نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط greatcyrus
  • 3 توسط VMwares
  • 2 توسط Black_Roze
  • 3 توسط VMwares

موضوع: وی موشن بدون شیرد استوریج

نام حقيقي: Moin Tavasol

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64

وی موشن بدون شیرد استوریج

سلام به همه دوستان

پس از چندین ماه کش و قوس ، بالاخره مالی برای خرید سرور تا حدود 20 تومان موافقت کرد . چیزی ما الان درگیرش هستیم ، این هست که دو تا سرور ، هر کدوم با یه سی پی یو بگیریم ، یا یه سرور با دو عدد سی پی یو (Hp Dl380 G8 ، و سی پی یو هم Intel Xeon E5-2650 ) آیا در حالت کلی تفاوتی خواهد داشت ؟ ما فقط به این فکر کردیم که تقسیم بین دو سرور فیزیکی ، می تونه احتمال دان شدن همه ماشین ها رو کم و کمتر کنه . نظر شما چیه ؟
    مورد بعدی این که برای این که دو تا سرور بشه ، احتمالا باید کلاستر بکنیم ( آیا سخت افزار خاصی نیاز هست ؟ ) و یه پی سی سرور هم اضافه کنیم برای وی سنتر (تا جایی که من خوندم و متوجه شدم ، بهتر هست که جدای از هاست ها باشه ، درسته دیگه ؟) اما اون چه بیشتر نگرانم کرده ، شیرد استوریج هست ، تا جایی که من خوندم برای وی موشن و Hv ، باید شیرد استوریج باشه ، و اون هم نمی شه مجازی درست کرد و حتما باید San خریداری بشه ، یا اگه بخوایم مثلا با اوپن فایلر درست کنیم باید یه سرور فیزیکی جدا تهیه کنیم . درسته ؟
    در حالی که من الان توی این پست خوندم که انگار وی موشن ، نیازی به شیرد استوریج نداره .
    vMotion without shared storage requirement, does it have a name? | VMware vSphere Blog - VMware Blogs

ماشین هامون ، برای مدیریت شبکه هست ، سرور های اتوماسیون اداری و مالی فیزیکال جدا هشتند ، و از ماشین های ما تنها ماشینی که دوست داریم دیتا اش رو کامل محافظت کنیم ، ماشین برای بک آپ گیری هست ، و بقیه رو فقط دان تایم می خوایم نداشته باشه حتی الامکان .

ممنون می شم راهنمایی بفرمایید .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    اینکه این فروم گفته لابد میشه دیگه.
    ولی مسئله اینجاست شما برا داشتن HA به دوتا HeartBeat نیاز داری:
    1- از سمت شبکه
    2- از سمت Storage
    شاید وقتی که بخای دستی vmotion انجام بدی بتونی(یعنی وقتی که نتورک اوکی هست).
    ولی فرض کن شبکه قطع میشه! اونوقت vmotion از چه مسیری باید انجام شه ؟
    مسیر فابریک هم که نداریم تو این حالت ؟!! به نظر من این چیزی که تو این فروم گفته شده فقط برا وقتایی شاید به درد بخوره که بخای محل سکونت یه ماشین رو از یه host به host دیگه تغییر بدی.. ولی من که عقلم قد نمیده چه طوری HA رو میشه داشت تو این حالت ؟!!

Akhoond سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    بدون shared storage انجام vmotion امکان پذیر نیست چراکه فلسفه وجودی vmotion به shared storage گره زده شده.
    اگر انتهای مطلب رو در لینک ارائه داده شده بحونید میبینید که نوشته شما میتونید Migration رو بدون Downtime انجام بدین. این یعنی vMotion و SvMotion میتونن روی ماشین روشن و یه صورت همزمان استفاده بشن. نکته اینجاست که این در مورد Migrate کاربرد داره و امکان نداره که بدون shared storage بشه HA داشت. ممکنه که دوستان به VSA اشاره کنن که اون هم در اصل یک Virtual Shared Storage هست که در سطح کلاستر راه اندازی میشه.
    اگر هم میخواین از سیستم عامل های Storage استفاده کنید من Open-Filer رو پیشنهاد نمیکنم چراکه از راندمان کافی برخوردار نیست. میتونید از سیستم عامل های Enterprise مثل Open-E یا Nexenta استفاده کنید. و بله باید برای اون سرور جدا تهیه کنید و باید سروری در حد و اندازه زیرساختتون حریداری کنید در غیر این صورت با کندی مواجه میشید. میتونید یک DL380 G8 با کنترلر 2GB خریداری کنید و با استفاده از سیستم عامل تبدیلش کنید به SAN Storage از نوع iSCSI یا Fiber Channel و با توجه به سخت افزار استفاده شده در سری G8 شک نکنید که در کنار مقرون به صرفه بودن از رایج ترین مدل SAN Storage که خریداری میشه یعنی HP MSA P2000 سرعت بیشتری خواهید داشت.
    یا حق

Akhoond، greatcyrus و G4chB0y سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ali

عضو عادی شناسه تصویری Black_Roze
    نوشته
    441
    سپاسگزاری شده
    258
    سپاسگزاری کرده
    105
    نوشته های وبلاگ
    1
    سرویس Vmotion به تنهایی میشه بدون Shared Storage انجام داد (از ورژن 5.1 به بعد )
    اما سرویس های پایداری (HA-DRS FT ) باید Shared Storage وجود داشته باشه

