صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 54

موضوع: انتخاب سرور برای مجازی سازی

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    حمید آقا
    متن شما را که می خواندم، هر لحظه حس می کردم این نوع نگارش و چیدمان کلمات بسیار برایم آشناست و حس می کردم جمله بندی های خودم است! گشتم دیدم بله! این متن را حدود دو سال پیش در پاسخ به دوست دیگری نوشته بودم:
    RAID مناسب براي سرور HP ProLiant ML370 G6 جهت اتوماسيون اداري

لطفا در صورت نقل قول، حتما منبع را ذکر کنید.
    ممنون

دوستان گرامی
    آن مطلب را هم مرور کنید. توضیحات خوبی داده شده است.
    ممنون از آقا حمید که کمک کرد و آن هم پیدا شد و لینک شد.

تکمیل:
    نظر من هیچگاه این نبوده که یک نوع RAID باید داشته باشیم. بلکه بسته به نیاز و نوع استفاده باید نوع چیدمان تعیین شود.

SADEGH65، ARM، Reza.D و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    دوستان عزیز باید توجه داشت که درسته که استفاده از RAID Group خاص برای کاربرد خاص میتونه به ما کمک کنه که به خد اکثر راندمان برسیم اما باید در نظر داشته باشیم که ایجاد انواع Array روی یک سرور با تنها 8 عدد هارد دیسک به شرطی باید انجام بشه که تبدیل نشه به ضرب المثل شخصی که نون نداشت بخوره ولی پیاز میخورد که اشتهاش باز بشه!!! نکته ای که وجود داره اینه بهترین حالت هرگز امن ترین حالت نیست ( مثل RAID60 ). بهترین حالت حتی سریع ترین حالت هم نیست ( مثل RAID0 ). در اصل بهترین حالت به وضعیتی گفته میشه که بتونه با امکاناتی که ما در اختیار داریم یک راندمان مناسب ( و نه کهکشانی ) رو در عین امنیت قابل قبول ( 1 یا 2 عدد تحمل خطا ) به ما بده. باید بدونیم که وقتی داریم از فضای خود سرور استفاده میکنیم شاید حتی به نفعمون باشه به جای اینکه HotSpare داشته باشیم ریسک رو بپذیریم و یک عدد Spare در بیرون از سرور نگهداری کنیم و در صورت لزوم جایگزین کنیم.
    اینکه 70 نفر همزمان دارن از یک سرور سرویس میگیرن خیلی هم حجم بالایی نیست ضمن اینکه تنها BottleNeck ما هم هارد دیسک نیست. خوب یک سرور به فرض اینکه 4 عدد کارت شبکه هم داشته باشه و تیم هم بشن آیا 4 گیگ پهنای باند میده ؟ مشخصا خیر. آیا آمار دقیقی از حد اکثر IO احتمالی وجود داره ؟ باز هم خیر. آیا واقعا یک سرور که توی پیک 70 نفر ازش سرویس میگیرن و مثلا 10 عدد VM روش اجرا میشه نیاز به پردازشگر 5690 داره ؟ شک نکنید که خیر نداره دو عدد 5650 هم برای این حجم بسیار زیاده ضمن اینکه حدود 800 دلار تفاوت قیمت هر کدومه. در کل اینجور مسائل رو هرچقدر پیچیده تر کنیم انتخاب سخت تر میشه. شکی نیست که اگر RAID10 استفاده کنیم از همه حالت ها سریع تر میشه ولی خوب 50 درصد از هارد ها فدا میشن. من فکر میکنم فارغ از نوع Raid مورد استفاده دوست خوبمون، ایشون اگر پردازشگر رو مدل پایین تری انتخاب کنن مثل 5650 یا 5660 و همچنین سیستم عامل VMware رو روی فلش نصب کنن ( در جواب حامد جان باید عرض کنم که بیش از 50 هاست رو شخصا روی فلش راه اندازی کردم )، میتونه به ایشون کمک کنه که هزینه ها رو به بخش دیگه ای ( هارد دیسک ) انتقال بدن و حالا که راندمان براشون مهمه هارد دیسک 300GB 15k خریداری کنن.
    در مورد RAID50 هم باید عرض کنم بعد از RAID0 ( که امنیتش صفره ) و RAID10 که هزینه بالایی داره در کنار امنیت متوسط، RAID50 از لحاظ راندمان حاکمیت مطلق رو در دست داره و همچنین بعد از RAID60 که امن ترین ولی کند هستش، RAID50 امن ترین نوع Raid هم به حساب میاد.
    همونطور که عرض کردم من اگر باشم و راندمان تا این حد برام مهم باشه و اطلاعاتی هم که میزارم حائز اهمیت باشن میام و از RAID50 استفاده میکنم و هارد دیسک ها رو هم 15K در نظر میگیرم.

