نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: حداکثر حجم VM ها و Volume ها در ESXi 5 و HP P2000

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

حداکثر حجم VM ها و Volume ها در ESXi 5 و HP P2000

با سلام
    یکی از سرورهای ما نگهدارنده فایلهاست و حجم اون فایلها بیش از 3ترابایته
    آیا در ساخت دیسک برای این ماشین در ESXi 5 (دادن یک LUN دو ترابایتی به اون) و اصلا قبل از اون ساخت یک Volume روی P2000 با حجم بیش از 3ترابایت شاهد محدودیتی هستیم ؟
    راستی در خصوص ماشین مجازی مربوط به این سرور توصیه خاصی دارید ؟

در خصوص بکاپ گیریش ؟ در خصوص حجم زیاد I/O اون و بهبودهایی که میشه در این مورد داشت ؟
    در مورد اینکه بهتره کلا یک LUN باشه یا چند تا و ... ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    خوب همونطور که خودتون فرمودید هنوز هم در VMFS5 مثل VMFS3 حجم هر فایل میتونه حد اکثر 2TB باشه.
    با این اوصاف اگر توی ویندوزتون به پارتیشن 3 ترابایتی لازم دارین باید کلا قید Virtual HDD رو بزنید.
    بهترین کار اینه که یک LUN در SAN ایجاد کنید و با استفاده از Raw Disk Mapping اون رو به ماشین مجازی متصل کنید.
    در مورد پشتیبان گیری من یکی از طرفدار های پرو پا قرص VM Level Backup هستم و همیشه از کل ماشین مجازی پشتیبان میگیرم اما در این مورد خاص من فکر میکنم شما بهتره از فولدر روزانه و هفتگی پشتیبان فول و دیفرنشیال بگیرید و البته طبق معمول نرم افزار Symantec Backup Exec.

ویرایش توسط VMwares : 2011-12-29 در ساعت 12:33 AM

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    با تشکر از شما
    من این سوال رو در Vmware Communities مطرح کردم و در مورد سایز و استفاده از RDM و .. پاسخهای جالبی مطرح شد ممنون میشم این موضوع رو دنبال کنید و نظرتون رو در مورد پیشنهاد این دوستان بگید

VMware Communities: Maximum Size of a vm in vsphere 5

شما انقدر زیبا پاسخ میدید من رو مجبور میکنید چند تا سوال دیگه هم بپرسم D:

1- لطفا اون بحث رو دنبال کنید یک جایی اشاره شده به بحث مدیریت Snapshot ها اشاره شده. در واقع میخوام بدونم استفاده از RDM برای اینکار چه معایبی میتونه داشته باشه

2- اشاره شد به بحث Snapshot - ببینید VM من اینطوری ساخته میشه که درایو ویندوز اون فایل سرور میره توی یک LUN که در یک گروه RAID 5 ساخته شده (امنیت) و درایو D که فایلها توش قرار میگیرن روی یک RAID 1+0 (سرعت و امنیت) قرار میگیره. در این حالت وقتی از این ماشین Snapshot میگیریم فایلهای مربوط به این Snapshot کجا میرن ؟ دو فایل میشن و هر کدوم روی LUN خودشون میره ؟ یا ..

3- سوال بعدی که البته شاید خیلی به مجازی سازی ربط نداشته باشه اینه که اومدیم و ما یک RDM 3TB ساختیم. ویندوز 2008 میتونه پارتیشنی با این حجم داشته باشه ؟ (یک بار رفتم سراغ GPT خیلی داستان و مکافات داشت و میگفت باید روی دیسک هیچی نباشه و هزار تا چرت و پرت دیگه)

4- شما برای ماشین مجازی فایل سرور - خود فایلها (نه ماشین و VM-Level) هم Backup-Exec رو پیشنهاد میدید ؟ برای بکاپ گیری در سطح فایلها و چنین سناریویی کاربرد داره و خوب عمل میکنه یا فقط برای بکاپ کلی از VM باید بریم سراغش ؟

ممنون از وقتی که میگذارید

ویرایش توسط th95 : 2011-12-29 در ساعت 10:27 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساخت LUN Vdisk

esxi 5 در

غیر فعال شدن san در esxi

ساختن lun روی esxi

ساخت lun بر روی vdisk

LUN ساخت

esxi5 روزانه backup

ایجاد san مجازی در virtual esxi

غیر فعال شده virtual machine