نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 15سپاس
  • 6 توسط VMwares
  • 3 توسط mehdi.g
  • 6 توسط th95

موضوع: مجازی سازی با ESX

نام حقيقي: seyyed mehdi abedi

عضو عادی شناسه تصویری sma.ffcc
    نوشته
    716
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    228

مجازی سازی با ESX

این مستند جهت استفاده مدیران IT و کارشناسان همکاران سیستم برای مشاوره به مشتریان گرامی، تهیه شده است، در این مستند اطلاعات کلی در مورد مجازی سازی، به همراه بهترین شرایط برای سرور های دیتابیس های SQL Server و Oracle، سیستم های بازرگانی و اتوماسیون تحت وب همکاران سیستم روی بستر ESX 4.1 و به بالا، به عنوان یک بستر مناسب مجازی سازی، توضیح داده شده است.
    لازم به ذکر است که در این مستندات چگونگی نصب ESX یا چگونگی انجام تنظیمات روی این بستر را توضیح نمی دهد.
    Virtualization Best Practices for Database Server SG.pdf

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    من نمیدونم که تا چه زمانی ما باید موجودیت کار تعامل محور رو زیر لگد های خود خواهانه خودمون له کنیم.
    همین دیروز در یکی از تاپیک ها بحث احترام به حقوق تولید کننده محتوا بود. با وجود اینکه من کلا از نشر اون مطالب راضی نبودم ولی صاحب وب سایت نهایتا منبع رو در تمام صفحات درج کرد و فایل جدید رو برای دانلود قرار داد. باز هم دستشون درد نکنه که به ناراحتی ما اندک احترامی گذاشتن. ما که مدعی تولید محتوا نیستیم ولی خوب سعی میکنیم مقالات مناسب رو ترجمه کنیم و در وب سایتمون قرار بدیم و معتقدیم که درج مطالبی که یک فرد دیگه وقت و انرژی خودشو برای اون گذاشته، بدون ذکر نامش نه تنها به لحاظ عرفی و حرفه ای و بلکه به لحاظ شرعی هم صحیح نیست.
    این مسئله زمانی ناراحت کننده تر میشه که 3 شخص مدعی در IT ( افرادی که در صفحه اول این مقاله نامشون به عنوان تنظیم کننده نوشته شده ) و از طرف یک شرکت مطرح در IT میان و بدون اینکه کمترین توجه و احترامی به صاحب محتوا نشون بدن مطالب رو از یک مکان کپی میکنن و در مکانی دیگه به نام خودشون درج میکنن و به شخص چهارمی میسپرنش ( شخصی که نامش به عنوان تائید کننده درج شده ) که تائیدش کنه و تازه برای مقاله ورژن هم در نظر میگیرن. جالب اینجاست که در پایان این مقاله هم مراجعی نام برده شده و مشخصا وب سایت یک ایرانی که داره برای ترجمه مطالب بدون دریافت پول زحمت میکشه لیاقت حضور در این مراجع رو نداره ولی وب سایت شرکتی مثل vmware که حتی به روی ما بسته هم هست در این لیست قرار میگیره.
    حالا دوستان عزیزی مثل آقای گنجی میان و میگن که ما ( امثال بنده و ایشون ) مقصر هستیم که اقدامات جدی در راستای نشر دانش ناچیز ناچیزمون انجام نمیدیم. در جواب آقای گنجی باید عرض کنم که دوست عزیز و مهربونم وقتی که مطلب ترجمه شده من و دوستانم رو میان به نام خودشون درج میکنن چه انتظاری میره که من بخوام دست به قلم بشم و از اندک دانشی که دارم در راستای نظریه پردازی هایی هرچند کوچک استفاده کنم ؟
    با وجود اینکه اصولا دوست ندارم که لینک وب سایتم رو در انجمن قرار بدم ( چراکه معتقدم همون گوگل برای ارسال بازدید کننده به وب گاه من هم کفایت میکنه و هم عادلانه هستش ) استثنائا بعضی از صفحاتی رو که این به اصطلاح مقاله ملی صادر شده از یک شرکت سهامی عام بر اساس اون ها کپی شده در این جا قرار میدم:
    از صفحه 7 تا انتهای صفحه 9
    مرحله 1: درک منافع ناشی از فرایند مجازی سازی
    ار صفحه 12 تا صفحه 14
    مقایسه ESX با XenServer و Hyper-V

و البته باز هم بود و من نه میخوام و نه وقتشو دارم که بخوام بزارم و بقیه رو هم در بیارم و البته دوستان عزیز ( به انضمام نفر چهارم تائید کننده مقاله هستن ) میتونن به سادگی محتویات فایل pdf ارائه شده رو در گوگل یا بینگ سرچ کنن و به حقانیت عرایض بنده برسن.

