008 با HYPER -V

2 -کلا اجرا روی ESXI

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز ابتدا چک کن ببین نرم افزار حسابداری شما با محیط مجازی مشکلی نداشته باشه . گاها یه سری مشکلاتی هست که بیشتر مربوط به برنامه نویسی ایران هست . البته امکانش خیلی خیلی کم هست .
    با اینکه خودم یک مایکروسافتی هستم پیشنهاد می کنم کلیه س سرویس هات رو ببری رو بستر vmware vsphere ESXi پیاده سازی کنی .
    یک ماشین برای Domain + DHCP + DNS
    یک ماشین برای File Sserver
    یک ماشین برای سرور حسابداری
    هر سه تا رو فکر کنم اگه نخواهی هزینه کنی میتونی ببری روی یک سرور

baby27784 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: فرزاد

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط baby27784 نمایش پست ها
    سلام به همه

سرور 2003 +dns+DHCP
    file sharing
    sql server

سرور 2 ساله داره کار میکنه و در طول این مدت خیلی برنامه روش نصب شده و پاک شده و فایلهای اضافی و شاید مخرب هم روش هست که با برنامه حسابداری conflict داره و باعث اشکالاتی در اجرای اون شده.حالا میخوایم کلا برنامه حسابداری و sql رو بصورت مجازی از سایر سرویسها جدا کنیم که میخواستم دوستان مناسب ترین گزینه رو راهنمایی کنند.

با توجه به اینکه فقط یک سرور اضافه رو میخوایم مجازی کنیم و فاکتور مهم قابلیت بک اپ گیری از سرور مجازی + قابلیت اتصال قفل سخت افزاری به ماشین مجازی کدام را پیشنهاد میکنید : HYPER-V یا ESXI

1-نصب سرور فیزیکی 2012 و اجرای سرویسهای عمومی DNS+DHC
    -جداسازی برنامه حسابداری و SQL 2008 با HYPER -V

2 -کلا اجرا روی ESXI
    با تایید فرمایش جناب حلوایی ،در کل ESX توانایی و امکانات بهتری نسبت به HYper-v دارد اما چون در صورت مسئله شما SQL server وجود دارد و بنده تجربه آنرا دارم به شما پیشنهاد میکنم روی HP server خود یک win2008 server نصب کرده و SQL و بانکهای خود را روی آن گذاشته و باقی سرویسها را هر کدام روی یک vm از HYper-V قرار دهید و دلیل پیشنهاد این راه حل اینست که SQL روی ماشین مجازی کم می آورد بخصوص اگر حجم و تعداد بانکها بالا رود و در ضمن پیشنهاد می کنم 16gb از ram را به این server اصلی اختصاص دهید چون SQL تشنه RAM می باشد!

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    دوست عزیز ابتدا چک کن ببین نرم افزار حسابداری شما با محیط مجازی مشکلی نداشته باشه . گاها یه سری مشکلاتی هست که بیشتر مربوط به برنامه نویسی ایران هست . البته امکانش خیلی خیلی کم هست .
    با اینکه خودم یک مایکروسافتی هستم پیشنهاد می کنم کلیه س سرویس هات رو ببری رو بستر vmware vsphere ESXi پیاده سازی کنی .
    یک ماشین برای Domain + DHCP + DNS
    یک ماشین برای File Sserver
    یک ماشین برای سرور حسابداری
    هر سه تا رو فکر کنم اگه نخواهی هزینه کنی میتونی ببری روی یک سرور
    نقل قول نوشته اصلی توسط farzad78 نمایش پست ها
    با تایید فرمایش جناب حلوایی ،در کل ESX توانایی و امکانات بهتری نسبت به HYper-v دارد اما چون در صورت مسئله شما SQL server وجود دارد و بنده تجربه آنرا دارم به شما پیشنهاد میکنم روی HP server خود یک win2008 server نصب کرده و SQL و بانکهای خود را روی آن گذاشته و باقی سرویسها را هر کدام روی یک vm از HYper-V قرار دهید و دلیل پیشنهاد این راه حل اینست که SQL روی ماشین مجازی کم می آورد بخصوص اگر حجم و تعداد بانکها بالا رود و در ضمن پیشنهاد می کنم 16gb از ram را به این server اصلی اختصاص دهید چون SQL تشنه RAM می باشد!
    ممنون
    ولی یه محدودیتی که داریم اینه که cpu سرور ما E5504 هست که قدیمی و ضعیف هست و توانایی پشتیبانی از 3 ماشین مجازی رو نداره و امکان خرید یکی دیگه هم نیست.
    مشکل ما فقط جداسازی برنامه حسابداری و SQL از سایر سرویسهاست.

