صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: انتقال و تبدیل یک سرور عملیاتی در حالت Online به یک ESX 4 VM

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

انتقال و تبدیل یک سرور عملیاتی در حالت Online به یک ESX 4 VM

سلام
    دوستان برای تست میخوایم سرور (سرورهایی رو ببریم) روی ESX و تست کنیم
    سرورها حیاتی هستند و نمیخوایم خامشو بشن (اتوماسیون)
    بهترین راه برای اینکه در همین حالت روشن بودن سرور، کل اون سیستم رو (بدون دردسر زیاد و نصب برنامه های مختلف، - سرور و برنامه اش خیلی نازک نارنجی هستند) تبدیل کنیم به یک ESX 4 VM انتقالش بدیم به سرور ESX مون (که بعد هم ایشا.. قفل سخت افزاری با روش USB Over NEtwork پیشنهاد شده توسط دوستان ردیف کنیم و بریم جلو)

ترجیحا نمیخوام خاموش کنم و بعد Acronis و بعد دردسر یک فایل حدود 15 گیگی (ایمیج سرور) و .. گریبان گیرم بشه

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حسین توکلی

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    دوست گرامی
    شما می تونید با استفاده از vCenter Converter و یا vCenter Converter Standalone در حالت Live و درحالیکه سرورتون روشن هست اینکار رو انجام بدید.
    ولی ترجیحاً در ساعاتیکه ترافیک روی سرورتون نداشته باشید و کاربر باهاش کار نکنه.

SADEGH65، mehdi.g و th95 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    ممنون دوست عزیز
    فقط دو نکته
    یکی اینکه این قضیه مشکل IP Conflict که ایشا ایجاد نمیکنه ! چون قراره دقیقا همون سیستم بیاد روی اون ماشین مجازی و نمیخوام هیچ تراکنشی از دست بره

دوم اینکه باز هم بدبختی تحریم ! از کجا دانلودش کنم ؟

VMware Blocked Page - VMware Virtualization Software for Desktops, Servers & Virtual Machines for Public and Private Cloud Solutions

You are attempting to access information from an unauthorized location. If you feel that you have reached this page in error, please contact VMware at export-control@vmware.com

نشد هم میریم سراغ Rapid دیگه

http://rapidshare.com/files/35424273..._Conv_4001.rar

http://rapidshare.com/files/354654518/VMW.part1.rar
    http://rapidshare.com/files/354661347/VMW.part2.rar

ولی از خود سایت میگرفتم خیلی بهتر بود

ویرایش توسط th95 : 2010-12-05 در ساعت 08:18 PM

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    چرا ایجاد میکنه البته تو وحله اول خیر چون ماشین مجازیتون خاموش ایجاد میشه ولی وقتی رانش کنید ماشین حقیقیتونم online باشه این مشکل ایجاد میشه البته یادمه تنظیمات ip رو نمی آورد اگه اشتباه نکنم

SADEGH65 و th95 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mgholami نمایش پست ها
    چرا ایجاد میکنه البته تو وحله اول خیر چون ماشین مجازیتون خاموش ایجاد میشه ولی وقتی رانش کنید ماشین حقیقیتونم online باشه این مشکل ایجاد میشه البته یادمه تنظیمات ip رو نمی آورد اگه اشتباه نکنم
    درست است IP سیستم اصلی را به صورت پیش فرض نمیتواند منتقل کند چون آن اینترفیس بلی در رجیستری باقی میماند و اینترفیس های مجازی را به صورت یک کارت شبکه جدیده attach شده به سیستم میشناسد. ( حتی در هنگامی که میخواهید IP را بر روی کارت شبکه در سیستم مجازی وارد نمایید به علت همین کلید های رجیستری پیغامی نیز به شما میدهد)

ولی همانطوری که جناب توکلی فرمودند سعی کنید در هنگامی که کاربر با آن کاری ندارد این تغییرات را انجام دهید.

برای گرفتن کانورتور هم بهتر است به خود سایت مراجعه نمایید و آخرین نگارش را دریافت نمایید.

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز

یکی اینکه این قضیه مشکل IP Conflict که ایشا ایجاد نمیکنه ! چون قراره دقیقا همون سیستم بیاد روی اون ماشین مجازی و نمیخوام هیچ تراکنشی از دست بره
    در هنگام انجام تنظیمات برای تبدیل به مجازی می تونید تعیین کنید که پس از اتمام کار تبدیل، سرور فیزیکال خاموش و سرور مجازی روشن بشه. همچنین چون سخت افزارها از جمله کارت شبکه تغییر می کنه!
    اگر از VMware Standalone Converter استفاده می کنید باید پس از تبدیل بطور دستی تنظیمات IP رو مجدداً انجام بدید. اگر از vCenter Converter استفاده می کنید می تونید با استفاده از گزینه Customization که در ویزارد مربوطه وجود داره این تنظیمات رو اتوماتیک انجام بدید.

