نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط VMwares
  • 1 توسط mska

موضوع: سیستم موردنظر برای esx

نام حقيقي: حمیدکهریزی

عضو عادی
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    42

سیستم موردنظر برای esx

نام حقيقي: Saieed

تازه وارد شناسه تصویری saieed
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام
    اگه میخوای مجازی سازی رو به صورت درست راه اندازی کنی Blade system باحداقل دو تا تیغه یکسان و یک san storage برای ذخیره ماشینهات میخوای. با یک سرور زیاد اصولی نیست.

عضو عادی
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    42
    داداش من که نمیخوام واقعا ران کنم از سن مجازی میخوام استفاده کنم دارم یاد میگیرم

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    اگه میخوای مجازی سازی رو به صورت درست راه اندازی کنی Blade system باحداقل دو تا تیغه یکسان و یک san storage برای ذخیره ماشینهات میخوای. با یک سرور زیاد اصولی نیست.
    سلام
    بر چه اساس شما یک بلید با دو تیغه رو اصولی میدونید ؟ آیا فکر نمیکنید در این وضعیت شما در سطح Chassis دچار Single Point of Failure خواهید شد ؟
    دوست عزیز زمانی از بلید برای مجازی سازی استفاده میشه که نیاز به تعداد بالای dedicated server هست مثلا 12 عدد سرور نیاز دارین و به جای اون میاین و دو عدد بلید استفاده میکنید که در هر کدام 6 تیغه قرار میدین که هم فضای کمتری اشغال کنید و هم برق کمتری مصرف کنید.

سلام دوستان من میخوام یه سیستم جمع کنم که بتونم باهاش esxران کنم میخوام یه core i7و رم 16بپیرم به نظرتون روش ران میشه یا حتما باید سرور باشه
    شما هم به جای i7 بهتره از i3 استفاده کنید و مابه التفاوت cpu ها رو هارد دیسک اضافه بخرید که بتونید IOPS بیشتری در سطح هارد دیسک داشته باشید و در پیاده سازی سناریو هایی که ماشین های مجازی بیشتری میخواد راحت تر کار کنید.
    mainboard هم من Asus رو توصیه میکنم و تحقیق کنید که کارت شبکه onboard مورد استفاده از سری reatlek باشه چون در این صورت سیستم عامل esxi کارت شبکه شما رو detect میکنه و نیازی به خریدن کارت شبکه مجزا ندارید.

greatcyrus و exxtreme سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    42
    ببین من الن cpu لپتابم i3اما نمیکشه تو vcenter وقتی یه کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیفته وفقط باید منظر بمونی هارد لپتاب 500و رم4 به رم اضافه کنم درست میشه؟

نام حقيقي: Mska

عضو عادی
    نوشته
    73
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidnet21 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میخوام یه سیستم جمع کنم که بتونم باهاش esxران کنم میخوام یه core i7و رم 16بپیرم به نظرتون روش ران میشه یا حتما باید سرور باشه
    من خودم با ۱۲ گیگ رم و i7 در wm workstation این سرورها را راه انداختم
    ۲عدد esx
    1 سرور storage network
    یک‌سرور AD
    یک سرورVcenter
    و هاست خودم win7 64bit

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

hamidnet21 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    شما باید بررسی کنید ببینید مشکل کجاست ؟ الان که کلیک میکنید اتفاقی نمیفته CPU Usage شما 100 درصد شده ؟

عضو عادی
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    42
    ببین من مقدار سیپیو و رم پیش فرضشونو کم کردم پیش فرض هرکدوم حداقل 4گیگ رم میخوان من الان به هرکدوم از هر کور سیپیو یه دونه دادم خوب مسلمه نمیشه ران کرد اگرم بخوام بیشتر بدم که اصلا سیستم کار نمیکنه

نام حقيقي: مرتضی

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    19
    سلام
    میشه یه توضیح کوچیک واسه esxi و vcenter و بلید بدین؟
    ممنون

عضو عادی
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    42
    VMware ESX is an enterprise-level computer virtualization product offered by VMware, Inc. ESX is a component of VMware's larger offering, VMware Infrastructure, which adds management and reliability services to the core server product. VMware is replacing the original ESX with ESXi.[2]
    VMware ESX and VMware ESXi are Type 1 hypervisors that are VMware's enterprise software hypervisors for guest virtual servers that run directly on host server hardware without requiring an additional underlying operating system.[3]
    The basic server requires some form of persistent storage (typically an array of hard disk drives) that store the hypervisor and support files. A smaller footprint variant, ESXi, does away with the first requirement by permitting placement of the hypervisor on a dedicated compact storage device. Both variants support the services offered by VMware Infrastructure.[4]

Architecture

VMware states that the ESX product runs on bare metal.[7] In contrast to other VMware products, it does not run atop a third-party operating system,[8] but instead includes its own kernel. Until the last release of ESX, version 4.0, a Linux kernel was started first,[9] and is used to load a variety of specialized virtualization components, including VMware's vmkernel component. This previously booted Linux kernel then becomes the first running virtual machine and is called the service console. Thus, at normal run-time, the vmkernel is running on the bare computer and the Linux-based service console runs as the first virtual machine. As of version 4.1, VMWare has dropped development of ESX and now focuses exclusively on ESXi, which is devoid of a Linux kernel.
    The vmkernel itself, which VMware says is a microkernel,[10] has three interfaces to the outside world:

• hardware
    • guest systems
    • service console (Console OS)

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط M1450M نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    http://s5.picofile.com/file/8105467350/VMWare_vSphere_5_0_Farsi_01Nov2013.pdf.html
    لینک کتاب آموزشی این موضوع توسط یکی از دوستان تو فروم سایت persianadmins پیداکردم

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط M1450M نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    http://s5.picofile.com/file/8105467350/VMWare_vSphere_5_0_Farsi_01Nov2013.pdf.html
    لینک کتاب آموزشی این موضوع توسط یکی از دوستان تو فروم سایت persianadmins پیداکردم

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی Nexus بر روی esx

esx storage

برچسب برای این موضوع