M-r-r، Reza.D، mohsenhvac و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

mch
    mch آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mehdi

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    واقعا از همه دوستان تشکر می کنم که واقعا از این بحث یک مطلب واقعا علمی در امد و برای معماری شبکه فکر کنم واقعا کار ساز باشه چون ابتدای کار واقعا مهم هست معماری که داره باید همه چیز در نظر گرفت فکرکنم ولی در کل اگر ما بخواهیم هزینه سی پی یو را کاهش بدیم و به جای 5690 از 5660 استفاده کنیم و بجاش بیام 8 تا هارد 300gb 15 k در نظر بگیریم حالا سوالم اینه ما در نظر بگیریم سیستم عامل wmware را ما روی فلش نصب کنیم در مورد پیدا سازی raid 50 امکانش هست بیشتر توضیح بدین که ایا امکان پیدا سازی این نوع رید در سرور های Hp هست با زدن دکمه f8 ایا می شه راه اندازیش کرد مزایا و معیب این نوع رید چی هست و در نهایت نظر دوستا ن با این مشخصات چی که سیستم را به 5660 در نظر بگیریم برای چهار تا ماشین و چهار تا ماژول 16 گیگ رم در نظر بگیریم و ایا برای سیستم عامل ماشین ها از یک raid دیگه استفاده کنیم مثلا raid 1 و برای ذخیره سازی دادها از raid 50 و ایا raid 50 همون raid 5+0 میشه
    ایا Raid 50
    همانند Raid 1 میباشد فقط با این تفاوت حد اقل هارديسك مورد نياز 4 عدد میباشد که همیشه نصفی از ظرفیت کل هارد را به عنوان Parity نگه می دارد. تنها عیبی که می توان برای این نوع Raid بندی گذاشت هزینه بالای آن می باشد.

ویرایش توسط mch : 2012-05-21 در ساعت 01:28 PM
    M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    باز هم برای دیگر دوستانی که در آینده این مطالب را مرور خواهند کرد اشاره می کنم که استفاده از RAID 5 برای بانک اطلاعاتی و Exchange و همچنین استفاده از یک Raid Group برای ذخیره سازی دو سیستمی که IO قابل توجه دارند اشتباه است و به صورت محسوسی روی کارایی سیستم تاثیر می گذارد.
    با ایجاد RAID 5 شما 3 هارد دیسک را در قالب یک Raid Group قرار می دهید و ظرفیت بالاتری به دست می آورید، ولی این ظرفیت به کار شما نمی آید. بلکه بهتر است یک هارد اضافه کنید و دو Raid Group ایجاد کنید و هریک را به یک سیستم اطلاعاتی بدهید.

Raid 5 تنها حسنش ارزان تر بودن است. یعنی فضای بیشتری از هارد را نسبت به Raid 1 می توانید استفاده کنید. در صورتی که مشکل در این سیستم کمبود فضا نیست که به فکر این نوع چیدمان باشید. مشکل سرعت دسترسی است.

در مورد جداسازی سیستم عامل ها و محل ذخیره سازی اطلاعات در لینکی که در نوشته قبل دادم توضیحات کامل داده ام.

هرچقدر هم که هارد سرعت بالا انتخاب کنید، اگر دو سرویس هم زمان بخواهند از آن استفاده کنند به صورت محسوسی کندی را لمس خواهید کرد. پس جداسازی را فراموش نکنید.