ویرایش توسط baby27784 : 2014-01-28 در ساعت 05:39 PM

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    سلام به همه

سرور 2003 +dns+DHCP
    file sharing
    sql server
    این همه سرویس رو یه سرور ران بوده؟؟؟!!!
    خدایی خیلی خوب کار کرده 2 سال...!
    دوست عزیز پیشنهاد من esx هست. با توجه به اینکه ما خودمون هم همکاران+قفل و هم اتوماسیون اداری+قفل رو مجازی کردیم و مشکلی پیش نیومد. البته کارشناس شکرتشون بود موقع اینکار چون لایسنس به هم میریخت و دوباره باید رجیستر میشد! ولی از لحاظ عملیت p2v و شناسایی قفل هیچ مشکلی نداشتیم.
    فقط فرق ما با شما اینه که ما این سرویسها رو درسته رو سرور فیزیکال داشتیم، ولی سرویس سینگل بود، یعنی برا هر سرویس ما یه سرور فیزیکال داشتیم. حالا شما یه سرور یا این همه سروریس رو بخاید مجازی کنید یه کم پیچیده میشه ...!

- - - ادامه - - -

ممنون
    ولی یه محدودیتی که داریم اینه که cpu سرور ما E5504 هست که قدیمی و ضعیف هست و توانایی پشتیبانی از 3 ماشین مجازی رو نداره
    کی بهت گفته سرور شما فقط از سه تا ماشین پشتیبانی میکنه؟ این حرف چیه آخه؟ با 24گیگ رم و البته فضای مناسب(هارد) ، من 5تا ماشین ران میکنم ..!

baby27784 و JanAhmadi سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79
    cpu فقط 4 تا core داره با 4 مگ کش و فرکانس 2000.

چجوری باید core ها رو به os ها اختصاص داد تا کم نیارند.

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79

Icon8

cpu فقط 4 تا core داره با 4 مگ کش و فرکانس 2000.

چجوری باید core ها رو به os ها اختصاص داد تا کم نیارند.
    دوستان در ادامه این سناریو که ما داریم چند سوال داشتم: 1-esxi 5.1 یا esxi 5.5 کدوم رو بهتره انتخاب کنم؟ 2- وقتی که esxi رو نصب کردیم برای کانفیگش باید از یه سیستم دیگه که vsphere client داره استفاده کنیم؟ یعنی در کل همیشه باید یه سیستم فیزیکی دیگه باشه واسه کانفیگ وکار با سرور esx?

نام حقيقي: فرزاد

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    30
    بله برای config کردن ESX باید از vsphere client استفاده کنید که روی یک windows قابل نصب است و دلیل این قضیه اینه که esx بر پایه لینوکس است .
    در ضمن اگر بیش از یک server را به esx اختصاص میدهید (بیش از یک HOST یا Hyper Visor دارید) برای کنترل مرکزی و راحتتر آنها پیشنهاد میکنم Vcenter را هم نصب کنید.

ویرایش توسط farzad78 : 2014-02-06 در ساعت 07:27 PM

نام حقيقي: علی ملکوتی

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    با سلام و عرض ادب
    در زمان اتصال به esxi5.0 با vsphere چه یوزرهایی می توانند به غیر از root که جزوه گروه admnistrators می باشد می توانند وصل شوند؟
    و در زمانی که ما با vcenter با یوزر و پسورد locallhost خود ویندوز به host وصل می شویم چطور می توانیم امنیت را برای ورود کاربران نا شناخته ایجاد کرد و محدودیت ورود به host را اجرا کرد؟
    با تشکر فراوان

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    با جوین کردن esx و vcenter به دومین میتونید امنیت را با استفاده از پرمیشن بالا ببرید و انعطاف رو هم چنین...

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه اختصاص دادن cpu و core مناسب برای ماشین مجازی

برچسب برای این موضوع