این رفتار ها منو یاد یک داستان میندازه که میگه :
    شهرداری دستور میده که کل شهر رو گل کاری کنن. این کار انجام میشه و مردم همه گل ها رو به یغما میبرن و در منازلشون قرار میدن. شهردار باز هم دستور کاشت گل میده و . . . . . ..
    نهایتا به شهردار میگن ما که هرچقدر میکاریم میبرن. و شهرداد در جواب میگه که ایرادی نداره اینقدر میکاریم که خانه مردم پر بشه از گل و دیگه به گل های خیابون هم کاری نداشته باشن.
    من هم همین حرف رو میزنم و میگم اینقدر مطلب ترجمه میکنیم و مقاله تولید میکنیم که تمام به ظاهر دانشمندان دنیای IT این کشور ارضا شده و از قرار دادن مطالب بدون ذکر نام منبع و به نام خودشون دست بردارن.
    از مدیران عزیز هم درخواست میکنم این تاپیک و پست دوست عزیزمون رو هم حذف نکنن، باشد که دوستان از درد های ما با خبر باشن.

ویرایش توسط VMwares : 2012-06-18 در ساعت 06:07 PM
    ARM، Reza.D، mehdi.g و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    متاسفانه باید بگم داستان رعایت حق تالیف و حقوق معنوی ترجمه و تالیف در کشور ما داستان بسیار غم انگیزی است. البته در زمینه it و بخصوص تکنولوژی هائی مثل مجازی سازی که یکی دو سالی بیشتر نیست که جنبه عمومی پیدا کرده ، این بحث مشهور تره.

داستان استفاده از محصولات vmware برای مجازی سازی ، یکی از همون داستانهائی هست که خودم چند سالی هست درگیرش هستم. از اون ابتدا که تازه نسخه esx 3 به بازار اومده بود و کسی در این زمینه اصلا اطلاع نداشت یا این کار کلا زیر سوال بود ، همین دوستانی که الان مثل قارچ رشد کردند و خودشون رو صاحب نظر در این زمینه می دونن و در بعضی سایتها دیدم که خلاف توصیه های vmware اومدن راهکار ارائه دادن ، اون موقع چکار می کردند !!!؟

به محض اینکه این تکنولوژی بقول معروف جا افتاد و سمت و سوی زیرساخت های موجود به این سمت رفت ، شرکتها و دوستانی که تا قبل از این در کار خرید و فروش تجهیزات و یا زمینه کاری کاملا متفاوت بودند ، به این فکر افتادند که از این تکنولوژی هم برای خودشون کار و کاسبی راه بندازند.

اینطور شد که الان همه از کوچک و بزرگ شدن مدرس رسمی و حرفه ای vmware و از طرف دیگه اکثر شرکت ها اومدن مجازی سازی رو هم در کنار بقیه کارهاشون گذاشتن بعنوان راهکار ارائه خدمات بصورت حرفه ای. اسم بردن هم لازم نیست ، چون کاملاً مشخص است.

الان هم که تکنولوژی private cloud , public cloud , Iaas , Paas , Saas داره کم کم خودش رو در کشور ما نشون میده و بر اساس اون مناقصه تعریف میشه ، این دوستان و شرکتها رو خواهیم دید که تجربه شون و تخصص شون در امر مجازی سازی تکمیل شده و دارن بسمت cloud computing حرکت می کنند !!!

امیدوارم حداقل وضعیت بصورتی باشه که اگر خواستیم ابراز وجود و نظری بکنیم ، از دیگران برای خودمون پله درست نکنیم.

ARM، f14f21 و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    خیلی جالبه که این آقای حسن پور و دوستانشون تلاش مذبوحانه ای هم داشتند در جهت اینکه چهار تا کلمه و تیتر رو عوض کنند تا مثلا تغییری داده باشند
    نوع مرجع دادنشون هم واقعا شاهکاره
    ممکنه خیلی از مطالب هم کار خودشون باشه ولی وقتی شما برمیداری متن بقیه رو کپی میکنی و هیچ اسمی هم ازشون نمیاری کلیت کار زیر سواله حتی اگر 80 درصد هم کار خودت باشه
    از این شرکت با این عرض و طول که ادعای حمایت از مقالات علمی و بورسیه کردن دانشجویان و ... داره بعیده وگرنه سایتهایی هستند که اصلا کارشون همینه

بهرحال
    یکی دو تا نکته رو من به مطالب اقای گلپایگانی اضافه کنم.