این که در مورد هارد اینقدر تاکید می کنم به این دلیل است که برخلاف نظر آقای فولادوند باید عرض کنم که بزرگترین Bottleneck این سیستم هارد دیسک است. کارت شبکه به هیچ وجه شما را دچار مشکل نخواهد کرد.

در مورد CPU هم همانطور که قبلا اشاره کردم، توصیه می کنم گزینه ای را انتخاب کنید که بتوانید در بسته بندی اصلی تحویل بگیرید و نه به صورتی که در تهران سرور را باز کنند و روی آن CPU قرار دهند. CPU در این نوع استفاده شما تاثیری ندارد.

اگر پرسش دیگری دارید (مثلا با عنوان چگونه روی سرور HP تنظیمات RAID را انجام دهیم) حتما جداگانه و با عنوان مناسب مطرح کنید. این باعث می شود از بی نظمی و در هم ریختگی جلوگیری شود.

M-r-r، Reza.D، mehdi.g و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    آقای حکیمی ما که پذیرفتیم که RAID5 به دلیل Parity در زمان Write میتونه کند باشه ولی الان صحبت روی RAID50 هستش نه 5. ضمن اینکه RAID5 در Read از RAID1 سریع تره و توی Write هم وضعیت مناسبی داره ولی برای اطمینان به زودی من یک Benchmark میگیرم و جوابش رو توی همین پست میزارم. همچنین شکی وجود نداره که RAID50 از RAID1 سریع تر هستش.
    ایا Raid 50
    همانند Raid 1 میباشد فقط با این تفاوت حد اقل هارديسك مورد نياز 4 عدد میباشد که همیشه نصفی از ظرفیت کل هارد را به عنوان Parity نگه می دارد. تنها عیبی که می توان برای این نوع Raid بندی گذاشت هزینه بالای آن می باشد.
    RAID50 حد اقل 6 هارد دیسک نیاز داره، دو گروه 3تایی تبدیل به 2 RAID5 میشن و این دو گروه با استفاده از RAID0 با هم Strip میشن.

ویرایش توسط VMwares : 2012-05-21 در ساعت 02:38 PM
    M-r-r، mohsenhvac و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای ایجاد RAID 50 باید حداقل 6 هارد استفاده کرد. این نوع چیدمان برای کاهش دادن سطح ریسک از بین رفتن دیسک در RAID 5 بوجود آمده و ضعف کندی Write در Raid 5 هم تا حدودی بهبود یافته است. شما 6 هارد دیسک را اختصاص می دهید و به اندازه 4 دیسک فضا به دست می آورید.
    کاربرد این نوع چیدمان آنجایی است که فضای زیادی مورد نیاز باشد. ولی اگر روی این فضای زیاد چند سرویس را به صورت همزمان فعال کنید، باز هم دچار مشکل می شوید.
    در این نوع استفاده، حجم مورد نیاز آنقدر نیست. ولی مهم است که چند سرویس همزمان روی یک Storage نباشند. بهترین حالت اینست که این سرویس ها روی RAID Group های مختلف پراکنده شوند.

