نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 1سپاس

موضوع: نحوه ping گرفتن از دامین در wmware

نام حقيقي: محمد لواسی

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

نحوه ping گرفتن از دامین در wmware

سلام
    روی هاست ویندوز سرور 2008 نصب با دامینی با نام Server.com دارم و یک ویندوز سرور 2008 مجازی. میخواهم یک Domain Controler بسازم.

برای این که متوجه شوم دو تا ویندوز با هم شبکه هستن باید ping server.com رو از داخل ویندوز مجازی بگیرم ولی نمیشه. خطا میگه که اسم دامین شاید اشتبا باشه. ولی اینطور نیست. فک کنم باید یه طوری این آی پی دامین رو به دست بیارم و در کارت شبکه ست کنم. اگر اینطوره چگونه باید این ای پی رو بدست آورد؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: بهمن پرشین

عضو عادی شناسه تصویری bahmanjdm
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    25
    سپاسگزاری کرده
    26
    اگه با نام ping نمیکنه مشکل از dns هستش و اگر با ip هم همو ping نمیکنن باید یا فایروالتو غیر فعال کنی ویا echo icmp رو در فایروال allow کنی

mohamadlvs سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahmanjdm نمایش پست ها
    اگه با نام ping نمیکنه مشکل از dns هستش و اگر با ip هم همو ping نمیکنن باید یا فایروالتو غیر فعال کنی ویا echo icmp رو در فایروال allow کنی
    با آی پی ping دارم از هر دو طرف . پس احتمالن مشکل از همون dns هست. چون موقع نصب dcpromo روی ویندوز مجازی خطای Dns رو میده. ولی مشکل چی می تونه باشه؟ این رو هم بگم که یه ویندوز Xp مجازی هم نصب دارم که بدون هیچ مشکلی اون رو به دومین وصل کردم و با کاربران تعرف شده در سرور می تونم ویندوز رو لود کنم.

در ضمن در پنجره server manager در قسمت Roles Summary قبلن DNS Server با یه علامت مثلث زرد رنگ مشخص بود اما العان با علامت دایره(information) مشخص شده، آیا مشکلی هست؟

تازه وارد
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    ممنون حل شد . هیچ کاری هم نکردم فقط این بار که دوباره پینگ از دامین گرفتم تایم داد .

نام حقيقي: farhad

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام دوستان،

من یک سوال دارم که خودم هرچی روش کار کردم نتیجه نگرفتم، من دارم vmware vsphere ESXi 5 رو روی یک laptop برای آموزش نصب میکنم، حالا وقتی بهش IP میدم که از یک laptop دیگه به اون connect شم و vmware client رو نصب کنم، در حدود یک دقیقه از laptop دوم بهش ping دارم ولی بعدش ping میره، در ضمن این ۲ laptop از طریق مودم ADSL که DHCP روش رون هست به هم وصل میشن، در ضمن DHCP رو هم غیر فعال کردم و STATIC IP دادم، ولی باز هم فرقی نکرد. در کل وقتی DHCP فعال هست هم خوب IP نمیگیره، کلا خیلی اذیت کرده و به نتیجه نرسیدم، کسی تجربه ی داره در این زمینه؟ یا اگر چیزی به ذهنتون نمیرسه میشه لطفا منو راهنمایی کنید که چجوری بدون اینکه OS نصب کنم و روش VMWARE بریزم چیکار کنم که بدون مشکل Vshpher ESXi رو نصب کنم و بدش رو ماشین های مجازی اس بریزم؟

با تشکر

کلمات کلیدی در جستجوها:

روش ping گرفتن در شبکه

نحوه ping گرفتن

روش ping گرفتن

طریقه ping گرفتن

چگونگی گرفتن ping

طریقه pingنحوه pingگرفتن با سرورپینگ دامیننحوه گرفتن pingنحوه پینگ گرفتننحوه ping گرفتن از ipپینگ گرفتن در شبکه نحوه pingping گرفتننحوه ping گرفتن hostنحوه ping گرفتن مودمسرور پینگ اسم دامینروش پینگ گرفتن dnsطریقه گرفتن پینگ سرورesxi 5 ping networkping چگونگی گرفتنچگونگی پینگ گرفتن از شبکهچگونگی پینگ گرفتنشیوه گرفتن dnsشرایط ping گرفتن دو شبکه

برچسب برای این موضوع