نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط mehdi.g
  • 1 توسط Tavakkoli
  • 1 توسط Tavakkoli
  • 1 توسط Tavakkoli

موضوع: ایزوله کردن ماشینها در ESX

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

ایزوله کردن ماشینها در ESX

سلام
    من چند تا ماشین مجازی دارم که یک جورایی برای من حکم LAB رو دارند
    اما میخوام اینها از شبکه فعلی کاملا مجزا و ایزوله باشند ! یکجورایی در حد لایه 2 جدا بشوند
    مثلا یک 2008 دارم که میخوام روش DHCP ران کنم و یک کلاینت 7 که باهاش کار میکنه
    اما این برادکستهای DHCP و کلا هیچ بسته ای از این شبکه نباید به سمت ماشینهای دیگر و شبکه داخلی بره
    این رو هم بگم سروره دو تا کارت شبکه داره و روی همین کارت شبکه چند ماشین مجازی دیگه هم هستند
    آیا باید این کارت شبکه رو فقط مخصوص به اینها بکنم (که تازه بازم فکر کنم مشکل داریم) یا کار دیگری باید کرد
    امیدوارم فقط نیاز به SSH زدن و IPTable بازی نباشه

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    شما می تونید این ماشینها رو از لحاظ network در یک vlan id جداگانه قرار بدهید تا هیچ ارتباط شبکه ای مشترکی با شیکه معمول خودتون نداشته باشند. اما در مورد اینکه چطور می خواهید به غیر از حالت console با اونها ارتباط برقرار کنید ، مثل RDP ، مباحث جداگانه ای داره.

th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    اما در مورد اینکه چطور می خواهید به غیر از حالت console با اونها ارتباط برقرار کنید ، مثل RDP ، مباحث جداگانه ای داره.
    دقیقا یکی از سوالاتم همینه ! چون الان هم این مشکل رو دارم ! همش با Vsphere Client بهشون وصل میشم (چون رنج ای پی فرق داره)
    چه کنم ؟ برم روی ESX یا سوییچهام روت تعریف کنم ؟
    راهی با خود ESX یا لینوکسی نداره (غیر از تغییر وی لن و نوشتن روتهای احتمالی و ..) ؟

نام حقيقي: حسین توکلی

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    شما احتمالاً از سوییچ پیش فرض vSphere که vSwitch هست استفاده می کنید.همچنین ممکن هست که از امکانات vlanها استفاده نکنید.
    بنابراین برای برآورده کردن نیاز خودتون می تونید یک Port Group ایجاد کرده و به آن کارت شبکه فیزیکال اختصاص ندهید. سپس کارت شبکه های VMهای موردنظر را به این Port Group تخصیص دهید. در این حالت Virtual Switch موجود بر روی سرور ESX/ESXi مانند یک سوییچ Local که به هیچ جایی وصل نباشد عمل می کند و فقط ترافیک بین VMها را منتقل می کند. چون این سوییچ مجازی (Port Group) پورت Uplink ندارد پس به جایی هم راه ندارد.
    نحوه انجام آن هم به این صورت است که پس از ایجاد Port Group آنرا Edit کرده و در برگه NIC Teaming گزینه Override vSwitch failover order را تیک بزنید. سپس از لیست پورت شبکه فیزیکال را انتخاب کرده و با کلیک بر روی کلید Move Down آنرا از Active Adapters به Unused Adapters انتقال دهید.

نکته مهم: کلیه VMها باید بر روی یک ESX/ESXi واقع باشند. چون تنظیمات vSwitch بصورت Local انجام شده و بین سوییچها ارتباطی وجود ندارد و در نتیجه درصورت قرار داشتن VMها بین سرورهای فیزیکی مختلف، ارتباطی وجود نخواهد داشت.

اگر هم از vNetwork Distributed Switch استفاده می کنید، منطق کار به همین صورت است منتها متناسب با گزینه های موجود در آن سوییچها.

موفق باشید

ویرایش توسط Tavakkoli : 2011-02-01 در ساعت 04:52 PM
    th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    یک Port Group ایجاد کرده و به آن کارت شبکه فیزیکال اختصاص ندهید. سپس کارت شبکه های VMهای موردنظر را به این Port Group تخصیص دهید. در این حالت Virtual Switch موجود بر روی سرور ESX/ESXi مانند یک سوییچ Local که به هیچ جایی وصل نباشد عمل می کند و فقط ترافیک بین VMها را منتقل می کند. چون این سوییچ مجازی (Port Group) پورت Uplink ندارد پس به جایی هم راه ندارد.
    بسیار عالی ! این کار من را راه می اندازد ! پس اگر به این Port Group کارت شبکه فیزیکال ندهیم ترافیک حتی در لایه 2 هم به هیچ وجه به کارت شبکه های واقعی و حتی دیگر ماشینهای مجازی روی سرور نمی رود درست است ؟