M-r-r، mohsenhvac، f14f21 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    مرسی جناب حکیمی ما با پارت نامبری که شما گفتین dl380 5690 633404 برای چیدمان ram که شما گفتین سرور را و ابزاری که برای این کار معرفی کردین
    DDR3 Memory Configuration Tool من به سایت hp سرور رفتم با پارت نامبر بالا دو تا ابشن به من داد
    You have selected the following DIMM's for the ProLiant DL380 G7:
    • Qty 8 x HP Option Part# 500656-B21 HP 2GB 2Rx8 PC3-10600R-9 Kit (HP Module Part# 500202-061) STD
    • Qty 2 x HP Option Part# 627812-B21 HP 16GB 2Rx4 PC3L-10600R-9 Kit (HP Module Part# 628974-081) LV
    • Qty 2 x HP Option Part# 604506-B21 HP 8GB 2Rx4 PC3L-10600R-9 Kit (HP Module Part# 605313-071) LV
    اگر منظورش درست فهمیده باشم باید از ماژول های رم با ظرفیت های مختلف استفاده کنیم اگر امکان هست این خطوط بالا توضیح بدین
    در مورد raid هم فکر کنم دوتا سوال درم یک نوع رید و دو من از نوشته های شما این طور فهمیدم که برای دوتا سرور همکاران که با اس کی ال کار می کنه و همچنین شیر پوینت یا اکسچنج ما اصلا از رید گروپ های جدا استفاده کنیم در واقع اگر بخواهم اون چیزی که من برداشت کردم توضیح بدم شما نظرتان این هست که 3تا رید گروپ داشته باشیم حالا چه نوع رید داشته باشیم رید 1 یا 10 با چه تعداد هارد مشخص نیست یک رید برای سیستم عامل اکتیو 2008 و احتما اون یک سرور دیگه raid 1 با هارد ظرفیت 300 gb و سرعت 15k و برای دو سرور همکاران و شیر پوینت یا اکسچنج هم برای سیستم عاملشان و هم برای دیتا بیسشان دو تا رید گروپ جدا استفاده کنیم ولی در مورد رید فکر کنم نظر شما بیشتر روی رید 10یا رید1 باشه حالا هر کدام 4 تا هارد مجزا داشته باشند اگر رید 10 باشه و اگر رید 1 دو تا هارد داشته باشیم
    و نوشته شما جناب حکیمی
    کلیتش که خوب است. فقط برای هارد دیسک هم RAID را در نظر بگیرید و هم این نکته که Exchange Mailbox Store و بانک SQL Server اگر I/O بالا دارند (که احتمالا دارند!) می بایست روی Storage های اختصاصی باشند. به این معنی که روی آن Storage سرویس دیگری وجود نداشته باشد. همچنین برای این دو به فکر RAID 1 باشید و نه RAID 5
    با توجه به این نکات، احتمالا تعداد هارد دیسک کافی نیست.

ویرایش توسط mch : 2012-05-21 در ساعت 06:09 PM

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    با سلام مجدد
    همونطور که عرض کردم تصمیم دارم یک بنچمارک تهیه کنم و در اینجا بزارم چون فکر میکنم این تاپیک میتونه سالهای زیادی مورد استفاده کاربران مختلفی قرار بگیره و بد نیست که یک بنچمارک خوب و قابل استناد هم اینجا باشه.
    سخت افزار مورد استفاده یک سرور HP DL380-G7 که با استفاده از یک عدد کنترلر HP P812/1GB به یک عدد انکلوژور مدل HP StorageWorks D2700 متصل شده. داخل این Disk Enclosure هم 25 عدد هارد دیسک HP 146GB-15K-DP-6G قرار داره. سیستم عامل هم Windows 2008 R2 هستش.
    Array Group هایی هم که ساخته شده به این ترتیب هستن:
    1 - یک عدد RAID1 با استفاده از 2 هارد دیسک
    2 - یک عدد RAID10 با استفاده از 4 هارد دیسک
    3 - یک عدد RAID0 با استفاده از 4 هارد دیسک
    4 - یک عدد RAID5 با استفاده از 4 هارد دیسک
    5 - یک عدد RAID50 با استفاده از 6 هارد دیسک

خواهش من اینه که اگر نرم افزار Benchmark مناسبی سراغ دارین معرفی کنید تا بتونم بهترین مقایسه رو انجام بدم. البته الان دارم این کار رو با استفاده از نرم افزار ATTO Disk Benchmark انجام میدم ولی نمیدونم آیا این نرم افزار میتونه مناسب باشه یا نه.
    این زیرساخت به مدت یک هفته در اختیار من قرار داره و میتونم توی این مدت هر کاری که میخوام رو با هارد دیسک ها انجام بدم.

M-r-r و mch سپاسگزاری کرده‌اند.

mch
    mch آنلاین نیست.

