نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: ارتباط با كارت شبكه وي ام ور

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6

ارتباط با كارت شبكه وي ام ور

ميشه دوستان زحمت بكشن در مورد اين نتورك اديتور وي ام و گزينه هاش يه خورده توضيح بدن ؟ من ميخوام با سيستم عاملي كه نصب كردم رو وي ام ارتباط برقرار كنم . اما نمي تونم اي پي هاي سيستم عامل رو پينگ كنم . با گزينه هاي نتورك اديتور هم يه خورده ور رفتم اما چيزي دستگيرم نشد .
    يه توضيح كلي اگر لطف كنيد ممنون ميشم . هدف از اين تعداد كارت شبكه مجازي چيه ؟ من داخل سيستم عاملم (ميكروتيك ) فقط يه دونه كارت شبكه دارم . داخل ويندوز سه تا و هر كدوم هم يه اي پي از دي اچ سي پي خودش مي گيره . بين اين كارتها ارتباط هست ؟ يعني مثلا تمام اين كارت ها وصل اند به يه سويچ ؟ (به صورت فيزيكي اگر فرض كنيم ) يا نه . وي ام رو بايد يه شبكه جدا فرض كرد كه ما يه اينترفيس داريم ازش و نياز به روت و ... داره ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    در خصوص سئوال دوستمان :
    اول بفرمائید نسخه VM شما چنده ؟

برای ارتباط سیستم نصب شده داخل VM با هاست کافیه تنظیم کارت شبکه ماشین فوق را بصورت Bridge تبدیل کنید بدین صورت میتوانید با دادن همان رنج Ip که روی هاست است با هاست ارتباط داشته باشید

در صورتیکه بخواهید ارتباط بین دوماشین در VM باشد باید تنظیم کارت شبکه ماشینها را بصورت host-only تغییر بدهید

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    در صورتیکه بخواهید ارتباط بین دوماشین در VM باشد باید تنظیم کارت شبکه ماشینها را بصورت host-only تغییر بدهید
    جسارتا فکر کنم این اشتباهه
    زمانی از این حالت استفاده میکنیم که میخوایم شبکه محدود به مجازی ها و میزبان آنها باشد

Host-only networking provides a network connection between the virtual machine and the host computer, using a virtual Ethernet adapter that is visible to the host operating system. This approach can be very useful if you need to set up an isolated virtual network.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من vm 7 workstation رو روي ويندوز ايكس پي دارم .

نام حقيقي: وحید فراهانی

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    4
    دوست من شما چند حالت دارید
    1 - Bridge
    2-Nat
    3-Host-Only

گزینه سوم فقط برای ایجاد یه شبکه ایزوله بین ماشین هاست که بعید میدونم موردت این باشه .

برای bridge شما محیط Work station رو باز کن توی نوار منو EDIT>Virtual Network editor و اونجا bridge رو انتخاب کن البته یه شرط داره که اترنت فعال داشته باشید ، اگه ندارید باید از Loop back استفاده کنید / اضافه کردن Loop back اگه اترنت فعال ندارید ، دوباره بپرسین اگه باش مشکل دارید .
    به اترنت Ip بدین و به ماشین تون هم IP بدین ، دقیقا مثل اتصال 2 تا پی سی با کابل کراس ، فایر وال رو خاموش کنید و پینگ کنید .

برای NAT
    به توی همون EDIT>Virtual Network editor ، یه اترنت VMNET8 داری که مربوط به NAT هستش ، برو توی ستینگ ، Gateway و IP رو یاداشت کن ، برو توی ماشینت یا ماشیت هات ، روی همون رنج و گت وی آیپی ست کن فایروال رو خاموش کن و پینگ بگیر.

نکته : برای هر ماشینت باید توی ستینگ خود همون ماشین بگی که NAT باشه یا Bridge

نام حقيقي: sadegh

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست عزیز باید به عرض برسانم که آنهایی را که شما در Virtual Network Editor می بینید کارت شبکه نیستند زیرا شما می توانید در هر ماشین مجازی که ایجاد کردید تا حداکثر 10 کارت شبکه تعریف کنید و هر کدام را به یک شبکه و تحت یکی از موارد NAT,Host-only,Bridge متصل کنید. اما آنهایی را که می گویید کارت شبکه هستند در حقیقت سوئیچ های مجازی هستند. نرم افزار VMWare حداکثر تا 10 سوئیچ مجازی را در خود بصورت Built-in دارد. بصورت پیش فرض Vmnet0 بعنوان سوئیچ مجازی حالت Bridge و Vmnet1 برای حالت Host-only و سوئیچ مجازی Vmnet8 برای حالت NAT استفاده می شوند.
    بهترین گزینه برای شما این است که Host computer خود را با ماشینهای مجازی خود بصورت Host-only تنظیم کنید و نیازی هم به تنظیم IP ندارید زیرا در حالتهای Host-only و NAT یک Virtual DHCP دارند که به ماشین مجازی و هاست شما بصورت اتوماتیک IP می دهد.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه کردن وی ام با سیستم اصلی

شبکه کردن در وی ام ور

نحوه شبکه کردن در وی ام ور

host only در وی ام ور

وی ام ور

آموزش شبکه کردن چند سیستم در وی ام ور

شبکه کردن وی ام ور با ویندوز

forum.persiannetworks.com آموزش شبکه کردن ویندوز با vmware

تنظیم ارتباط میکروتیک روی ماشین مجازی با کامپیوتر

ای پی وی ام ور در ویندوز

شبکه کردن میکروتیک با ویندوز میزبان

تنظیم کارت شبکه در ویندوز98

اضافه کارت شبکه وایرلس در vm

loop اترنت

توضیح تنطیمات کارت شبکه در VMWARE

چگونه به وی ام ور کارت شبکه را راه اندازی کنیم

شبکه کردن چند ویرچوال ماشین در وی ام ور

مت وبریج در شبکه کردن وی ام ویرچیست

وی ام ور 6 می خوام

شبکه کردن 5 کامپیوتر با هم با وی ام ور

nat در وی ام

مشكل با اضافه كردن كارت شبكه وايرلس در vmwareتنظیمات شبکههای مجازی در وی ام ورشبکه کردن سیستم وی ام با سیستم هاستاضافه کردن اترنت میکروتیک در vm

برچسب برای این موضوع