صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: پباده سازی VDI

نام حقيقي: حسین یاوری

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    23

پباده سازی VDI

سلام خدمت دوستان

از دوستان کسی هست که VDI پباده سازی کرده باشند؟

VDI: مجازی کردن دستکتاپ. یعنی اینکه ویندوز مربوط به کلاینت هم به صورت مجازی از روی سرور بوت می شود و استفاده از Thin client بدون cpu را فراهم می کند.

من میخام درباره ی سرور مورد نیاز و همچنین نحوه ی پیاده سازی اطلاعان کسب کنم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    مقوله VDI بزرگ تر از اونه که بشه با یک سوال به جواب رسید
    شما بهتره اول در مورد محیط و شرایط کمی توضیح بدین تا بشه نسبت بهش پاسخ داد.

gamazuf و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام و ممنون از توجه شما

من در یک شرکت که طرفدار تکنولوژی روز هستند و کارهای اداری سبک با کامپیوتر انجام میدن این سیستم را پبشنهاد دادم. البته اول فقط terminal server مد نظرم بود ولی بعد گفتم VDI پیاده سازی کنم تا تجربه ای هم واسه من بشه. حدود 20 تا نود نیاز هست ، ویندوز 7 ، آفیس و برنامه های کاربردی معمولی لازم دارند.تا این حد. هنوز هم هیچ تجهیزاتی خریداری نکرده ام.
    ممنون از کمک شما

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    قبل از اینکه پیشنهادی در این زمینه بدید و برای خودتون وظیفه درست کنید ، اطلاعات کاملی در این خصوص کسب می کردید (کاش). بهر حال همونطور که دوستمون آقای فولادوند گفتند ، نمیشه با اطلاعات اولیه ای که شما اینجا نوشتید ، نسخه ای پیچید. حالا باتوجه به اینکه desktop virtualization اگر بر اساس پلتفرم کمپانی vmware باشه ، مسلما نیاز به زیرساخت vsphere هم داره.

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام به شما دوست عزیز
    من همانطور که گفتم خودم میخام اینکارو انجام بدم و وظبفه ای ندارم یا قولی به کسی ندادم. انقدر هم که فکر می کنید بی اطلاع نیستم و تو این زمینه اطلاعات کافی دارم . ولی پیاده سازی و عمل کجا و تئوری کجا ؟ توی نوشته ی اول هم اشاره کردم آیا کسی VDI پیاده سازی کرده یا نه . مهدی جان شما اگه پیاده سازی کردی لااقل سناریو خودت رو هم مطرح کنی خیلی کمک می کنه.

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    آیا شما پلتفرم مشخصی برای این کار در نظر دارین ؟
    آیا واجبه که Win7 به کاربر ها بدین ؟ آیا اصلا واجبه که Cloud Computing رو در سطح Desktop OS انجام بدین ؟
    آیا از نرم افزار هایی که میخواین اجرا کنید بنچمارک دارین ؟ ( میزان مصرف RAM،CPU و هاد دیسک )؟
    آیا رزولوشن مشخصی رو برای این دسکتاپ ها در نظر دارین ؟
    آیا High Availability براتون اهمیت داره ؟ آیا از بیرون از سازمان هم به این دسکتاپ ها متصل میشید ؟
    در کل باید بهتون عرض کنم که اگر پلتفم مورد نظرتون VMware باشه و اگر در دایره دانش من باشه سعی میکنم کمکتون کنم. ولی توصیه میکنم که حتما مطالعه دقیقی روی این مبحث داشته باشید و بعد به سمتش حرکت کنید.
    ضمنا برای تجربه این کار رو انجام ندید، برای تجربه میتونید از VMware WorkStation استفاده کنید .

mehdi.g، mavrick، f14f21 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ehsan Gholami

عضو عادی شناسه تصویری ehsan653
    نوشته
    505
    سپاسگزاری شده
    159
    سپاسگزاری کرده
    341
    سلام
    اين موضوعيه كه من مدتهاست دارم دنبال مي كنم و به روشهايي هم ايجادش كردم .
    در حال حاضر ريموت دسكتاپ رو با اون چيزي كه به نام thin client راه اندازي كزدم براي 20 ايستگاه و بايد بگم واقعا افتزاحه چون اين دستگاهها از يك سي پي يو arm استفاده مي كنند و به دليل پرفرمنس فوق العاده پايين توان نمايش يك ريموت بدون پرش چه با rdp و چه با vnc رو ندارند و معمولا هم با win ce ارايه مي شن قيمت هر كدام در چين حدود 40 هزار تومان و در ايران من 70 تهيه كردم ولي تا 250 ارايه ميشه .
    گزينه بعدي معروف به zero client هست كه در اين از يك پروتوكل خاص صرفا براي انتقال تصوير استفاده ميشه و لا غير در اين مدل نياز به نصب كارتهاي مخصوصي رو سرور هست كه به دونوع تقسيم ميشه يكي نوعي كه اگرچه از كابل شبكه استفاد هميكنه ولي تحت tcpip نبوده و بايد هر ايستگاه مستقيما به سرور وصل بشه و نوع ديگر كه الان بيشتر ارايه شده و معمولا با نرم افزار هاي vmware ارايه ميشه اگرچه citrix هم براش هست نوعي هست كه تحت شبكه و پروتوكولهاي معمول عمل ميكنه و كيفيت فوق العاده اي در تصوير و كنترل داره اما قيمتش در نمايشگاه پارسال هر ايستگاه حدود 600 بود.

