نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: مشکل در راه اندازی HA در Vmware ESXi 5.0

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام مجدد به همه ی دوستان
    من در پروژه ای که دو تا ESX دارم و منابع ذخیره سازی آنها روی SAN هست قابلیت HA را در Vcenter راه اندازی کرده ام. همه چیز به ظاهر خوب به نظر می رسد .این دو سرور یک تفاوت با هم دارند .یکی از سرورها یکی از کارت های شبکه ی آنها در سوییچ اصلی که همه ی پورت ها به LAN وصل هست ،یکی از پورت هایش برای اتصال WAN ISA به سوییچ WAN وصل شده است .یعنی این دو سرور در یک کارت شبکه با هم تفاوت دارند .
    حال که HA را راه اندازی کردم پیغامی روی ESX ها مشاهده می شود به این شرح
    Configuration issues
    This host currently has no management network redundancy
    فکر کنم مشکل معلوم شد .فکر کنید یکی از ESX ها از کار بیفتد برای اینکه سرور ایزا در ESX دیگر کار کند چون سرور دیگر به سوییچ WAN وصل نیست به همین خاطر HA به خوبی کار نمی کند.
    نظر شما چیست ؟
    تنها را هحلی که به ذهن من رسید استفاده از Distributed Switch است . به نظرتون درسته ؟
    راه حل چیست؟

در این صفحه اشاره شده که چطوری میشه این پیغام رو حذف کرد
    VMware KB: Network redundancy message when configuring VMware High Availability in vCenter Server
    ولی اشاره نشده به اینکه چطوری مشکل رو حل کنیم .

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط halvaei : 2011-12-14 در ساعت 01:10 PM

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    این پیغام به خاطر اینه که شما باید دو تا کارت شبکه به صورت redundant برای management network اختصاص بدید این خطا مشکلی در کار ایجاد نمیکنه بیشتر یه warning هست
    اون مشکل isa هر چی است ربطی به این خطا نداره ha هم درست کار خواهد کرد البته من دقیق نفهمیدم که مشکلتون چیه

ویرایش توسط fkh : 2011-12-14 در ساعت 01:51 PM

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببین فرض کن دو تا سرور داریم که تنظیم نتوریک یکی از سرورها با دیگری فرق می کنه .حالا هر دو تا سرور رو می خواهیم HA کنیم .مشخصه که پیغام بالا میاد .چیکار کنم که این تنظیم نتورک redundant باشد؟

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    روی سرورهات چند تا کارت شبکه داری؟
    آیا کارت شبکه خالی و بدون استفاده در سرور موجوده؟
    اگر موجوده توی تنظیمات network در vcenter اونو بصورت redundant به managment network اضافه کن این پیغام میره
    بازم تاکید میکنم این اصلا مشکلی نیست اگر هم redundant نکنی در کارکرد HA هیچ تاثیری نداره
    الان مشکل شما چیه؟
    فقط این پیغامه؟ یا چیزی درست کار نمیکنه؟
    اگر دقیق بگید مشکلتون چیه میشه راهنمایی کرد شما خیلی سربسته نوشتید معلوم نیست دقیقا مشکلتون چی هست

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    نقل قول نوشته اصلی توسط fkh نمایش پست ها
    روی سرورهات چند تا کارت شبکه داری؟
    آیا کارت شبکه خالی و بدون استفاده در سرور موجوده؟
    اگر موجوده توی تنظیمات network در vcenter اونو بصورت redundant به managment network اضافه کن این پیغام میره
    بازم تاکید میکنم این اصلا مشکلی نیست اگر هم redundant نکنی در کارکرد HA هیچ تاثیری نداره
    الان مشکل شما چیه؟
    فقط این پیغامه؟ یا چیزی درست کار نمیکنه؟
    اگر دقیق بگید مشکلتون چیه میشه راهنمایی کرد شما خیلی سربسته نوشتید معلوم نیست دقیقا مشکلتون چی هست
    سلام دوست عزیز
    همونطور که ملاحظه فرمودید ایشون گفتن در یک پروژه هستن و این پیغام رو دریافت میکنن .
    شاید در VMware WorkStation یا لابراتوار های شخصی یا آزمایشی نبودن Redundant مهم نباشه ولی توی محیط های عملیاتی تجهیزات Redundant از اهمیت بالایی برخورداره ، از RAM و HDD سرور تا کارت های شبکه و سویچ Server Farm یا حتی در مورد SAN Storage و SAN Switch و HBA هم این نکته رو تا حدی که مسائل مالی اجازه بدن رعایت میکنن.
    مسئله اینه که باید به این مورد توجه کنید که : مشکل فقط مال دیگران نیست و خیلی ساده برای من یا شما هم پیش میاد و وقتی که پیش میاد اگر از قبل فکرش رو نکرده باشیم خیلی ساده تر از اونی که فکر میکنیم وارد فاز Disaster میشیم.

ویرایش توسط VMwares : 2011-12-14 در ساعت 10:36 PM

نام حقيقي: علی توکلی

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

اگر در ESX دو پورت مدیریتی به صورت همزمان ایجاد نکنید این اخطار ایجاد میشه.

اگر از ESX استفاده میکنید، دو پورت Service console بروی دو vSwitch که uplinkهای فیزیکی مجزا دارن بسازین و اگر از
    ESXi استفاده میکنید، دو پورت VMkernel - Management Network بروی دو vSwitch که uplinkهای فیزیکی مجزا دارن بسازین.

در ادامه Reconfigure HA Agent را بروی هاستهای ESX/ESXi انتخاب کنید.

درود

علی توکلی

کلمات کلیدی در جستجوها:

ha در vaware چیست

راه اندازی ha در vmware

راه اندازی ha vmware]

vmware ha

راه اندازی vcenter

راه اندازی ha در esxi

راه اندازی esx

ha vmware

esxi & esx مشخصه های

ha در vmware چیست

serverfarm redundancy persian network

راه اندازی ESX بر روی vmware

کانفیگ و راه اندازی Vcenter

راه اندازی SAN Vmware چیست

راه اندازی vm ware esxidistributed switch یعنی چهتنظیمات HA در ESXi 5.0تنظیم روی سرور high availability on vmwareمشکل کارت شبکه با vmware esxiمشکل کارت شبکه در vmwareراه اندازی کامل HAچيست VMWare ESXراه ان دازی vmware esxvkernel یعنی چهراه اندازی آیزا vmware

برچسب برای این موضوع