نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: چند سوال درباره ی Virtualize a physical machine در VMWare Workstation 8

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120

چند سوال درباره ی Virtualize a physical machine در VMWare Workstation 8

با سلام به دوستان و اساتید عزیز

کسی تاحالا با Virtualize a physical machine در VMWare Workstation 8 کار کرده؟من باهاش یک سیستم Real ، یا به قولی یه سیستم Physical رو که روش ویندوز 7 داشت و در حال کار هم بود رو ، کاملا به صورت مجازی در آوردم.

حالا چندتا سوال :

1- اینکار رو به این صورت انجام میده که کل سیستم رو با تمام درایو های هارد Virtualize میکنه.آیا با همین روش راهی داره که مثلا فقط ویندوز و درایو خاصی رو Virtualize کنه؟

2- من خواستم یه سرور Physical که در حین کار بود و روش ویندوز Server 2008 R2 به همراه متعلقات (DC ، DHCP ، DNS ، SQL) نصب بود ، رو به صورت Remote از همین طریق Virtualize کنم.تقریبا بعد از مدت طولانی ای نزدیک 3 ساعت (به خاطر حجم بالای اطلاعات روی هاردهای سرور) که تا حدود 70 درصد از کار رو انجام داده بود ، یک Error با این مضمون که User name و Password ای که برای سرور وارد شده ، اشتباه هست ، داد.در حالی که من مطمئن هستم درست وارد کردم.3-4 بار دیگه این کار رو تکرار کردم و حتی مثلا Username رو با نام Domain وارد کردم و خلاصه همه جوره امتحان کردم ، اما باز هم هر دفعه همین Error داده میشه.نمیدونم مشکل از کجاست؟آیا چون سرور در حال سرویس دهی هست ، این مشکل پیش میاد ؟ شاید باید همه چی مخصوصا SQL متوقف بشه تا کار انجام بشه (چون نمیشه سرور رو خوابوند و متوقف کرد، نشد این امتحان رو بکنم). یا نه اصلا Username و Password چه ربطی به اینا داره؟ممکنه نیاز به User و Pass لوکال ، سرور داشته باشه؟؟
    که متاسفانه User و Pass لوکال رو نمیدونم چیه

3- حالا آیا راهی برای Virtualize to Physical مجدد از این طریق روی یه سخت افزار دیگه وجود داره؟میدونم راههایی برای P2V و V2P در VMware وجود داره.اما میخواستم بدونم آیا همینطور که P2V توسط Workstation انجام شد ، V2P هم از همین طریق قابل انجام هست یا خیر؟

ممنون از دوستان

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    1- بله شما با استفاده از نرم افزار vmware converter می توانید درایو(های) خاصی از یک سرور فیزیکی رو به صورت مجازی در سرور جدید داشته باشید.

2- اگر از این نزم افزار استفاده کرده باشید ، و خروجی رو به سمت یه سرور esxi و یا vcenter هدایت کنید ، فکر نمی کنم مشکلی بوجود بیاد.

3- در خصوص v2p بعلت اینکه سرور مجددا وابسته به سخت افزار خاصی رو روی اون deploy میشه رو داره ، نیاز به درایور های اون سخت افزار هست و خلاصه احتمالا به مشکل بر خواهید خورد.

راستی تا یادم نرفته ، شما می توانید از نرم افزار های قدرتمند backup گیری مانند backup exec و acronis backup & recovery هم برای تبدیل full backup گرفته شده از سرور فیزیکی به یک سرور مجازی استفاده کنید.

ویرایش توسط mehdi.g : 2012-05-31 در ساعت 06:34 PM
    fireboy007 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    با تشکر از پاسخ شما

با روش P2V از طریق acronis تقریبا آشنا هستم.اما این قابلیت VM Workstation هم جالب و هم راحت تر به نظرم اومد.راجع به V2P هم برخی از دوستان ، این کار رو با تلاش و تحقیق زیاد رو این زمینه انجام دادن و تونستن کاری کنن که با سخت افزار جدید به مشکل نخورن.اما کلا میخواستم ببینم این کارها با همین روش VM Workstation شدنی هست یا نه.اگر اون مشکل User , pass هم حل بشه ، خوب خیلی راحت بدون کار و عذاب خاصی ، میشه سرور رو ، روی سرور مجازی برد.هرچند که خوب پیشنهاد شما برای بردن خروجی به سمت esxi یا vcenter یک کار حرفه ای تره.به هرحال ممنون

کلمات کلیدی در جستجوها:

تحقیق درباره ی vmware

توضیحاتی راجع ب virtualization

سوال درباره ی vmware workstation

تحقیقی در مورد ویندوزserver 2008

درباره ی vmware

سولال در باره vmware

how to virtualize a physical machine in vmware workstation 8 نحوه

تحقیق درباره vmvare

تحقیق درباره ی ماشین مجازی VMware

درباره ی amchin

سوالاتی درباره vmware