خواننده
    نوشته
    294
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    22
    دوستان اگر ما بخواهیم storge اکسترنال در نظر بگیریم StorageWorks D2700 در نظر بگیریم با یک storge کنترلر HP 146GB-15K-DP-6G حدود 12 میلیون هزینه داره با فرض 10 تا هارد 146 گیگ این هزینه را فکر نکنم مجموعه ای بتواند بدهد علاوه بر ۲۰ میلیون پول سرور از یک طرف هم اگر ما بخواهیم برای چهار تا رید 1 در نظر بگیریم با هارد 300 15k خودش یک قیمت بالای می شه بعداش اگر بخواهم این 8 تا هارد را mirror کنیم عملا 4 تا هارد 300 گیگ داریم حالا سوالم اینه شاید این سیصد گیگ برای اکتیو خوب باشه ولی 300 گیگ برای برنامه همکاران سیستم و اکسچنج کافیه ایا فکر نمی کنید کم بیاره از یک طرف هم اگر بخواهم هارد 600 گیگابایت در نطر بگیریم دور می شه 10K ایا اگر دور هارد از ۱۵K به ۱۰K کاهش پیدا کنه چقدر تو سرعت سیستم تاثیر می گذارد نظر دوستان چیه در مورد رم هم اگر امکانش هست این خطوط را تجزیه کنید ممنون می شوم
    Qty 2 x HP Option Part# 627812-B21 HP 16GB 2Rx4 PC3L-10600R-9 Kit (HP Module Part# 628974-081) LV
    • Qty 2 x HP Option Part# 604506-B21 HP 8GB 2Rx4 PC3L-10600R-9 Kit (HP Module Part# 605313-071) LV
    ایا رم LOW POWER تو ایران پیدا می شه من اگر بخواهم ۴ تا ماژول ۱۶ گیگ بگیریم یا ۸ گیگ نفهمیدم منظور این خط چی هست 8GB 2Rx4 معنیش ۸ گیگ داول رنک هست ریجستری هست این × ۴ برای چی هست میشه خطوط بالا را معنیش بگین چی میشه

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    300 گیگ برای اکتیو دایرکتوری؟!!!
    چه خبره ؟!!!!
    من به اکتیودایرکتوری‌هام کلاً 15 گیگ بیشتر نمیدم !
    9 تاش واسه سیستم عامل
    1 گیگ واسه خرت و پرت
    و 5 گیگ هم واسه Page File رم
    بیشتر احتیاجی نیست کاری نداره بیچاره!!!!!!!

خوبی سیستم‌های مجازی اینه که حداقل ِ حداقل بهشون هارد میدی، هر چا دیدی نقس کم میارن، یه ذره جیره شون رو بیشتر میکنی!!!

برای اکسچنج هم همینطور
    شما برای هر میل باکس 2.2 گیگ (2 گیگ + 10 درصد اضافه تری) درنظر بگیر

M-r-r، VMwares و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها
    من توضیحاتم را دادم. اگر بخواهم بیشتر توضیح بدهم باید دوباره همان قبلی ها را تکرار کنم. یک بار دیگر نوشته قبلی را با دقت بیشتر بخوانید.

به اینها هم دقت کنید:
    میزان بار روی Application Server را با تعداد کاربران همزمان می سنجند.
    میزان بار بر روی Database Server را با تعداد Connection و تعداد Query و I/O آن و محاسبه متوسط بار هر Connection می سنجند.
    میزان بار بر روی Exchange Server را با تعداد کاربران همزمان آن و حجم Email های ارسالی و دریافتی می سنجند.
    میزان بار بر روی Domain Controller را با تعداد کلاینت های همزمان عضو Domain می سنجند.

انتخاب سخت افزار مناسب و بهینه کار ساده ای نیست. باید پارامترهای مختلفی را در نظر داشته باشید. از مشورت شرکت های مختلف فروشنده سخت افزار هم کمک بگیرید. منظورم از مختلف این است که خود را وابسته به یک فروشنده نکنید و از حداقل 3 شرکت فروشنده سخت افزار، مشورت و پیشنهاد فنی و قیمت بگیرید.

