نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط VMwares
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط VMwares

موضوع: بالا رفتن cpu usage در هاست ها بصورت هماهنگ و در نهایت ری استارت شدن هاستها

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79

بالا رفتن cpu usage در هاست ها بصورت هماهنگ و در نهایت ری استارت شدن هاستها

سلام و خسته نباشید

آقا 1 سناریو مدل خدمتون عرض کنم :

چند روز قبل موردی پیش اومد که جای تعجب داشت،من 3تا G6 دارم،اتفاقی رفته بودم یه سر به اتاق بزنم،متوجه شدم صدای فن سرورها تشدید گرفت،تا بیام علت رو برسی کنم دیدم دارن مراحل بوت شدن رو طی میکنن،خلاصه هاست ها که کامل لود شدن،با هزار بدبختی و کندی استیشنی که روش vSphere clinet داشتم تونستم به تک تک هاستها(vCenter بالا نیومده بود هنوز) وصل بشم و تو همون نگاه اول دیدم که cpu usage چسبیده به سقف و مقدار ram usage هم تقریبا 2برابر حالت معمولی کار کردن هاست شده(تو هر 3تا هاست وضعیت همین بود)

کمی بعد که کاربرا مجال فکر کردن نمیدادن ،از لابه لای حرفاشون اینو فهمیدم که میگن سیستمشون خیلی کند شده،خلاصه با یه چرخ کوچیک رو چند تا کلاینت دیدم مقدار cpu usage و ram usage اونا هم بالاست،تو تسک منیجر بعضی هاشون چیزی به اسم system interrupts بود که خیلی ورجه وورجه میکرد،چیزی دستگیرم نشد

اومدم به تک تک ماشین هام ریموت زدم دیدم تقریبا نصفشون تو این وضعیت هستن،همه ی ماشین هارو خاموش،بعدش هاست هارو برای چند دقیقه off کردم،از اون به بعد که روشن شدن دیگه کاملا رفتار طبیعی داشتند،جالب اینجاست که همزمان با اونا مشکل کلاینت هامونم حل شد

خودم احتمال انتشار ویروس رو میدم اما آخه به این سرعت ؟ با این هماهنگی ؟ والا دور از انتظارمه،چرا که wsus سرورم مثل ساعت کار میکنه و همیشه لاگ هاشو چک میکنم + اینکه آنتی ویروس ها هم ESET 4 که برای update هدایت میشن به یه سرور لوکال و اونم همیشه up بوده،اکثر ماشین ها هم 2008R2 اند و چند تا 2003 x64 دارم،اینترنت هم توی یه vlan دیگه است که به هیچ وجه به server farm دسترسی نداره

event های سرورها رو برسی کردم چیز مشکوکی نبود،لاگ های آنتی ویروس ها رو نگاه کردم بازم موردی ندیدم

دوستان نظراتشون رو میفرمایند؟

خیلی ممنونم که وقتتون رو به من میدید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    در درجه اول که به نظر میاد مورد به مجازی سازی ربطی نداره و تاپیک باید منتقل بشه.

سپس، روی بحث تنوع سیستم عامل تحقیق کردین ؟
    مثلا هم 2003 و هم 2008 این مشکل رو دارن ؟ همچنین در مورد xp و seven .
    آیا کانفیگ آنتی ویروس رو تغییر دادین ؟ ضمنا چرا نسخه 4 ؟ الان مدت هاست که نسخه 5 اومده و کلی هم ورژن روی اون اومده. ممکنه که یک patch که از سمت microsoft اومده با antivirus مشکل داشته باشه، پیشنهاد میکنم تعدادی از eset ها رو از 4 به 5 ارتقا بدین و نتیجه رو بررسی کنید. آخرین باری که patch های wsus رو فرستادین روی کامپیوتر ها کی بوده ؟ اشتراک زمانی نداشته با شرایط بوجود آمده ؟

mehdi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    علاوه بر احتمالاتی که آقای فولادوند اشاره کردند، یک احتمال دیگر هم این است که اگر سوئیچ‌های شبکه تان هوشمند نباشند (به عبارت ساده‌تر Cisco نباشد) ممکن است ترافیک غیرعادی در شبکه شما منتشر شده و موجب بروز این اتفاق شده است.

نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    با تشکر صمیمانه از عزیزان

نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    سلام
    در درجه اول که به نظر میاد مورد به مجازی سازی ربطی نداره و تاپیک باید منتقل بشه.