mavrick، f14f21 و HoseinY سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    23
    ممنونم از پاسخ شما
    اشاره کردم که به ویندوز 7 ,office نیاز دارم. از بیرون هم نیاز به دسترسی ندارم و میزان بنچمارک این نیازهای من خیلی خاص نیست همانطور که میبینید. البته خودتون می دونید که از این ساختار نمیشه برای توان پردازشی بالا استفاده کرد و در صورت انجام هم به سرور خیلی قوی و بستر شبکه قوی نیازمده. پلتفرم مورد نظرم vmware هست. تو این زمینه hyper-v چطوره؟
    مرجع کاملی برای مطالعه هست که به من معرفی کنید؟

نام حقيقي: مسعود طاهري

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    1
    با Hyper-V هم میشه راه اندازی کرد
    در مورد کرک ترمینال سرویس در ویندوز 2008 می تونی به این لینک مراجعه کنی
    کرک Terminal Service در ویندوز 2008R2
    در ضمن برای اینکه برنامه هاتون رو می تونید در یک App Server نصب کنید و با راه اندازی remote desktop service در ویندوز 2008 از آنها به شکل مجازی استفاده کنید در حقیقت نوعی app visualization است که کرک ترمینال سرویسش هم با حالتی که گفته شد جواب میده
    این هم لینک آموزش
    Remote Application in Windows Server 2008 - Part1 to Part4
    (البته سایتی که فیلم داره در حال به روز رسانی است)
    در ضمن من VDI را بدون تین کلاینت با Hyper-V و ترمینال سرویس راه اندازی کردم
    یه سری دسکتاپ مجازی که در سرور Hyper-V بوده و با استفاده از یکی از سرویس های ریموت دسکتاپ به کاربران اجازه دادم که به دسکتاپ خودشون وصل بشن
    کافی که به صفحه وب داخلی مراجعه کنند برنامه های مورد نیاز خودشون رو می تونند از اون جا اجرا کنند (بدون نیاز به نصب در کلاینت) و اگر قرار به یه سری دسکتاپ مجازی هم وصل بشن می تونن از همون صفحه اگر دسترسی داشته باشن دسکتاپ خودشون رو اجرا کنن و کار کنند در ضمن برای این کار کافی است که کلاینت ویندوز XP SP3 باشه (حداقل) با این حالت من روی کلاینت های درب و داغون برنامه های متنوعی را اجرا و در صورت نیاز از دسکتاپ مجازی هم استفاده می کنن
    سرور من Supermicro است با سی پی یو XEON 5640 در ضمن با هارد های SSD (در صورت تهیه سرور سراغ این هاردها برین دوران هارد های مکانیکی به سر آمده نوع جدید این هاردها SATAIII بوده که بالای 50000IOPS دسترسی Random اون ها است تقریبا در حدود یک SAN) که RAID 1 است
    تعداد کاربر 20 نفر (برنامه های اغلب آفیس VS 2010 و...)
    اگر کسی از دوستان روی Thin Client چیزی تست کرده جواب بده

mavrick، HoseinY و manager_66 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    23
    سلام مسعود جان
    آقا ممنون خیلی خیلی. تا حالا دیدی کسی full دسکتاپ رو مجازی کنه؟

