نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 2 توسط mohsenhvac
  • 3 توسط hamed_mhk

موضوع: آیا raid 1 میشه؟

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141

آیا raid 1 میشه؟

سلام دوستان
    آیا برای esxi میشه رو یه پی سی با دوتا هارد 1ترا رید 1 بست ؟

موضوعات مشابه:

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    نمی شه؟؟

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    من تاحالا جز با xen (یخورده) و vmware workstation کار نکردم اما بنظرم اگه رید سخت افزاری باشه سیستم عامل (esxi) اون رو بعنوان یدونه هارد (مدیا ذخیره سازی) میشناسه پس بدون مشکل باید بتونه روش کار کنه اما چون تو رید 1 دوبار عمل نوشتن اطلاعات انجام میشه پس نسبت به رید 0 یجورایی کند تره اما قابل اطمینان تره. ولی یه تاپیک درمورد نوع رید مناسب در مجازی سازی تو انجمن هست که خیلی خوبه بگردی پیداش میکنی. در ضمن اگه از رید 10 استفاده کنی خیلیبرات بهتره و هم سرعت رید 0 رو داره هم قبلیت اطمینان پذیری رید 1.
    --------
    RAID 0 یا Stripped Volume :
    این مورد همان قابلیتهای Spanned را دارد با این فرق که اطلاعات به صورت مساوی در بین دیسکها تقسیم می شود و این حالت Performance یا کارایی را برای Read خواندن و Write نوشتن بهبود می بخشد.
    RAID 1 یا Mirror Volume :
    این حالت متشکل از 2 هارد دیسک می باشد. هر درایوی را که بخواهیم می توانیم Mirror کنیم. در این حالت کپی عینی از اطلاعات یک دیسک در دیسک دیگر قرار می گیرد و با از کار افتادن یکی از دیسکها ، دیسک دیگر کار خود را به عنوان جایگزین با در اختیار داشتن تمامی اطلاعات انجام می دهد. در این حالت بالاترین قابلیت Fault Telorance را شاهد هستیم.
    --------------------

drezaie سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    انتخاب سرور برای مجازی سازی
    متن زیر پاسخ کاربر vmware هست برای من خیلی مفید بوده چون کاملا اصولی اومده همه چیز رو تشریح کرده

میتونم بپرسم این 70 نفر که میفرمائید منظورتون تعداد کل پرسنل هستش یا حد اکثر اتصالات همزمان به سرور ؟
    اگر کلا 70 نفر پرسنل داشته باشید باید عرض کنم که بعید میدونم مشخصاتی که در پست اول فرمودین ناکافی باشن. در مورد array ها هم در هر صورت چه یک array چه N تعداد از array رو ایجاد کنید بیشتر از 1GB کش در اختیار ندارید، البته میتونید در بخش تنظیمات مشخص کنید که یک یا چند array از کش استفاده بکنن یا خیر ولی عموما روی array های عملیاتی غیر فعالش نمیکنن و متاسفانه نمیتونید درصد مشخصی ار کش رو در اختیار یک array قرار بدین.
    با این اوصاف توی بحث کش کنترلر تفاوتی بین داشتن یک array یا چند array وجود نداره.
    در مورد IO وارد شده به دیسک ها اما این مسئله فرق داره و وجود چند array میتونه حجم io وارد شده به دیسک ها رو کنترل کنه ولی باید به انواع raid و معیبشون هم فکر کنید.
    به عنوان مثال جایی که ورود اطلاعات دارین مثل SQL یا Oracle استفاده از RAID هایی که OverHead دارن یا توصیه نمیشه یا به شرطی توصیه میشه که بتونید با ایجاد شرایطی این OverHead رو خنثی کنید، مثلا استفاده از RAID 1 موجب میشه که شما 50% در هنگام نوشتن OverHead داشته باشید و در صورتی که از RAID 10 استفاده کنید اون RAID0 که روی مجموعه ای از RAID1 های موجود بسته میشه میتونه OverHead اون ها رو کنترل کنه.
    سوالی که پیش میاد اینه که مگر چند تا هارد دیسک روی یک سرور جا میگیره و چطور میشه از هدر رفتن هارد دیسک ها اجتناب کرد و در عین حال از سرعت مناسب هم بهره برد.
    اولین کاری که میتونید انجام بدین نصب کردن سیستم عامل VMware روی فلش مموری هستش که میتونه 1 یا 2 اسلات رو برای شما خالی کنه.
    یا اینکه میتونید از RAID های ترکیبی استفاده کنید مثل 10 با 50 که میتونن به شما امنیت در کنار سرعت رو ارائه کنن. هرچند که یک RAID 5 در صورتی که فقط با استفاده از 3 هارد دیسک ایجاد بشه در حدود 30% در هنگام نوشتن OverHead داره و هرچی به تعداد هارد دیسک ها اضافه بشه این درصد پایینتر میاد و در کل RAID5 یک نوع مناسب و با امنیت نسبتا قابل قبول هستش یا RAID6 که از امنیت بالاتری برخورداره ولی OverHeadاون دو برابر RAID5 هستش.
    در کل من اگر باشم توی حالت سخت گیرانه که که برای من سرعت و امنیت هردو مهم هستن از یک RAID50 روی 6 هارد دیسک و به همراه یک عدد Spare استفاده میکنم و مجموعا 7 هارد روی سرورم قرار میدم.
    در ضمن نکته مهم دیگه ای که به غیر از انواع RAID وجود داره دور موتور هارد ها هستش و اگر سرعت از ظرفیت مهم تر هستش میتونید از هارد دیک های 300GB 15k SFF به پارت نامبر 627117-B21 استفاده کنید.
    یا حق

drezaie و VMwares سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط drezaie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا برای esxi میشه رو یه پی سی با دوتا هارد 1ترا رید 1 بست ؟

معمولاً نمیشه !
    چرا؟

چون ESXI باید درایور مربوط به رید مادربوردت رو ساپرت کنه که در مورد پی سی ها و کلاً تجهیزات غیر سروری درایور نداره

حالا یه سرچی بزن ببین درایور ESXI رید مادربوردت موجود هست یا نیست !

mohsenhvac، drezaie و VMwares سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام
    دقیقا حق با شماست معمولا نمیشه
    اکثرا درایور برای ویندوز دارند یا لینوکس
    من دیده بودم برای ویندوز درایورش رو دانلود می کردند اما تا حالا ندیدم که درایور رید برای esxi باشه
    این سوال تو ذهنم بود گفتم نکنه از دوستان خلاقیتی به خرج داده رو پی سی رید بسته و esxi راه انداخته باشه، این بود که مطرح کردم
    باز از راهنمایی دوستان ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

استفاده از رید 1

دانلود درایور raid روی esxi

برچسب برای این موضوع