نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 7سپاس
  • 3 توسط mehdi.g
  • 3 توسط Hakimi

موضوع: ESXi بزعکس !!

نام حقيقي: amir

خواننده
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

ESXi بزعکس !!

سلام
    اساتید من میخوام به جای ساخت چندین سرور مجازی بر روی یک سیستم منابع سخت افزاری چندین سیستم رو برای ایجاد یک سیستم کارا تر با هم join کنم
    یعنی یه سیستم داشته باشم با مثلا ۵ سی پی یو و ۵ کارت گرافیک و ۵ برابر رم و ...
    چه باید کرد؟
    vmware محصولی داره برای این کار که بشه یه ابر رایانه از تلفیق چند رایانه ی کوچیک تر درست کرد؟
    مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزیز
    قابلیت Resource Pool در vmware همین امکان رو به شما می دهد که از مجموع میزان ram , cpu سرورهای فیزیکی استفاده کنید ، منتها اینکه شما یک سرور مجازی رو بر روی چند سرور فیزیکی بصورت همزمان اجرا کنید ، امکان نداره.

Reza.D، mavrick و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    یک Process را به سادگی نمی توان روی چند سخت افزار به صورت موازی اجرا کرد. مگر این که امکان Modular کردن آن Process وجود داشته باشد و هر Module برای یک Processor ارسال شود و نتیجه پردازش در سیستم مدیریت کننده تجمیع شود. به این کار Parallel Processing می گویند و در فعالیت هایی مانند پردازش های بانک های اطلاعاتی یا Render کردن Animation ها مورد استفاده قرار می گیرد.

Reza.D، mehdi.g و mavrick سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Hossein Meshkati

خواننده شناسه تصویری mavrick
    نوشته
    561
    سپاسگزاری شده
    308
    سپاسگزاری کرده
    848
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.g نمایش پست ها
    دوست عزیز
    قابلیت Resource Pool در vmware همین امکان رو به شما می دهد که از مجموع میزان ram , cpu سرورهای فیزیکی استفاده کنید ، منتها اینکه شما یک سرور مجازی رو بر روی چند سرور فیزیکی بصورت همزمان اجرا کنید ، امکان نداره.
    میشه کمی در مورد تفاوت های سوال دوستمون با بحث Cloud Computing هم توضیج بدید
    ایا cloud computing فقط منابع با هم مشترک میشن یا چیزه دیگه ؟

خواننده
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسی از دوستان - من دقیقا منظورم همین بحث رندرینگ هست تو کار های انیمیشن سازی
    با این تفاسیر چه باید کرد؟!!!
    بهترین راه حل در مورد استفاده از توان سیستم ها برای عملیات رندر چه خواهد بود؟!
    راجع به کلود هم بگین هم من استفاده میکنم هم دوستمون که سوال کرده بودن
    با سپاس فراوان

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط amini_18 نمایش پست ها
    مرسی از دوستان - من دقیقا منظورم همین بحث رندرینگ هست تو کار های انیمیشن سازی
    با این تفاسیر چه باید کرد؟!!!
    بهترین راه حل در مورد استفاده از توان سیستم ها برای عملیات رندر چه خواهد بود؟!
    راجع به کلود هم بگین هم من استفاده میکنم هم دوستمون که سوال کرده بودن
    با سپاس فراوان
    نمیدونم به این بحث مربوط بشه یا نه ولی من Server Board هایی رو دیدم که 4تا cpu و 16تا اسلات رم که هر 4تا مربوط به یه cpu میشدن وجود داره که هم میتونستی یک سیستم عامل رو روش نصب کنی و از همه امکانات سخت افزاری استفاده کنی و هم طوری که هر cpu & Ram واسه خودش جداگونه کار کنه
    البته یه مدل دیگه هم داشت که دوتا cpu و 8تا اسلات رم داشت
    برند ایسوس هم بود

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    من چند تا پُست بالاتر یک جوابی دادم مبنی بر اینکه این کار نشدنیه به دلیل اینکه سیستم‌ها با هم شبکه میشن و سرعت کارت شبکه پایین‌تر از CPU هستش و اِلخ !!!