حالا که بحث به اینجا کشید، به نظرم بد نیست شرایط تحویل ما را هم داشته باشید. (پیوست کردم) این شرایط را در زمان استعلام برای شرکت ها بفرستید و به ایشان اعلام کنید بر اساس این شرایط خریداری می کنید و تحویل می گیرید. این شرایط را به عنوان ضمیمه در قرارداد خرید سخت افزار بیاورید.
    (توضیح: اینطور برداشت نشود که ما در زمینه سخت افزار فعالیت می کنیم و این تبلیغ است. ما به هیچ وجه در زمینه فروش سخت افزار فعالیتی نداریم. )
    قربان شرایط تحویل که به درد سیسکو بخورد هم دارید؟

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    شرایط تحویل یک سری قواعد منطقی است که هر کسی از دید خودش می تواند تدوین کند. برای Cisco مواردی که به ذهنتان می رسد را در موضوع جداگانه ای با موضوع مشخص بنویسید تا با همکاری دیگر دوستان تکمیل شود و همه از آن استفاده کنند.

itpirooz سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مجتبی

عضو عادی
    نوشته
    70
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام خدمت اساتید بزرگوار
    در مورد انواع RAID و مزایا و معایب هر کدام به این قسمت مراجعه کنید:
    Visualize Your RAID

و اما در مورد انتخاب نوع RAID و نحوه پیکربندی آن بسته به نو کاربری آن تنظیمات متفاوتی احتیاج دارد. بعض از اپلیکیشن ها احتیاج به Read با لاتر و یا Write بالاتر دارند. همچنی در مورد سناریو های پایگاه داده نسبت به فایل سرور نیز کاملا بحث متفاوت است است. حتی در سناریو های پایگاه داده بسته به معماری آن بهتر است از FileGroup ه ای مجرا برای DATA, LOG and TempDB استفاده کرد که هر کدان آنها احتیاج به نوع RAID خاص خود با توجه به IO/pS و Latancy دارد.
    همچنین Align کردن سکتور ها بر روی هارد دیسک ، رید و UNnit Size در سیستم عامل بسیار باعث افزایش Performance می شود.
    مثلا در یک سناریو واقعی من با یک دیتابیس به حجم 80GB شامل شانزده میلیون رکورد گزارش از یک فیلد 300 کاراکتری را ظرف 0.7 ثانیه اجرا کردم که قبل از optimization توسط من این زمان نزدیک به 6 دقیقه بود و این اختلاف سرعت آشکاری می باشد.

موفق باشید

M-r-r و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ح ا

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    مثلا در یک سناریو واقعی من با یک دیتابیس به حجم 80GB شامل شانزده میلیون رکورد گزارش از یک فیلد 300 کاراکتری را ظرف 0.7 ثانیه اجرا کردم که قبل از optimization توسط من این زمان نزدیک به 6 دقیقه بود و این اختلاف سرعت آشکاری می باشد.
    سلام
    این Optimization شامل چه عملیاتی بود ؟ چون این اختلاف زمان بسیار جالب است . آیا جدول های این پایگاه داده قبل از Optimization ، نرمال بود ؟ یا عمل نرمال سازی را بعدا انجام دادید ؟ آیا جداول قبل از این عمل، Index داشت ؟ یا این Optimization فقط به خاطر دلایلی مثل تغییر Media و Defragmentation و .. بود ؟
    اگر امکان آن است، Sql اجرا شده و تعریف جداولی که این Sql از آن ها استفاده میکند را نیز بنویسید .

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    دوستان گرامی لطفا موضوعات را با هم ترکیب نکنید. اگر می خواهید در مورد Optimization مبحثی داشته باشید، موضوع جدیدی ایجاد کنید.

ممنون

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه گذاشتن ram بر روی سرور hp g7

اضافه کردن رم روی سرور hp

مجازی سازی سرور

اضافه کردن cage kit hp dl380

برطرف کردن محدودیت تعداد کاربران ریموت در سرور 2008

cpu مناسب برای مجازی سازی

روش میرور کردن اطلاعات در sql

نحوه پیاده سازی raid در سرورhp

اتصال هارد به صورت miror