نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 4سپاس
  • 3 توسط als_1360
  • 1 توسط hamed_mhk

موضوع: snapshot در vmware esxi به چه دردی می خوره و چه کاری انجام میده ؟

عضو عادی
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    18

snapshot در vmware esxi به چه دردی می خوره و چه کاری انجام میده ؟

سلام من یک سرور vmware esxi دارم که روش چند تا ماشین مجازی دارم و هرکدوم از اونا مثل تصویر زیر ازشون snapshot تهیه شده
    حالا من می خوام بدونم که این snapshotها اصلا چی هستن به چه دردی می خورن ؟ چرا روی خود ماشین هستند ؟ اگر پاکشون کنم چه اتفاقی می افته ؟

نظر خودم :
    snapshot برای زمانی استفاده می شه که بعنوان مثال ما یه سرور وب داریم و میخوایم php رو آپگرید کنیم حالا نمیدونیم که بعد از آپگرید چه بلایی سرش میاد آیا سرور درست کار خواهد کرد یا نه برای همین منظور قبل اعمال هر گونه تغییرات از سرور مجازی یک snapshot تهیه می کنیم تا اگر بعد از اعمال تغییرات با مشکل مواجه شدیم سرور رو revert کنیم به همون snapshot

نظر بعدی خودم :
    snapshot فقط از 0و1های هارد یک تصویر تهیه میکنه ( این درسته یا نه ؟ ) اگه نه بفرمایید دقیقاً از چی بک آپ میگیره ؟

نظر بعدی :
    snapshotها در vmware به دو صورت هستند یک سری که آیکون play روشون داره و یکسری نداره و این مربوط می شه به زمان تهیه snapshot زمانی که سرور خاموش باشه آیکون play روش نیست و زمانی که سرور روشن باشه آیکون play روشه.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    نظر اولتون درسته، مورد استفادش همینه .
    نظر دوم هم درسته ، از کل ماشین یک کپی می گیره و بقیه وضعیت رو توی ک فایل جدید می ریزه .
    در مورد نظر سوم اینکه دو حالت داریم اسنپ شاتی که در حال کار کردنه و وضعیتهایی که می تونید به اونها برگردید .

اما چند مورد در مورد اسنپ شاتها
    1- اگر اسنپ شاتی می گیرید در کوتاه ترین زمان اونو پاک کنید
    2- به درد بک آپ گیری نمی خوره و قابل اعتماد نیست (یعنی بهتره به روشهای دیگه بک آپ بگیرید)
    3- موقع بازگرداندن خیلی زمان می بره (خصوصاٌ اگر زمان زیادی از اون گذشته باشه )

mgholami، f14f21 و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نظر بعدی :
    snapshotها در vmware به دو صورت هستند یک سری که آیکون play روشون داره و یکسری نداره و این مربوط می شه به زمان تهیه snapshot زمانی که سرور خاموش باشه آیکون play روش نیست و زمانی که سرور روشن باشه آیکون play روشه.

درست ترش اینه :
    وقتی شما SS میگیری، یه گزینه‌ای در اختیارت میذاره که "آیا از Ram هم بکاپ بگیریم" اگر تیک بزنیش،‌ میاد از حالت فعلی کامپیوتر (تمام اپلیکیشن‌های در حال اجرا و صفحات و باز الخ) عکس میگیره و وقتی بر میگردونی،‌ سرور رو عیناً به لحظه گرفتن عکس بر میگردونه
    اگر انتخاب نکنی، سرور رو وقتی برمیگردونی، باید Start یا روشنش کنی و خبری هم از برنامه و چیزهای بازی که داشتی نیست !

judon3t سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

گرفتن snapshot در VmWare

گرفتن snapshot در esxi

نحوه snapshot گرفتن در vmware

نحوه گرفتن snapshot

snap shot گرفتن در vmware

طریقه snap shot گرفتن از ماشین مجازی

چگونگی استفاده از یک snap shot در vsphereطريقه Snapshotنحوه کار esxiنحوه کار نرم افزار esxiروش برگرداندن snapshut در vmwareesxi نحوه کارطریقه image گرفتن هز VM و بازگرداندن آنروش برگرداندن upgrade vmwareگر گرفتن snapshot از vm esxiطریقه snapshot گرفتن در vmچگونه از vmware snapshots بک آپ بگیریمکپی گرفتن در esxi از یک ویرچوال ماشینکار snapshot در esxiبکاپ گرفتن از سرور های مجازی در vmware ESXIنحوه snap shotبکاپ گیری از vmwareنحوه snapshot گرفتننحوه عملکرد snapshot در vmwareروش گرفتن snapshot در esxi

برچسب برای این موضوع