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام مجدد
    بله این کار رو انجام میدن ولی خیلی کم و کم بودنش هم دلیل داره
    Infrastructure As A Service یا IAAS در سطح سرور ها بسیار مرسوم و رایجه ولی وقتی پای دسکتاپ به میون میاد حجم IO وارد شده به Cloud به شدت افزایش پیدا میکنه و این امر باعث میشه که سطح تجهیزات مورد استفاده در زیرساخت Cloud بالا بره ضمن اینکه در حالتی که دسکتاپ ها به ابر منتقل میشن هیچ ریسکی در مورد تداوم سرویس دهی ابر قابل پذیرش نیست به این دلیل که در صورت توقف سرویس دهی ابر، عملا کل سازمان مطلقا تعطیل میشه و به همین دلیل استاندارد های مربوط به تداوم سرویس دهی هم شدیدا مورد نیاز هستن و این تقریبا یعنی Double The Every thing .
    زمانی که شما سرویس ها رو به IAAS منتقل میکنید ممکنه که HA نداشته باشید یا اگر هم داشته باشید با یک iSCSI SAN ساده کارتون راه بیفته ولی وقتی که شما دسکتاپ رو هم به اینجا منتقل میکنید همونطور که گفتم باید زیرساخت مناسب رو هم تامین کنید.
    یکی دیگه از دلایلی که ممکنه یک سازمان موجود رو از حرکت به این سمت منع کنه اینه که پیش خودشون میگن چرا باید برای بستری که وجود داره ( Traditional End User Computing ) رو با صرف هزینه گزافی به این سمت حرکت بدیم. خوب البته در شبکه های بزرگتر این سوال یک جواب منطقی داره و اون هم حذف هزینه های گذاف نگهداری نرم افزار End User هستن. مثلا سازمانی رو تصور کنید که ماهیانه 10 میلیون تومن برای نگهداری نرم افزار سمت کاربر به یک پیمانکار پول میده. اگر این سازمان بتونه با یک هزینه مثلا 600 میلیون تومنی به این سمت مهاجرت کنه در بد ترین حالت طی 5 سال با حذف هزینه سالیانه 120 میلیون تومن به نقطه پایان بازگشت سرمایه میرسه و از آغاز سال ششم به سود دهی میرسه.
    البته چابکی حاصل از این فناوری رو هم نمیشه در نظر نگرفت مثلا مهاجرت از office 2007 به office 2010 در 60 دقیقه یا مهاجرت از windows xp به windows 7 یا windows 8 در یک روز. نصب پچ های امنیتی سیستم عامل در چند دقیقه برای کل شبکه. امکان rollback از یک فرایند نرم افزاری در چند دقیقه.
    همچنین تغییر مسیر از خرید PC به خرید Thin Client یا Zero Client هم میتونه روی نرخ بازگشت سرمایه تاثیر بزاره. و مهمتر از همه امنیت بالاتر سازمان هستش، تقریبا میشه گفت در حالتی که شما IAAS رو در سطح کلاینت اجرا میکنید از جهات بسیاری UnAuthorized Access رو نسبت به داده های سازمانی کنترل میکنید.

نهایتا میشه گفت مهاجرت به سمت این فناوری برای سازمان هایی که تازه دارن ایجاد میشن ساده، برای سازمان هایی که هنوز گسترش اون ها در نیمه راه هستش کمی مشکل و برای سازمان هایی که رشدشون متوقف شده بسیار مشکل و هزینه بر خواهد بود.

Reza.D، th95، saeedft و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: stalinger

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    میتونی از solution های شرکت هایی مثل citrix یا 2x هم استفاده کنی
    http://www.2x.com/blog/2011/06/sales...vdi-templates/

ویرایش توسط stalinger : 2012-06-13 در ساعت 07:40 PM
    HoseinY سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    23
    ممنون از پاسخ جامعت امیر جان و وقتی که گذاشتی

شما تو ایران سراغ داری پیاده سازی شده باشه؟
    به نظرت به TS بسنده کنم ؟
    به نظرت برای 20 تا کلاینت سرور سری HP DL 380 G7 مناسبه؟

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    بله توی ایران هم پیاده سازی میشه و شده و خواهد شد.
    به گمونم که dl380 رو دست کم گرفتید. VDI با 20 کلاینت برای این شاسی شوخی به حساب میاد ( اگر کلاینت ها کار ساده اداری انجام بدن البته ).
    در کل در VDI اصولا BottleNeck اصلی هارد دیسک ها هستن . البته کلا، امروزه هارد دیسک ها Bottleneck هستن و SSD ها هم خیلی گرون هستن.
    در صورتی که سخت افزار کافی وجود داشته باشه، VMware هم به لحاظ راندمان و هم از نظر سادگی در نگهداری یک سر و گردن از بقیه راهکار ها بالا تر هستش.

mgholami، th95، saeedft و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    من هم با vmware دیدم هم با یه نرم افزار دیگه حرف دوستمون هم آقای فولادوند تایید میشه

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش راه اندازی vdi

راه اندازی vdi

پیاده سازی vdi

بررسی پیاده سازی vdiفیلم آموزشی virtual desktop infrastracture راه اندازینحوه راه اندازی VDIراهکار vdiآموزش VDIراه حل vdiراه اندازی ترمینال سرور تین کلاینتراه اندازى vmware vdi 5vdi یعنی چهپیاده سازی zero clientآموزش مجازی سازی persiannetworks.comمجازی سازی دستکتاپ بر روی تین کلاینتراه اندازی vdi در hyper-vvdi پیاده سازی پیاده سازی سرور ریموتی نحوه نصب و راه اندازی سرورهای vdiراه اندازی vdi در ویندوز سرور 2012forum.persiannetworks.com: vdi core iآموزش vdi در vmwareکرک 2x application server طريقه راه اندازي VDIvirtual desktop infrastructure

برچسب برای این موضوع