دوم اینکه باز هم بدبختی تحریم ! از کجا دانلودش کنم ؟
    در این مورد استفاده از VPN رو توصیه می کنم. با این شرایط تحریم برای کارهای فنی و تحقیقاتی خیلی بدرد بخور هست!

ویرایش توسط Tavakkoli : 2010-12-07 در ساعت 10:27 AM
    th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    با تشکر از دوستان
    یک مشکل
    در تبدیل از VM به VM همه چیز عالی بود و مشکلی ندیدم
    اما اومدم سرور اتوماسیون رو (SQL + .net+ IIS ) و .. رو برم واسه این حرکت که خطا گرفتم

FAILED: Unable to create a VSS snapshot of the source volume(s). Error code:
    2147754776 (0x80042318)

اینم لاگ ارور مربوطه توی Event Viewer
    Volume Shadow Copy Service error: An internal inconsistency was detected in trying to contact shadow copy service writers. Please check to see that the Event Service and Volume Shadow Copy Service are operating properly.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

Error ID : 12302

سرچهایی که کردم یکی بحث این بود که سرویس VSS رو Manual باشه که بود
    و یکی هم این که تست کردم و موردی نبود
    Click Start, click Run, type regedit, and then click OK.
    Locate and then click the following registry subkey: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\ContentIndex\Catalogs
    Click the registry subkey for each program that is listed under the Catalogs registry subkey. For each registry subkey, verify whether the Location registry entry exists.
    If the Location registry entry is missing for a selected program, verify whether the program is still installed.
    If the program is not installed, right-click the registry subkey for the program under the Catalogs subkey, and then click Delete. If the program is installed, correct the location information.
    Restart the computer, and then use Windows Backup Utility to test this problem

کلا توی رجیستری تو اون بخش همین چیزها با همین مقادیر وجود داشت

نمیخوام ایمیج بگیرم و برگردونم. خیلی به این Converter حال کردم ! قشنگیش هم به اینه که با همین روش مجازیشون کنیم.
    ممنون میشم دوستان در این زمینه هم تجرباتشون و راه حلهاشون رو بفرمایند

راستی
    یه نکته دیگه ! از روی سیستم خودم با اینکه دسترسی کامل به اتوماسیون و ESX داشتم اما Vcenter Converter میگفت نمیتونم سیستم مقصد رو پیدا کنم (کلید View Source Details رو که میزدم)
    اما قسم میخورم l همه جوره به هر دوتاشون دسترسی دارم هر دو هم پینگ میشن و کلا پورتها بازه
    به خاطر همین مجبور شدم برنامه رو از روی خود سرور اجرا کنم

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    بطور کلی Convert سرورها دو راه اصلی داره که به ترتیب اگر یکی جواب نداد به سراغ بعدی میریم:
    1- Live Migration: در این روش در حالت Live و در حالیکه سرور مبدا روشن و درحال کار هست از طریق دو ابزار vCenter Converter و یا Converter Standalone تبدیل به مجازی و انتقال به vSphere انجام میشه.
    2- Cold Migration: در این روش تبدیل در حالتی انجام میشه که روی سرور مبدا با Bootable CD بالا میاییم که سیستم عامل اون قابلیت اتصال به شبکه رو داشته و روی اون نسخه ای از نرم افزار VMware Converter Standalone قرار داشته باشه. در این حالت با استفاده از نرم افزار مزبور اقدام به Convert و انتقال دیسکهای سرور مبدا به vCenter یا ESX/ESXi می کنیم. این راهکار به عنوان آخرین راهکار و فارغ از سیستم عامل مبدا بوده و دیسکهای سرور مبدا سکتور به سکتور به دیسکهای مجازی منتقل میشن. البته شما باید حتماً گزینه Configure This Machine رو تیک بزنید تا سرور ایجاد شده در مقصد برای کار در محیط مجازی آماده بشه. البته تطابق نسخه Converter Standalone با نسخه vCenter یا ESX/ESXi نکته ایه که باید بهش توجه داشته باشید.