سپس، روی بحث تنوع سیستم عامل تحقیق کردین ؟
    مثلا هم 2003 و هم 2008 این مشکل رو دارن ؟ همچنین در مورد xp و seven .

"بله متاسفانه روی همه ی موارد مشاهده شد و فقط جند تا win8 بودن که این اتفاق شامل حال اونا نشده بود
    "

آیا کانفیگ آنتی ویروس رو تغییر دادین ؟ "نه هیچ چیزی حداقل در این یکی دو ماه ماه اخیر تغییری نداشته"
    ضمنا چرا نسخه 4 ؟ الان مدت هاست که نسخه 5 اومده و کلی هم ورژن روی اون اومده. ممکنه که یک patch که از سمت microsoft اومده با antivirus مشکل داشته باشه "این مورد که میفرمایید بیشتر معقول بنظر میاد علت ۴ باقی موندن هم بخاطر داستانهای eset 5&6 که قسمت آپدیت سرور کلاینت ها بسته ست و من راهی جز اینکه باید دونه دونه تو safe mode تغییر داد رو نمیدونم بخاطر همون از ۵ و ۶ استفاده نکردم"، پیشنهاد میکنم تعدادی از eset ها رو از 4 به 5 ارتقا بدین و نتیجه رو بررسی کنید."همین الان تعدادی از سرورها و کلاینت ها رو(از هر نسخه سیستم عامل ۲مورد آزمایشی) به نسخه ۵ آپ کردم" آخرین باری که patch های wsus رو فرستادین روی کامپیوتر ها کی بوده ؟ "آخرین بار طبق کنسول که من تنظیم کردم criticalها رو آپ کنه ۲۰۱۳/۰۶/۱۹" اشتراک زمانی نداشته با شرایط بوجود آمده ؟ "نه به هیچ عنوان"

نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    علاوه بر احتمالاتی که آقای فولادوند اشاره کردند، یک احتمال دیگر هم این است که اگر سوئیچ‌های شبکه تان هوشمند نباشند (به عبارت ساده‌تر Cisco نباشد) ممکن است ترافیک غیرعادی در شبکه شما منتشر شده و موجب بروز این اتفاق شده است. "اتفاقا در اولین دقایق این مورد به ذهنم خطور کرد اما با خودم گفتم از 3750 های موجود در مجموعه دور از انتظاره چرا که تا الان حدود ۳سال و نیم ۴ سال از زمان نصب و راه اندازی شان گذشته و تا کنون چنین مشکلی دیده نشده"

نام حقيقي: e

عضو عادی
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    7
    نسخه 6
    eset هم اومده

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    بله متاسفانه روی همه ی موارد مشاهده شد و فقط جند تا win8 بودن که این اتفاق شامل حال اونا نشده بود
    منظورتون رو متوجه نشدم یعنی تعدادی 8 دارین که یک سری هاشون مشکل ندارن ؟ یا نه کلا 8 ها سالم هستن ؟
    که اگر 8 ها همشون سالم هستن همشون شک به conflict در سطح patch های ویندوز یا update های آنتی ویروس بیشتر میشه.یا شاید هم ویروسی هستش که 8 در برابرش مقاومه.

این مورد که میفرمایید بیشتر معقول بنظر میاد علت ۴ باقی موندن هم بخاطر داستانهای eset 5&6 که قسمت آپدیت سرور کلاینت ها بسته ست و من راهی جز اینکه باید دونه دونه تو safe mode تغییر داد رو نمیدونم بخاطر همون از ۵ و ۶ استفاده نکردم
    متوجه نمیشم مگه شما از نسخه Business Edition استفاده نمیکنید ؟ در این صورت که upgrade کار بسیار ساده ای هستش.

همین الان تعدادی از سرورها و کلاینت ها رو(از هر نسخه سیستم عامل ۲مورد آزمایشی) به نسخه ۵ آپ کردم
    خوب ؟ نتیجه چی بوده ؟

نسخه 6
    eset هم اومده
    نسخه 6 فقط home edition داره و مدل business edition که در شبکه های استفاده میشه آخرین نسخه ای که داره 5.0.2214.4 هستش.

