نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shabake_it
  • 1 توسط amirkhatam

موضوع: Ping نشدن 4.2.2.4 از میکروتیک نصب شده در VM workstation

نام حقيقي: سید فرزین موسویان

خواننده
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    205

Ping نشدن 4.2.2.4 از میکروتیک نصب شده در VM workstation

سلام
    من میکروتیک 5.21 را توی VM ware workstation 7 نصب کردم و شبکه VM را هم رو حالت nat گذاشتم تا اینترنت سیستم میزبان به میکروتیک متصل بشه.
    از تو میکروتیک آی پی NAT مربوط به VM پینگ می شود اما 4.2.2.4 پینگ نمی شود.
    فایروال سیستم میزبان که VM روش نصبه را هم غیر فعال کردم اما فایده نداشت.

مشکل کجاست؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوست عزیز اولا مودمت رو بذار روی pppoe و اگر در حالت bridge هست این کار رو انجام بده
    و یک سوال ایا در سربرگ interface گزینه pppoe client رو انتخاب کردی و یک new interface بسازی؟

Farzin سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: امیرخاتم پدرام

خواننده شناسه تصویری amirkhatam
    نوشته
    684
    سپاسگزاری شده
    515
    سپاسگزاری کرده
    112
    اقا شما چکار به NAT داری Bridge بساز بعد DHCP Client بعد هم تمام !

Farzin سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سید فرزین موسویان

خواننده
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    205
    سلام
    خوب شاید من بد توضیح دادم
    داستان این جوریه که من یک رادیو داردم که PPPoe رو او هست می خواهم اینترنتش را به اینترفیس 1 روتربورد بدم و بقیه Lan را به اینترفیس 2
    بعد با Nat و فیلتر در فایروال مشخص کنم کدام کلاینت Lan اینترنت داشته باشد و کدام نداشته باشد.
    حالا دارم این سناریو را توی VM شبیه سازی می کنم
    برای اینکار یک VM برای میکروتیک درست کردم که دو اینترفیس دارد. اینترفیس 1 را به شبکه ای متصل کردم که آپی آن با سیستم میزبانم (سیستمی که VM workstation روی آن نصب است) Nat شده. با اینکار اینترنت سیستم میزبان به به اینترفیس 1 می رسد. (یعنی من انتظار دارم برسد).
    حالا توی میکروتیک DHCP server را روی اینترفیس 2 تنظیم کردم تا کلاینتها از آن IP بگیرن.
    بعد هم توی فایروال Nat را تعریف کردم تا اینترنت موجود در اینترفیس 1 به اینترفیس 2 منتقل شود و با فیلتر محدودیت ها را تعریف کنم
    اما دستور Ping فقط تا حد آی پی Nat سرور VMware را روی اینترفیس 1 نشان می دهد و از آن به بعد timeuot می دهد.

در تصویر بالا VM net1 شبکه مجازی است که Nat شده تا سیستم های مجازی متصل به آن اینترنت داشته باشند. در مثال ما من IP اینترفیس 1 میکروتیکم را توی رنج این شبکه دادم
    همچنین VM net8 شبکه مجازی است که کلاینتها را به آن متصل کردم . در مثال ما من IP اینترفیس 2 را توی رنج آن دادم . در ضمن DHCP این شبکه مجازی را هم غیرفعال کردم تا کلاینت ها از DHCP server میکروتیک IP بگیرند.

امیدوارم به اندازه کافی واضح باشد.
    با تشکر از توجه شما منتظر نظرات شما هستم

کلمات کلیدی در جستجوها:

پینگ نشدن میکروتیک روی vmware

ping 4.2.2.4

پینگ 4.2.2.4

میکروتیک 2.4

دستور پینگ در میکروتیکپینگ نشدن سیستم های متصل به میکروتیکاینترفیس مجازی میکروتیکمیکروتیک روی vm و پینگ اینترنت4.2.2.4 پینگ نمی شودping 4.2.2.4 چیست؟پینگ 4.2.2.4 مربوط به کجاست؟دستورات ping در میکروتیکwhat ping is 4.2.2.4تنظیم 4.2.2.4 بر روی میکروتیکنصب vmware workstation بروی سرور مجازی اشكال شبكهمشکل پینگ نشدن میکروتیکping نشدن میکروتیک4.2.2.4 تنظیمping 4.2.2.4 -tدستورpingدرwmwareمشکل پینگ نشدن ip میکروتیک نصب شده بر روی سرور مجازیnatسرورتنظیمات pppoe روی میکروتیک نصب شده در vmwareدستور پینگ 4.2.2.4vm فایروال میکروتیک

برچسب برای این موضوع