SADEGH65 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    اگه راه اول بشه که خیلی بهتره
    راه دوم رو متوجه نشدم
    منظورتون اینه که یا یه چیزی مثل Acronis یا norton ghost بیایم و ایمیج بگیریم (مثلا با هایرن)
    و بعد روی ماشین مجازی هم با هایرن بیاییم بالا و ایمیج رو برگردونیم (که مثلا روی dvd رایت شده) ؟

یا نه با یه چیزی مثل Windows Live بیاییم بالا و بعد Converter رو اجرا کنیم ؟؟ به نظرم چیز جالبی از آب در نمیاد

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    اگه راه اول بشه که خیلی بهتره
    راه دوم رو متوجه نشدم
    منظورتون اینه که یا یه چیزی مثل Acronis یا norton ghost بیایم و ایمیج بگیریم (مثلا با هایرن)
    و بعد روی ماشین مجازی هم با هایرن بیاییم بالا و ایمیج رو برگردونیم (که مثلا روی dvd رایت شده) ؟

یا نه با یه چیزی مثل Windows Live بیاییم بالا و بعد Converter رو اجرا کنیم ؟؟ به نظرم چیز جالبی از آب در نمیاد
    نه محمد جان اون چیزی که شما تا الان دیدی روش اول است در مورد روش دوم خود Vmware در محصول خوذش یک ISO داره که میتونی باهاش سیستم را لود کنی و برای شما عمل تبدیل را انجام بده - البته من نگارش قدیمی اون را داشتم و زیاد از اون راضی نبودم - ( نگارش 3 بود فکر کنم که یک ویندوز pxe بود خودش با مخلفاتش فقط برای همین Convert )
    VMware Communities: Install VMWare Converter on VC Server ? ...

th95 و Tavakkoli سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    میاد بالا و شبکه هم داره و سیستم رو انتقال میده به ESX ؟
    خوب صادق جان الان از کجا این ISO رو بگیرم

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    دوست گرامی جناب آقای محمد
    vCenter Converter از نسخه 4 به بعد به لحاظ تغییراتی در معماری خود، از سرویس VSS برای گرفتن Image و انتقال آن به محیط مجازی بهره می برد. بنابراین خطاهای مربوط به VSS را باید فارغ از مشکلات Converter فرض کرد و از طریق راهکارهای مایکروسافت به دنبال حل آن بود.
    نکته دیگری که باید اضافه کنم این است که در مطلب قبلی خود، به اشتباه از اصطلاحات Live Migration و Cold Migration استفاده کردم که بدینوسیله آنها را به ترتیب به Hot Clone و Cold Clone اصلاح کرده و پیرامون آن توضیخات بیشتری می دهم. امید است مفید واقع گردد.

Hot Clone: زمانی که بخواهیم از یک سرور درحالیکه درحال کار و سرویس دهی بوده و بدون خواباندن آن عمل تبدیل به مجازی را انجام دهیم از این روش استفاده می کنیم. این روش توسط دو نرم افزار vCenter Converter (که جزیی از مجموعه vSphere می باشد) و VMware Converter Standalone (که بصورت مستقل عرضه شده است) انجام می شود. نکته مهمی که در اینجا باید توجه داشت این است که به دلیل اینکه سرور مزبور همزمان درحال کار بوده و احتمال تغییرات در حین انتقال وجود دارد، بهتر است که اینکار در زمانی انجام شود که حداقل تغییرات را شاهد باشیم. بطور کلی این روش برای سرورهایی که IIS, SQL, Exchange و سرویسهایی مانند اینها که دارای تغییرات مکرر بر روی هارد می باشند توصیه نمی گردد مگر با Stop کردن سرویسهای مربوطه و استفاده از گزینه Synchronize the Destination Machine with Changes from the Source Machine

Cold Clone: روش دیگر تبدیل و انتقال به مجازی استفاده از این روش است. منطق آن این است که اطلاعات دیسک را درحالتی که سیستم عامل آن بالا نیست، عیناً به محیط مجازی منتقل می کند. اینکار از طریق CD Image به نام VMware vCenter Converter BootCD که VMware آنرا ارایه داده است انجام می گیرد. سیستم عامل این سی دی Microsoft WinPE است. بر روی آن نرم افزار VMware vCenter Converter وجود دارد و با توجه به اینکه سیستم عامل آن از شبکه و پروتکل TCP/IP پشتیبانی می کند، از طریق آن می توان به vCenter یا سرورهای ESX/ESXi متصل شده و کار تبدیل و انتقال به مجازی را انجام داد. همانطور که مشخص است مزیت این روش به کارنکردن سیستم عامل اصلی سرور بوده و اطلاعات سکتور به سکتور عیناً از روی دیسک به مقصد منتقل می شود.
    در Cold Clone انتقال دیسک فقط بصورت Thick امکان پذیر بوده درصورتیکه در Hot Clone هم Thick و هم Thin پشتیبانی می گردد.

نکته بسیار مهم: برای کار با نسخه vCenter 4.1 داشتن آخرین نسخه VMware vCenter Converter BootCD 4.1.1-206170 الزامی است. نسخه های قبلی با vCenter 4.1 همخوانی ندارد.