پس از ایجاد Port Group آنرا Edit کرده و در برگه NIC Teaming گزینه Override vSwitch failover order را تیک بزنید. سپس از لیست پورت شبکه فیزیکال را انتخاب کرده و با کلیک بر روی کلید Move Down آنرا از Active Adapters به Unused Adapters انتقال دهید.
    سرور چهار کارت شبکه فیزیکال دارد ! برای همه این کار را انجام دهم ؟
    بعد یک سوال اینکه این Override vSwitch Failover Order اینجا دقیقا چه کاربردی دارد ؟ می فهمم برای چه استفاده می شود اما ربطش و کلماتش (Failover , Order و ...) و را متوجه نمیشم ؟
    باز هم ممنون

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    پاسخ سوال اول: بله
    پاسخ سوال دوم: بله. کلاً همه کارت شبکه ها باید به Unused Adapters منتقل شوند.
    پاسخ سوال سوم: درمورد کلمه Override باید گفت که این تنظیمات را شما بر روی یک Port Group انجام می دهید که به طور معمول تنظیمات را از تنظیمات کلی Virtual Switch می گیرد. همین تنظیمات را می توانید در خود سوییچ نیز ببینید. پس شما با اینکار تنظیمات کلی سوییچ را نادیده گرفته و آنها را Override می کنید.
    failover هم به این معناست که همانطور که از اسم برگه تنظیمات(NIC Teaming) می شود فهمید، کارت شبکه ها با یکدیگر بصورت تیم و گروهی کار می کنند و چگونگی انجام اینکار با تنظیمات این بخش مشخص می شود. مثلاً اینکه کدام کارت شبکه در حالت Active بوده و کدام در حالت Standby بوده و کدام اصلآً استفاده نشود(Unused).
    با توضیحات فوق تکلیف Order هم مشخص شد!

th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    ممنون
    فقط موند اینکه چطور از ماشینهای تو شبکه خودم به این ماشینهای مجازی وصل بشم ! راه حلش فقط Vclient و کنسوله ؟ میدونید که یه ذره کنده و محدودیتهایی داره

و بحثی که در مورد وی لن کرده بودید ! من تو شبکه وی لنهای زیادی دارم اما کل سرورها تو VLAN Servers هستش و الان هم پورتهای ESX رو به صورت اکسس تعریف کردم و در همون وی لن قرار دادم
    کار اشتباهی کردم ؟ بهتره ترانک باشه تا این مشکل و مشکلات دیگم حل بشه و امکانات بهتری داشته باشم ؟

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    فقط موند اینکه چطور از ماشینهای تو شبکه خودم به این ماشینهای مجازی وصل بشم ! راه حلش فقط Vclient و کنسوله ؟ میدونید که یه ذره کنده و محدودیتهایی داره
    کند؟! محدودیت؟!!! اتفاقاً تنها چیزی که شاملش نمیشه همنیهاییه که شما گفتید!

و بحثی که در مورد وی لن کرده بودید ! من تو شبکه وی لنهای زیادی دارم اما کل سرورها تو VLAN Servers هستش و الان هم پورتهای ESX رو به صورت اکسس تعریف کردم و در همون وی لن قرار دادم
    کار اشتباهی کردم ؟ بهتره ترانک باشه تا این مشکل و مشکلات دیگم حل بشه و امکانات بهتری داشته باشم ؟
    بله دوست گرامی. شما با اینکار دست و پای خودتون و بستید و خودتون و محدود کردید. بهتره که پورتهای سرورهای ESX/ESXi تون رو Trunk کنید و تنظیمات Vlanها رو از روی سوییچ مجازی انجام بدید. اونوقته که می بینید چقدر دستتون باز میشه و چه انعطاف پذیری داره. با اینکار شما به هر VM-ای تو هر Vlan-ای از پای کامپیوترتون از طریق vSphere Client دسترسی دارید. حتی اگر توی اون Vlanها نباشید.

th95 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

ایزوله کردن سرور

طریقه nic teaming در esxایزوله کردن ماشین های مجازیچگونه ارتباط شبکه ماشین های مجازی را درesxi برقرار کنیمشبكه كردن ايزوله در VLAN برای ایزوله override به چه معناست ايزوله كردن ماشينیزوله کردن شبکه در esxissh زدن به سوییچایزوله کردن به چه معناست ؟ایزوله کردن ماشین

برچسب برای این موضوع