Akhoond و VMwares سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    ممنونم از نظرات دوستان .
    من Nas رو پیش بینی کردم . و در صورت وجود دو تا سیستم ، به قول شما دوستان ، کاملا لازمه .
    اول این که ، چه تفاوتی هست بین یه سرور با دو سی پی یو ، و دو سرور تک سی پی یو ؟ قاعدتا ، باید همون توان پردازشی رو فراهم کنه دیگه ، غیر اینه ؟ تنها تفاوت اینه یه هایپر وایزور اضافه تر هست ، وگرنه توان پردازشی نباید فرق کنه . درسته ؟
    مورد دوم این که به نظر شما ، تهیه دو سرور محلی از اعراب نداره ؟ یعنی دان تایم سخت افزاری پیش نخواهد اومد با یه سرور ؟ نظر شما چیه ؟
    مورد سوم این که Nas چی پیشنهاد میدید بهم

مرسی

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Roze نمایش پست ها
    سرویس Vmotion به تنهایی میشه بدون Shared Storage انجام داد (از ورژن 5.1 به بعد )
    اما سرویس های پایداری (HA-DRS FT ) باید Shared Storage وجود داشته باشه
    vMotion یعنی انتقال یک ماشین مجازی از یک سرور به سرور دیگر (اون هم فقط در سطح Computing یعنی RAM و CPU و Network) و نه در سطح فایل های ماشین مجازی چراکه اون فرایند اسم دیگری داره (SvMotion) و زمانی که هردو باهم انجام بشن اصطلاحا بهش میگن Migration. شما اگر در نسخه های قبلی روی یک ماشین مجازی گزینه Migrate رو انتخاب کنید نمیتونید vmotion و svmotion رو همزمان و در حالی که ماشین روشنه انجام بدین و مجبور هستید که فقط vMotion و یا SvMotion رو در یک زمان استفاده کنید. با توجه به شرایط مذکور عملا میشه گفت که ذات vMotion به وجود Shared Storage گره خورده. حتی طبق پست بلاگ معرفی شده هم میبینیم که نام داخلی فرایند مورد بحث در شرکت VMware چیز دیگری بوده ( X-vMotion) و حتی به این اشاره کرده که Unified vMotion هستش که vMotion و SvMotion رو با هم استفاده میکنه:

Unified vMotion is a reference to the unified architecture which combines vMotion and parts of the Storage vMotion for this process. When a virtual machine needs to be migrated between hosts that do not share storage, vMotion copies the data across the vMotion network using some of the Storage vMotion code.
    خوشم میاد لغت "به تنهایی" رو هم Bold کردیا برادر تشکری

ممنونم از نظرات دوستان .
    من Nas رو پیش بینی کردم . و در صورت وجود دو تا سیستم ، به قول شما دوستان ، کاملا لازمه .
    مورد سوم این که Nas چی پیشنهاد میدید بهم
    اساسا در این زمینه که شما NAS رو انتحاب کردید جای بحث وجئد داره چه برسه که دنبال مدلش هم باشید. باید بدونید که برای استفاده از تمام امکانات (مثل Fault Tolerance) و همچنین داشتن حد اکثر راندمان و یا استفاده از حجم های بالا شما نیازمند این هستید که یک Data Store با سیستم فایل VMFS داشته باشید که این امر در صورت استفاده از NAS با توجه به اینکه در سطح File سرویس دهی میکنه امکان پذیر نیست. شما نیاز به دستگاهی دارید که در سطح Block سرویس دهی کنه که بتونید VMFS Data store داشته باشید که شما میرسونه به SAN و دیگر هیچ. ضمن اینکه NAS های موجود در بازار همگی از هارد دیسک های SATA که راندمان بالایی هم ندارن استفاده میکنن و اکثر قریب به اتفاقشون RAID Controller سحت افزاری ندارن و RAID رو به صورت نرم افزاری مدیریت میکنن که خودش افت سرعت اعلایی رو به همراه میاره. همچنان قویا پیشنهاد میکنم که یک سرور با کنترلر مناسب تهیه کنید و هارد دیسک های SAS رو روی اون قرار بدید و از سیستم عامل های SAN Storage استفاده کنید. البته میتونید یک عدد HP MSA P2000 هم خریداری کنید که یک عدد FC/iSCSI SAN به شما میده ولی خوب در برابر سیستم های عامل فقدان امکاناتی مثل NAS و Mirroring و . . . و داره و همچنین راندمان متوسطش رو هم باید در نظر داشته باشید.

البته این نظر بنده بود و در نهایت خودتون تصمیم گیرنده خواهید بود که چه راهکاری رو پیاده سازی بفرمائید.

ویرایش توسط VMwares : 2013-12-29 در ساعت 07:02 PM
    Akhoond، greatcyrus و exxtreme سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    تهیه یه سرور برای San تقریبا کار حضرت فیله ....
    دیگه تقریبا غیر ممکنه که بتونم بیشتر از این مالی رو توجیه کنم ...
    می تونم با همون پی سی وی سنتر سرور ، San رو هم داشته باشم ؟
    اگه منبعی دارید بهم بدید ، تا در مورد این San و تهیه پیاده سازی اش کمی مطالعه کنم .

مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

استوریج سرور open-e

تقسیم سرور مجازی برای motion

نتورک استوریج

برچسب برای این موضوع