پیدا کردن لینک دانلود این پکیج در وب سایت VMware کمی مشکل است. شما باید به صفحه دانلود نرم افزار VMware vCenter Server 4 Update 2 رفته و از آنجا VMware vCenter Converter BootCD را دانلود کنید.

برای کسانی که قادر به دانلود از وب سایت VMware نیستند، این هم لینک دانلود:
    http://rapidshare.com/files/43564211...1.1-206170.zip

امیدوارم که توضیحات کافی بوده باشد.
    موفق باشید

SADEGH65، ARM، mgholami و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    بسیار ممنون از توضیحات شما فقط یک نکته
    نکته بسیار مهم: برای کار با نسخه vCenter 4.1 داشتن آخرین نسخه VMware vCenter Converter BootCD 4.1.1-206170 الزامی است. نسخه های قبلی با vCenter 4.1 همخوانی ندارد.
    من ESX 4 دارم ! این به 4.1 بودن VCenter و ... ربطی دارد ؟ من از این لینک شما میتونم دانلود و برای نسخه ESX 4 استفاده کنم ؟ حجمش کمه ! زیر 100 مگه ! در صورتی که خود Converter حدود 120 مگه ! یا نکنه فقط همون ویندوز لایو هستش بدون خود Vcenter Converter ؟

و یک نکته دیگه ! نظرتون در مورد اینکه از روی سیستمی که کاملا با سرور اصلی (مبدا که میخوایم انتقال بدیم) ارتباط دارم (همه جوره و با همه پورتی) اما Vcenter میگه نمیتونم بهش وصل بشم چیه ؟

و فقط یه نکته دیگه ! فکر کنم فرق بین حالت Thick و Thin رو نگفتید !

باز هم ممنون

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    بسیار ممنون از توضیحات شما فقط یک نکته
    من ESX 4 دارم ! این به 4.1 بودن VCenter و ... ربطی دارد ؟ من از این لینک شما میتونم دانلود و برای نسخه ESX 4 استفاده کنم ؟ حجمش کمه ! زیر 100 مگه ! در صورتی که خود Converter حدود 120 مگه ! یا نکنه فقط همون ویندوز لایو هستش بدون خود Vcenter Converter ؟

و یک نکته دیگه ! نظرتون در مورد اینکه از روی سیستمی که کاملا با سرور اصلی (مبدا که میخوایم انتقال بدیم) ارتباط دارم (همه جوره و با همه پورتی) اما Vcenter میگه نمیتونم بهش وصل بشم چیه ؟

و فقط یه نکته دیگه ! فکر کنم فرق بین حالت Thick و Thin رو نگفتید !

باز هم ممنون
    1- این سی دی توسط خود VMware تهیه و ارایه شده و خیالتون از درست بودن پکیج راحت باشه. من همون پکیجی رو که از سایت VMware گرفتم رو اینجا آپلود کردم.
    2- معمولاً در اکثر نرم افزارها سعی میشه که نسخه بالاتر (در اینجا 4.1) از نسخه های پایین تر (در اینجا 4.0) پشتیبانی کنه و در اینجا هم همینطوره. مشکل از نسخه پایین به بالاست.
    3- درمورد عدم ارتباط با vCenter سعی کنید با IP بهش وصل بشید ببینید مشکل جل میشه؟
    4- با مفاهیم Thick و Thin فکر می کنم که باید آشنا باشید. مقصود نوع دیسک VMDK هست که دو حالت داره: Thin, Thick
    موفق باشید

SADEGH65 و th95 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بي كلام

عضو عادی شناسه تصویری net_adm
    نوشته
    155
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    61
    لذت بردم بسيار عالي بود

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تبدیل سرور فیزیکی به مجازی

انتقال سرور فیزیکی به مجازی

انتقال vmware machine به سرور esx

دانلود vmware vcenter converter standalone 5

مشکلات تبدیل سیستم فیزیکی به مجازی

مزیت vmware به سرور های standalone

vcenter convertore 5 خطا های تفاوت vcenter convertore 4

انتقال ماشين مجازي

تبدیل سرور به ماشین

ایمیج گرفتن از سرور و وارد کردن در esx

چگونگی تبدیل سیستم فیزیکی به ماشین مجازی (iso)

فرق thick با thinانتقال esxi به سرور جديدانتقال سرور فيزيكي به VMwareخطای عامل snapshot not valid sql serverنصب os روی vsphere 4.1از طریقانتقال به esxiانتقال از سرور فیزیکی به مجازیconvert سرور فیزیکی به esxabout vss in snapshot error دربارهارتباط با vcenter نحوه convert یک ماشین فیزیکی به مجازیانتقال ماشین فیزیکی به exsفرق thick با thin در vmwareتبدیل کامپیوتر فیزیکی به مجازی

برچسب برای این موضوع