علاوه بر احتمالاتی که آقای فولادوند اشاره کردند، یک احتمال دیگر هم این است که اگر سوئیچ‌های شبکه تان هوشمند نباشند (به عبارت ساده‌تر Cisco نباشد) ممکن است ترافیک غیرعادی در شبکه شما منتشر شده و موجب بروز این اتفاق شده است. "اتفاقا در اولین دقایق این مورد به ذهنم خطور کرد اما با خودم گفتم از 3750 های موجود در مجموعه دور از انتظاره چرا که تا الان حدود ۳سال و نیم ۴ سال از زمان نصب و راه اندازی شان گذشته و تا کنون چنین مشکلی دیده نشده"
    مطمئن باشید که از switch ها نیست چونکه همونطور که آقای حکیمی گفتن سویچ های متفرقه از این داستان ها دارن ولی مال شما cisco هستش و بعیده که مشکل از اون ها باشه.

ضمنا من یه بار یه همچین مشکلی رو توی یک شبکه با 800 کامپیوتر دیدم و نهایتا جواب بسیار جالبی وجود داشت، 2 کامپیوتر که آلوده بودن داشتن شبکه رو Bomb میکردن. پیشنهاد میکنم روی یک یا دو سیستم مشکل دار eset smart security نصب کنید و لاگ های firewall رو چک کنید.

ویرایش توسط VMwares : 2013-07-02 در ساعت 01:16 PM

نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    مخلص و ارادتمند آقای فولادوند

منظورتون رو متوجه نشدم یعنی تعدادی 8 دارین که یک سری هاشون مشکل ندارن ؟ یا نه کلا 8 ها سالم هستن ؟
    که اگر 8 ها همشون سالم هستن همشون شک به conflict در سطح patch های ویندوز یا update های آنتی ویروس بیشتر میشه.یا شاید هم ویروسی هستش که 8 در برابرش مقاومه.
    بله همونی که شما میفرمایید win8 ها هیچکدوم دچار این مشکل نشده بودن

متوجه نمیشم مگه شما از نسخه Business Edition استفاده نمیکنید ؟ در این صورت که upgrade کار بسیار ساده ای هستش.
    نسخه های نصب شده Eset Antivirus Business Edition هستن-یعنی با این حساب اگر به نسخه ی ۵ upgrade بشن اون قسمت سرور لیست داخل آنتی ویروس برای تغییر به مسیر سرور آنتی ویروس لوکال فعال خواهد بود؟ آخه من آنتی ویروس کلاینتها رو جوین نکردم به Eset Administrator و فقط ست کردم که از IIS سرور Eset Administrator برن فایلهای مربوط به آپدیت رو بخونن

ذاتا باید این کار رو انجام بدم چون تا اینجا نتیجه گیری ها رو بحث کانفلیکت آنتی ویروس با پچ های آپدیت مایکروسافت هستش
    واقعیتش اینه که تو فروم های مایکروسافت هم چیزی گیر نیووردم

پس اگه مجبور به جوین کردن کلاینتهای آنتی ویروس هم باشم سریع انجامش میدم

خوب ؟ نتیجه چی بوده ؟
    فعلا چیزی مشاهده نشده

مطمئن باشید که از switch ها نیست چونکه همونطور که آقای حکیمی گفتن سویچ های متفرقه از این داستان ها دارن ولی مال شما cisco هستش و بعیده که مشکل از اون ها باشه.
    بله یقینا از سویچ نیست-هرچند من برای اطمینان اون لحظه سویچ ها رو هم ریلود کردم

ضمنا من یه بار یه همچین مشکلی رو توی یک شبکه با 800 کامپیوتر دیدم و نهایتا جواب بسیار جالبی وجود داشت، 2 کامپیوتر که آلوده بودن داشتن شبکه رو Bomb میکردن. پیشنهاد میکنم روی یک یا دو سیستم مشکل دار eset smart security نصب کنید و لاگ های firewall رو چک کنید.
    تعداد کلاینت من ۱۵۰تاست ولی اینطور که مشخصه مشکل من مربوط به بحث ناسازگاری آنتی ویروس با پچ مایکروسافته
    اوکی
    چندتا سیستم رو به eset smart security ۵ بردم تا بتونم لاگ های فایروالشون رو چک کنم

کلمات کلیدی در جستجوها:

دلیل بالا بودن cpu usage

مشکل بالا رفتن cpu usage system

بالارفتن CPU Usage هاست

چرا در حالت عادی هم ram usage بالا است ؟

ویروس برای بالا رفتن cpu

برای مشاهده cpu usage سرور مجازی

دلایل بالا رفتن cpu سویچ 3750 سیسکو

بالا رفتن cpu سرور

علت بالا رفتن تسک مننجر

دلیل بالا رفتن cpu usage سویچ سیسکو

برچسب برای این موضوع