بعدش رفتم یک سری چرخ زدم و از این ور اون ور سوال کردم، و چند تا سایت دیدم و به این نتیجه رسید که اصلاً هم حرفی که زدم درست نبوده! و برای اینکه خدای نکرده کسی به اشتباه نیافته از مدیر محترم اینجا خواستم پاک کن پست من رو که زحمت این قضیه رو هم کشیدن !!

خالا در مورد مبجث ترکیب چند کامپیوتر سیستم‌هایی درست شده که میتونن با شبکه کردن چند تا کامپیوتر Ram و CPU رو مشترکاً استفاده کنن

که گویا بحث خیلی خیلی گنده پیچیده‌ای هم هست و من هم مطالعه‌م در این زمینه خیلی سطحیه و بهتره بیشتر از این اظهار فضل (‍‍!) نکنم !

حالا این موضوع فعلاً کرم شده و میخوام بشینم سرش ببینم داستانش چیه و اینا !

البته جواب دوستمون امیرخان هم مشخصه
    شما با ESXi این کار رو نمیتونی بکنی !

ویرایش توسط hamed_mhk : 2012-04-26 در ساعت 09:18 AM

خواننده
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست گلم من میدونم که شدنیه
    شما هم اون سایتایی رو که سر زدی بهش رو یه ریفرنس یا لینک بده من هم یه سری بزنم بهش
    یادمه پارسال میگفتن واسه رندر یه فیلم ۱۰۸۰p که تو هالیوود ساخته میشه اگه با سیستم های معمولی بخواد رندر صورت بگیره تخمینی حدود یک سال و اندی برای یه ۱۰۰ دقیقه رندر زده شده بود که از این سیستم برای رندر استفاده میشه!!
    من محصول شرکت vmware برای این کار اینجا لینک میزارم و نظر یکی از دوستانم رو هم راجع به اون مینویسم
    ظاهرا با مجموعه ای از نرم افزار ها این کار صورت میگیره نه یک نرم افزار!!
    پس هر کس سر در آورد یا آموزش یا راهنمایی بکنه
    من نیاز به راه اندازیش دارم دوستان

به نقل از یکی از دوستان عزیزم:
    "" بستگی داره بخوای چیکار کنیمثلا اگه بخوای یه مسئله بزرگی رو پردازش کنی میتونی به قطعات کوچک تقسیمشکنی و هر قسمت رو روی یه کامپیوتر پردازش کنی و نتیجه رو روی یه سرور باهمترکیب کنی.مثلا برای رندر فیلم های بزرگ این کارو میکننیا یه پروژه دانشگاه استنفورد داره که یه نرم افزار نصب میکنی و در حالتبیکاری کامپیوترت یک سری محاسبات در خصوص رفتار ویروس اچ آی وی مثلاانجام میده که در راستای یک سری محاسبات خیلی بزرگ هست. و نتایج رو بهسرورش میفرسته و نتایج همه اونجا جمع میشه و الی آخر/یه راه و به نظر من بهترین راه چیزیه که مثلا وی ام ور ارائه میدهBlocked Page - VMware, Inc.که روی سرور هات اینو نصب میکنی و همه با هم یک وی پی اس میسازن که سی پییوش مجموع کل سی پی یو هاست و هاردش مجموع هارد هاسدر این مورد مستندات خود وی ام ور رو بخون. غیر از وی ام ور هم مشابهداره. ""

cloud-infrastructure/business-critical-applications
    رو در محصولات وی ام جستجو کنید

کلمات کلیدی در جستجوها:

بزعکس

esxi یو پی اساستفاده از vmwareبرای شبکه کردن چند کامپیوتررندر با چند کامپیوترresource pool ESXi بزعكسresource pool vmwareسینهای بزعکسساعت بزعکس

برچسب برای این موضوع