در تایید صحبتهای آقای گلپایگانی ! واقعا این شرکتهایی که مثل قارچ از این ور انور سر در میارن و ادعای همه کار هم میکنند زیاد هستند و بیشتر هم دارن میشن - من به همه دوستان در این فوروم که کارشناس یا مدیر یا مسوول بخش یا بخشهایی از مجموعه فناوری اطلاعات سازمانهای دولتی یا خصوصی هستند یا کسب و کار خودشون رو دارن و اینجا سر میزنند تا ببینند جه راهکارهایی میتونه واسشون مناسب باشه توصیه میکنم که گول تبلیغات و وبسایت قشنگ شرکتها رو نخورن
    شرکتی که تا پریروز آنتی ویروس نصب میکرده و حتی اون کار رو هم درست بلد نبوده حالا مشاوره Cloud میده که اصلا ملت (خودم اول از همه) اصلا نمیدونند چی هست و فقط اسمش رو شنیدن یا بحث ISMS و ISO 27001 رو مطرح میکنند بدون اینکه بدونند اصلا Asset چیه ؟ شناسایی Risk و مدیریتش چطوریه و ...
    میان از همین مطالب سایت اقای فولادوند و ... کپی میکنند به شما میدن به عنوان راهکار مجازی سازی ! طرف میاد یک سی دی ESXi هم میاره نصب میکنه همونجا لوکال چهار تا ماشین هم میاره روش و مدیر سازمان مذکور از سر بی سوادی یا ساخت و پاخت تعریف و تمجید میکنه و ...
    فردا بهش زنگ میزنی میگی آقا ببخشید من رو هاستم میخوام مثلا VLAN بندی داشته باشم و .... ! کلا طرف گوشی رو قطع میکنه میگه نمیفهمم چی میگی یا مثلا میگی آقا چرا همه هاردها RAID 5 شدن میگه خوب امنه دیگه خوبه ! اصلا نمیدونه که هر Application می طلبه روی RAID خاص خودش باشه و ...
    خلاصه اینکه شدیدا حواستون به این موضوع باشه ! هم به خاطر تعهدی که به سازمان خودتون دارید هم به خاطر پولی که خرج میکنید هم به خاطر کاری که باید تمیز انجام بشه ولی به سطحی ترین شکل ممکن صورت میگیره
    خصوصا حواس دوستان دولتی و خصوصی بزرگ به Cloud باشه ! این بحث تازه داره پا میگیره و بودجه فراوان (به ویژه در دولتی ها) داره به اسمش گرفته میشه اما دریغ از فهم ساده مفاهیم اولیه این بحث ! هر کی اومد ادعا کرد بهش بگید فلانی فقط به من توضیح بده در مورد iaas vs. paas vs. saas اگر 5 دقیقه تونست حرف بزنه پروژه نوش جونش
    البته ناگفته نمونه شرکتهایی هم هستند که فقط تو یکی دو تا حوزه کار میکنند و انصافا هم خوب کار میکنند. شرکتی رو میشناسم که بیش از شاید ده سال باشه فقط یک آنتی ویروس رو کار میکنه و یک برند فایروال رو اما دوست دارم دو بار ازشون پشتیبانی بگیرید ببینید همین دو کار رو چقدر قشنگ انجام میدن

نکته دیگه ای که باید حواسمون باشه بخث آموزشه ! ماشا.. بازارش هم داغه داغ ! طرف دیروز تازه ESXi رو نصب کرده امروز دوره مجازی سازی رو در فلان آموزشگاه داره ارائه میده ! متاسفانه توقع و سطح دانشجویان هم پایین و فکر میکنند که این همونیه که میخواستیم و به به و چه چه

بحث بعدی رو میذارم سر فرصت و تو یه تاپیک دیگه ! در مورد بحث مالکیت معنوی و ... ! فقط کلی بگم که اگه شما کتابی رو چاپ کنید و ذکر بشه که فقط با مجوز کتبی از روش کپی زده بشه و حتما هم مرجع ذکر بشه و کسی رعایت نکنه جای شکایت داره ! اما توی اینترنت این داستان صدق نمیکنه ! داستانش مفصله و میذارم سر فرصت

ویرایش توسط th95 : 2012-06-19 در ساعت 07:40 AM
    ARM، mehdi.g، f14f21 و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Cheez

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3
    راستش من خیلی وقته اینجا نیامدم این مطلب را هم تازه دیدم ولی چون این شرکت را خوب میشناسم و این اقایان که اسمشان در این فایل هست را از نزدیک میشناسم حیفم اومد که چیزی ننویسم . این دوستان در محصول خودشان حتی اصول اولیه دیتابیس را رعایت نمیکنند مثلا افزونگی داده یا بعبارتی دیتا تکراری !!! . بعد چطور به خودشان اجازه میدهند که در مورد مجازی سازی اظهار نظر کنند !!!؟ جالبتر اینکه در این فایل اشاره شده است که جهت برخی امور با پرسنل ان شرکت مشاوره کنند در حالی که پرسنل این شرکت حتی مبانی اولیه پشتیبان گیری دیتابیس را نمی دانند !!!
    واقعا جای تاسف است

کلمات کلیدی در جستجوها:

مجازی سازی ESX

مجازی سازی سرورها با esx

توضیح در مورد esx

بهترین مجازی سازی

درباره ESX

esx مفهوم

مجازی سازی ESX

توضیح در مورد سرور esx

مجازي سازي esx

بهترین raid برای esx site:forum.persiannetworks.comاطلاعاتی درمورد سرور esxمشاوره مجازی سازی سرور فروش esxiمقالات در مورد esxمفهوم esx مفهوم مجازی سازی ESXESXiامیر فولادوند مجازی سازیدانلود مقاله ای درخصوص مجازی سازی virtualizationدانلود pdf دربارهesxمقاله cloud و مجازی سازی سرورهاپاورپوینت مجازی سازی esxدستورات سورو مجازی سازی esxدستورات سرور مجازی سازی esxنمونه مستندات در خصوص esxمطلب در خصوص virtualizationمقاله در مورد مجازی سازی با esx

برچسب برای این موضوع