نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط m2006_m
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط greatcyrus
  • 1 توسط mehrzadmo

موضوع: سئوال از اساتید در خصوص انتخاب سیستم عامل به صورت مجازی

نام حقيقي: va

خواننده
    نوشته
    94
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    2

سئوال از اساتید در خصوص انتخاب سیستم عامل به صورت مجازی

با سلام
    بنده در یک سازمان کار می کنم با حدود 100 کلاینت. سرور شبکه حاضر، دارای سیستم عامل ویندوز سرور 2003 به همراه isa 2004 است که اینترنت هم از طریق bandwidth monitor نصب شده در isa کنترل می شود.
    جدیدا یک سرور hp dl380 با 16 گیگ رم و دو cpu و 4 هارد sas خریداری کرده ایم که قصد داریم این سرور جدید را جایگزین سرور قبلی کنیم.
    سئوال بنده این است آیا پیشنهاد می کنید بر روی سرور، esxi نصب کنم و مجازی سازی را پیاده سازی کنم یا خیر؟
    اگر نظرتان منفی است که بفرمایید به جای مجازی سازی چه سیستم عاملی از ویندوز یا لینوکس را نصب کنم.
    اگر نظرتان مثبت است و موافق نصب مجازی سازی هستید به نظر شما پس از نصب esx کدام سیستم عامل بهتر روی این مجازی سازی کار می کند؟ لینوکس یا ویندوز و چه نسخه ای از آنها؟
    لطفا در راهنمایی در نظر داشته باشید که ما نیاز به راه اندازی دامین و کنترل اینترنت کاربران داریم.
    با تشکر

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام دوست عزیز
    بله میتونید به خوبی به صورت مجازی از این سرور استفاده کنید
    همینطور تقریبا تمام سیستم های عامل رایج دنیا به خوبی روی ESXi یا ESX کار میکنن
    شما میتونید به راحتی 7 یا 8 ماشین مجازی رو با راندمان قابل قبول روی این سرور اجرا کنید.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    سئوال بنده این است آیا پیشنهاد می کنید بر روی سرور، esxi نصب کنم و مجازی سازی را پیاده سازی کنم یا خیر؟
    همونطور که دوستمون اشاره کردند شدن میشه ! اما شما چرا میخوایی اینکار رو انجام بدی ؟ چه کاریه که روی یه سرور نمی تونی انجام بدی و روی دو تا بهتره ؟ میخوایی یه سرور پشتیبان داشته باشی ؟ کاری رو توزیع کنی و .... ؟

لطفا در راهنمایی در نظر داشته باشید که ما نیاز به راه اندازی دامین و کنترل اینترنت کاربران داریم.
    مشکل سرور قبلی چی بوده ؟ چرا عوضش کردی ؟ شبکه بزرگتر شده ؟ کنترل خاصی رو میخوایی داشته باشی ؟ اگر قبلی داره کار می کنه و مخصوصا بهش تسلط داری چرا پلت فرمت رو عوض کنی ؟

* در کل دوست من ، هیچ کس برای تایر ماشین نمی خره !!! (اون که شما دیدی تبلیغ بود ! ) اول باید ببینی نیازت چیه ؟ بعد تو چی بلدی ؟ بعد راه حل رو انتخاب کنی . نگاه کن لینوکس خیلی خوبه ، ویندوز هم آدم بده است (مثلا) . من ویندوز بلدم . کار من رو هم راه می اندازه . من نمی آم برم ویندوز رو بریزم دور ، بیام لینوکس نصب کنم و بعد خر بیارم و باقالی بارش کنم .
    پانوشت : بعضی وقتا اینقدر حرص می خورم که چرا ما واسه نرم افزار پول نمی دیم !

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: va

خواننده
    نوشته
    94
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام
    ضمن تشکر از شما
    یکی از مشکلات قبلی این است که ویندوز سرور 2003 و فایروال isa را روی یک سرور نصب کرده ام و این دو در کنار هم گاهی اوقات مشکل بوجود می آورند و بهتر است که روی دو سرور باشند.
    نکته بعدی اینکه ویندوز مشکلاتی دارد که شنیده ام لینوکس ندارد. اگر یک ماه یکبار سرور را ریسیت نکنم یکدفعه همه چیز قاطی می شود. به همین خاطر می خواهم اگر بشود به لینوکس کوچ کنم. برای تست دیروز، esx را نصب کردم ولی هنوز ماشین مجازی در آن نصب نکرده ام. منتظرم ببینم پیشنهاد دوستان چی هست. توقع بنده این است که یک دامین برای حدود 100 کاربر به همراه یک فایروال که پهنای باند و حجم اینترنت را برای کاربران کنترل کند داشته باشم که اذیت نکند و خوب کار کند.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    [QUOTE=m2006_m;324776]یکی از مشکلات قبلی این است که ویندوز سرور 2003 و فایروال isa را روی یک سرور نصب کرده ام QUOTE]

از كي isa سيستم عامل شده كه اومدي در كنار 2003 نصبيديش!؟!!!!!!!!!!
    شايد منظورت اينه isa رو نصبيدي رو 2003!
    مگه راه ديگم داريم؟بايد isa رو winserever نصب شه ديگه!مگخ غير اينه؟

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    یکی از مشکلات قبلی این است که ویندوز سرور 2003 و فایروال isa را روی یک سرور نصب کرده ام و این دو در کنار هم گاهی اوقات مشکل بوجود می آورند و بهتر است که روی دو سرور باشند.
    همونطور که دوستمون اشاره کردند ، صحبتتون بجا نیست . ایزا رو باید روی ویندوز نصب کرد 2003 یا 2008 . راه حل دیگه ای نداره یا حداقل ما ندیدیم ...

نکته بعدی اینکه ویندوز مشکلاتی دارد که شنیده ام لینوکس ندارد.
    به این شنیدن ها هم خیلی توجه نکن . ما هم زیاد شنیدیم .
    یک ماه یکبار سرور را ریسیت نکنم یکدفعه همه چیز قاطی می شود.
    دنبال دلیلش بگرد . یه کانفیگ اشتباه ، یه خطا یه برنامه و ....

peyman_tbz سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع