نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 10سپاس
  • 2 توسط halvaei
  • 3 توسط mehdi.g
  • 4 توسط VMwares
  • 1 توسط mehdi.g

موضوع: پيشنهاد شما براي ساختار شبكه ما ؟ امكانات :2 عدد سرور hp و يكدستگاه san

نام حقيقي: سام

عضو عادی شناسه تصویری mailiran
    نوشته
    229
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    85

پيشنهاد شما براي ساختار شبكه ما ؟ امكانات :2 عدد سرور hp و يكدستگاه san

سلام دوستان
    در حال حاضر شبكه ايي كه من مديرش هستم مبتني بر سرورهاي مجازي esx 5 هستش و من از طريق vcphere به host ها وصل ميشم
    الان قراره كه اگه خدا بخواد پيشرفت كنيم و به سمت vcenter بريم كه بتونيم هر دو هاست و ماشينهاش رو از يه جاي متمركز كنترل كنيم .
    چند روزه كه توي انجمن ميگردم و تمام تاپيك هاي مجازي سازي رو خوندم ولي نتونستم يه ساختار منطقي و امن براي شبكه خودم پيدا كنم (حتما هست ولي متاسفانه من نتونستم پيدا كنم)
    نياز به كلاسترينگ شبكه دارم و ميخام HA ,FT هم داشته باشم
    امكانات: 2 دستگاه سرور hp شبيه به هم ، يك دستگاه san و يك دستگاه كيس قوي i5
    روي هر دو سرور هم esx5 نصبه و من در شبكه به 4 عدد سرور مجازي نياز دارم

يكي از دوستام ميگفتم روي كيس vcenter نصب كن و اون دوتا سرور رو با هم كلاستر كن
    آيا اين روش خوبه ؟
    اصلا در كل پيشنهاد شما براي شبكه من چيه ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    می تونی Vcenter رو روی یکی از همین هاست ها داشته باشی به صورت مجازی .
    فرمایش دوستت هم درسته.

mailiran و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    229
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    85
    با تشكر از جناب آقا ي حلوايي
    پيشنهاد شما خوبه من ترسم از اينه كه هاستي كه VCENTER روشه اگه به مشكل خورد چي ؟
    يعني به نظر شما اون ساختار پيشنهادي خوبه ؟ يعني VCENTER روي كيس و ESX ها روي سرورهاي HP?

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزیز

همونطور که بقیه دوستان توضییح دادند ، هر دو راهکار برای شما قابل استفاده است. منتها من بهتون پیشنهاد می کنم در ابتدا مستندات و آموزش های لازم در خصوص راه اندازی Vcenter رو بطور دقیق مطالعه بفرمائید تا در هنگام راه اندازی قابلیت ها دچار مشکل نشوید.

halvaei، yogishiip و mailiran سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    229
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    85
    با تشكر از دوستان و آقاي مدير محترم كه هر وقت بنده يه پستي ميزارم هر طور كه دلشون مي خواد پست بنده رو تمومش مي كنن من كه ازشون دلخورم ولي با اين حال لايك... دمتون گرم ازتون خيلي ممنونم حتي اگه 1% هم كار بچه هاي انجمنو راه بندازيد اين خودش خيليه.

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    دوست عزیز دلیلش اینه که شما اگر واقعا بگردین جواب سوالتون رو پیدا میکنید.
    باید همیشه سعی کنیم که کمتر تاپیک های تکراری باز کنیم به این دلیل که شما وقتی کارتون انجام بشه نفر بعدی که میاد اینجا وقتی N میلیون تاپیک میبینه مثل امروز شما نمیتونه درست به نتیجه برسه و ضمن اینکه حجم انجمن هم بالا میره و من بعید میدونم این تبلیغاتی که در انجمن دیده میشه کفاف هزینه های انجمن رو بده پس همه با هم باید سعی کنیم کار درست رو انجام بدیم و انجمن رو بیخودی بزرگ نکنیم که نه به نفع من و شماست نه آقای حکیمی (هولدر انجمن).
    و اما در مورد ساختار
    بله بهترین حالت اینه که شما دو هاست رو به SAN متصل کنید و نه تنها بهترین راهه بلکه تنها راهه
    در مورد استقرار vCenter روی زیرساخت مجازی یا خارج از اون بهتره بدونید که همچنان علما روش بحث دارن و من خودم شخصا همیشه روی زیرساخت مجازی نگهداری میکنم و به شما توصیه میکنم متن بسیار مفید موجود در وبلاگ دوست عزیزم آقای گنجی رو مطالعه کنید. من اگر باشم اون پی سی رو با یک نرم افزار iSCSI SAN مثل Starwind یا Open-E به SAN تبدیل میکردم و با استفاده از VMware Data Recovery پشتیبان ها رو به اون منتقل میکردم.
    یا حق
    در مورد نحوه پیاده سازی هم بنده توصیه میکنم قبلش حد اقل DVD شرکت TrainSignal رو کامل ببینید بعد این کار رو انجام بدین.

halvaei، mailiran، f14f21 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز دلیلش اینه که شما اگر واقعا بگردین جواب سوالتون رو پیدا میکنید.
    باید همیشه سعی کنیم که کمتر تاپیک های تکراری باز کنیم به این دلیل که شما وقتی کارتون انجام بشه نفر بعدی که میاد اینجا وقتی N میلیون تاپیک میبینه مثل امروز شما نمیتونه درست به نتیجه برسه و ضمن اینکه حجم انجمن هم بالا میره و من بعید میدونم این تبلیغاتی که در انجمن دیده میشه کفاف هزینه های انجمن رو بده پس همه با هم باید سعی کنیم کار درست رو انجام بدیم و انجمن رو بیخودی بزرگ نکنیم که نه به نفع من و شماست نه آقای حکیمی (هولدر انجمن).
    و اما در مورد ساختار
    بله بهترین حالت اینه که شما دو هاست رو به SAN متصل کنید و نه تنها بهترین راهه بلکه تنها راهه
    در مورد استقرار vCenter روی زیرساخت مجازی یا خارج از اون بهتره بدونید که همچنان علما روش بحث دارن و من خودم شخصا همیشه روی زیرساخت مجازی نگهداری میکنم و به شما توصیه میکنم متن بسیار مفید موجود در وبلاگ دوست عزیزم آقای گنجی رو مطالعه کنید. من اگر باشم اون پی سی رو با یک نرم افزار iSCSI SAN مثل Starwind یا Open-E به SAN تبدیل میکردم و با استفاده از VMware Data Recovery پشتیبان ها رو به اون منتقل میکردم.
    یا حق
    در مورد نحوه پیاده سازی هم بنده توصیه میکنم قبلش حد اقل DVD شرکت TrainSignal رو کامل ببینید بعد این کار رو انجام بدین.
    آقای فولاد وند .میتونید در مورد نرم افزارهای iSCSI SAN بیشتر توضیح بدین ؟منظورتون رو می تونید بیشتر توضیح بدین ؟

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوستان عزیز

خواهش می کنم اگر می خواهید در مورد نرم افزار های ایجاد SAN بصورت نرم افزاری اطلاعات کسب کنید ، لطفا در یک تاپیک جداگانه مطرح کنید.

متشکرم

VMwares سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرور سان

forum.persiannetworks.com قابلیتهای سرور های 2012 hp

دانلود san starwind

امکانات شبکه san

سرورهای مجازیesx

کار Starwind

2 عدد سرور hp

پیشنهاد SAN

ha در ساختار شبکه